• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться учасником індустріального (промислового) парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Звіт, Довідка, Форма типового документа, Порядок від 07.09.2022 № 997
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Звіт, Довідка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 07.09.2022
  • Номер: 997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Звіт, Довідка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 07.09.2022
  • Номер: 997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 вересня 2022 р. № 997
Київ
Про затвердження Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться учасником індустріального (промислового) парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків
Відповідно до частини шостої статті 287 Митного кодексу України та пункту 197.28-1 статті 197 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться учасником індустріального (промислового) парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 вересня 2022 р. № 997
ПОРЯДОК
ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться учасником індустріального (промислового) парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків
1. Цей Порядок визначає механізм ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього (далі - товари), визначених частиною шостою статті 287 Митного кодексу України, що ввозяться учасником індустріального (промислового) парку (далі - індустріальний парк), включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків, виключно для власного використання з метою здійснення ним діяльності у сферах, визначених пунктом 197.28-1 статті 197 Податкового кодексу України, на території (в межах) індустріального парку (без права відчуження, надання в оренду, лізинг чи передачу в користування третім особам на будь-яких інших умовах), і звільняються від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість за умови, що з дати виготовлення устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього до дати ввезення їх на митну територію України минуло не більше трьох років і вони не були у використанні.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Податковому і Митному кодексах України та Законі України "Про індустріальні парки".
3. Ввезення товарів учасником індустріального парку (далі - учасник) на митну територію України здійснюється відповідно до встановлених законодавством з питань державної митної справи вимог.
4. Ввезені товари використовуються учасником на території (у межах) індустріального парку виключно для здійснення ним господарської діяльності відповідно до договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку та концепції індустріального парку.
5. Учасник зобов’язаний:
протягом 20 робочих днів після ввезення товарів із звільненням від оподаткування зарахувати їх на баланс і надати до Мінекономіки, територіального органу ДПС за податковою адресою та митниці за місцем оформлення довідку про факт оприбуткування ввезених товарів в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису за формою згідно з додатком 1;
надавати щокварталу до 25 числа наступного місяця до Мінекономіки, територіального органу ДПС за податковою адресою та митниці за місцезнаходженням звіт про цільове використання ввезених товарів із звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису за формою згідно з додатком 2.
6. У разі нецільового використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість, учасник невідкладно інформує про це митницю оформлення і вживає заходів до самостійного визначення та погашення податкових зобов’язань і пені, які підлягають сплаті відповідно до вимог Податкового та Митного кодексів України.
У разі встановлення Мінекономіки або органами ДПС протягом п’яти років з дати ввезення на митну територію України товарів фактів їх нецільового використання, зокрема списання з балансу підприємства з будь-яких причин, надання в оренду, лізинг чи передачу в користування третім особам на будь-яких інших умовах, відчуження, втрати статусу учасника відповідна інформація надсилається до Держмитслужби.
7. У разі виявлення митним органом фактів недотримання умов ввезення та цільового використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість, митниця за місцезнаходженням відповідного учасника вживає заходів до організації та проведення документальної перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів і визначення грошових зобов’язань відповідно до положень Податкового та Митного кодексів України.
Стягнення несплачених сум ввізного мита та податку на додану вартість і пені в разі невиконання учасниками встановлених вимог здійснюється контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених Податковим та Митним кодексами України.
Додаток 1
до Порядку
ДОВІДКА
про факт оприбуткування товарів, визначених частиною шостою статті 287 Митного кодексу України, ввезених за митною декларацією
Додаток 2
до Порядку
ЗВІТ
про цільове використання товарів, визначених частиною шостою статті 287 Митного кодексу України та пунктом 197.28-1 статті 197 Податкового кодексу України, ввезених на митну територію України із звільненням від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 вересня 2022 р. № 997
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2013 р. № 558 "Про затвердження Порядку ввезення на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків - суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і звільняються від оподаткування митом" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 63, ст. 2302).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 430 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 16 січня 2013 р. № 216 і від 19 червня 2013 р. № 558" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 53, ст. 1708).
3. Пункт 126 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2019 р. № 916 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 90, ст. 3000).