КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 червня 2013 р. № 558 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 997 від 07.09.2022 )
Про затвердження Порядку ввезення на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків - суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і звільняються від оподаткування митом
( Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 430 від 26.06.2015 № 916 від 06.11.2019 )
Відповідно до частини шостої статті 287 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ввезення на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків - суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і звільняються від оподаткування митом, що додається.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 70 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 червня 2013 р. № 558
ПОРЯДОК
ввезення на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків - суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і звільняються від оподаткування митом
( Назва Порядку в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )( У тексті Порядку слово "Держінвестпроект" у всіх відмінках замінено словом "Мінекономрозвитку" згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )( У тексті Порядку слово "Мінекономрозвитку" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ № 916 від 06.11.2019 )
1. Цей Порядок встановлює вимоги до ввезення на митну територію України ініціаторами створення індустріальних (промислових) парків - суб’єктами господарювання, керуючими компаніями таких парків для їх облаштування та учасниками індустріальних (промислових) парків для провадження господарської діяльності у межах зазначених парків устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і відповідно до частини шостої статті 287 Митного кодексу України звільняються від оподаткування митом (далі - товари).
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про індустріальні парки".
3. Для визначення переліку та обсягів ввезення товарів ініціатор створення індустріальних (промислових) парків - суб’єкт господарювання (далі - ініціатор створення), керуюча компанія індустріального (промислового) парку (далі - керуюча компанія), учасник індустріального (промислового) парку (далі - учасник) подає Мінекономіки письмове звернення, до якого додаються засвідчені ініціатором створення (керуючою компанією, учасником):
( Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
копії установчих документів (для юридичних осіб);
копії документів, які підтверджують статус ініціатора створення (керуючої компанії, учасника) (рішення про створення індустріального (промислового) парку - для ініціатора створення; договору про створення та функціонування індустріального (промислового) парку - для керуючої компанії; договору про провадження господарської діяльності в межах індустріального (промислового) парку - для учасника);
копії документів, які підтверджують необхідність ввезення товарів. Ініціатор створення та керуюча компанія подають також копію бізнес-плану індустріального (промислового) парку;
( Абзац четвертий пункту 3 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
перелік та обсяги товарів, необхідних для облаштування ініціатором створення (керуючою компанією) індустріального (промислового) парку або провадження господарської діяльності учасником в межах індустріального(промислового) парку, за формою згідно з додатком 1.
( Абзац п'ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )
Ініціатор створення (керуюча компанія, учасник) несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься у поданих документах.
4. Мінекономіки реєструє документи у спеціальному журналі за затвердженою ним формою, про що письмово повідомляє ініціатору створення (керуючій компанії, учаснику) у триденний строк із дня реєстрації.
5. Після проведення перевірки поданих ініціатором створення (керуючою компанією, учасником) документів Мінекономіки за погодженням з Мінфіном і ДФС, на підставі погодження та інформації центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких належить сфера виробництва таких товарів, про те, що відповідні товари не виробляються в Україні, у місячний строк з дня їх надходження подає на затвердження Кабінету Міністрів України перелік та обсяги товарів для кожного ініціатора створення (керуючої компанії, учасника), а в разі відмови у затвердженні надсилає ініціаторові створення (керуючій компанії, учаснику) обґрунтоване повідомлення.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
6. Підставами для відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів є:
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )
подання ініціатором створення (керуючою компанією, учасником) неповного пакета документів, передбачених пунктом 3 цього Порядку, що необхідні для прийняття рішення про затвердження переліку та обсягів товарів;
( Абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )
виявлення в документах, поданих ініціатором створення (керуючою компанією, учасником), недостовірних відомостей;
наявність у переліку товарів, необхідних для облаштування індустріального (промислового) парку або провадження господарської діяльності у межах індустріального (промислового) парку, поданому ініціатором створення (керуючою компанією, учасником), устаткування, обладнання та комплектувальних виробів, матеріалів, що виробляються в Україні або є підакцизними.
7. У разі виникнення потреби у внесенні змін до переліку та обсягів товарів ініціатор створення (керуюча компанія, учасник) подає Мінекономіки засвідчений відповідно до пункту 3 цього Порядку новий перелік та обсяги товарів, необхідних для облаштування індустріального (промислового) парку або провадження господарської діяльності у межах індустріального (промислового) парку (разом із обґрунтуваннями), який затверджується відповідно до пункту 5 цього Порядку.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )
7-1. Ввезення товарів ініціатором створення (керуючою компанією, учасником) на митну територію України здійснюється в порядку, встановленому законодавством з питань державної митної справи.
( Порядок доповнено пунктом 7-1 згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )
8. Ініціатор створення (керуюча компанія, учасник):
письмово інформує у триденний строк після митного оформлення товарів Мінекономіки, Мінфін, ДФС і центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого належить сфера виробництва таких товарів, про обсяги фактично ввезених товарів;
подає щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, Мінекономіки, Мінфіну і ДФС звіт про цільове використання товарів згідно з переліком та обсягами, затвердженими Кабінетом Міністрів України для кожного ініціатора створення (керуючої компанії, учасника) відповідно до бізнес-плану індустріального (промислового) парку або договору про провадження господарської діяльності та про цільове використання вивільнених коштів з урахуванням визначених частиною шостою статті 287 Митного кодексу України напрямів використання таких коштів.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )
Додаток 1
до Порядку
ПЕРЕЛІКТА ОБСЯГИ
( Див. текст )( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 430 від 26.06.2015 )( Додаток 2 виключено на підставі Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )( Додаток 3 виключено на підставі Постанови КМ № 430 від 26.06.2015 )