• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна заява саміту "Україна - ЄС"

Європейський Союз, Україна | Заява, Міжнародний договір від 01.12.2005
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз, Україна
  • Тип: Заява, Міжнародний договір
  • Дата: 01.12.2005
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз, Україна
  • Тип: Заява, Міжнародний договір
  • Дата: 01.12.2005
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна заява
саміту "Україна - ЄС"
Київ, 1 грудня 2005 року
Лідери Європейського Союзу та України зустрілися сьогодні в Києві для проведення саміту "Україна - ЄС", першого з моменту обрання Президента Ющенка. Лідери привітали той факт, що відданість демократії та реформам відкрила нові перспективи для України та відносин між Україною та ЄС.
Лідери привітали поглиблення та зміцнення відносин між Україною та ЄС, досягнутих шляхом забезпечення значного прогресу у виконанні Плану дій ЄС - Україна, підписаного сторонами 21 лютого 2005 року. ЄС привітав тверду відданість України спільним цінностям демократії, верховенства права та поваги до прав людини; та визнав прогрес, досягнутий у здійсненні економічних реформ. Лідери також відзначили необхідність продовження процесу реформ.
Лідери ЄС висловили впевненість, що парламентські вибори в березні 2006 року будуть проведені у відповідності до міжнародних стандартів, та привітали запрошення на адресу ОБСЄ/БДІПЛ та Ради Європи від імені Президента України надіслати місію спостерігачів на вибори.
Лідери ЄС підтвердили свою готовність невідкладно розпочати консультації щодо укладення нової посиленої угоди між Україною та ЄС, яка має замінити Угоду про партнерство і співробітництво, як тільки будуть виконані політичні пріоритети Плану дій.
Лідери привітали зростаюче тісне співробітництво у сфері зовнішньої та безпекової політики, зокрема, з питань регіональної стабільності та врегулювання криз. Вони із задоволенням відзначили зближення позицій України та ЄС з регіональних та міжнародних питань, а також підписання цього року двох угод - щодо співробітництва у врегулюванні кризових ситуацій під егідою ЄС та щодо процедур обміну інформацією з обмеженим доступом. Лідери також відзначили нещодавнє рішення ЄС підтримати зусилля України в процесі знищення застарілих боєприпасів. Лідери ЄС привітали ратифікацію Парламентом України 16 листопада Додаткового протоколу до Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку із Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Лідери ЄС привітали активну та конструктивну роль України та, особливо, Президента Ющенка у сприянні відновленню переговорного процесу щодо врегулювання Придністровського конфлікту. В контексті активізації спільних зусиль з метою розв'язання цього конфлікту лідери також привітали започаткування 30 листопада Прикордонної місії ЄС на українсько-молдовському кордоні, включаючи його придністровську ділянку. Лідери підтвердили свою відданість та повну підтримку діяльності Прикордонної місії. Лідери також обговорили відносини з Росією та Білоруссю.
Україна та ЄС привітали започаткування переговорів щодо укладення угоди про спрощення візового режиму одночасно з переговорами щодо угоди про реадмісію. Лідери ЄС відзначили досягнутий у переговорах прогрес. Лідери ЄС привітали рішення Уряду України продовжити дію безвізового режиму поїздок в Україну для громадян ЄС, що сприяє встановленню тісних зв'язків. Україна та ЄС відзначили важливість зміцнення міжлюдських контактів. У цьому контексті Україна відзначила важливість запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС як довгострокової мети. Лідери ЄС підтвердили готовність виділити Україні значні додаткові кошти на підтримку проектів у міграційній сфері, в рамках програми AENEAS (1). Україна та ЄС позитивно відзначили існуючий стан двостороннього співробітництва у сфері юстиції та внутрішніх справ. Вони наголосили на важливості здійснення перегляду Плану дій ЄС у сфері ЮВС на початку 2006 року, на основі висновків місії експертів.
_______________
(1) Фінансова та технічна допомога ЄС третім країнам у сфері міграції та надання притулку
Що стосується торгівлі та відносин у сфері економічного співробітництва, лідери привітали оцінку Європейської Комісії, що Україна виконала технічні критерії, необхідні для надання ринкового статусу для торговельного захисту, а також привітали підтримку з боку країн - членів ЄС рішення надати Україні ринковий статус на цій основі. Лідери ЄС підтвердили готовність до поглиблення економічної інтеграції між ЄС та Україною та з метою досягнення цієї мети висловили сподівання на прискорення започаткування переговорів щодо створення Зони вільної торгівлі одразу після вступу України до СОТ. Лідери ЄС підкреслили значний прогрес, досягнутий у здійсненні перегляду дослідження щодо умов створення Зони вільної торгівлі між ЄС та Україною. Лідери ЄС відзначили свою тверду підтримку прискоренню вступу України до СОТ та свою готовність продовжувати надавати допомогу у виконанні Україною відповідних вимог.
Лідери ЄС та України підписали Угоду щодо Цивільної супутникової навігації (ГАЛІЛЕО) та Авіаційну Угоду, а також Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері енергетики. Щодо енергетики, вони наголосили на важливості прискорення імплементації цього Меморандуму з метою поступової інтеграції енергетичного ринку України до ринку ЄС, а також зміцнення енергетичної безпеки. Щодо транспорту, то лідери привітали підготовчий процес щодо розширення транс'європейських транспортних коридорів.
Україна підтвердила, що її стратегічною метою є повномасштабна інтеграція в ЄС. Лідери ЄС привітали європейський вибір України, наголосивши, що відданість України демократії та реформам відкриває нові перспективи для значного поглиблення рівня та якості відносин між Україною та ЄС.
* * *
На Саміті головував Президент України Віктор ЮЩЕНКО. Делегацію Європейського Союзу очолював Прем'єр-міністр Великобританії Ентоні БЛЕР в якості Президента Ради ЄС за участю Генерального секретаря Ради ЄС/Високого представника з питань СЗПБ Хав'єра СОЛАНИ, Президента Європейської Комісії Хосе Мануеля Дурао БАРРОЗО. Президента Європейської Комісії супроводжували Комісари Беніта ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР та Пітер МЕНДЕЛЬСОН. Прем'єр-міністр України Юрій ЄХАНУРОВ та Міністр закордонних справ України Борис ТАРАСЮК також брали участь у заході.