• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Конвенція про статистику заробітної плати і тривалості робочого часу в основних галузях гірничодобувної та обробної промисловості, зокрема у цивільному і промисловому будівництві, а також у сільському господарстві N 63

Міжнародна організація праці | Конвенція, Міжнародний документ від 20.06.1938 № 63
Реквізити
  • Видавник: Міжнародна організація праці
  • Тип: Конвенція, Міжнародний документ
  • Дата: 20.06.1938
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжнародна організація праці
  • Тип: Конвенція, Міжнародний документ
  • Дата: 20.06.1938
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Конвенція
про статистику заробітної плати і тривалості робочого часу в основних галузях гірничодобувної та обробної промисловості, зокрема у цивільному і промисловому будівництві, а також у сільському господарстві N 63
( Конвенцію (переглянуту) додатково див. в документі від 25.06.1985 )
Генеральна конференція Міжнародної організації праці,
що скликана в Женеві Адміністративною радою Міжнародного бюро праці та зібралася 2 червня 1938 року на свою двадцять четверту сесію,
ухваливши прийняти ряд пропозицій щодо статистики заробітної плати і робочого часу в основних галузях гірничодобувної та обробної промисловості, зокрема у цивільному і промисловому будівництві, а також у сільському господарстві, що є шостим пунктом порядку денного сесії,
вирішивши надати цим пропозиціям форми міжнародної конвенції,
вирішивши, що хоча збирання всіма членами Організації статистичних даних про середню заробітну плату та фактично відпрацьований час є бажаним і відповідає вимогам розділу II цієї Конвенції, тим не менш доцільним є відкрити Конвенцію для її ратифікації тими членами, які не здатні виконувати вимоги цього розділу,
ухвалює цього двадцятого дня червня місяця тисяча дев'ятсот тридцять восьмого року нижченаведену Конвенцію, яка називатиметься Конвенцією 1938 року про статистику заробітної плати і тривалості робочого часу в основних галузях гірничодобувної та обробної промисловості, зокрема у цивільному і промисловому будівництві, а також у сільському господарстві.
Розділ I. Загальні положення
Кожний член Організації, який ратифікував цю Конвенцію, зобов'язується:
a) збирати, як цього вимагає Конвенція, статистичні дані щодо заробітної плати і тривалості робочого часу;
b) публікувати зібрані відповідно до цієї Конвенції дані якомога своєчасніше та намагатися публікувати дані, зібрані щоквартально або через менші проміжки часу, протягом наступного кварталу, а дані, зібрані протягом шести чи дванадцяти місяців, протягом наступних шести чи дванадцяти місяців відповідно;
c) передавати дані, зібрані на виконання цієї Конвенції, до Міжнародного бюро праці у найкоротший термін.
1. Будь-який член Організації, який ратифікував цю Конвенцію, за допомогою заяви, доданої до документа про ратифікацію, може вилучити з прийнятих ним положень:
a) будь-який з розділів II, III, або IV; або
b) розділи II і IV; або
c) розділи III і IV.
2. Будь-який член Організації, який зробив таку заяву, може в будь-який час відмінити її за допомогою наступної заяви.
3. Кожний член Організації, стосовно якого діє заява, зроблена на підставі параграфа 1 цієї статті, щороку в своїй доповіді про застосування цієї Конвенції відзначає прогрес, досягнутий у справі застосування розділу або розділів Конвенції, вилучених із прийнятих положень.
Ніщо в цій Конвенції не накладає зобов'язань публікувати або розкривати відомості, котрі могли б призвести до розголошення інформації, яка стосується окремих приватних підприємств чи установ.
1. Будь-який член Організації, який ратифікував цю Конвенцію, гарантує, що його компетентний статистичний орган, якщо він ще не здобув інформацію в інший спосіб, проводить дослідження всіх або представницької частини працівників, котрих стосується ця Конвенція, з метою отримання потрібної інформації для ведення статистики на виконання цієї Конвенції.
2. Ніщо в цій Конвенції не може тлумачитися як таке, що вимагає від будь-якого члена Організації збирати статистичні дані у тому разі, коли після проведення дослідження відповідно до вимог параграфа 1 цієї статті збирання потрібної інформації без застосування примусових засобів виявиться неможливим.
Розділ II. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати і фактично відпрацьованого часу в гірничодобувній та обробній галузях промисловості
1. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати і фактично відпрацьованого часу збираються стосовно працівників, зайнятих у кожній з основних гірничодобувних та обробних галузей промисловості, зокрема у цивільному і промисловому будівництві.
2. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати і фактично відпрацьованого часу збираються на основі даних, що стосуються всіх установ і працівників або представницьких груп установ і працівників.
3. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати і фактично відпрацьованого часу:
a) містять окремі цифрові показники по кожній з основних галузей промисловості;
b) стисло вказують коло галузей та секторів промисловості, щодо яких подаються показники.
Статистичні дані щодо середньої заробітної плати охоплюють:
a) всі готівкові виплати та грошові премії, отримані від роботодавця особами, найнятими на роботу;
b) такі внески, як, наприклад, внески до фонду соціального страхування, що сплачуються особами, найнятими на роботу, і утримуються роботодавцем;
c) податки, що сплачуються до державної казни особами, найнятими на роботу, і утримуються роботодавцем.
У тих країнах та галузях промисловості, де допомога натурою, наприклад у вигляді надання дешевого чи безплатного житла, продуктів харчування або палива, становить значну частину оплати праці осіб, найнятих на роботу, до статистичних даних щодо середньої заробітної плати додаються докладні відомості стосовно такої допомоги, а також, у міру можливості, оцінка її грошового еквівалента.
До статистичних даних щодо середньої заробітної плати додаються, наскільки це можливо, відомості про допомогу багатодітним сім'ям з розрахунку на кожного члена сім'ї, який працює протягом періоду, стосовно якого збираються статистичні дані.
1. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати відображають середній рівень зарплати за день, за годину або за інший стандартний період.
2. Там, де статистичні дані про середню заробітну плату відображають середній рівень зарплати за день, тиждень чи інший стандартний період, статистичні дані щодо фактично відпрацьованого часу відображають такий самий період.
1. Статистичні дані щодо середньої заробітної плати і фактично відпрацьованого часу, про які йшлося в статті 9, збираються один раз на рік, і, коли це можливо, через коротші інтервали.
2. Один раз на три роки, та, коли це можливо, через коротші інтервали, до статистичних даних щодо середньої заробітної плати, а також, у міру можливості, до статистичних даних щодо фактично відпрацьованого часу додаються окремі показники стосовно кожної статі і стосовно дорослих та підлітків; у такому разі необов'язково визначати окремі показники щодо тих галузей промисловості, де всі робітники, за незначним винятком, належать до однієї статі або вікової групи; також необов'язково визначати окремі показники фактично відпрацьованого чоловіками та жінками або дорослими та підлітками часу в тих галузях промисловості, де нормальний робочий час не змінюється залежно від статі та віку.
Там, де статистичні дані щодо середньої заробітної плати та фактично відпрацьованого часу охоплюють не всю країну, а лише певні її райони, міста або промислові центри, ці райони, міста або центри зазначаються в міру можливості.
1. Індекси головних змін рівня заробітної плати за годину, та, в міру можливості, за день, тиждень або за інший стандартний період визначаються настільки часто й регулярно, наскільки це можливо зробити на основі статистичних даних, зібраних на виконання цього розділу Конвенції.
2. У визначенні таких індексів береться до уваги, серед іншого, порівняльна важливість різних галузей виробництва.
3. У разі публікації таких індексів зазначаються методи, використані дія їх визначення.
Розділ III. Статистичні дані щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу в гірничодобувній та обробній промисловості
Статистичні дані щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу працівників готуються стосовно представницької вибірки з основних гірничодобувних та обробних галузей, зокрема цивільного і промислового будівництва.
1. Статистичні дані щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу відображають ставки і час:
a) встановлені законодавством, колективними договорами або арбітражними рішеннями чи відповідно до них;
b) підтверджені організаціями роботодавців і працівників, їхніми спільними органами або іншими належними джерелами інформації у тих випадках, коли ставки зарплати та тривалість робочого часу не встановлено законодавством, колективними договорами або арбітражними рішеннями чи відповідно до них.
2. Статистичні дані щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу відображають природу та джерело статистичних даних, а також містять вказівки на те, чи стосуються вони ставок зарплати і тривалості робочого часу, встановлених законодавством, колективними договорами або арбітражними рішеннями чи відповідно до них, або ж ставок і робочого часу, встановлених угодами між роботодавцями та окремими працівниками.
3. Якщо ставки заробітної плати визначаються як мінімальні (інші, ніж встановлений законодавством мінімум), стандартні, типові або домінуючі ставки чи іншими такими термінами, то використані терміни пояснюються.
4. "Нормальною тривалістю робочого часу", якщо вона не встановлена законодавством, колективними договорами або арбітражними рішеннями чи відповідно до них, вважається кількість годин на день, тиждень або інший період, у разі перевищення якої відпрацьований час винагороджується за ставками понаднормової роботи або становить виняток з правил чи практики установи для відповідних категорій працівників.
1. У статистичних даних щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу наводяться:
a) щонайменше раз на три роки окремі показники щодо основних професій у широкій представницькій вибірці з різних галузей промисловості;
b) щонайменше раз на рік і, якщо це можливо, через менші проміжки часу, окремі показники щодо головних професій у найважливіших з цих галузей промисловості.
2. Дані щодо ставок почасової заробітної плати та щодо нормальної тривалості робочого часу подаються, наскільки це можливо, на основі такої самої класифікації професій.
3. Якщо джерела статистичних даних не містять поділу ставок зарплати і тривалості робочого часу за окремими професіями, але фіксують різні ставки і тривалість робочого часу щодо інших категорій працівників (наприклад, кваліфіковані робітники, напівкваліфіковані робітники та некваліфіковані робітники) або фіксують нормальну тривалість робочого часу по категоріях підприємців чи напрямах діяльності підприємств, то окремі показники наводяться відповідно до такого поділу.
4. Там, де категорії працівників, щодо яких наведено показники, не є окремими професіями, обсяг та склад кожної категорії зазначається настільки детально, наскільки детальними є потрібні для цього дані, що містяться в джерелах статистичної інформації.
Якщо статистичні дані щодо ставок почасової зарплати не містять погодинних ставок, але містять ставки за день, тиждень або за інший стандартний період:
a) статистичні дані щодо тривалості нормального робочого часу стосуються того самого періоду;
b) член Організації передає до Міжнародного бюро праці будь-яку інформацію, потрібну для підрахунку погодинних ставок.
Там, де джерела статистичних даних наводять детальні дані окремо щодо кожної статі та вікової категорії, статистичні дані стосовно почасових ставок зарплати і тривалості робочого часу містять окремі показники щодо осіб кожної статі, а також стосовно дорослих і підлітків.
Там, де статистичні дані щодо ставок почасової заробітної плати і нормальної тривалості робочого часу стосуються не всієї країни, а лише окремих районів, міст чи промислових центрів, ці райони, міста чи промислові центри зазначаються в міру можливості.
Там, де джерела статистичних даних щодо ставок почасової зарплати і тривалості нормального робочого часу містять такі відомості, щонайменше раз на три роки в статистичних даних зазначаються:
a) розмір будь-яких виплат на відпустку;
b) розмір будь-якої допомоги багатодітним сім'ям;
c) ставки або процентні надбавки до нормальних ставок за роботу в понаднормовий час;
d) тривалість дозволеної понаднормової роботи.
У тих країнах і галузях промисловості, де допомога натурою, наприклад, у вигляді надання дешевого чи безплатного житла, продуктів харчування або палива, становить значну частину оплати праці осіб, найнятих на роботу, до статистичних даних щодо ставок почасової заробітної плати додаються детальні відомості про таку допомогу, а також, наскільки це можливо, оцінка її грошового еквівалента.
1. Щорічні індекси, що відображають основні зміни ставок заробітної плати за годину або за тиждень, обчислюються на основі статистичних даних, зібраних згідно з цим розділом Конвенції, та доповнюються, де це потрібно, будь-якою іншою відповідною інформацією (наприклад, про зміни в ставках відрядної зарплати).
2. Там, де обчислюються тільки індекси ставок зарплати за годину або тільки індекси ставок зарплати за тиждень, індекси змін нормальної тривалості робочого часу обчислюються на такій самій основі.
3. В обчисленні таких індексів береться до уваги, серед іншого, порівняльна важливість різних галузей промисловості.
4. У разі публікації таких індексів зазначаються методи, використані для їх визначення.
Розділ IV. Статистичні дані щодо заробітної плати і тривалості робочого часу в сільському господарстві
1. Статистичні дані щодо заробітної плати збираються стосовно працівників, зайнятих у сільському господарстві.
2. Статистичні дані щодо заробітної плати в сільському господарстві:
a) збираються через проміжки часу, не більші ніж два роки;
b) містять окремі показники щодо кожного з головних районів;
c) вказують вид будь-якої допомоги натурою (зокрема, житло), якщо така надається працівникам, і, наскільки це можливо, містять оцінку її грошового еквівалента.
3. Статистичні дані щодо заробітної плати в сільському господарстві доповнюються вказівками на:
a) категорії працівників, зайнятих у сільському господарстві, щодо яких збираються статистичні дані;
b) рід і джерела статистичних даних;
c) методи, застосовані у збиранні статистичних даних;
d) наскільки це можливо, на нормальну тривалість робочого часу цих категорій працівників.
Розділ V. Інші положення
1. Будь-який член Організації, територія котрого охоплює великі райони, щодо яких, через складність утворення потрібної адміністративної структури та малозаселеність або через рівень економічного розвитку району неможливо збирати статистичні дані, котрі відповідали б вимогам цієї Конвенції, може вилучити такі райони зі сфери застосування Конвенції повністю або частково.
2. Кожний член Організації у своєму першому звіті про застосування цієї Конвенції, що подається відповідно до статті 22 Статуту Міжнародної організації праці, зазначає райони, стосовно яких він збирається застосувати положення цієї статті, і жодний член Організації не може, після подання свого першого звіту, вдаватись до положень цієї статті, за винятком щодо зазначених районів.
3. Кожний член Організації, який застосовує положення цієї статті, повинен зазначати у наступних щорічних звітах усі райони, щодо яких він відмовляється від права вдаватись до положень цієї статті.
1. Адміністративна рада Міжнародної організації праці може, діставши такі технічні консультації, які вважає потрібними, передати членам Організації пропозиції щодо поліпшення та розширення статистики, підготовленої згідно з цією Конвенцією, або щодо підвищення порівнянності статистики.
2. Кожний член Організації, який ратифікував цю Конвенцію, зобов'язується:
a) подавати на розгляд свого компетентного органу будь-які такі пропозиції, передані йому Адміністративною радою;
b) повідомляти в щорічному звіті про застосування Конвенції, в якій мірі впроваджуються такі пропозиції.
Розділ VI. Прикінцеві положення
Офіційні документи про ратифікацію цієї Конвенції надсилаються Генеральному директорові Міжнародного бюро праці для реєстрації.
1. Ця Конвенція зв'язує тільки тих членів Міжнародної організації праці, чиї документи про ратифікацію зареєстрував Генеральний директор.
2. Вона набуває чинності через дванадцять місяців після того, як Генеральний директор зареєструє документи про ратифікацію від двох членів Організації.
3. Надалі ця Конвенція набуває чинності щодо кожного члена Організації через дванадцять місяців після дати реєстрації його документа про ратифікацію.
Генеральний директор Міжнародного бюро праці сповіщає всіх членів Міжнародної організації праці про реєстрацію документів про ратифікацію від двох членів Міжнародної організації праці. Так само він сповіщає їх про реєстрацію всіх документів про ратифікацію, отриманих ним згодом від інших членів Організації.
1. Будь-який член Організації, що ратифікував цю Конвенцію, може після закінчення десятирічного періоду з моменту, коли вона початково набула чинності, денонсувати її актом про денонсацію, надісланим Генеральному директорові Міжнародного бюро праці та зареєстрованим ним. Денонсація набуває чинності через рік після реєстрації акта про денонсацію.
2. Кожний член Організації, що ратифікував цю Конвенцію, який протягом року після закінчення згаданого у попередньому параграфі десятирічного періоду не скористається своїм правом на денонсацію, передбаченим у цій статті, буде зв'язаний на наступний період тривалістю десять років і надалі зможе денонсувати цю Конвенцію після закінчення кожного десятирічного періоду в порядку, встановленому в цій статті.
Через кожні десять років з моменту настання чинності цієї Конвенції Адміністративна рада Міжнародного бюро праці подає Генеральній конференції доповідь про застосування цієї Конвенції і вирішує, чи слід вносити до порядку денного Конференції питання про її повний або частковий перегляд.
1. Якщо Конференція ухвалить нову конвенцію, яка повністю або частково переглядає цю Конвенцію, і якщо нова конвенція не передбачає іншого, то:
a) ратифікація будь-яким членом Організації нової, переглянутої конвенції спричиняє автоматично, незалежно від положень статті 28, негайну денонсацію цієї Конвенції за умови, що нова, переглянута конвенція набула чинності;
b) починаючи від дати настання чинності нової, переглянутої конвенції, цю Конвенцію закрито для ратифікації її членами Організації.
2. Ця Конвенція залишається в усякому разі чинною за формою та змістом щодо тих членів Організації, які її ратифікували, але не ратифікували нової, переглянутої конвенції.
Англійський і французький тексти цієї Конвенції мають однакову силу.
Дата набуття чинності: 22 червня 1940 року.
Конвенції та рекомендації, ухвалені
Міжнародною організацією праці
1919-1964, Том I
Міжнародне бюро праці, Женева