• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Директива Ради (ЄС) 2018/1713 від 6 листопада 2018 року про внесення змін до Директиви 2006/112/ЄС щодо ставок податку на додану вартість, застосовних до книг, газет та періодичних видань

Європейський Союз | Директива, Міжнародний документ від 06.11.2018 № 2018/1713
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Директива, Міжнародний документ
  • Дата: 06.11.2018
  • Номер: 2018/1713
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Директива, Міжнародний документ
  • Дата: 06.11.2018
  • Номер: 2018/1713
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
14.11.2018UAОфіційний вісник Європейського СоюзуL 286/20
(До Розділу V : "Економічне та галузеве співробітництво" Глава 4 . Оподаткування)
ДИРЕКТИВА РАДИ (ЄС) 2018/1713
від 6 листопада 2018 року
про внесення змін до Директиви 2006/112/ЄС щодо ставок податку на додану вартість, застосовних до книг, газет та періодичних видань
РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу, зокрема його статтю 113,
Беручи до уваги пропозицію Європейської Комісії,
Після передання проекту законодавчого акта національним парламентам,
Беручи до уваги висновок Європейського Парламенту (- 1),
Беручи до уваги висновок Європейського економічно-соціального комітету (- 2),
Діючи згідно зі спеціальною законодавчою процедурою,
Оскільки:
(1) Директивою Ради 2006/112/ЄС (- 3) передбачено, що держави-члени можуть застосовувати знижені ставки податку на додану вартість (ПДВ) до публікацій на будь-яких фізичних носіях. Однак знижену ставку ПДВ не можна застосовувати до публікацій, що їх постачають електронними засобами, які мають оподатковуватися за стандартною ставкою ПДВ.
(2) Відповідно до повідомлення Комісії від 6 травня 2015 року про Стратегію єдиного цифрового ринку Європи та щоб бути в курсі останніх технологічних досягнень у сфері цифрової економіки, державам-членам необхідно привести у відповідність ставки ПДВ, застосовні до публікацій, що їх постачають електронними засобами, до нижчих ставок, застосовних до публікацій, що їх постачають на фізичних носіях.
(3) У своєму повідомленні від 7 квітня 2016 року про план дій щодо ПДВ, Комісія відзначила, що до публікацій, що їх постачають електронними засобами, необхідно застосовувати такий самий пільговий режим оподаткування ПДВ, який застосовується до публікацій, що їх постачають на фізичних носіях. У своєму нещодавньому рішенні у справі С-390/15 (- 4) Суд постановив, що постачання цифрових публікацій на фізичних носіях та постачання цифрових публікацій електронними засобами визнається порівнянними ситуаціями. Тому доцільно надати всім державам-членам можливість застосовувати знижену ставку ПДВ до постачання книг, газет та періодичних видань, незалежно від того, чи їх постачають на фізичних носіях, чи електронними засобами. З тих самих причин доцільно дозволити державам-членам, які наразі застосовують відповідно до права Союзу ставки ПДВ, нижчі за мінімальну ставку, встановлену статтею 99 Директиви 2006/112/ЄС , або надають звільнення від оподаткування, що передбачають віднесення на зменшення податкового зобов’язання з ПДВ, сплаченого на попередньому етапі, щодо певних книг, газет або періодичних видань, що їх постачають на фізичних носіях, щоб вони застосовували такий самий режим оподаткування ПДВ до таких книг, газет або періодичних видань, якщо їх постачають електронними засобами.
(4) З 1 січня 2015 року за всі послуги, що їх постачають електронними засобами, стягується ПДВ в державі-члені, де замовник має осідок. З огляду на запровадження принципу оподаткування за місцем призначення, більше немає необхідності застосовувати стандартну ставку до публікацій, що їх постачають електронними засобами, щоб забезпечити створення та функціонування внутрішнього ринку та уникнути спотворення конкуренції.
(5) З метою запобігання широкому застосуванню знижених ставок ПДВ до аудіовізуального контенту, державам-членам необхідно дозволити застосовувати знижену ставку до книг, газет та періодичних видань лише за умови, що такі публікації, незалежно від того, чи їх постачають на фізичних носіях, чи електронними засобами, не складаються повністю або переважно з музичного чи відеоконтенту.
(6) Держави-члени мають залишати за собою право встановлювати ставки ПДВ для публікацій та обмежувати обсяг знижених ставок ПДВ, у тому числі, за умови об’єктивного обґрунтування, коли цифрові видання мають однаковий зміст, призначений для читання.
(7) Оскільки ціль цієї Директиви, а саме уможливлення застосування державами-членами таких самих ставок ПДВ до публікацій, що їх постачають електронними засобам, які вони наразі застосовують до публікацій, що їх постачають на фізичних носіях, не може бути достатньою мірою досягнута державами-членами, але може бути краще досягнута на рівні Союзу, Союз може ухвалювати інструменти відповідно до принципу субсидіарності, як зазначено у статті 5 Договору про Європейський Союз. Відповідно до принципу пропорційності, встановленого в зазначеній статті, ця Директива не виходить за межі того, що є необхідним для досягнення такої цілі.
(8) До Директиви 2006/112/ЄС необхідно внести відповідні зміни,
УХВАЛИЛА ЦЮ ДИРЕКТИВУ:
До Директиви 2006/112/ЄС внести такі зміни:
(1) у статті 98(2) другий підпараграф викласти в такій редакції:
"Знижені ставки не застосовуються до послуг, що їх постачають електронними засобами, за винятком послуг, що підпадають під дію пункту (6) додатка III.";
(2) статтю 99 доповнити таким параграфом:
"3. Як відступ від параграфів 1 і 2 цієї статті та на додаток до ставок, зазначених у параграфі 1 статті 98, держави-члени, що станом на 1 січня 2017 року відповідно до права Союзу застосовували знижені ставки, нижчі за мінімальну ставку, встановлену в цій статті, або надавали звільнення від оподаткування, що передбачали віднесення на зменшення податкового зобов’язання з ПДВ, сплаченого на попередньому етапі, щодо постачання певних товарів, зазначених у пункті (6) додатка III, можуть також застосовувати такий самий режим оподаткування ПДВ до такого постачання, що його здійснюють електронними засобами, зазначений у пункті (6) додатка III.";
(3) у додатку III пункт (6) викласти в такій редакції:
"(6) постачання, в тому числі позичання бібліотеками, книг, газет і періодичних видань або на фізичних носіях, або електронними засобами, або обома способами (включаючи брошури, листівки та подібні друковані матеріали, дитячі книги з ілюстраціями, альбоми для малювання або розфарбовування, музичні ноти у друкованій або рукописній формі, мапи та гідрографічні чи подібні схеми), інших ніж публікації, що їх повністю або переважно присвячено рекламі, та інших ніж публікації, що повністю або переважно складаються з відеоконтенту або музики в аудіоформаті;".
Ця Директива набуває чинності на двадцятий день після її публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Цю Директиву адресовано державам-членам.
Вчинено у Брюсселі 6 листопада 2018 року.

За Раду
Президент
H. LOGER
__________
(-1) ОВ С 307, 30.08.2018, с. 205.
(-2) ОВ С 345, 13.10.2017, с. 79.
(-3) Директива Ради 2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість (ОВ L 347, 11.12.2006, с. 1).
(-4) Рішення Суду від 7 березня 2017 року, RPO, С-390/15, ECLI:EU:C:2017:174, параграф 49.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )