• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Імплементаційне Рішення Комісії від 23 квітня 2013 року про визначення практичних положень, єдиних форматів і методології стосовно реєстру радіочастотного спектра, встановленого Рішенням Європейського Парламенту і Ради № 243/2012/ЄС про багаторічну програму радіоспектральної політики

Європейський Союз | Рішення, Міжнародний документ від 23.04.2013 № 2013/195/ЄС
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 23.04.2013
  • Номер: 2013/195/ЄС
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 23.04.2013
  • Номер: 2013/195/ЄС
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
L 113/18UAОфіційний вісник Європейського Союзу25.04.2013
(До Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Глава 6 . Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля )
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНЕ РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 23 квітня 2013 року про визначення практичних положень, єдиних форматів і методології стосовно реєстру радіочастотного спектра, встановленого Рішенням Європейського Парламенту і Ради № 243/2012/ЄС про багаторічну програму радіоспектральної політики
(оприлюднено під номером С(2013) 2235)
(Текст стосується ЄЕП)
(2013/195/ЄС)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Рішення Європейського Парламенту і Ради № 243/2012/ЄС від 14 березня 2012 року про багаторічну програму радіоспектральної політики (-1), зокрема його статтю 9(2),
Оскільки:
(1) Реєстр існуючих напрямів використання радіочастотного спектра для комерційних і державних цілей було створено Рішенням № № 243/2012/ЄС. З метою впровадження цього реєстру необхідно ухвалити імплементаційний акт, щоб, з одного боку, розробити практичні положення та єдині формати для збору державами-членами даних про існуючі напрями використання радіочастотного спектра і надання їх Комісії, а з іншого боку - розробити методологію аналізу тенденцій в технологіях, майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр в сферах політики, охоплених програмою радіоспектральної політики (RSPP), для того, щоб визначити напрями використання радіочастотного спектра, які розвиваються і є потенційно значущими, зокрема в діапазоні частот 400 МГц-6 ГГц (далі - "відповідний радіочастотний спектр").
(2) Цей реєстр повинен допомогти визначити смуги частот, в яких ефективність існуючих напрямів використання радіочастотного спектра може бути поліпшена, зокрема, смуги, які можуть бути придатними для перерозподілення і спільного користування, з метою підтримки політик ЄС, викладених в RSPP, з метою узгодження з тенденціями в технологіях і для майбутніх потреб у радіочастотному спектрі, з урахуванням, між іншим, попиту споживачів і операторів в сферах політики Союзу. З метою проведення аналізу різних видів використання радіочастотного спектра приватними, тобто в основному комерційними, і державними, тобто урядовими, користувачами, потрібно підвищити рівень деталізації, зокрема, наявних кількісних даних щодо пропозиції і попиту на певні частини або напрями використання радіочастотного спектра, оскільки доступні на поточний момент дані значно відрізняються залежно від того, чи використовують радіочастотний спектр для приватних, комерційних або державних цілей, а також відрізняються поміж державами-членами.
(3) Реєстр радіочастотного спектра повинен створюватися поступово з метою зниження адміністративного навантаження на держави-члени, при цьому необхідно встановити пріоритети залежно від виду використання, зосередившись передусім на смугах, зазначених у статті 6 Рішення № № 243/2012/ЄС, та смугах, пов'язаних з політиками Союзу, зазначеними у статті 8 згаданого Рішення. Мета - створити реєстр, який постійно вдосконалюється і може сприяти досягненню ефективного управління радіочастотним спектром в усіх смугах частот, які є релевантними для політик Союзу, шляхом поступового вдосконалення доступності та аналізу даних. Деякі з найактуальніших завдань реєстру - визначити щонайменше 1200 МГц радіочастотного спектра, придатного для послуг бездротового широкосмугового зв'язку, в порядку, встановленому в статті 3(b) Рішення № № 243/2012/ЄС, а також підвищити ефективність і гнучкість, між іншим, шляхом сприяння, де це доречно, колективному і спільному користуванню радіочастотним спектром відповідно до статті 4(1) зазначеного Рішення.
(4) Держави-члени повинні надавати дані найбільш послідовним способом або через Систему інформації про частоти (EFIS) Європейського бюро з питань зв'язку, або безпосередньо Комісії у тих випадках, наприклад, коли вони були зібрані від користувачів послуг загального доступу і національних органів, і їх необхідно розглядати як дані з обмеженим доступом, або як конфіденційні дані. Конкретні єдині формати збору даних можуть сильно різнитися залежно від виду використання та смуг радіочастот, а в деяких випадках дані можуть бути недоступні у конкретному єдиному форматі. Проте, для забезпечення результативного надання доступних даних Комісії для аналізу, держави-члени повинні збирати дані у машинозчитуваному форматі таким чином, щоб уможливити використання такого самого електронного формату обміну даними з Комісією та EFIS.
(5) Разом з наданням відповідних наявних даних держави-члени спільно з Комісією повинні долучитися до співпраці для підвищення якості та порівнянності даних, щоб сприяти ефективності реєстру у відповідних випадках і стосовно конкретної смуги, а також розробити порівнянний формат для даних без додаткового адміністративного навантаження.
(6) Додаткові дані також можуть бути отримані завдяки консультаціям з громадськістю та дослідженням. Крім того, у реєстрі можуть бути використані дані, надані добровільно державами-членами та сторонами-приватними особами, які здійснюють постійний моніторинг радіочастотного спектра для управління спектром на місцевому рівні з метою перехресної перевірки достовірності ліцензійних даних, визначення щільності використання в певних видах схем авторизації, таких як безліцензійні смуги частот, і для оцінки ступеня використання радіочастотного спектра на всій території Союзу, зокрема для смуг частот, на які є великий попит.
(7) Для того, щоб звести до мінімуму адміністративне навантаження і зобов'язання держав-членів, в обраній методології створення реєстру необхідно максимально можливою мірою враховувати дані, які держави-члени надають відповідно до Рішення Комісії № 2007/344/ЄС від 16 травня 2007 року про доступність у гармонізованому форматі інформації щодо використання радіочастотного спектра у Співтоваристві (-2). Додаткова інформація, зібрана добровільними засобами, такими як дослідження, в тому числі Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв'язку, також може бути використана для подальшого наповнення реєстру.
(8) Ідентифікація смуг радіочастот, які можна було би використовувати ефективніше та які були би придатні для перерозподілення або спільного користування радіочастотним спектром, вимагає детального знання фактичного використання радіочастотного спектра, бажано підтвердженого кількісними даними. Така ідентифікація може сприяти пошуку розв'язків для врахування тенденцій в технологіях, задоволення майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр, що їх можна було би ідентифікувати за результатами проведеного аналізу.
(9) Процес наповнення реєстру повинен спричиняти безперервне покращення ефективності використання радіочастотного спектра для задоволення потреби, що постійного змінюється стосовно політик Союзу, і з урахуванням розвитку технологій. Виходячи з цього, та з метою досягнення цілей, встановлених у статті 9(1) Рішення № № 243/2012/ЄС, Комісія готуватиме звіти для Європейського Парламенту і Ради. Такі звіти готуватимуться регулярно, залежно від часу, необхідного для проведення аналізу реєстру, та від темпу розвитку використання радіочастотного спектра.
(10) З огляду на те, що прозорість використання радіочастотного спектра є вкрай важливою для реєстру, необхідно забезпечити захист персональних даних, комерційної і державної таємниці, а також приватності згідно з правом ЄС. Такі положення включають статтю 346(1)(а) Договору про функціонування Європейського Союзу, що дозволяє державам-членам утримуватися від надання інформації,  надання  якої  суперечить  основним  інтересам  її  безпеки;  статтю 8 Рішення Європейського Парламенту і Ради № 676/2002/ЄС від 7 березня 2002 року про регулятивні рамки радіоспектральної політики в Європейському Співтоваристві (Рішення про радіочастотний спектр) (-3); Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1049/2001 від 30 травня 2001 року про публічний доступ до документів Європейського Парламенту, Ради і Комісії (-4); а також додаток до Регламенту роботи Комісії, який визначає поводження ЄС з секретною інформацією, в тому числі інформацією, яка походить з ЄС або отримана від держав-членів, третіх держав або міжнародних організацій (-5).
(11) Відповідно до статті 15 Рішення № № 243/2012/ЄС, необхідно час від часу переглядати дієвість реєстру, щоб гарантувати, що цілі, зазначені в згаданому Рішенні, реалізуються результативно, і визначити, чи потребують вони адаптації. Держави-члени повинні надавати Комісії відповідну інформацію.
(12) Інструменти, передбачені в цьому Рішенні, максимально можливою мірою враховують позицію Групи з питань радіоспектральної політики і відповідають висновку Комітету з питань радіочастотного спектра,
__________
(-1) ОВ L 81, 21.03.2012, с. 7.
(-2) ОВ L 129, 17.05.2007, с. 67.
(-3) OB L 108, 24.04.2002, с. 1.
(-4) OB L 145, 31.05.2001, с. 43.
(-5) OB L 317, 03.12.2001, с. 1.
УХВАЛИЛА ЦЕ РІШЕННЯ:
Це Рішення визначає практичні положення та єдині формати для збирання державами-членами даних щодо поточних напрямів використання радіочастотного спектра в діапазоні 400 МГц - 6 ГГц (далі - "відповідний радіочастотний спектр") і надання їх Комісії, а також методологію аналізу тенденцій в технологіях, майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр у сферах політики Союзу відповідно до статті 9 Рішення № № 243/2012/ЄС про багаторічну програму радіоспектральної політики.
Стаття 2. Збирання та надання даних
Для виконання цілей статті 9(1) Рішення № 243/2012/ЄС держави-члени повинні збирати дані про права на користування та про фактичне використання відповідного радіочастотного спектра і надавати їх з метою здійснення електронного обміну даними з Комісією відповідно до таких умов:
(1) держави-члени забезпечують, щоб Європейське бюро з питань зв'язку надавало Комісії відповідну інформації, зібрану раніше відповідно до Рішення № 2007/344/ЄС, з метою зведення адміністративного навантаження до мінімуму;
(2) на додаток до даних, зазначених у параграфі 1, держави-члени надають Комісії дані, у разі їх наявності на національному рівні, у машинозчитуваному форматі, обраному на національному рівні, у тому числі дані про використання радіочастотного спектра на державному рівні, що є необхідними для виконання Комісією завдань відповідно до цього Рішення та Рішення № 243/2012/ЄС;
(3) держави-члени співпрацюють з Комісією для збільшення доступних даних про використання радіочастотного спектра згідно з параграфом 2, крім випадків, коли держави-члени вважають це неможливим через національні обставини, зокрема, шляхом надання кількісних даних, таких як дані про кількість передавачів, тривалість користування і координати, або інформація про місцезнаходження, що демонструє географічний обсяг використання радіочастотного спектра, а також використовувані технології та умови спільного користування - у порівнянному форматі в усіх державах-членах. З метою зниження адміністративного навантаження, дані про смуги частот, які стосуються реалізації цілей, викладених в Рішенні № 243/2012/ЄС, збирають і надають згідно з цією статтею в першу чергу, враховуючи висновок Групи з питань радіоспектральної політики.
Держави-члени повинні зібрати і надати дані про всі смуги радіочастот у відповідному радіочастотному спектрі поетапно до 31 грудня 2015 року.
Стаття 3. Визначення майбутнього попиту на радіочастотний спектр
1. Для того, щоб визначити майбутній попит на радіочастотний спектр, а також певні смуги радіочастотного спектра, які можуть найкращим чином задовольнити майбутні потреби та попит на радіочастотний спектр, максимально враховуючи висновок Групи з питань радіоспектральної політики, Комісія повинна аналізувати всі дані, зібрані відповідно до статті 2 або іншими способами, наприклад, шляхом консультацій з громадськістю та проведення досліджень, беручи до уваги:
- технічну ефективність існуючого напряму використання,
- економічну ефективність існуючого напряму використання для задоволення майбутніх потреб, порівнюючи можливості та опції, доступні для окремих смуг частот,
- соціально-економічний вплив на наявних користувачів відповідних смуг і суміжних смуг частот.
2. Аналіз, зазначений в параграфі 1, спрямований на виявлення тенденцій в технологіях, майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр в сферах політики Союзу стосовно сфер застосування, згрупованих за подібними технічними характеристиками і функціональністю у частині I додатка, а також на визначення істотних потенційних напрямів використання радіочастотного спектра і напрямів, які ще розвиваються. Такий аналіз повинен, мірою необхідності та можливості, містити, щонайменше, інформацію, зазначену в частині II додатка. Комісія забезпечує прозорість шляхом проведення робочих нарад та консультацій з громадськістю.
Стаття 4. Звіт Європейському Парламенту і Раді
1. Комісія включає результати аналізу, проведеного відповідно до цього Рішення, та інформацію, зазначену в частині II додатка, до регулярних звітів, які подаються згідно зі статтею 9(4) Рішення № № 243/2012/ЄС.
2. Для досягнення цілей статті 9(1) Рішення № № 243/2012/ЄС і з урахуванням аналізу тенденцій в технологіях, майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр, а також аналізу даних, зібраних відповідно до статті 2 цього Рішення, Комісія може включати до цих звітів можливі спеціальні опції задоволення визначених потреб і забезпечення максимально ефективного використання радіочастотного спектра, враховуючи недоліки (в тому числі витрати споживачів, виробників і фінансового бюджету Союзу, з одного боку, і держав-членів, з іншого боку) та переваги, а також результати аналізу загального впливу таких опцій.
Стаття 5. Конфіденційність і секретна інформація
Держави-члени і Комісія повинні забезпечити захист інформації, яка вважається конфіденційною або засекреченою державою-членом, міжнародною організацією, Комісією або будь-якою третьою стороною, відповідно до права ЄС та національного законодавства, зокрема:
- конфіденційної ділової інформації,
- інформації, що стосується захисту приватності,
- інформації, що стосується державної безпеки і оборони.
Це положення не повинне порушувати права відповідних органів на розкриття інформації, якщо це дозволяє національне законодавство і якщо таке розкриття має суттєве значення для виконання їхніх обов'язків. Таке розкриття повинно бути пропорційним та враховувати законні інтереси сторони, яка має відношення до захисту будь-якої згаданої вище інформації.
Стаття 6. Перегляд
Для надання допомоги Комісії у звітуванні про функціонування реєстру радіочастотного спектра держави-члени повинні надавати Комісії інформацію про застосування та дієвість цього Рішення.
Стаття 7. Адресати
Це Рішення адресовано державам-членам.
Вчинено у Брюсселі 23 квітня 2013 року.
За Комісію
Neelie KROES
Віце-президент
ДОДАТОК
ЧАСТИНА I
Групи за напрямами застосування
Групи за напрямами застосування, наведені нижче, є релевантними для аналізу тенденцій, потреб і попиту, який проводить Комісія, і не обмежують умови застосування, що їх використовують держави-члени під час надання даних. Ці групи є відправним пунктом для структурованої оцінки використання радіочастотного спектра з подібними технічними характеристиками і функціональністю і можуть бути розширені в подальшому у разі необхідності для оцінки тенденцій в технологіях, майбутніх потреб і попиту на радіочастотний спектр.
(1) Авіаційні, морські й цивільні системи радіолокації й навігації
(2) Радіомовлення (наземне)
(3) Стільниковий зв'язок / Широкосмуговий бездротовий доступ (BWA)
(4) Обороні системи
(5) Фіксовані лінії зв'язку
(6) Інтелектуальні транспортні системи (ITS)
(7) Метеорологія
(8) Приватний мобільний радіозв'язок (PMR) / мобільний радіозв'язок загального доступу (PAMR)
(9) Підготовка програм і особливі події та заходи (PMSE)
(10) Цивільний захист і аварійно-рятувальні роботи (PPDR)
(11) Радіоастрономія
(12) Супутникові системи
(13) Пристрої короткого радіуса дії (SRD)
(14) Бездротові локальні комп'ютерні мережі (WLAN) / локальні комп'ютерні радіомережі (RLAN)
ЧАСТИНА II
Зміст звіту, який подає Комісія відповідно до статті 4
Якщо можливо, залежно від рівня зібраних даних, звіт, який подає Комісія відповідно до статті 9(4) Рішення № 243/2012/ЄС, повинен включати, щонайменше, таку інформацію:
(1) стан тенденцій в технологіях стосовно використання відповідного радіочастотного спектра в сферах політики Союзу, які підпадають під Програму радіоспектральної політики;
(2) майбутні потреби та попит на радіочастотний спектр.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )