• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Імплементаційне Рішення Комісії (ЄС) 2015/1505 від 8 вересня 2015 року щодо технічних специфікацій та форматів довірчих списків відповідно до статті 22(5) Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку

Європейський Союз | Рішення, Міжнародний документ від 08.09.2015 № 2015/1505
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 08.09.2015
  • Номер: 2015/1505
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ
  • Дата: 08.09.2015
  • Номер: 2015/1505
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
09.09.2015 UA Офіційний вісник Європейського Союзу L 235/31
( До Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Глава 6. Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля )
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНЕ РІШЕННЯ КОМІСІЇ (ЄС) 2015/1505
від 8 вересня 2015 року щодо технічних специфікацій та форматів довірчих списків відповідно до статті 22(5) Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку (Текст стосується ЄЕП)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 910/2014 від 23 липня 2014 року про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку та про скасування Директиви 1999/93/ЄС (-1), зокрема його статтю 22(5),
Оскільки:
(1) Довірчі списки мають важливе значення для побудови довіри між операторами ринку, оскільки у них зазначено статус постачальника послуг на момент здійснення нагляду.
(2) Транскордонному використанню електронних підписів сприяло Рішення Комісії 2009/767/ЄС (-2), у якому передбачено зобов’язання для держав-членів створювати, вести та публікувати довірчі списки, які містять інформацію, пов’язану з постачальниками послуг зі сертифікації, які видають кваліфіковані сертифікати населенню відповідно до Директиви Європейського Парламенту і Ради 1999/93/ЄС (3) та які знаходяться під наглядом держав-членів і акредитовані ними.
(3) У статті 22 Регламенту (ЄС) № 910/2014/ЄС передбачено зобов’язання для держав-членів створювати, вести та публікувати довірчі списки у безпечний спосіб за електронним підписом та печаткою у формі, що придатна для автоматизованої обробки, та нотифікувати Комісії органи, відповідальні за створення національних довірчих списків.
(4) Постачальника довірчих послуг та довірчі послуги, які він надає, необхідно вважати кваліфікованими, якщо кваліфікований статус присвоєно постачальнику у довірчому списку. Для забезпечення того, щоб постачальники послуг могли легко виконувати інші зобов’язання, що випливають з Регламенту (ЄС) № 910/2014, зокрема ті, що зазначені у статтях 27 і 37, на відстані та за допомогою електронних засобів, а також для виправдання законних очікувань інших постачальників послуг зі сертифікації, що не видають кваліфіковані сертифікати, але надають послуги, пов’язані з електронними підписами, відповідно до Директиви 1999/93/ЄС та внесені до списку до 30 червня 2016 року, держави-члени повинні мати можливість додавати довірчі послуги, відмінні від кваліфікованих послуг, до довірчих списків на добровільних засадах на національному рівні, чітко вказавши, що вони не є кваліфікованими відповідно до Регламенту (ЄС) № 910/2014.
(5) Відповідно до пункту 25 преамбули Регламенту (ЄС) № 910/2014 держави-члени можуть додавати види національно визначених довірчих послуг, відмінні від тих, що визначено у статті 3(16) Регламенту (ЄС) № 910/2014, чітко вказавши, що вони не є кваліфікованими відповідно до Регламенту (ЄС) № 910/2014.
(6) Заходи, передбачені цим Рішенням, відповідають висновку Комітету, визначеного у статті 48 Регламенту (ЄС) № 910/2014,
УХВАЛИЛА ЦЕ РІШЕННЯ:
Держави-члени створюють, публікують та ведуть довірчі списки, у тому числі інформацію щодо кваліфікованих постачальників довірчих послуг, за якими вони здійснюють нагляд, а також інформацію щодо кваліфікованих довірчих послуг, які такі постачальники надають. Такі списки повинні відповідати технічним специфікаціям, викладеним у додатку І.
Держави-члени можуть вносити до довірчих списків інформацію щодо некваліфікованих постачальників довірчих послуг разом з інформацією щодо некваліфікованих довірчих послуг, які такі постачальники надають. У списку повинно бути чітко зазначено, які постачальники довірчих послуг і які довірчі послуги, що вони надають, не є кваліфікованими.
(1) Відповідно до статті 22(2) Регламенту (ЄС) № 910/2014 держави-члени повинні скріпити електронними підписом та печаткою форму своїх дочірніх списків, що придатна для автоматизованої обробки, відповідно до технічних специфікацій, викладених у додатку I.
(2) Якщо держава-член публікує в електронному вигляді форму, придатну для сприйняття людиною, вона повинна забезпечити, що ця форма довірчих списків містить таку саму інформацію, що і форма, яка придатна для автоматизованої обробки, і повинна скріпити її електронними підписом та печаткою відповідно до технічних специфікацій, викладених у додатку I.
(1) Держави-члени нотифікують Комісії інформацію, зазначену в статті 22(3) Регламенту (ЄС) № 910/2014, використовуючи шаблон, що у додатку II.
(2) Інформація, зазначена у параграфі 1, повинна містити щонайменше два сертифікати відкритого ключа оператора схеми, змінені періоди дії яких становлять не менше 3 місяців, що відповідає особистим ключам, які можуть бути використані для скріплення електронними підписом та печаткою форми довірчого списку, придатної для автоматизованої обробки, і форми, придатної для сприйняття людиною, після опублікування.
(3) Відповідно до статті 22(4) Регламенту (ЄС) № 910/2014 Комісія повинна оприлюднити через безпечний канал зв’язку з автентифікованим веб-сервером інформацію, зазначену в параграфах 1 та 2, як нотифіковано державами-членами, у скріпленій підписом та печаткою формі, що придатна для автоматизованої обробки.
(4) Комісія може оприлюднити через безпечний канал зв’язку з автентифікованим веб-сервером інформацію, зазначену в параграфах 1 та 2, як нотифіковано державами-членами, у скріпленій підписом та печаткою формі, що придатна для сприйняття людиною.
Це Рішення набуває чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Це Рішення є обов’язковим у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню у всіх державах-членах.
Вчинено у Брюсселі 8 вересня 2015 року.
За Комісію
Президент
Jean-Claude JUNCKER
ДОДАТОК І
ТЕХНІЧНІ СПЕЦИФІКАЦІЇ
ДЛЯ СПІЛЬНОГО ШАБЛОНУ ДОВІРЧИХ СПИСКІВ
( Текст Додатку I )( Див. текст )
ДОДАТОК ІI
ШАБЛОН НОТИФІКАЦІЙ ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ
( Текст Додатку II )( Див. текст )
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )