ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією до творів, виданих у спеціальному форматі
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 6, ст.61)( Із змінами, внесеними згідно із Законами № 1965-IX від 15.12.2021 № 2811-IX від 01.12.2022 )
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України "Про видавничу справу" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 32, ст. 206; 2011 р., № 45, ст. 486):
1) частину третю статті 6 після слів "нечисленних національних меншин" доповнити словами "а також видання, аудійовані у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією або надруковані рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих";
2) частину п’яту статті 26-1 після слів "бібліотек України" доповнити словами "у тому числі видання, аудійовані у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією або надруковані рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих".
2. У пункті 6 частини першої статті 8 Закону України "Про обов’язковий примірник документів" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 22-23, ст. 199) слова "примірник видань, аудіопродукції" замінити словами "примірник видань (у тому числі електронний варіант у відповідному форматі, що підлягає конвертуванню у спеціальний цифровий формат для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією), аудіопродукції, аудіовізуального твору з аудіодискрипцією".
3. У Законі України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 23, ст. 177; 2009 р., № 39, ст. 557; 2014 р., № 5, ст. 62):
1) частину другу статті 4 після абзацу п’ятого доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:
"стимулює забезпечення бібліотек сучасною вітчизняною книжковою продукцією, світовою літературою в перекладі українською мовою на різних носіях, у тому числі адаптованих для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією;
забезпечує запровадження та функціонування дієвої системи електронного книгокористування та обігу електронних книг через бібліотеки;
розвиває вітчизняний напрям з формування та впорядкування електронних книг, каталогів, баз даних;
створює умови та координує діяльність з функціонування електронних бібліотек, у тому числі у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією".
У зв’язку з цим абзаци шостий - восьмий вважати відповідно абзацами десятим - дванадцятим;
2) частину другу статті 24 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"сприяє створенню умов для функціонування електронних бібліотек, у тому числі аудіокниг, аудіодокументів у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий вважати відповідно абзацами шостим і сьомим.
( Пункт 4 розділу I втратив чинність на підставі Закону № 2811-IX від 01.12.2022 )
( Пункт 5 розділу I втратив чинність на підставі Закону № 1965-IX від 15.12.2021 )
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Президент України | П.ПОРОШЕНКО |
м. Київ 25 грудня 2015 року № 927-VIII | |