• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Додатковий Лист про Наміри

Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України  | Лист, Міжнародний документ від 29.03.2017
Реквізити
  • Видавник: Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Лист, Міжнародний документ
  • Дата: 29.03.2017
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Лист, Міжнародний документ
  • Дата: 29.03.2017
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Додатковий Лист про Наміри
Київ, 29 березня 2017 року
Пані Крістін Лагард
Директору-розпоряднику
Міжнародний Валютний Фонд
Вашингтон, ОК 20431
Шановна Пані Лагард:
1. Цей лист слугує додатком до нашого Листа про наміри від 2 березня 2017 року і містить інформацію про останні події, які спричинили негативний вплив на економічні прогнози цього року. В листі також описано нашу політику, спрямовану на зменшення негативних наслідків цих подій і досягнення цілей, визначених у нашій економічній програмі.
2. Загострення конфлікту на сході України, і посилення дій, спрямованих проти нашої національної та економічної безпеки, включаючи втрату контролю над активами українських компаній, розташованих на територіях, непідконтрольних українському Уряду, і розірвання ланцюгів постачання товарів призвели до прийнятого Радою Національної безпеки і оборони України рішення тимчасово припинити торгівлю із непідконтрольними Україні територіями і зупинити усі товаропотоки, за винятком гуманітарної допомоги, з/на непідконтрольні Уряду території, допоки не буде відновлено прав власності вищезгаданих компаній. Ці події мають очевидні та миттєві негативні наслідки для виробництва електроенергії та сталеливарного сектору і, відповідно, позначаються на нашому експортному потенціалі та економічному зростанні. Хоч ми і сподіваємося, що компанії невдовзі зможуть відкоригувати свою діяльність, знайшовши нових постачальників і розширивши свою діяльність на підконтрольних Україні територіях, ми очікуємо, що темпи росту у 2017 році будуть майже на 1 процентний пункт нижчими, ніж прогнозувалося раніше. Крім того, ми плануємо обмежити негативний вплив на платіжний баланс шляхом коригування обмінного курсу і продовження відповідно жорсткої монетарної політики, аби, серед іншого, виконати поставлені цілі щодо інфляції. Дефіцит поточного рахунку цього року, як очікується, зросте до 3 3/4 відсотків, а резерви НБУ до кінця року становитимуть $21.8 млрд., тобто, майже на $0.5 млрд. менше, ніж очікувалося раніше. Ми рішуче налаштовані продовжувати наші зусилля, у тому числі шляхом проведення достатньо жорсткої монетарної політики, виконати поставлені в рамках програми цільові показники щодо резервів, щойно темпи економічного зростання пришвидшаться у наступні роки. Незважаючи на те, що останні події посилили невизначеність і створили виклики для бюджету, включаючи певні втрати доходів, ми залишаємося відданими досягненню попередньо узгоджених цільових показників по дефіциту бюджету, що надзвичайно важливо для продовження низхідного руху з поки ще доволі високого рівня державного боргу.
3. Останні події також викликали потужну негативну громадську реакцію на діяльність в Україні державних російських банків. Заради інтересів національної безпеки ми наклали обмеження на проведення операцій цими банками зі своїми материнськими установами і повідомили про такі заходи Виконавчу Раду МВФ відповідно до Рішення № 144-(52/51). Ми послабимо ці обмеження щойно безпекова ситуація дозволить це зробити.
4. Ми залишаємося рішуче налаштованими вдаватися, за необхідності, до відповідних заходів, аби захистити стабільність нашої фінансової системи. У цьому зв’язку, оскільки згадані вище банки є платоспроможними і продовжують дотримуватися пруденційних вимог, ми продовжуватимемо неупереджено ставитися до цих банків, ми домовилися забезпечити цим банкам доступ до необхідної підтримки ліквідності, за потреби, включаючи екстрену підтримку ліквідності з боку НБУ. Крім того, ми залишаємося рішуче налаштованими дотримуватись верховенства права і забезпечуємо заходи захисту і безпеки офісів та відділень цих банків з тим, аби вони могли продовжувати свою безперебійну роботу.
5. Відображаючи змінені економічні перспективи, ми пропонуємо визначити критерії ефективності за показником накопичених чистих міжнародних резервів і чистих внутрішніх активів НБУ станом на кінець червня, на кінець вересня і на кінець грудня 2017 року такими, як наведено у Таблиці 1, що додається; всі решта критеріїв ефективності та індикативних цільових показників станом на кінець червня, на кінець вересня і на кінець грудня 2017 року пропонуємо залишити такими, як це визначено у нашому листі від 2 березня 2017 року, а також, як це записано у Таблиці 1, що додається. Крім того, ми звертаємося з проханням про тимчасове звільнення від виконання критерію ефективності за чистими міжнародними резервами НБУ станом на кінець березня 2017 року, який згідно наявних даних буде недовиконано на 520 млн. доларів США через вищезгадані обставини й вплив, що спричинила націоналізація нашого найбільшого банку на фінансові ринки. Ми також звертаємося із проханням перевизначити інші критерії ефективності станом на кінець березня 2017 року як це наведено у Таблиці 1, що додається, які стали контрольним для цього перегляду, оскільки остаточні дані для оцінки виконання цих критеріїв ще не доступні, і немає підтверджень, що ці критерії не буде виконано. Ми також просимо перевизначити структурний маяк із затвердження законодавства про об’єднання митної і податкової адміністрацій в єдину юридичну особу до кінця квітня 2017 року (замість кінця березня 2017 року, як це визначено у МЕФП від 2 березня 2017 року), оскільки завершення цього законодавчого процесу потребує більше часу. З урахуванням цих змін, просимо завершити третій перегляд й перегляд фінансових гарантів і виділити транш у розмірі 734,05 млн. СПЗ.
З повагою
Петро Порошенко
Президент
Володимир Гройсман
Прем’єр Міністр
Олександр Данилюк
Міністр фінансів
Валерія Гонтарева
Голова НБУ