• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Лист про наміри

Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України  | Лист, Міжнародний документ, Меморандум від 02.03.2017
Реквізити
  • Видавник: Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Лист, Міжнародний документ, Меморандум
  • Дата: 02.03.2017
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Міжнародний валютний фонд, Міністерство фінансів України , Національний банк України
  • Тип: Лист, Міжнародний документ, Меморандум
  • Дата: 02.03.2017
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Київ, 2 березня 2017
Пані КрістінЛагард
Директору-розпоряднику
Міжнародного валютного фонду
Вашингтон, ОК 20431
Шановна пані Лагард!
1. Ми підтверджуємо свої зобов’язання стосовно реалізації політики та виконання завдань економічної програми, що підтримується в межах угоди з МВФ про Механізм розширеного фінансування (EFF). Ми також надаємо виклад подальших етапів політики на виконання цих завдань в Меморандумі про економічну і фінансову політику (МЕФП) від 27 лютого та 21 липня 2015 року та 1 вересня 2016 року, що додається.
2. Ми успішно вивели економіку з глибокої рецесії. Наразі, економіка відновлюється, рівень інфляції знизився майже до однозначних показників, обсяг офіційних резервів збільшився більше, ніж вдвічі, а фінансова система зміцнюється. Це відображає наші наполегливі зусилля щодо реалізації політики та запровадження реформ за підтримки нашої програми в межах Механізму розширеного фінансування (EFF). Проте, перед економікою й надалі стоять значні виклики, зокрема, незадовільний низький рівень зростання; все ще великим залишається обсяг державного боргу, а бізнес клімат є слабким, зокрема через неподолану корупцію та великий і неефективний державний сектор. Існуючі недоліки фінансового сектора все ще заважають йому відігравати свою роль у підтримці зростання. Завданнями на майбутнє є продовження підтримки фіскальної та зовнішньої стабільності, зменшення фінансової вразливості, та, що є найбільш важливим, поступ в процесі довгоочікуваної структурної перебудови економіки для досягнення довготривалого, потужного та інклюзивного зростання, що виведе Україну на один рівень з іншими подібними країнами в регіоні.
3. Наші дії забезпечили виконання всіх як постійно діючих, так і кількісних критеріїв ефективності (КЕ) станом на кінець грудня 2016 року та індикативних цільових показників (ІП), за винятком цільового показника щодо заборгованості з відшкодування ПДВ (Таблиця 1). Проте, ми дотрималися лише 3 з 11 структурних "маяків", встановлених на період з вересня по грудень 2016 року (Таблиця 2), оскільки наша увага була зосереджена на основних заходах забезпечення фіскальної стійкості та фінансової стабільності.
4. Зокрема, з часу завершення другого перегляду наші зусилля були спрямовані на наступне (всі попередні заходи для завершення цього перегляду (див. Таблицю 2)):
- Фіскальна політика. Верховна Рада України прийняла бюджет на 2017 рік, узгоджений з програмним цільовим показником дефіциту бюджету на рівні 3,1 відсотка ВВП. Щоб забезпечити досягнення цільового показника дефіциту бюджету, ми вжили низку заходів, включно з прийняттям законодавства для обмеження фіскальних ризиків, пов’язаних з підвищенням мінімальної заробітної плати: запровадженням механізму автоматичного коригування тарифів на газ та теплове опалення з тим, щоб тарифи на газ та теплове опалення й надалі залишалися на ринковому рівні, та коригуванням параметрів програм соціальної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для забезпечення їх кращої адресності та ефективності.
- Фінансова стабільність. Більшість з 39 найбільших банків зміцнили свою позицію за розміром капіталу відповідно до нашої програми рекапіталізації банків. Ми вивели з ринку ті банки, які не змогли забезпечити відповідність мінімальним вимогам до капіталу, в тому числі здійснивши націоналізацію найбільшого та системного приватного банку.
- Боротьба з корупцією. Вперше в історії України ми опублікували декларації активів посадових осіб високого рівня, що є важливим сигналом нашої рішучості щодо підвищення рівня прозорості. Дані про високопосадовців, які не подали декларації, були передані до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
5. За таких обставин, ми просимо повторно встановити – а в певних випадках також змінити – решту 8 структурних "маяків", як визначено в МЕФП, що додається, і запропонувати ряд нових "маяків" для збереження темпів впровадження реформ (Таблиця 2). Особливо ми просимо перенести "маяки" щодо пенсійної реформи та земельної реформи на кінець квітня і на кінець травня 2017 р. відповідно, щоб в нас було більше часу для досягнення соціального консенсусу з метою проведення цих критично важливих реформ.
6. З огляду на кроки, які ми вже здійснили, та зобов’язання, прийняті на майбутнє, ми просимо завершити третій перегляд, і надати транш в сумі 734,05 млн. СПЗ на підставі дотримання критеріїв ефективності станом на кінець грудня 2016 року. З огляду на затримку в завершенні цього перегляду, ми звертаємося з проханням, щоб четвертий перегляд в рамках програми базувався на критеріях ефективності станом на кінець березня 2017 року, і, щоб суми, які залишаються, були розподілені між наступними сімома купівлями, як це викладено в Таблиці 3. Окрім того, ми також звертаємося з проханням завершити перегляд фінансових гарантій.
7. Ми впевнені, що напрями політики, викладені в МЕФП, що додається, дозволять досягти макроекономічних і фінансових цілей програми, проте ми будемо вживати будь-яких додаткових заходів, які сприятимуть досягненню цієї мети. Ми проводитимемо консультації з МВФ щодо ухвалення таких заходів або внесення змін до напрямів політики, визначених в МЕФП, у відповідності з політикою МВФ щодо проведення таких консультацій. Ми надаватимемо фахівцям МВФ на їхній запит дані та інформацію, необхідні для проведення моніторингу виконання програми. Підтверджуючи відданість нашій політиці прозорості, ми надаємо згоду на публікацію Міжнародним валютним фондом цього листа, Меморандуму про економічну і фінансову політику, Технічного меморандуму про взаєморозуміння (ТМВ) і супровідних документів Ради директорів МВФ одразу ж після завершення перегляду Радою директорів МВФ.
З повагою
Петро Порошенко
Президент
Володимир Гройсман
Прем’єр-міністр
Олександр Данилюк
Міністр фінансів
Валерія Гонтарева
Голова Національного банку
України
Україна: Меморандум про економічну і фінансову політику