• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 14 жовтня 2022 р. № 1160

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 15.07.2025 № 869
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.07.2025
  • Номер: 869
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.07.2025
  • Номер: 869
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 липня 2025 р. № 869
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 14 жовтня 2022 р. № 1160
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 "Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674; 2017 р., № 49, ст. 1524; 2019 р., № 17, ст. 570; 2020 р., № 71, ст. 2266; 2021 р., № 55, ст. 3401; 2022 р., № 91, ст. 5651) і від 14 жовтня 2022 р. № 1160 "Про затвердження Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 23 травня 2011 р. № 554" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 83, ст. 5108) зміни, що додаються.
2. Міністерству розвитку громад та територій протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну реалізацію змін, затверджених цією постановою.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпункту 4 пункту 1 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 вересня 2025 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2025 р. № 869
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 14 жовтня 2022 р. № 1160
1. У Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560:
1) в абзаці другому пункту 4 слова ", про що інформують Мінрозвитку протягом п’яти робочих днів," виключити;
2) абзац третій пункту 5 виключити;
3) перше речення пункту 6 після слова "енергозбереження" доповнити словами ", інженерно-технічних заходів цивільного захисту";
4) у пункті 7:
у другому реченні абзацу другого слова "не пізніш як на десятий робочий день з дня встановлення таких обставин" замінити словами "у строки, встановлені відповідно до критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Встановлення відповідності експертних організацій визначеним критеріям здійснює Мінрозвитку.";
після абзацу четвертого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"Мінрозвитку забезпечує відповідно до визначених законом повноважень встановлення відповідності експертних організацій, відомості про які внесені до Реєстру будівельної діяльності, критеріям та підтримку переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектної документації на будівництво об’єктів, в актуальному стані.".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - сьомий вважати відповідно абзацами шостим - восьмим;
5) абзац другий пункту 8 викласти в такій редакції:
"Експертизу не можуть проводити розробники проекту будівництва, експерти, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, та інші фахівці, які відповідають відповідним кваліфікаційним вимогам, та які є безпосередніми розробниками розділів або частин проекту.";
6) у пункті 10:
абзац другий після слів "та інших маломобільних груп населення" доповнити словами ", інженерно-технічних заходів цивільного захисту";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Під час проведення експертизи для об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) наслідками, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, та об’єктів, щодо яких виконуються будівельні роботи з реконструкції, капітального ремонту з втручанням у несучі конструкції багатоквартирних житлових будинків (їх частин), встановлюється її відповідність вимогам будівельних норм у частині міцності, надійності та довговічності будинків та споруд.";
7) пункт 11 доповнити абзацами такого змісту:
"У разі коригування затвердженого проекту будівництва експертиза таких проектів будівництва здійснюється:
в частині внесених змін - у разі проведення експертизи експертною організацією, яка здійснювала експертизу такого проекту будівництва до коригування;
в цілому проекту будівництва - у разі проведення експертизи експертною організацією, яка не здійснювала експертизу такого проекту будівництва до коригування.";
8) у пункті 13:
абзаци другий і третій викласти в такій редакції:
"Такий договір може укладатися в електронній формі через електронний кабінет користувача (далі - електронний кабінет) відповідно до Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та "Про електронні документи та електронний документообіг".
Для проведення експертною організацією експертизи замовник подає проект будівництва, який внесено до Реєстру будівельної діяльності розробником такого проекта будівництва, або у договорі зазначається реєстраційний номер проекту будівництва у Реєстрі будівельної діяльності. У випадках, коли на об’єкт будівництва поширюється дія Закону України "Про державну таємницю", проект будівництва подається до експертної організації для проведення експертизи у паперовій формі. У випадках проведення експертизи проектів будівництва без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва проект будівництва подається до експертної організації у вигляді електронних документів, формат яких визначається договором.";
абзац четвертий виключити;
9) в абзаці третьому пункту 14 слова "щодо яких проводиться оцінка їх впливу на навколишнє природне середовище," замінити словами "які підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля";
10) у пункті 15:
абзаци перший і другий викласти в такій редакції:
"15. Експертна організація за результатами проведеної експертизи складає звіт про результати експертизи (позитивний чи негативний) відповідно до ДСТУ 8907:2019 "Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво" з використанням Реєстру будівельної діяльності:
позитивний - про відповідність проекту будівництва вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм (зокрема щодо його складу та змісту), містобудівній документації, містобудівним умовам і обмеженням (зокрема щодо відповідності містобудівних умов і обмежень містобудівній документації на місцевому рівні, намірів забудови цільовому призначенню земельної ділянки, дотримання вимог щодо допустимого відсотка забудови земельної ділянки, гранично допустимої висоти будівництва та щільності населення), технічним умовам та іншим вихідним даним на проектування, визначеному коду об’єкта будівництва відповідно до таблиці співвідношення класифікаторів цільового призначення, переліків функціонального зонування територій та класифікатора будівель і споруд додатка 3 до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 "Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401), законодавству про охорону культурної спадщини, правильність визначення техніко-економічних (технічних) показників, дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, зокрема щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва, та правильність розрахунку класу наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва, дотримання обмежень у використанні земель, врахування результатів оцінки впливу на довкілля (для об’єктів, що підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля"), дотримання вимог інших будівельних та санітарних норм. Позитивний звіт про результати експертизи не надається у разі подання на експертизу проекту будівництва не в повному обсязі;";
абзац шостий викласти в такій редакції:
"Звіт про результати експертизи (зокрема додатки до нього) та протоколи їх автоматичної перевірки створюються виключно як електронні документи з використанням Реєстру будівельної діяльності, є публічними, загальнодоступними та оприлюднюються на порталі електронної системи.";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"У звіті про результати експертизи зазначаються відомості, передбачені Порядком ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681.
Результати експертизи, які містять інформацію, що відповідно до Закону України "Про державну таємницю" становить державну таємницю, до Реєстру будівельної діяльності не вносяться.
Під час створення звіту про результати експертизи засобами електронної системи автоматично проводиться аналіз відомостей, зазначених у звіті, щодо повноти, відповідності формату, логічності та достовірності відповідно до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681.
За результатами аналізу відомостей, зазначених у звіті, автоматично засобами електронної системи формується протокол.
Протокол є невід’ємною складовою частиною звіту про результати експертизи.
До підстав для автоматичного блокування створення звіту про результати експертизи (із зазначенням у Реєстрі будівельної діяльності підстав блокування) відноситься:
нечинність та/або невідповідність кваліфікаційних сертифікатів (сертифікатів) виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проводили експертизу проектної документації, класу наслідків (відповідальності) об’єкта, необхідній кваліфікаційній категорії чи професійній спеціалізації виконавця;
відсутність повноважень вносити та підписувати звіт про результати експертизи до електронної системи від імені відповідної експертної організації;
невідповідність звіту вимогам щодо повноти та логічності;
невідповідність відомостей у звіті відомостям, отриманим засобами електронної системи з інформаційно-комунікаційних систем державної форми власності, що взаємодіють з електронною системою.";
11) у пункті 17:
в абзаці першому слова "згідно із законодавством" замінити словами "згідно із законом";
в абзаці другому слова "несе відповідальність згідно із законодавством" замінити словами "та експерти, які брали участь у проведенні експертизи, несуть відповідальність згідно із законом";
12) абзац перший пункту 17-1 викласти в такій редакції:
"17-1. У разі коли під час формування документа для отримання адміністративної та іншої послуги у сфері будівництва замовником зазначено звіт про результати експертизи, який створено до запровадження електронної системи, відомості про такий звіт надсилаються автоматично програмними засобами до експертної організації, яка провела таку експертизу (або її правонаступнику, а в разі відсутності - органу державного архітектурно-будівельного контролю, який видав документ, що надає право на виконання будівельних робіт), за умови авторизації такої експертної організації в електронному кабінеті.".
2. У Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 р. № 1160:
1) у пункті 2:
абзац третій викласти в такій редакції:
"експертиза проекту повторного використання у будівництві або проектного рішення для повторного використання у будівництві (далі - експертиза) - проведення перевірки якості проекту повторного використання у будівництві або проектних рішень для повторного використання у будівництві з метою виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкта, на який розробляється проект повторного використання у будівництві або проектні рішення для повторного використання у будівництві, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, зокрема щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, інженерно-технічних заходів цивільного захисту, кошторисної частини проекту повторного використання;";
в абзаці сьомому слова "Про електронні довірчі послуги" замінити словами " Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги";
2) в абзаці першому пункту 4:
перше речення після слів і цифр "наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 р. № 45" доповнити словами ", з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком";
доповнити абзац новим другим реченням такого змісту: "Розроблення проекту повторного використання здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, технічних умов.";
трете речення викласти в такій редакції: "Завдання щодо розроблення проекту повторного використання містить основні дані та вимоги, необхідні для розроблення проекту повторного використання, та визначає геологічні, геофізичні, кліматичні (снігові, вітрові навантаження та впливи, температурні режими тощо) умови, які зазначаються у пояснювальній записці до проекту повторного використання.";
3) пункт 7 після слів і цифр "затверджених наказом Мінрегіону від 15 серпня 2017 р. № 204" доповнити словами ", та відомості про яку внесено таким органом до Реєстру будівельної діяльності";
4) у пункті 8 слова "проекту повторного використання" виключити;
5) пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. Експертна оцінка за результатами проведення експертизи повинна містити відомості про відповідність чи невідповідність проекту повторного використання або проектних рішень нормативним вимогам за напрямами з питань міцності, надійності та довговічності об’єктів, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, зокрема щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту повторного використання.";
6) друге речення пункту 15 викласти в такій редакції: "Під час розроблення проекту будівництва об’єкта з використанням проектного рішення повинні бути враховані, зокрема, вимоги до безпеки як забезпечення міцності, надійності, довговічності, електро-, вибухо-, пожежобезпечності, з питань енергоефективності об’єкта, нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту, допустимого відсотка забудови земельної ділянки, гранично допустимої висоти будівництва та щільності населення, кошторисних норм України щодо ціноутворення у будівництві.".