КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 серпня 2012 р. № 841
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1342 від 09.12.2021 )
Про затвердження Порядку визнання ризиків у сільському господарстві катастрофічними та надання і використання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) у разі їх виникнення
Відповідно до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визнання ризиків у сільському господарстві катастрофічними та надання і використання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) у разі їх виникнення, що додається.
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 70 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 2012 р. № 841
ПОРЯДОК
визнання ризиків у сільському господарстві катастрофічними та надання і використання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) у разі їх виникнення
1. Цей Порядок визначає механізм визнання ризиків у сільському господарстві (далі - ризики) катастрофічними, надання та використання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету в разі виникнення таких ризиків.
2. Надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру, спричинені стихійними силами природи (посуха, град, морози, повені тощо) і діяльністю людини у процесі створення матеріальних благ (аварії, пожежі тощо), є критеріями визнання ризиків катастрофічними.
3. Катастрофічними ризиками визнаються ризикові обставини, які спричиняють пошкодження або знищення більш як 30 відсотків площ рослинницької продукції, що застраховані відповідно до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою".
Страхові ризики сільськогосподарських культур у сільському господарстві, страхування від яких може здійснюватися з державною підтримкою відповідно до періодів їх вирощування (страховий продукт), визначаються Кабінетом Міністрів України.
4. Бюджетна позика (державна фінансова допомога) з резервного фонду державного бюджету надається на умовах повернення.
Головним розпорядником бюджетних коштів, отриманих із резервного фонду державного бюджету, відповідальним за їх використання та повернення відповідно до цього Порядку є Мінагрополітики.
Мінагрополітики спрямовує кошти резервного фонду державного бюджету Аграрному страховому пулу на підставі укладеного з ним договору про бюджетну позику (державну фінансову допомогу), в якому зазначаються строки повернення такої позики та відповідальність за її неповернення.
5. Умовами надання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) є:
звернення Аграрного страхового пулу до Мінагрополітики про недостатність у страховому фонді Аграрного страхового пулу коштів для покриття катастрофічних ризиків;
подання в установленому законодавством порядку експертного висновку Мінагрополітики про фактичний фінансовий стан страхового фонду Аграрного страхового пулу та його неспроможність забезпечити покриття катастрофічних ризиків;
подання в установленому законодавством порядку головному розпоряднику бюджетних коштів експертного висновку МНС про визнання надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру надзвичайною ситуацією державного рівня.
6. Рішення про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету приймається Кабінетом Міністрів України відповідно до Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 415 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 14, ст. 734), на підставі звернення Мінагрополітики та доданих до нього висновків, передбачених цим Порядком, із зазначенням обсягу запитуваної бюджетної позики (державної фінансової допомоги) та строків її повернення.
7. Бюджетна позика (державна фінансова допомога) використовується Аграрним страховим пулом виключно для поповнення його страхового фонду та подальшого здійснення виплати страхового відшкодування.
8. Аграрний страховий пул подає Мінагрополітики щомісяця не пізніше 10 числа звіт про використання коштів бюджетної позики (державної фінансової допомоги).
9. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства, операції, пов’язані з наданням та використанням бюджетної позики (державної фінансової допомоги), відображення їх у бухгалтерському обліку, зарахування коштів, що надходять як повернення зазначеної позики, а також складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетної позики (державної фінансової допомоги) та контроль за її цільовим і ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.