• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна заява щодо розвитку торгівлі та інвестицій

Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України  | Заява, Міжнародний договір від 22.11.1994
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Заява, Міжнародний договір
  • Дата: 22.11.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Сполучені Штати Америки, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Заява, Міжнародний договір
  • Дата: 22.11.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна заява
щодо розвитку торгівлі та інвестицій
Україна та Сполучені Штати вважають, що сильні та енергійні комерційні зв'язки можуть зробити значний внесок в зміцнення їх взаємовідносин, розвиток вільних ринків і сприяння економічному зросту в обох країнах. Обидві країни погодились на те, щоб зробити розвиток торгівлі та інвестицій пріоритетом в їх зусиллях по розвитку економічних взаємовідносин та підтвердили рішучість докласти всіх зусиль для того, щоб вжити заходів, спрямованих на підтримку розвитку торгівлі та усунення перешкод для її розвитку.
Обидві країни визнають важливість успіху економічних реформ в Україні, включаючи перехід до вільної ринкової системи і створення динамічного приватного сектору з метою створення надійної основи для швидкісного зростання торгівлі та інвестицій. Сполучені Штати вітають Угоду України з Міжнародним валютним фондом про надання засобів для здійснення системної трансформації в якості першого значного кроку в напрямку всеосяжної економічної реформи та стабілізації. Сполучені Штати висловлюють пошану Уряду України за його рішучі перші кроки по реалізації програми економічної реформи, включаючи заходи по лібералізації зовнішньої торгівлі.
Обидві країни погоджуються з тим, що інтеграція України в світову економіку може відіграти важливу роль у впровадженні та зміцненні процесу економічних реформ в Україні. Сполучені Штати вітають зусилля України в приєднанні до Генеральної угоди по тарифах і торгівлі Світової організації торгівлі. В цьому контексті Сполучені Штати з задоволенням висловлюють готовність розширювати допомогу з тим, щоб допомогти Урядові України в реформуванні її економіки і системи зовнішньої торгівлі шляхом направлення радника з торговельних питань, який прибув до України минулого місяця, і готові надавати консультації Україні в процесі її приєднання.
Україна та Сполучені Штати намагатимуться нарощувати міцний фундамент, який вже закладено, для підтримки розвитку двосторонньої торгівлі. Вони зазначають важливість діючої Угоди про торговельні відносини між двома країнами у встановленні структури для нормальних торговельних стосунків і мають намір повністю виконати положення цієї Угоди.
Вони погоджуються з тим, що надання Україні статусу бенефіціарія згідно Генералізованої системи преференцій (ГСП) позитивно вплинуло на зростання експорту з України до Сполучених Штатів Америки. Сполучені Штати сподіваються подовжити дію програми ГСП вже найближчими тижнями.
Сполучені Штати вітають ратифікацію Україною двосторонньої Угоди про інвестиції і очікують затвердження її Сенатом США в найближчому майбутньому. Обидві Сторони також очікують якнайшвидшої ратифікації двосторонньої Угоди з питань оподаткування.
Україна та Сполучені Штати погоджуються, що рівень торгівлі та інвестицій, існуючий між двома країнами, є набагато нижчим від їхніх можливостей. Вони приділятимуть першочергову увагу спільним зусиллям для розвитку торговельних і інвестиційних відносин відповідно до потенціалу.
В своїх зусиллях щодо розвитку торгівлі обидві Сторони будуть керуватися принципами ГАТТ/СОТ. Кожна з країн бажає забезпечити вільний доступ на свій ринок товарів та послуг іншої країни. Вони підтвердили намір полегшити доступ відповідно до справедливої торговельної практики та існуючих торговельних законів. Визнаючи, що Україна є країною з перехідною до вільного ринку економікою, Сполучені Штати як складову частину своїх зусиль, спрямованих на підтримку процесу реформ в Україні, надаватимуть першочергову увагу особливим обставинам, з якими стикається Україна, продовжуючи трансформування економіки, і буде проводити консультації з Конгресом США наступного року стосовно способу відображення цих обставин в торговельному законодавстві США.
Обидві країни визнають, що хоч уряди можуть заохочувати та сприяти діловим контактам і підтримувати вихід своїх фірм на ринки один одного, конкретні ділові рішення приймаються самими фірмами. Визнаючи необхідність створення сприятливого середовища для залучення і підтримки торгівлі та інвестицій, Україна підтверджує свої зобов'язання створити сучасну економічну, правову та управлінську інфраструктуру та вжити необхідних заходів для обмеження торговельних та інвестиційних бар'єрів.
Україна та Сполучені Штати очікують на співробітництво під егідою робочої групи з питань інтелектуальної власності, створеної в рамках Угоди про торговельні відносини.
Вони створили Українсько-американську спільну комісію з питань торгівлі та інвестицій як важливий форум для координації зусиль двох урядів по поліпшенню умов для розвитку торгівлі та інвестицій та сприянню і поліпшенню налагодження торговельних зв'язків відповідними діловими колами. Вони з задоволенням зазначають, що комісія проводить своє перше засідання під час державного візиту Президента Л. Кучми до Сполучених Штатів і розробляє програму роботи, спрямовану на підтримку розвитку торгівлі та інвестицій між двома країнами. Вони домовилися, що комісія буде визначати перепони на шляхах торгівлі та інвестицій, визначатиме заходи поліпшення ділового клімату в Україні і вживатиме практичних заходів для сприяння торгівлі та інвестиціям.
Обидві країни визнають, що розвиток торгівлі та інвестицій є головною умовою для сприяння переорієнтації потужностей та можливостей військово-промислового комплексу України для комерційних цілей. На підтримку цих зусиль і у співробітництві з Міністерствами оборони та енергетики, Державним департаментом та іншими урядовими установами США за допомогою Українсько-американського комітету по конверсії оборонної промисловості, Бюро експортної адміністрації (БЕА) Міністерства торгівлі США вживає заходів, щоб звернути увагу промисловості США на значні наявні можливості в здійсненні конверсії українських оборонних підприємств. Шляхом публікації довідників про українські оборонні підприємства, проведення "круглих столів" та надання рекомендацій в галузі промисловості БЕА поширює інформацію про можливості України та джерела фінансування, такі як програма Нанна-Лугара, що реалізується під егідою Міністерства оборони США, Фонд оборонних підприємств, кошти ОПІК, призначені для конверсії, і Програма промислового партнерства Міністерства енергетики. У цьому відношенні вони визнають необхідність створення умов, які б сприяли залученню приватних інвестицій для конверсії оборонних підприємств і які б дали змогу цим підприємствам працювати в ринкових умовах.
Україна та Сполучені Штати, нарощуючи вже існуючу міцну основу, підтримують розвиток в Україні ефективної системи експортного контролю. Визнаючи конструктивність об'єктивного взаємозв'язку між експортним контролем, приватними інвестиціями США і розвитком торгівлі, Сполучені Штати будуть продовжувати співробітництво з метою допомоги Україні у створенні такої системи, яка б основувалась на національному законодавстві та відповідала міжнародним нормам і практиці. Обидві країни згодні, що впровадження системи ефективного експортного контролю є важливим елементом в розвитку торгівлі та інвестицій між ними.
З метою сприяння торгівлі та зменшення витрат в бізнесі обидві країни домовились працювати разом в галузі стандартів та оцінки їх дотримання. Працюючи під егідою спільної Українсько-американської комісії по торгівлі та інвестиціям, вони сформують Робочу групу з питань стандартизації, яка буде працювати у напрямку досягнення сумісності стандартів та взаємної відповідності стандартних вимірів.
У відповідності з цілями Спільної комісії, Служба ділової інформації для Нових незалежних країн (ВІ8Ш8) Міністерства торгівлі США буде продовжувати направляти свої зусилля на сприяння торгівлі та інвестицій з Україною і забезпечувати існуючою інформацією щодо українських інвестиційних проектів зацікавлені американські фірми. Через публікації, такі як "Програма пошуку партнерів" та інші ВІ8МІ8 буде допомагати українським та американським компаніям досліджувати комерційні можливості.
Спеціальна програма Міністерства торгівлі по перепідготовці спеціалістів шляхом стажування (САБІТ) дала змогу пройти підготовку на американських фірмах більш ніж 50 менеджерам та вченим з України. Програма САБІТ очікує на значну участь українських експертів у двох нових програмах, що надасть Україні допомогу в переході до ринкової економіки. Спільно з Національним інститутом стандартів і технології (ПІСТ) та Американським національним інститутом стандартів (АНСІ), САБІТ упроваджує нову програму для спеціалістів по стандартах з України і Нових незалежних країн. У співробітництві з Бюро по експортній Адміністрації (БЕА) і американською частиною Українсько-американського комітету по конверсії оборонної промисловості, Програма САБІТ планує розробити нову програму стажування в галузі конверсії в 1995 році для спеціалістів з оборонних підприємств України та Нових незалежних країн - керівників, бухгалтерів, інженерів, працівників по маркетингу та офіційних осіб з міст та областей.
Для сприяння і розширення бізнесу між Україною та Сполученими Штатами Америки, в 1995 році в Києві відкриється Американський бізнесовий центр (АБЦ). Цей Центр, який буде знаходитись в одному приміщенні з Американською і зарубіжною комерційною службою, зможе пропонувати американським компаніям широкий діапазон бізнесового розвитку і послуг по поліпшенню роботи. Українські та американські фірми будуть розвивати тісні бізнесові стосунки завдяки популяризаторській діяльності АБЦ. АБЦ збільшить здатність українських фірм стати життєздатними торгівельними та інвестиційними партнерами американських фірм через ділові стосунки, що відносяться до підготовки, технічної допомоги, користування торгівельними бібліотеками. АБЦ буде суттєвим в налагодженні українсько-американських ділових стосунків і зрештою полегшить зусилля, вжиті Урядом Сполучених Штатів та американським діловим співтовариством в постачанні капіталу та технології в Україну, яка продовжує свої довгострокові реформи.
З наміром довгострокового розвитку двосторонніх торгівельних та інвестиційних відносин Україна та Сполучені Штати погодились розглянути можливість додаткових заходів по розширенню рамок спілкування в сприянні діловим стосункам. В зв'язку з цим Сполучені Штати розглянуть пропозиції України по організації Спільного центру сприяння торгівлі та інвестиціям.
Україна та Сполучені Штати відмічають важливість комерційної співпраці в галузі охорони здоров'я в розвитку торгівлі та інвестицій між ними і відмічають важливий внесок, який має співпраця в цій галузі для розвитку та оздоровлення економіки. Визнаючи позитивний вплив зусиль у двосторонньому розвитку торгівлі, вжитих до сьогоднішнього дня, Україна і Сполучені Штати домовляються надати першочерговість сприянню торгівлі та інвестиціям в заходах, що будуть вживатися під егідою Спільного центру сприяння торгівлі та інвестиціям.
Визнаючи важливу роль туризму в розширенні особистих, професійних та торговельних зв'язків між двома країнами, що передбачається двосторонньою Угодою в галузі торгівлі, Україна і Сполучені Штати погоджуються розглядати питання розвитку туризму в рамках роботи Центру сприяння торгівлі та інвестиціям.
З метою підтримки зусиль в розвитку бізнесу американських та українських підприємств Корпорація закордонних приватних інвестицій (ОПІК) підтверджує свою відданість зобов'язанням поширювати економічне співробітництво між американськими та українськими фірмами, зокрема, в ключових секторах, таких як сільське господарство/переробно-харчова промисловість, енергетика, конверсія, транспорт, телекомунікації і виробничий сектор. ОПІК приємно відмітити, що серед її досягнень в Україні на сьогоднішній день є зобов'язання щодо страхового покриття політичних ризиків на суму 25.1 млн доларів для таких компаній як Techsystems, Generation Ukraine та Universal Research Technologies. Визнаючи важливість, яку обидві країни надають торгівлі та інвестиціям, Президент Кучма звернувся до групи провідних представників американських ділових кіл в ОПІК 21 листопада. На додаток, ОПІК оголосила угоди по наданню кількох мільйонів доларів в якості фінансової та страхової допомоги для американських інвестицій в Україні.
Агентство з питань торгівлі і розвитку США (ТДА) підтримало американські зусилля по розвитку бізнесу шляхом надання фінансування для підготовки техніко-економічних обгрунтувань ряду проектів, включаючи реконструювання Української електростанції, Українського авіаційного проекту та проекту для Запорізького алюмінієвого заводу. З метою сприяння більш активній участі ТДА в Україні Міністерство зовнішніх економічних зв'язків України висловило згоду надати сприяння ТДА у визначенні пріоритетних українських проектів.
Експортно-імпортний банк Сполучених Штатів (Ексімбанк) запропонував Україні Угоду про заохочення проектів, призначену сприяти та допомагати фінансовій підтримці Ексімбанком проектів в Україні, що дають прибутки в твердій валюті. Ця угода обумовлює загальні типи проектів, придатних для такого фінансування, та умови, необхідні для того, щоб Ексімбанк узяв в них участь. Укладення цієї Угоди стане першим важливим кроком на шляху встановлення робочих відносин, які будуть вигідними як для розвитку України, так і для американських експортерів.
Успішна реалізація програми економічних реформ і приватизації в Україні дасть можливість Ексімбанку надати більш значну фінансову допомогу для громадського та приватного секторів.
Уряд України та Уряд Сполучених Штатів будуть співробітничати для досягнення цілей цієї Спільної заяви, що сприятиме успішному процесу реформ в Україні та процвітанню обох народів.
За Уряд України За Сполучені Штати Америки
(підпис) (підпис)
м. Вашингтон, 22 листопада 1994 р.