• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Звіт, Форма типового документа, Пропозиції, Порядок від 09.09.2020 № 813
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Звіт, Форма типового документа, Пропозиції, Порядок
  • Дата: 09.09.2020
  • Номер: 813
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Звіт, Форма типового документа, Пропозиції, Порядок
  • Дата: 09.09.2020
  • Номер: 813
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 вересня 2020 р. № 813
Київ
Про затвердження Порядку підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX, що додається.
2. Визначити, що координацію реалізації інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні здійснює Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 р. № 32 "Про затвердження Порядку підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 10, ст. 442);
пункт 15 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1072 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 65).
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 55
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 вересня 2020 р. № 813
ПОРЯДОК
підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX
1. Цей Порядок визначає механізм підготовки, схвалення та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX.
Підготовку плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX здійснює Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу (далі - Центр) разом з НАДС відповідно до цього Порядку.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) TAIEX - інструмент технічної допомоги та обміну інформацією, що надається Європейською Комісією з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquis communautaire), його імплементації та подальшого ефективного використання;
2) бенефіціар TAIEX - орган державної влади, що є ініціатором виконання заходу TAIEX;
3) захід TAIEX - технічна допомога, що надається у формі семінару, експертної місії до України чи навчальної поїздки до однієї з держав_ - членів Європейського Союзу з метою обміну інформацією;
4) заявка TAIEX - запит на отримання технічної допомоги, що заповнюється англійською мовою секретарем робочої групи та надсилається на розгляд НАДС;
5) координаційна група з питань впровадження інструмента TAIEX (далі - координаційна група) - допоміжний орган, що утворюється НАДС із представників НАДС, Центру, МЗС, Секретаріату Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України; до роботи координаційної групи можуть залучатися представники Представництва ЄС в Україні;
6) план залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX (далі - план) - структурований документ із схваленими координаційною групою пропозиціями бенефіціарів TAIEX на відповідний рік;
7) пропозиція бенефіціара TAIEX (далі - пропозиція) - викладена у паперовій та електронній формі пропозиція бенефіціара TAIEX щодо залучення зовнішньої допомоги ЄС у рамках інструменту TAIEX відповідно до затвердженої форми;
8) робоча група - група, що утворюється з числа працівників бенефіціара TAIEX з метою забезпечення управління процесом підготовки та організації заходів TAIEX.
3. З метою підготовки проекту плану бенефіціар TAIEX через міністерство, що спрямовує та координує його діяльність, а у разі його відсутності - самостійно подає НАДС пропозиції з урахуванням:
зобов’язань, узятих Україною відповідно до міжнародних договорів між Україною та Європейським Союзом;
пріоритетів діяльності Кабінету Міністрів України;
пріоритетів діяльності бенефіціара TAIEX;
проектів міжнародної технічної допомоги, у тому числі реалізація яких завершена, у сфері, в якій передбачається виконання заходу TAIEX.
4. Для підготовки плану бенефіціар TAIEX утворює робочу групу та інформує щороку до 15 травня НАДС про її склад.
Про зміну складу робочої групи бенефіціар TAIEX повідомляє НАДС у десятиденний строк.
Робочу групу очолює заступник керівника органу державної влади, до компетенції якого віднесені питання європейської інтеграції.
Функції з координації роботи, пов’язаної з використанням інструменту TAIEX в органі державної влади, покладаються на секретаря робочої групи, що визначений керівником робочої групи.
5. Робоча група готує пропозиції за формою згідно з додатком 1 та подає на погодження відповідному міністерству (у разі його наявності).
6. Схвалені робочою групою та погоджені з відповідним міністерством (у разі його наявності) пропозиції подаються щороку до 31 жовтня до НАДС. Пропозиції, подані після закінчення встановленого строку, не вносяться до плану.
7. З метою обговорення пріоритетів та сфер реалізації TAIEX за ініціативою Центру можуть проводитися секторальні зустрічі представників бенефіціарів TAIEX з членами координаційної групи та представниками Представництва ЄС в Україні.
8. Центр узагальнює, опрацьовує подані бенефіціарами TAIEX пропозиції та готує проект плану на відповідний рік з рекомендаціями про схвалення чи відхилення поданих пропозицій.
9. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування беруть участь у виконанні заходів TAIEX шляхом надання пропозицій через відповідні центральні органи виконавчої влади.
10. Підготовлений Центром проект плану вноситься на розгляд координаційній групі.
11. Координаційна група діє відповідно до положення, затвердженого НАДС.
12. Координаційна група з урахуванням рекомендацій Центру про схвалення чи відхилення пропозицій схвалює план, який НАДС подає Кабінетові Міністрів України в порядку інформування.
13. Схвалений план у разі потреби може переглядатися координаційною групою кожного півріччя.
14. Бенефіціар TAIEX:
після схвалення проекту плану координаційною групою подає НАДС заявку TAIEX;
у разі виникнення потреби в організації позапланового заходу TAIEX така заявка подається НАДС на опрацювання позачергово;
здійснює організаційне забезпечення заходів TAIEX шляхом підготовки проекту порядку денного, списку учасників, роздаткових матеріалів;
залучає в установленому порядку до участі в заходах TAIEX представників заінтересованих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до сфери повноважень яких належать питання, що розглядаються у рамках виконання заходу TAIEX;
інформує НАДС про втрату актуальності заходу, передбаченого планом, або настання обставин, що унеможливлюють його виконання, у десятиденний строк з дня виявлення таких обставин.
15. Центр:
розміщує на своєму офіційному веб-сайті бланк заявки TAIEX;
надсилає бенефіціарам TAIEX реєстраційні форми для участі у заходах TAIEX, ініційованих Європейською Комісією;
надає бенефіціарам TAIEX організаційну консультативно-методичну допомогу з питань використання та реалізації TAIEX;
організовує проведення тренінгів для бенефіціарів TAIEX, інших заінтересованих державних органів;
розглядає та перевіряє подані бенефіціарами TAIEX заявки TAIEX, надсилає їх Європейській Комісії та у разі потреби повертає на доопрацювання.
16. Після виконання заходу TAIEX бенефіціар TAIEX у місячний строк:
подає НАДС звіт про результати залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX за формою згідно з додатком 2;
забезпечує поширення серед заінтересованих органів державної влади презентаційних матеріалів та інформації, отриманої під час виконання заходу TAIEX.
17. НАДС з метою проведення моніторингу використання TAIEX:
опрацьовує надіслані органами державної влади звіти про результати виконання заходів TAIEX;
надсилає щороку до 31 січня Кабінетові Міністрів України звіт про виконання плану з пропозиціями щодо підвищення ефективності використання TAIEX.
Додаток 1
до Порядку
ПРОПОЗИЦІЇДОПЛАНУ
залученнязовнішньоїдопомогиЄвропейської
КомісіїурамкахTAIEX
________________________________________________
(повна назва бенефіціара TAIEX)
на 20__ рік
AF/OF/DONE
(заповнюєтьсяпідрозділомінституційноїрозбудовиTAIEX)
1. Пріоритет1
(A чи B)
2. Назвазаходу
3. Метазаходу (детальнийопис)4. Формазаходу (якщообранонавчальнийвізит, необхіднообґрунтувати, чомуцяформазаходуєбільшприйнятною, ніжекспертнамісіячисемінар)
5. Обґрунтування (відповідністьзаконодавствуЄС, стандартамЄС, пріоритетамдіяльностіоргану-бенефіціара, КабінетуМіністрівУкраїни)6. Попереднядопомога (наданазаостаннідвароки)
7. Іншіджерелафінансування (поточнадопомога, щофінансуєтьсяЄС, чиіншадонорськадопомога)8. Вплив/очікуванірезультати (очікуванідосягнення/результатидопомоги)
9. Пропозиціїщодозалученняекспертівдержав-членівЄС (ім’ятапрізвище, номертелефону, адресаелектронноїпошти; вказуютьсязабажаннямтанеєзобов’язальнимидляЄвропейськоїКомісії)10. Цільовааудиторія (представникиустанови/організації, кількістьучасниківтощо)
11. Секретарробочоїгрупи (ім’ятапрізвище, номертелефону, адресаелектронноїпошти)
____________
(посада)
____________
(підпис)
____________________
(ім’я та прізвище)
__________
-1 A - запит, який повинен бути реалізований (якщо можливо) протягом шестимісячного строку з дати схвалення плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії в рамках TAIEX.
B - запит, який може бути реалізований протягом поточного року.
Додаток 2
до Порядку
ЗВІТ
про результати залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX-1
ID:
ДАТА:
МІСЦЕ: (місто, країна)
Загальна мета та завдання заходу TAIEX
Загальний аналіз
Ключова інформація та поточна ситуація, наприклад, законодавство, статистична інформація, інституціональна спроможність, кращі практики, недоліки та проблеми щодо зазначеного питання, які пояснюють необхідність проведення заходу чи обґрунтовують подальшу потребу в допомозі
Оцінювання заходу TAIEX
Дайте відповідь на такі запитання:
1) чи досягнуті мета та завдання заходу? Що для цього було зроблено? У чому це проявляється?
2) які висновки, кращі практики та корисна інформація можуть бути використані у подальшій діяльності органу державної влади? Як?
3) на основі набутого досвіду зазначте, щодо яких проблем необхідна подальша допомога в рамках інструменту інституційної розбудови TAIEX?
Ім’я, прізвище та посада
номер телефону, адреса електронної пошти
Дата ___________________Підпис __________________
(ім’я та прізвище)
__________
-1 Орієнтовний обсяг - одна сторінка.
Цей звіт заповнюється та надсилається на адресу електронної пошти pao@center.gov.ua протягом двох тижнів після завершення заходу TAIEX. Якщо учасників заходу більше одного, складається спільний звіт.