• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розподілу коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції між місцевими бюджетами, якщо ділянка надр розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 09.11.2016 № 792
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 09.11.2016
  • Номер: 792
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 09.11.2016
  • Номер: 792
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 листопада 2016 р. № 792
Київ
Про затвердження Порядку розподілу коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції між місцевими бюджетами, якщо ділянка надр розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 - набирає чинності одночасно із Законом України від 4 червня 2025 р. № 4468-IX )
Відповідно до пункту 4-2 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок розподілу коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції між місцевими бюджетами, якщо ділянка надр розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, що додається.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 листопада 2016 р. № 792
ПОРЯДОК
розподілу коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції між місцевими бюджетами, якщо ділянка надр розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць
1. Цей Порядок визначає механізм розподілу коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції (крім коштів від державної частини продукції, виробленої на ділянці надр у межах континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони України, та коштів від державної частини продукції, виробленої на ділянці надр, визначених як Активи природних ресурсів) (далі - надходження за кодом 21090100), а також коштів від використання (реалізації) частини виробленої продукції, що залишається у власності держави відповідно до угод про розподіл продукції, та/або коштів у вигляді грошового еквівалента такої державної частини продукції, виробленої на ділянці надр (крім надр у межах континентального шельфу і виключно (морської) економічної зони України), визначених як Активи природних ресурсів (далі - надходження за кодом 21090300), між місцевими бюджетами, якщо ділянка надр розташована на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 1588 від 03.12.2025 )
2. Розподіл надходжень за кодами 21090100, 21090300 між місцевими бюджетами здійснюється органом, що контролює справляння таких надходжень, визначеним Кабінетом Міністрів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 106 "Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 12, ст. 508; 2015 р., № 100, cт. 3441).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
3. Держгеонадра після надання спеціального дозволу на користування надрами на умовах угод про розподіл продукції або внесення до нього змін, пов’язаних із завершенням етапів пошукових і розвідувальних робіт, надає органу, що контролює справляння надходжень за кодами 21090100, 21090300, відомості (географічні координати, області, села, селища, міста) про ділянки надр, на яких виробляється (видобувається) продукція, що підлягає розподілу між державою та інвесторами (далі - ділянки розробки).
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
4. Органи місцевого самоврядування, на території яких розташовані ділянки розробки, на запит органу, що контролює справляння надходжень за кодами 21090100, 21090300, надсилають інформацію про чисельність населення, яке постійно проживає у межах ділянок розробки на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (області, села, селища, міста), підтверджену органом Держстату (в умовах воєнного стану - ДМС) на останню звітну дату.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
5. Розподіл надходжень за кодом 21090100 між місцевими бюджетами за кожною адміністративно-територіальною одиницею визначається за такою формулою:
Sik = S0 x В x Nik x КСума N,
де Sik - обсяг надходжень за кодом 21090100, який перераховується до бюджету і-тої адміністративно-територіальної одиниці k-того типу (області, села, селища, міста);
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
S0 - загальний обсяг надходжень за кодом 21090100;
В - відсоток співвідношення розподілу надходжень за кодом 21090100 між місцевими бюджетами, визначений абзацом першим пункту 4-2 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України, який становить для бюджету Автономної Республіки Крим або обласного бюджету - 5, відповідного бюджету місцевого самоврядування - 5;
( Абзац третій пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
Nik - чисельність населення, яке постійно проживає у межах ділянок розробки на території і-тої адміністративно-територіальної одиниці k-того типу (області, села, селища, міста);
( Абзац четвертий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
КСума N - коефіцієнт коригування, який залежить від загальної чисельності населення, яке постійно проживає у межах ділянок розробки на території усіх адміністративно-територіальних одиниць k-того типу (областей, сіл, селищ, міст).
( Абзац п’ятий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )
6. Розподіл надходжень за кодом 21090300 між місцевими бюджетами за кожною адміністративно-територіальною одиницею визначається за такою формулою:
Sik = S0 x В x Nik x КСума N,
де   Sik - обсяг надходжень за кодом 21090300, який перераховується до бюджету і-тої адміністративно-територіальної одиниці k-того типу (області, села, селища, міста);
S0 - загальний обсяг надходжень за кодом 21090300;
В - відсоток співвідношення розподілу надходжень за кодом 21090300 між місцевими бюджетами, визначений абзацом другим пункту 4-2 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України, який становить для бюджету Автономної Республіки Крим або обласного бюджету - 2,5, відповідного бюджету місцевого самоврядування - 2,5;
Nik - чисельність населення, яке постійно проживає у межах ділянок розробки на території і-тої адміністративно-територіальної одиниці k-того типу (області, села, селища, міста);
КСума N - коефіцієнт коригування, який залежить від загальної чисельності населення, яке постійно проживає у межах ділянок розробки на території усіх адміністративно-територіальних одиниць k-того типу (областей, сіл, селищ, міст).
( Порядок доповнено пунктом 6 згідно з Постановою КМ № 1588 від 03.12.2025 )