Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова від 02.07.2025 № 785
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 липня 2025 р. № 785
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру"
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру" зміни, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 липня 2025 р. № 785
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру"
( Див. текст )
1. У Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 12, ст. 574; 2023 р., № 14, ст. 883):
1) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Видача дозволу на викиди (відмова у видачі, припинення дії), повідомлення про залишення заяви без руху здійснюються відповідно до Законів України "Про адміністративну процедуру", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про охорону атмосферного повітря", в паперовій або електронній формі.";
2) пункт 11 після слів "суб’єктом господарювання" доповнити словами "(уповноваженою ним особою)";
3) пункт 38 доповнити абзацом такого змісту:
"Зупинення дозвільним органом розгляду заяви та документів для отримання дозволу на викиди у випадках, передбачених статтею 64 Закону України "Про адміністративну процедуру", зупиняє перебіг строків розгляду таких заяви да документів. Розгляд зазначених заяви та документів відновлюється згідно з частиною четвертою статті 64 Закону України "Про адміністративну процедуру".";
4) пункт 46 викласти в такій редакції:
"46. Заява залишається без розгляду у разі надходження від суб’єкта господарювання заяви про відкликання заяви та документів для отримання дозволу на викиди, про що дозвільний орган надсилає відповідне повідомлення суб’єкту господарювання та не позбавляє суб’єкта господарювання права звернутися з повторною заявою та документами для отримання дозволу на викиди.
Заява та документи для отримання дозволу на викиди залишаються без руху у разі, коли їх подано з порушенням вимог пункту 30 цього Порядку.
Дозвільний орган надсилає заявнику письмове повідомлення про залишення заяви та документів для отримання дозволу на викиди без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви та документів для отримання дозволу на викиди, а в разі особистого звернення із заявою негайно (за можливості) вручає під розписку таке повідомлення особі, яка подала заяву, безпосередньо в дозвільному органі.
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
Дозвільний орган встановлює строк, достатній для усунення заявником виявлених недоліків. За клопотанням заявника дозвільний орган може продовжити строк усунення виявлених недоліків.";
5) у пункті 47 слова "анулює дозвіл" замінити словами "припиняє дію дозволу";
6) у пункті 49 слова "про його анулювання" замінити словами "про припинення його дії";
7) пункт 52 викласти в такій редакції:
"52. Рішення дозвільних органів про відмову у видачі дозволу на викиди, зупинення дії дозволу (повністю або частково) або припинення його дії можуть бути оскаржені відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або в судовому порядку.";
8) у тексті Порядку та додатків до нього слово "анулювання" у всіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку.
2. У Порядку видачі кваліфікаційного документа (сертифіката) для виконання робіт, визначених частиною першою статті 10 Закону України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 1086 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 91, ст. 2924):
1) пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката приймається Міндовкіллям з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" шляхом видання відповідного наказу протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та копій документів до неї.";
2) в абзаці другому пункту 15 слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
3) пункт 19 викласти в такій редакції:
"19. Рішення про дострокове припинення чи зупинення строку дії сертифіката на строк до одного року може бути оскаржено відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду.".
3. У Порядку ведення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 57, ст. 3205):
1) у пунктах 25 та 32 слово "скасування" замінити словом "відкликання";
2) пункт 33 викласти в такій редакції:
"33. Розгляд заяви про відкликання державної реєстрації об’єкта в Реєстрі Міндовкілля здійснює в строки та порядку, визначені статтею 16 Закону.
За результатами розгляду заяви про відкликання державної реєстрації об’єкта в Реєстрі Міндовкілля приймає рішення про внесення відповідних даних до Реєстру або про відмову у відкликанні державної реєстрації шляхом залишення без руху такої заяви у формі інформаційного повідомлення, надісланого відповідно до пункту 36 цього Порядку.
У разі прийняття рішення про внесення відповідних даних до Реєстру програмними засобами ЕкоСистеми вносяться відповідні зміни до Реєстру та відкликається державна реєстрація об’єкта у Реєстрі.";
3) у пункті 34 слово "скасування" замінити словом "відкликання";
4) у пункті 35:
в абзаці третьому слова "про відмову" замінити словами "про відмову у прийнятті звіту (уточненого звіту) оператора шляхом залишення без руху такої заяви";
доповнити пункт після абзацу третього новим абзацом такого змісту:
"Заява про прийняття звіту (уточненого звіту) залишається без руху у разі, коли її подано з порушенням вимог, визначених частиною третьою статті 17 Закону. У повідомленні про залишення такої заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.".
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;
5) у додатку 4 до Порядку слова "скасування" та "скасувати" замінити відповідно словами "відкликання" та "відкликати".