КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 8 жовтня 1996 р. N 650-р Київ |
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ N 623 від 28.06.97 )
Про заходи щодо забезпечення соціального захисту працівників, які вивільняються у зв'язку із закриттям шахт
Кабінет Міністрів України
постановляє:
З метою забезпечення соціального захисту працівників, які вивільняються у зв'язку із закриттям шахт:
1. Мінвуглепрому профінансувати за рахунок бюджетних коштів, що виділяються на реструктуризацію вугільної промисловості, витрати на виплату працівникам, які вивільняються у зв'язку із закриттям шахт, вихідної допомоги, сум відшкодування працівникам шкоди у разі ушкодження їх здоров'я, інших передбачених законодавством компенсаційних виплат, а також на оплату вартості вугілля, що безкоштовно видається працівникам і пенсіонерам цих підприємств.
Фінансування за рахунок зазначених коштів здійснювати на підставі затверджених зведених кошторисів на закриття шахт та бухгалтерської звітності.
Після закриття шахт відшкодування працівників шкоди, заподіяної його здоров'ю на виробництві, здійснюють місцеві органи Фонду соціального страхування за місцем знаходження шахт, що закриваються.
Відшкодування органам Фонду соціального страхування витрат на зазначену мету здійснюється за рахунок коштів Фонду охорони праці.
Фонду соціального страхування, Держнаглядохоронпраці за участю Мінфіну у місячний термін розробити порядок взаєморозрахунків між Фондом соціального страхування і Фондом охорони праці.
2. Установити, що працівникові, здоров'ю якого заподіяно шкоду на виробництві, здійснюється виплата втраченого заробітку, пенсії по інвалідності та заробітної плати загальною сумою, що не перевищує середньомісячну заробітну плату, яку він мав до ушкодження здоров'я. У разі якщо загальна сума зазначених виплат перевищує середньомісячну заробітну плату до ушкодження здоров'я, потерпілому, який працює, відповідно зменшується сума відшкодування втраченого заробітку.
Одноразова допомога працівникам, яким відповідно до медичного висновку було встановлено стійку втрату професійної працездатності, визначається в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян за кожен відсоток втрати професійної працездатності.
Право на отримання одноразової допомоги поширюється на осіб, що потерпіли від нещасних випадків на виробництві або від професійних захворювань, яким органами медико-соціальної експертизи вперше встановлено стійку втрату професійної працездатності після набрання чинності Законом України "Про охорону праці" і які на час встановлення їм стійкої втрати професійної працездатності перебували у трудових відносинах з підприємством, з вини якого було заподіяне каліцтво або інше ушкодження здоров'я.
В такому ж порядку здійснюються перерахунки і виплати щомісячних виплат та одноразової допомоги потерпілим, яким на час прийняття цього розпорядження зазначені виплати були (повинні бути) нараховані, але не виплачені.
Прем'єр-міністр України | П.ЛАЗАРЕНКО |
Інд. 37 |