• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації з питань забезпечення екологічної безпеки та екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (укр/рос)

Кабінет Міністрів України , Росія | Угода, Положення, Міжнародний документ від 18.12.1998
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Положення, Міжнародний документ
  • Дата: 18.12.1998
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Росія
  • Тип: Угода, Положення, Міжнародний документ
  • Дата: 18.12.1998
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації з питань забезпечення екологічної безпеки та екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України
18 грудня 1998 року
Кабінет Міністрів України і Уряд Російської Федерації, далі Сторони,
визнаючи необхідність збереження навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів,
погодились про таке:
Російська Сторона з дати підписання цієї Угоди і протягом усього терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України:
Забезпечує дотримання Чорноморським флотом Російської Федерації вимог чинного законодавства України у сфері охорони навколишнього природного середовища, радіаційної безпеки і раціонального використання природних ресурсів. Платежі за викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями та установами Чорноморського флоту Російської Федерації і відшкодування екологічної шкоди, крім аварійних випадків, пов'язаної з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, входять до складу компенсаційних виплат Російської Федерації Україні, що передбачено Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаєморозрахунки, пов'язані з розподілом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Допускає відповідно до Положення про порядок здійснення Україною державного екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, яке є невід'ємною частиною цієї Угоди, відвідування посадовими особами державних органів України з охорони навколишнього природного середовища військових формувань, суден, підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Інформує місцеві органи влади та державні органи України з охорони навколишнього природного середовища негайно про всі аварійні ситуації екологічного характеру, у тому числі пов'язані з використанням джерел іонізуючого випромінювання, а також про поставку військовим формуванням і на судна, підприємства, в організації та установи Чорноморського флоту Російської Федерації на території України нових джерел іонізуючого випромінювання і високотоксичних речовин та про їх переміщення територією України.
Вживає узгоджених з місцевими органами влади заходів щодо ліквідації наслідків аварійного забруднення навколишнього природного середовища військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями і установами Чорноморського флоту Російської Федерації і відшкодовує збитки в порядку, передбаченому для аналогічних об'єктів України.
Надає в установленому чинним законодавством України порядку статистичні дані щодо викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Узгоджує в установленому чинним законодавством України порядку проекти будівництва та реконструкції природоохоронних споруд і об'єктів у місцях перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Російська Сторона зобов'язується:
до 2005 року забезпечити будівництво (реконструкцію) та введення в дію необхідної кількості плавучих і стаціонарних об'єктів для приймання і очищення локальних вод, технічних, побутових та харчових відходів з кораблів і суден Чорноморського флоту Російської Федерації на території України;
до 2012 року провести дообладнання кораблів і суден, які їй належать, водоочисними технічними засобами, ємностями для накопичення, системами та пристроями для видалення корабельних відходів.
Сторони зобов'язуються:
вживати заходів щодо припинення забруднення навколишнього природного середовища, а також здійснювати заходи з усунення наслідків забруднень, допущених Чорноморським флотом колишнього СРСР у минулому, та поліпшення екологічного стану в місцях спільного базування Чорноморського флоту Російської Федерації та Військово-Морських Сил України. Обсяг, порядок, фінансування та терміни здійснення заходів визначаються Сторонами;
у разі спільного використання природоохоронних споруд у випадку необхідності провести будівництво (реконструкцію) об'єктів каналізації, водо- та газоочисних споруд, нафтобаз, теплоцентралей.
Фінансування проектування, будівництва (реконструкції) спільних природоохоронних об'єктів здійснюється за рахунок пайової участі Сторін пропорційно обсягам скидів (викидів) забруднюючих речовин і утворення відходів. Обсяг пайової участі визначається в кожному конкретному випадку Сторонами.
Українська Сторона проводить екологічне обстеження та експертизу територій місць базування військових формувань, підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації на території України з метою визначення фактичного їх стану, розроблення у разі необхідності заходів з усунення наслідків забруднення і не висуває претензій Російській Стороні за допущене забруднення навколишнього середовища Чорноморським флотом колишнього СРСР. Представники Російської Сторони беруть участь у цій роботі. Результати обстеження, експертизи та план заходів оформлюються протоколами і підписуються представниками Сторін.
Спори стосовно тлумачення та застосування положень цієї Угоди вирішуються Змішаною Українсько-Російською комісією, створення якої передбачено статтею 24 Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності, і діє протягом усього терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Вчинено в м. Москві 18 грудня 1998 року в двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів За УрядУкраїни Російської ФедераціїО. Бєлов В. Куроєдов
Додаток
до Угоди між Кабінетом
Міністрів України і Урядом
Російської Федерації з
питань забезпечення
екологічної безпеки та
екологічного контролю в
місцях базування
Чорноморського флоту
Російської Федерації на
території України
Положення про порядок здійснення Україною державного екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України
1. Це Положення визначає порядок організації Україною державного екологічного контролю військових формувань, суден, підприємств, організацій та установ Чорноморського флоту Російської Федерації, що базуються на території України.
2. Основним завданням державного екологічного контролю України є перевірка дотримання військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями і установами Чорноморського флоту Російської Федерації на території України чинного законодавства України з питань охорони навколишнього природного середовища, радіаційної безпеки та раціонального використання природних ресурсів.
3. Контроль за дотриманням вимог екологічної безпеки військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями і установами Чорноморського флоту Російської Федерації на території України здійснюється посадовими особами державних органів України з охорони навколишнього природного середовища на підставі письмового дозволу начальника штабу Чорноморського флоту, який оформляється на один рік (не пізніше ніж за один місяць до настання року проведення перевірок).
Державні органи України з охорони навколишнього природного середовища за один місяць до початку кварталу направляють на погодження начальнику штабу Чорноморського флоту Російської Федерації план проведення перевірок із зазначенням об'єктів, що підлягають перевірці, термінів та посадових осіб, які здійснюватимуть перевірку.
Посадові особи державних органів України з охорони навколишнього природного середовища з числа осіб, що включені до списку, погодженого Сторонами для здійснення екологічного контролю на поточний рік, допускаються у військові формування, на судна, підприємства, в організації і установи Чорноморського Флоту Російської Федерації, які базуються на території України, після пред'явлення припису на здійснення перевірки, службового посвідчення. Після прибуття на ці об'єкти посадова особа державного органу України з охорони навколишнього природного середовища відрекомендовується керівникові об'єкта або особі, яка його заміщує, і повідомляє їм мету, обсяг та термін перевірки. Перевірка об'єкта проводиться в присутності представників об'єкта, що перевіряється, та екологічної служби Чорноморського флоту Російської Федерації.
4. Під час здійснення екологічного контролю особам, що здійснюють перевірку, дозволяється ознайомлення лише з відомостями, які безпосередньо стосуються питань охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів.
5. Після доповіді командиру військового формування, судна, яке перевіряється, керівнику підприємства, організації, установи Чорноморського флоту Російської Федерації, що базується на території України, йому передається акт про результати перевірки. Копії акта також направляються до штабу Чорноморського флоту Російської Федерації та до державного органу України з охорони навколишнього природного середовища, представники якого проводили перевірку.
6. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також у разі аварійних викидів і скидів забруднюючих речовин та екстремально високого забруднення навколишнього природного середовища у військових формуваннях, на суднах, в організаціях, установах Чорноморського флоту Російської Федерації на території України допуск представників державних органів України з охорони навколишнього природного середовища із числа осіб, включених до списку, погодженого Сторонами для здійснення екологічного контролю на поточний рік, на такі об'єкти здійснюється негайно з дозволу начальника штабу Чорноморського флоту Російської Федерації або особи, яка його заміщує.
Збірник "Україна - Росія. 1990 - 2000 рр."