КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 серпня 1994 р. N 604 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 865 від 08.08.97 )
Про заходи щодо виконання постанови Верховної Ради України від 29 липня 1994 р. "Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 362 від 29.05.95 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити заходи щодо виконання постанови Верховної Ради України від 29 липня 1994 р. "Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням" (додаються).
Міністерствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади, Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам забезпечити виконання зазначеної постанови Верховної Ради України, завдань Державної програми приватизації на 1994 рік і зазначених заходів.
2. Фондові державного майна України, його регіональним відділенням і представництвам:
зупинити до затвердження Верховною Радою України переліку об'єктів, що не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням, укладення договорів купівлі-продажу та договорів оренди з викупом об'єктів загальнодержавної власності та виконувати відповідно до чинного законодавства всі інші роботи, пов'язані з приватизацією таких об'єктів;
зупинити укладення договорів купівлі-продажу об'єктів невиробничої сфери, що приватизуються шляхом оренди з викупом, до внесення змін і доповнень до Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій".
3. На часткову зміну розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 1994 р. N 146 міністерствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади, Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам до 5 жовтня 1994 р. розробити і затвердити галузеві, республіканську (Республіки Крим) і регіональні програми ринкових перетворень на 1995 рік.
Фондові державного майна України здійснювати формування Державних програм приватизації з урахуванням галузевих, республіканської (Республіки Крим) і регіональних програм ринкових перетворень.
4. Хід виконання цієї постанови розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України у листопаді 1994 року.
5. Контроль за виконанням постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Самоплавського В.І.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | В.МАСОЛ В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд. 25 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 1994 р. N 604
Заходи щодо виконання постанови Верховної Ради України від 29 липня 1994 р. "Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням" ( 149/94-ВР )
1. Мінекономіки, Мінстату, Фондові державного майна, Мінфіну, Антимонопольному комітетові, Мінюсту до 5 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України проект постанови Верховної Ради України "Про затвердження переліку об'єктів, що не підлягають приватизації" у зв'язку з їх загальнодержавним значенням.
2. Фондові державного майна, Мінфіну, Мінекономіки, Мінюсту за погодженням з Комісією Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством з метою вдосконалення орендних відносин як перехідної форми до приватизації до 5 вересня 1994 р. підготувати і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій".
3. Фондові державного майна, Мінстату, Мінекономіки, Мінфіну, Національному банку, Ощадному банку та Мінюсту до 20 вересня 1994 р. підготувати і подати Урядові пакет документів щодо одночасної індексації основних фондів та номінальної вартості приватизаційних майнових сертифікатів.
4. Мінфіну, Фондові державного майна, Мінекономіки, Антимонопольному комітетові разом з Українською фондовою біржею, Асоціацією торговців цінними паперами і за погодженням з відповідними комісіями Верховної Ради України подати до 10 жовтня 1994 р. Кабінету Міністрів України проект концепції створення та розвитку фондового ринку України.
5. Фондові державного майна, Мінфіну, Мінекономіки, Держжитлокомунгоспу разом з Національним банком, Ощадним банком і за погодженням з відповідними комісіями Верховної Ради України внести до 25 вересня 1994 р. Кабінету Міністрів України проекти законодавчих та інших нормативних актів, необхідних для забезпечення обігу в готівковій формі іменних приватизаційних майнових сертифікатів та запровадження взаємної конвертованості приватизаційних паперів.
6. Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Мінкультури, МОЗ, Міносвіти, Мінмолодьспорту, Мінсоцзахисту, Мінюсту за погодженням з відповідними комісіями Верховної Ради України і за участю об'єднань профспілок України до 15 жовтня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України проект концепції приватизації об'єктів соціально-культурного призначення.
7. Фондові державного майна, Мінфіну, Мінекономіки, Мінюсту до 20 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України проект постанови про внесення змін до Методики оцінки вартості об'єктів приватизації з урахуванням світового досвіду експертних оцінок і потенційної прибутковості.
8. Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Агентству міжнародного співробітництва та інвестицій разом з Національним банком і Державним експортно-імпортним банком до 5 жовтня 1994 р. подати Уряду пропозиції про вдосконалення механізму участі іноземних інвесторів у процесі приватизації.
9. Мінекономіки, Фондові державного майна, Мінфіну, Антимонопольному комітетові, Мінюсту до 20 жовтня 1994 р. внести пропозиції Кабінету Міністрів України щодо механізму управління державною власністю в корпоративному секторі економіки.
10. Фондові державного майна разом з Мінюстом до 25 жовтня 1994 р. з метою вдосконалення механізму проведення аукціонів і конкурсів уточнити відповідні нормативні акти.
11. Міністерствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади, Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам до 15 жовтня 1994 р. подати Фонду державного майна пропозиції щодо розроблення Державної програми приватизації на 1995 рік.
12. Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Антимонопольному комітетові, Мінстату, Мінюсту до 10 листопада 1994 р. внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект Державної програми приватизації на 1995 рік.
13. Міноборони за учасню Мінекономіки та Мінфіну, Фонду державного майна до 15 жовтня 1994 р. завершити і подати Кабінету Міністрів України доопрацьовані матеріали повної інвентаризації фондів і майна Збройних Сил.
14. Фондові державного майна, Міноборони, Мінекономіки, Мінфіну, МВС, Службі безпеки до 20 листопада 1994 р. внести Кабінету Міністрів України пропозиції щодо механізму відчуження майна військових установ та організацій.
15. Фондові державного майна, Ощадному банку, Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам до 10 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України інформацію з питань застосування громадянами України приватизаційних майнових сертифікатів.
16. Мінстату, Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінфіну до 25 жовтня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України інформацію щодо кількості та балансової вартості об'єктів, що підлягають приватизації.
17. Мінфіну, Мінекономіки, Фондові державного майна, Ощадному банку разом з Національним банком до 25 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо індексації вкладів громадян в банках за станом на 1 січня 1992 р. та вартості цільової безпроцентної позики з метою їх використання у процесі приватизації.
18. Мінфіну до 25 вересня 1994 р. здійснити перевірку дотримання порядку перерахування коштів до позабюджетних фондів приватизації і порядку їх використання. Про результати перевірки проінформувати Кабінет Міністрів України.
19. Фондові державного майна за участю Мінстату, Мінфіну, Мінекономіки, Антимонопольного комітету щоквартально до 10 числа другого за звітним кварталом місяця подавати Кабінетові Міністрів України проект аналітичної записки Верховній Раді України про хід приватизації державного майна.
( Пункт 19 в редакції Постанови КМ N 362 від 29.05.95 )
20. Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінфіну, Мінюсту, Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам проаналізувати хід виконання Указу Президента України від 19 лютого 1994 р. "Про єдину систему органів приватизації в Україні" та до 25 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України пропозиції з питань створення єдиної системи органів приватизації.
21. Фондові державного майна, Укртелерадіокомпанії, Укрінформу, Держкомвидаву, Мінзв'язку, Ощадному банку до 31 серпня 1994 р. внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект рішення Уряду про створення системи інформаційного забезпечення населення щодо права участі у приватизації об'єктів.
22. Фондові державного майна, Мінекономіки, Мінстату, Мінфіну, Мінюсту, Ощадному банку за погодженням з Комісією Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством до 20 жовтня 1994 р. розглянути питання та внести Кабінету Міністрів України пропозиції щодо:
передачі безоплатно трудовим колективам підприємств, що приватизуються, частини майна зазначених підприємств, придбаного за рахунок коштів підприємств після прийняття Закону України "Про підприємства в Україні";
запровадження підвищувального коефіцієнта вартості приватизаційного майнового сертифіката для громадян, на яких не поширюються пільги, передбачені статтею 25 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств";
надання відстрочки платежу трудовим колективам під час приватизації нерентабельних підприємств.
23. Київському міськвиконкому, Фондові державного майна до 15 вересня 1994 р. подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо надання службових приміщень для розміщення Фонду державного майна в розмірі до 7 тис. кв. метрів.