• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Державний бюджет України на 2026 рік

Верховна Рада України  | Закон, Перелік, Бюджет від 03.12.2025 № 4695-IX | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон, Перелік, Бюджет
  • Дата: 03.12.2025
  • Номер: 4695-IX
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон, Перелік, Бюджет
  • Дата: 03.12.2025
  • Номер: 4695-IX
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про Державний бюджет України на 2026 рік
Стаття 1. Визначити на 2026 рік:
доходи Державного бюджету України у сумі 2.904.600.688,2 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 2.610.858.609,4 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 293.742.078,8 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону;
видатки Державного бюджету України у сумі 4.767.273.804,9 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 4.378.467.993,7 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 388.805.811,2 тис. гривень;
повернення кредитів до Державного бюджету України у сумі 17.254.287,5 тис. гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду Державного бюджету України - у сумі 16.952.359,2 тис. гривень та повернення кредитів до спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 301.928,3 тис. гривень;
надання кредитів з Державного бюджету України у сумі 56.788.002 тис. гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду Державного бюджету України - у сумі 23.837.654,3 тис. гривень та надання кредитів із спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 32.950.347,7 тис. гривень;
граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України у сумі 1.902.206.831,2 тис. гривень, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду Державного бюджету України - у сумі 1.774.494.679,4 тис. гривень та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 127.712.151,8 тис. гривень, згідно з додатком № 2 до цього Закону;
оборотний залишок коштів Державного бюджету України у розмірі до 2 відсотків видатків загального фонду Державного бюджету України, визначених цією статтею.
Стаття 2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, розподіл видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя згідно з додатками № 3, № 4 і № 7 до цього Закону.
Стаття 3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатками № 5 і № 6 до цього Закону.
Стаття 4. Затвердити перелік кредитів (позик), що залучаються державою до спеціального фонду Державного бюджету України у 2026 році від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій для підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів і програм публічних інвестицій та інших проектів, згідно з додатком № 8 до цього Закону.
Дозволити Міністерству фінансів України на підставі рішення Кабінету Міністрів України вносити зміни до розпису спеціального фонду Державного бюджету України з метою відображення очікуваних надходжень у 2026 році кредитів (позик), залучених державою від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій для підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів і програм публічних інвестицій та інших проектів, та витрат за відповідними бюджетними програмами з коригуванням відповідних показників фінансування, видатків та кредитування, граничних обсягів дефіциту державного бюджету і державного боргу, визначених цим Законом, а також перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету між такими бюджетними програмами головних розпорядників коштів державного бюджету в межах загального обсягу залучення таких кредитів (позик), затвердженого у додатку № 8 до цього Закону.
Стаття 5. Визначити на 31 грудня 2026 року граничний обсяг державного боргу в сумі 10.477.835.377,4 тис. гривень та граничний обсяг гарантованого державою боргу в сумі 455.950.780,7 тис. гривень.
Стаття 6. Установити, що у 2026 році державні гарантії можуть надаватися:
1) за рішенням Кабінету Міністрів України в обсязі до 64.945.968 тис. гривень:
а) для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України за кредитами (позиками), що залучаються для фінансування інвестиційних проектів;
б) для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва - резидентам України;
в) для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України за кредитами (позиками), що залучаються для фінансування програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави (в обсязі до 30.000.000 тис. гривень). Програми, пов’язані з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, затверджуються Кабінетом Міністрів України до надання державних гарантій.
Суб’єкти господарювання, щодо яких приймається рішення про надання державних гарантій для фінансування програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, за рішенням Кабінету Міністрів України можуть звільнятися від зобов’язання надавати майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань та вносити до державного бюджету плату за їх отримання.
Порядок та умови надання державних гарантій, зазначених у пункті 1 цієї статті, встановлюються Кабінетом Міністрів України;
2) на підставі міжнародних договорів України в обсязі до 22.064.940 тис. гривень:
а) для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвитку національної економіки, проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності;
б) для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання державного сектору економіки, 100 відсотків акцій яких належать державі, за кредитами (позиками), що залучаються з метою підтримки їх ліквідності та стійкості роботи. Відповідні міжнародні договори України можуть включати, зокрема, положення щодо відмови від суверенного імунітету України в можливих спорах щодо таких зобов’язань та не потребують ратифікації Верховною Радою України.
Стаття 7. Установити з 1 січня 2026 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3209 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років - 2817 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років - 3512 гривень;
працездатних осіб - 3328 гривень;
працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, посадового окладу прокурора окружної прокуратури, посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, - на рівні, встановленому для відповідного державного органу станом на 31 грудня 2025 року;
осіб, які втратили працездатність, - 2595 гривень;
осіб, які втратили працездатність, який застосовується для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення за рішеннями суду, - 1600 гривень.
Стаття 8. Установити з 1 січня 2026 року мінімальну заробітну плату:
у місячному розмірі - 8647 гривень;
у погодинному розмірі - 52 гривні.
Розмір мінімальної заробітної плати, який застосовується як розрахункова величина для обчислення виплат за рішеннями суду, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, зазначеного в абзаці сьомому статті 7 цього Закону.
Стаття 9. Установити, що у 2026 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:
для працездатних осіб - 60 відсотків;
для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю - 100 відсотків;
для дітей - 145 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" у 2026 році не збільшується.
Стаття 10. Установити, що у загальному фонді Державного бюджету України на 2026 рік:
до доходів належать надходження, визначені частиною другою статті 29 Бюджетного кодексу України (крім надходжень, визначених статтею 11 цього Закону), з урахуванням особливостей, визначених пунктами 17, 17-1, 17-2 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України та статтею 21 цього Закону, а також: податок на дохід, отриманий від азартних ігор з використанням гральних автоматів, як складова частина податку на прибуток підприємств із застосуванням положень, визначених пунктом 2 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України; 94,75 відсотка рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, визначеної абзацом першим пункту 5-1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України, та 46,75 відсотка рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу, визначеної абзацом другим пункту 5-1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України; штрафні санкції внаслідок невиконання укладених розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів із суб’єктами господарювання договорів на придбання товарів, робіт і послуг за рахунок коштів державного бюджету; надходження, визначені пунктом 13-4 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України; 90 відсотків збору за видачу спеціальних дозволів на користування надрами та 90 відсотків коштів від продажу таких дозволів, визначених абзацом першим пункту 28 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України; 40 відсотків збору за видачу спеціальних дозволів на користування надрами, визначеними як Активи природних ресурсів, та 40 відсотків коштів від продажу таких дозволів, визначених абзацом другим пункту 28 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України; надходження від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження; надходження від реалізації автомобілів, наземних, водних та повітряних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету; надходження від урядів іноземних держав, Європейського Союзу (у тому числі в рамках Угоди про фінансування між Україною та Європейським Союзом, представленим Європейською Комісією, від 8 липня 2024 року), міжнародних організацій, донорських установ, отримані на безоплатній та безповоротній основі в рамках програм та проектів бюджетної підтримки для посилення національної системи стійкості та подолання наслідків (у тому числі гуманітарних, соціальних, економічних), спричинених повномасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України; надходження від орендної плати за передане в оренду майно, яке внесене до статутного капіталу господарських товариств, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі яких перебувають у державній власності;
джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені частиною першою статті 15 Бюджетного кодексу України щодо державного бюджету (крім надходжень, визначених статтею 12 цього Закону), в тому числі надходження від реалізації державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, оздоровчих закладів, іншого нерухомого майна, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету;
джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені частиною другою статті 30 Бюджетного кодексу України (крім надходжень, визначених статтею 13 цього Закону).
Стаття 11. Установити, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2026 рік у частині доходів є надходження, визначені частиною третьою статті 29 Бюджетного кодексу України (крім надходжень, визначених абзацом другим статті 10 цього Закону), з урахуванням особливостей, визначених пунктами 17, 56 та абзацом першим пункту 60 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, абзацом третім частини першої статті 24, статтями 26 та 27 цього Закону, а також такі надходження:
1) кошти від сплати особами з інвалідністю часткової вартості автомобілів та кошти від реалізації автомобілів, повернутих особами з інвалідністю;
2) 50 відсотків коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, нерухомого військового майна Збройних Сил України (крім коштів від реалізації розвідувальним органом Міністерства оборони України надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, нерухомого військового майна);
3) внески на регулювання, які сплачуються суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до статті 13 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг";
4) відсотки за користування пільговим довгостроковим державним кредитом, наданим внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла, і пеня за порушення строку платежу з погашення кредиту;
5) відсотки за користування пільговими іпотечними кредитами, наданими внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW), і пеня за порушення строку платежів з погашення кредитів;
6) надходження в рамках програм бюджетної підтримки Європейського Союзу секторального напряму, зокрема на підтримку швидкого відновлення України, подолання наслідків (у тому числі економічних, соціальних, гуманітарних), спричинених повномасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України;
7) кошти, отримані у зв’язку з виконанням законів України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів" та "Про санкції";
8) 0,25 відсотка рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, визначеної абзацом першим пункту 5-1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України, та 0,25 відсотка рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу, визначеної абзацом другим пункту 5-1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України;
9) 10 відсотків збору за видачу спеціальних дозволів на користування надрами та 10 відсотків коштів від продажу таких дозволів (крім збору та коштів, визначених пунктом 10 цієї статті);
10) 10 відсотків збору за видачу спеціальних дозволів на користування надрами, визначеними як Активи природних ресурсів, та 10 відсотків коштів від продажу таких дозволів;
11) вивізне мито на соєві боби, подрібнені або неподрібнені, та на насіння ріпаку або кользи, подрібнене або неподрібнене;
12) 100 відсотків перевиконання загального обсягу визначених у додатку № 1 до цього Закону планових показників митних платежів (податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів (продукції), акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), ввізне мито), які справляються під час митного оформлення товарів та надходять до загального фонду Державного бюджету України;
13) відсотки, нараховані за користування банком невикористаною сумою коштів кредиту, залученого від Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії для Проекту з підтримки обороноздатності держави;
14) надходження, визначені статтею 10 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні";
15) надходження від сплати адміністративно-господарських санкцій та пені за їх несвоєчасну сплату, визначені пунктом 5 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю" від 15 січня 2025 року № 4219-IX;
16) надходження від сплати дивідендів (доходу), нарахованих на акції приватного акціонерного товариства "Українська фінансова житлова компанія", що належать державі, за результатами фінансово-господарської діяльності товариства у 2025 році.
Стаття 12. Установити, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2026 рік у частині фінансування є надходження, визначені частиною третьою статті 15 Бюджетного кодексу України, абзацом другим частини першої статті 24 цього Закону, а також такі надходження:
1) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження в попередні періоди в рамках Угоди про фінансування програми "Програма підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України", укладеної Урядом України та Європейським Союзом 27 листопада 2014 року, та Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування заходу "Підтримка швидкого відновлення України (Контракт з розбудови держави та посилення стійкості)" від 7 листопада 2023 року;
2) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" відповідно до статей 7 і 8 Закону України "Про впорядкування питань, пов’язаних із забезпеченням ядерної безпеки", що надійшли у попередні періоди;
3) залишок коштів, джерелом формування яких були кошти, отримані від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбаченого статтею 17 Кіотського протоколу до Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату;
4) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Європейського інвестиційного банку в рамках проектів "Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації" та "Основний кредит для аграрної галузі - Україна", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди;
5) залишок коштів, джерелом формування яких були кредити (позики), що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку в рамках інвестиційних проектів та не використані у 2023-2025 роках за напрямами, визначеними статтею 34 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік";
6) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 4 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, який утворився на 1 січня 2023 року та не використаний у 2023-2025 роках на фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
7) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, передбачені на здійснення заходів, визначених пунктом 5 частини третьої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що утворився на 1 січня 2024 року та не використаний у 2024 та 2025 роках;
8) залишки коштів, джерелом формування яких були доходи державного бюджету, визначені пунктом 1 частини другої статті 24-2 Бюджетного кодексу України, що надійшли у попередні роки та не використані у 2024 та 2025 роках (крім залишків коштів за субвенцією, наданою відповідно до пункту 2 частини третьої статті 24-2 і статті 103-1 Бюджетного кодексу України, що зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у 2026 році з урахуванням цільового призначення субвенції, а також залишків коштів, визначених пунктами 6 і 7 статті 12 цього Закону);
9) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Європейського інвестиційного банку в рамках проекту "Реабілітація гідроелектростанцій", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди;
10) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Європейського інвестиційного банку в рамках проекту "Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди;
11) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, одержані за рахунок запозичень, залучених під державні гарантії у попередні періоди;
12) 90 відсотків надходжень від приватизації будівель та споруд державних закладів вищої освіти та наукових установ, що реорганізуються або реорганізовані шляхом злиття або приєднання;
13) залишки коштів станом на 1 січня 2026 року, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету, визначені пунктом 5-1 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, що надійшли у попередні періоди і не використані на реалізацію програм і заходів на охорону здоров’я, освіту, культуру, фізичну культуру і спорт;
14) залишки коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету в попередніх бюджетних періодах до фонду ліквідації наслідків збройної агресії;
15) залишки коштів, джерелом формування яких були надходження спеціального фонду державного бюджету до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, що утворилися станом на 1 січня 2026 року на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України;
16) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Північної екологічної фінансової корпорації в рамках проекту "Вища освіта України", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди;
17) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Фонду Е5Р в рамках проекту "Вища освіта України", одержані за рахунок надходження грантових коштів у попередні періоди;
18) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Європейського інвестиційного банку в рамках проекту "Будівництво високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС-Київська", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди;
19) залишок коштів, джерелом формування яких були надходження від Європейського інвестиційного банку в рамках проекту "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська", одержані за рахунок зовнішніх запозичень у попередні періоди.
Стаття 13. Установити, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2026 рік у частині кредитування є надходження, визначені частиною третьою статті 30 Бюджетного кодексу України, а також такі надходження:
1) повернення коштів, наданих з державного бюджету для кредитування окремих категорій громадян, які відповідно до законодавства мають право на отримання таких кредитів на будівництво (придбання) житла, та науково-педагогічних і педагогічних працівників, а також на будівництво (реконструкцію) і придбання житла для наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників, і пеня;
2) повернення кредитів у сумі 6.745,1 тис. гривень, наданих у 2007 році з Державного бюджету України на реалізацію інноваційних та інвестиційних проектів у галузях економіки, насамперед із впровадження передових енергозберігаючих технологій і технологій з виробництва альтернативних джерел палива;
3) повернення кредитів, наданих із спеціального фонду державного бюджету внутрішньо переміщеним особам на придбання житла;
4) повернення кредитів, наданих з державного бюджету внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла.
Стаття 14. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами частини третьої статті 15, частини третьої статті 29 і частини третьої статті 30, абзацом першим пункту 60 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію програм та здійснення заходів, визначених частиною четвертою статті 30 Бюджетного кодексу України (з урахуванням особливостей, визначених цим Законом), у пропорціях за напрямами, визначеними статтею 28 цього Закону, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 56 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, статтями 22, 26 та 27 цього Закону, а кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з відповідними пунктами статей 11-13 цього Закону, спрямовуються відповідно на:
1) державний фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (використання коштів якого здійснюється відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю") та реалізацію Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю інших заходів щодо соціального захисту осіб з інвалідністю (за рахунок джерел, визначених пунктами 1, 14 та 15 статті 11 та пунктом 15 статті 12 цього Закону);
2) будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України (за рахунок джерел, визначених пунктом 2 статті 11 цього Закону);
3) забезпечення функціонування постійно діючого незалежного державного колегіального органу, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 11 цього Закону);
4) надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла (за рахунок джерел, визначених пунктом 4 статті 11 та пунктом 4 статті 13 цього Закону);
5) надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам (за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 11 та пунктом 3 статті 13 цього Закону);
6) реалізацію програм допомоги Європейського Союзу щодо підтримки регіональної політики, а також державної політики щодо швидкого відновлення України, подолання наслідків (у тому числі економічних, соціальних, гуманітарних), спричинених повномасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України (кошти спрямовуються головним бенефіціарам відповідно до напрямів та розподілу, установлених відповідними угодами про фінансування між Урядом України та Європейським Союзом) (за рахунок джерел, визначених пунктом 6 статті 11 та пунктом 1 статті 12 цього Закону);
7) фонд ліквідації наслідків збройної агресії, що передбачається за бюджетною програмою Міністерства розвитку громад та територій України (загальнодержавні видатки та кредитування) "Фонд ліквідації наслідків збройної агресії" (код 3121430) (за рахунок джерела, визначеного пунктом 7 статті 11 та пунктом 14 статті 12 цього Закону);
8) розвиток мінерально-сировинної бази України (за рахунок джерел, визначених пунктами 8-10 статті 11 цього Закону);
9) фінансову підтримку сільгосптоваровиробників (за рахунок джерел, визначених пунктом 11 статті 11 цього Закону);
10) резерв коштів для сектору безпеки і оборони (за рахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 11 цього Закону);
11) заходи у рамках Проекту з підтримки обороноздатності держави (за рахунок джерела, визначеного пунктом 13 статті 11 цього Закону);
12) реалізацію приватним акціонерним товариством "Українська фінансова житлова компанія" житлової політики держави шляхом забезпечення громадян України житлом (за рахунок джерел, визначених пунктом 16 статті 11 цього Закону);
13) придбання Міністерством енергетики України облігацій внутрішньої державної позики відповідно до статті 9 Закону України "Про впорядкування питань, пов’язаних із забезпеченням ядерної безпеки" (за рахунок джерел, визначених пунктом 2 статті 12 та пунктом 2 статті 13 цього Закону);
14) державну підтримку заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, у тому числі на утеплення приміщень закладів соціального забезпечення, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 12 цього Закону);
15) кредитування проектів малого та середнього бізнесу (за рахунок джерел, визначених пунктом 4 статті 12 цього Закону);
16) розвиток та відновлення інфраструктури Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (з відкриттям у разі потреби нової бюджетної програми) (за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 12 цього Закону);
17) фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту (за рахунок джерел, визначених пунктами 6 і 7 статті 12 цього Закону);
18) розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування (за рахунок джерел, визначених пунктами 8 і 11 статті 12 цього Закону);
19) кредитування заходів у рамках проекту "Реабілітація гідроелектростанцій" (за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 цього Закону);
20) кредитування заходів у рамках проекту "Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв" (за рахунок джерел, визначених пунктом 10 статті 12 цього Закону);
21) розвиток матеріально-технічної бази державних закладів вищої освіти та інфраструктури наукової і науково-технічної діяльності державних наукових установ, що реорганізуються або реорганізовані шляхом злиття або приєднання, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (за рахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 12 цього Закону);
22) здійснення заходів у сфері культури у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (з відкриттям у разі потреби нової бюджетної програми) (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 12 цього Закону);
23) закупівлю лікарських засобів (у тому числі тих, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу), імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів та допоміжних засобів до них (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 12 цього Закону);
24) здійснення загальнодержавних заходів у сфері освіти, зокрема видання, придбання, доставку підручників, посібників і навчально-методичної літератури для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, відновлення освітньої спроможності закладів освіти для забезпечення доступу до якісної освіти (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 12 цього Закону);
25) матеріально-технічне забезпечення та цифровізацію сфери фізичної культури і спорту (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 12 цього Закону);
26) здійснення заходів у рамках проекту "Вища освіта України" (за рахунок джерел, визначених пунктами 16 та 17 статті 12 цього Закону);
27) кредитування заходів у рамках проекту "Будівництво високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС-Київська" (за рахунок джерел, визначених пунктом 18 статті 12 цього Закону);
28) кредитування заходів у рамках проекту "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС-Каховська" (за рахунок джерел, визначених пунктом 19 статті 12 цього Закону);
29) надання кредитів на будівництво (реконструкцію) і придбання житла для наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників (за рахунок джерел, визначених пунктом 1 статті 13 цього Закону).
Стаття 15. Установити, що у 2026 році Національний банк України відповідно до Закону України "Про Національний банк України" перераховує до Державного бюджету України суму частини прибутку до розподілу в розмірі не менш як 146.000.000 тис. гривень.
Кошти, передбачені частиною першою цієї статті, перераховуються Національним банком України до Державного бюджету України відповідно до графіка, встановленого Міністерством фінансів України.
Стаття 16. Надати право Міністерству фінансів України у разі потреби здійснювати за рішенням Кабінету Міністрів України випуски облігацій внутрішньої державної позики понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону, з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій банків та обмін облігацій внутрішньої державної позики на ринкових умовах, що були раніше випущені з метою поповнення статутного капіталу банків, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного цим Законом, а також інформуванням у тижневий строк Верховної Ради України.
На обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону.
Стаття 17. Надати право Міністерству фінансів України у разі потреби здійснювати за рішенням Кабінету Міністрів України випуски облігацій внутрішньої державної позики понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону, в обмін на такі облігації векселів, виданих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного цим Законом, а також інформуванням у тижневий строк Верховної Ради України.
На обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону.
Стаття 18. Надати право Міністерству фінансів України здійснювати правочини з державними деривативами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп, продаж, виплати, пов’язані з такими правочинами, за рахунок розміщення (емісії) облігацій зовнішньої державної позики для цілей таких правочинів понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного цим Законом.
Кабінет Міністрів України визначає умови здійснення таких правочинів, а також необхідність внесення змін до розпису Державного бюджету України, зокрема збільшення відповідних показників фінансування, видатків та граничного обсягу дефіциту, визначених цим Законом.
Стаття 19. Надати право Міністерству фінансів України за рішенням Кабінету Міністрів України здійснити правочин з державним боргом шляхом обміну облігацій внутрішніх державних позик, що є у власності Національного банку України, на нові облігації внутрішніх державних позик на умовах, погоджених із Національним банком України.
Міністерство фінансів України за результатами такого правочину здійснює відповідне коригування граничного обсягу державного боргу, визначеного цим Законом, та показників фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку № 2 до цього Закону.
Стаття 20. Установити, що господарські товариства, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток) належать державі, та господарські товариства, 100 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків (крім господарських товариств, акціонером (учасником) яких є господарське товариство, у статутному капіталі якого 100 відсотків акцій (часток) належать державі, включених до консолідованої фінансової звітності такого господарського товариства), які не прийняли рішення про виплату дивідендів та затвердження розміру річних дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним періодом, сплачують до загального фонду державного бюджету частину чистого прибутку на державну частку в розмірі 90 відсотків до 1 липня року, що настає за звітним періодом.
Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 50 і більше відсотків (крім тих, що визначені частиною першою цієї статті, та крім господарських товариств, акціонером (учасником) яких є господарське товариство, у статутному капіталі якого 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, включених до консолідованої фінансової звітності такого господарського товариства), які не прийняли рішення про виплату дивідендів та затвердження розміру річних дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним періодом, сплачують до загального фонду державного бюджету та іншим учасникам господарського товариства пропорційно розміру їх акцій (часток) у статутному капіталі господарського товариства частину чистого прибутку в розмірі 90 відсотків до 1 липня року, що настає за звітним періодом.
Господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, які зобов’язані складати та подавати консолідовану фінансову звітність відповідно до закону, які не прийняли рішення про виплату дивідендів та затвердження розміру річних дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним періодом, сплачують до загального фонду державного бюджету та іншим учасникам господарського товариства пропорційно розміру їх акцій (часток) у статутному капіталі господарського товариства частину чистого прибутку в розмірі 90 відсотків до 30 липня року, що настає за звітним періодом, за результатами фінансово-господарської діяльності, відображеними у консолідованій річній фінансовій звітності, підтвердженій незалежним аудитором.
На суму несвоєчасно сплачених коштів (частини чистого прибутку) до державного бюджету контролюючими органами нараховується пеня, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу і по день сплати включно.
Суб’єкти управління об’єктами державної власності забезпечують реалізацію дивідендної політики держави стосовно господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, шляхом здійснення відповідних заходів щодо прийняття в межах корпоративних прав держави рішень про визначення розміру, порядку та строків виплати дивідендів господарськими товариствами згідно з їх установчими документами та законодавством.
Стаття 21. Установити, що у 2026 році, як виняток з положень статті 24-2, пункту 1 частини другої статті 24-5, пунктів 1-3, 6, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-8, 6-9 частини третьої статті 29, пунктів 2-1 і 2-4 частини четвертої статті 30 та частини першої статті 103-1 Бюджетного кодексу України, надходження, визначені пунктами 1-3, 6, 6-2, 6-3, 6-4, 6-5, 6-8, 6-9 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, зараховуються в повному обсязі до загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 12 статті 11 цього Закону).
Стаття 22. Установити, що у 2026 році, як виняток з положень пункту 5-1 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України, кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 5-1 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, спрямовуються Міністерству оборони України на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання за бюджетною програмою "Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання" (код 2101150).
Стаття 23. Установити, що у 2026 році, як виняток з положень пункту 21 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України, надходження, визначені пунктом 13-5 частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України, спрямовуються Міністерству внутрішніх справ України та Національній поліції України на здійснення заходів із впровадження, розбудови, відновлення та експлуатації системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Стаття 24. Установити, що у 2026 році:
як виняток з положень частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, залишок коштів, джерелом формування яких були перераховані Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття кошти відповідно до статті 37 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", що не використаний у 2024 та 2025 роках, та залишок коштів, джерелом формування яких були перераховані Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття кошти відповідно до абзацу третього частини першої статті 37 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", що не використаний у 2025 році, зберігається на рахунках спеціального фонду державного бюджету;
як виняток з положень частини третьої статті 16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття перераховує до спеціального фонду державного бюджету залишок коштів, що утворився в нього на 1 січня 2026 року за рахунок надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розподіленого на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Надходження, визначені абзацами другим і третім частини першої цієї статті, розподіляються за рішенням Кабінету Міністрів України (з відкриттям у разі потреби нових бюджетних програм для Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України) і спрямовуються на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, державне стимулювання створення індустріальних парків, забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями, гуманітарне розмінування (в сумі 1.000.000 тис. гривень), підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги.
Стаття 25. Створити у 2026 році фонд ліквідації наслідків збройної агресії у складі спеціального фонду Державного бюджету України з метою ліквідації наслідків (у тому числі гуманітарних, соціальних, економічних), спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Рішення про виділення коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії (з відкриттям у разі потреби нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам) приймаються Кабінетом Міністрів України.
Обмеження, встановлені частиною десятою статті 23 Бюджетного кодексу України, не застосовуються у разі прийняття рішень про виділення коштів за напрямами, передбаченими цією статтею.
Кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії спрямовуються на:
компенсацію за знищений/пошкоджений об’єкт житлового призначення (у тому числі будинки дачні та садові);
завершення проектів (об’єктів, заходів), реалізація яких у попередніх бюджетних періодах здійснювалася за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії;
відновлення об’єктів інфраструктури, пов’язаних з наданням послуг з водопостачання, водовідведення, виробництва теплової енергії, теплопостачання, електропостачання;
відновлення пошкоджених об’єктів житлового призначення (у тому числі будинків дачних та садових).
Звіт про надходження і використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії подається Державною казначейською службою України Верховній Раді України, Президенту України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті, Міністерству розвитку громад та територій України та Міністерству фінансів України щомісяця не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним періодом.
Стаття 26. Установити, що у 2026 році, як виняток з положень пункту 17 частини першої статті 64 і пункту 1-1 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України, 50 відсотків надходжень, визначених пунктом 17 частини першої статті 64 і пунктом 1-1 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України, щодо податку на прибуток підприємств, що сплачується банками за податковий (звітний) період 2026 року, зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України і спрямовуються на реалізацію публічного інвестиційного проекту з придбання пасажирських вагонів.
Стаття 27. Установити, що за рішенням Кабінету Міністрів України:
державне підприємство "Фінансування інфраструктурних проектів" до 1 лютого 2026 року кошти в обсязі 1.422.230.698,4 гривні, що були спрямовані йому шляхом поповнення статутного капіталу у 2019 році за бюджетною програмою "Проектування та будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ" (шляхом поповнення статутного капіталу державного підприємства, що входить до сфери управління відповідального виконавця бюджетної програми Укрінфрапроект)" (код 3107030) та у 2021 році за бюджетною програмою "Проектування та будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ" (в тому числі шляхом поповнення статутного капіталу державного підприємства, що входить до сфери управління відповідального виконавця бюджетної програми Укрінфрапроект)" (код 3107030), перераховує до спеціального фонду державного бюджету з вжиттям заходів щодо відповідного зменшення статутного капіталу;
зазначені кошти спрямовуються Міністерству розвитку громад та територій України на реалізацію публічного інвестиційного проекту з придбання пасажирських вагонів.
Стаття 28. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок джерел, визначених абзацом першим пункту 60 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, як виняток з положень підпункту 2 цього пункту, спрямовуються у таких пропорціях за такими напрямами:
60 відсотків - Міністерству оборони України на здійснення заходів з реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення, закупівлі озброєння, військової (спеціальної) техніки, засобів та обладнання;
30 відсотків - Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання;
10 відсотків - головним розпорядникам коштів державного бюджету, що належать до сектору безпеки і оборони, для подальшого автоматичного спрямування військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань на матеріально-технічне забезпечення пропорційно до фактично сплаченого податку за осіб, визначених абзацом першим пункту 60 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дозволити Міністерству фінансів України вносити зміни до розпису спеціального фонду Державного бюджету України з метою відображення фактичних надходжень, зазначених у цій статті, та здійснення відповідних видатків державного бюджету.
Стаття 29. Установити, що у 2026 році доплата непрацюючим пенсіонерам, які постійно проживають у зоні безумовного (обов’язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення, встановлюється за умови, що такі особи проживали або працювали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення або в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 26 квітня 1986 року чи у період з 26 квітня 1986 року до 1 січня 1993 року, у зв’язку з чим особі надано статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 2595 гривень.
Особам, які після аварії на Чорнобильській АЕС (26 квітня 1986 року) самостійно або у встановленому законодавством порядку за направленнями обласних державних адміністрацій змінили місце проживання за межі зон безумовного (обов’язкового) відселення або гарантованого добровільного відселення та в подальшому повернулися на постійне місце проживання до цих зон, а також особам, які зареєстрували своє місце проживання чи переїхали на постійне місце проживання до зазначених зон після аварії на Чорнобильській АЕС, доплата за проживання в таких зонах не встановлюється.
Виплата доплати за проживання у зоні безумовного (обов’язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення непрацюючим пенсіонерам припиняється після залишення особою свого місця постійного проживання на зазначених територіях та декларування/реєстрації місця проживання за межами зон безумовного (обов’язкового) відселення та зон гарантованого добровільного відселення, що підтверджується відомостями Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів, а також у разі працевлаштування (зайнятості) особи за межами зони безумовного (обов’язкового) відселення та зони гарантованого добровільного відселення, що підтверджується відомостями Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для встановлення виплат, передбачених цією статтею, Пенсійному фонду України забезпечити звірення відомостей про постійне місце проживання одержувачів доплати за проживання у зоні безумовного (обов’язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення із відомостями Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів для продовження чи припинення відповідних виплат, а також приведення розмірів доплати за проживання у зоні безумовного (обов’язкового) відселення або в зоні гарантованого добровільного відселення та пенсійних виплат у відповідність із цією статтею.
Стаття 30. Установити, що у 2026 році у період дії воєнного стану в Україні пенсії, призначені (перераховані) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України" (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), розмір яких (пенсійної виплати) перевищує десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, виплачуються із застосуванням до суми перевищення коефіцієнтів у розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
Стаття 31. Установити, що у 2026 році (починаючи з 1 січня) для визначення різниці між розміром пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи державного пенсійного страхування відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" розмір пенсії із солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначається на рівні трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, але не може перевищувати розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У 2026 році (починаючи з 1 січня) для осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначено відповідно до законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про Конституційний Суд України" та які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", частина пенсійної виплати (частина щомісячного довічного грошового утримання), що визначена відповідно до статті 27, абзацу другого частини першої та частини другої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", фінансується із солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а різниця пенсійної виплати фінансується відповідно до законодавства.
Стаття 32. Установити, що у 2026 році розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (максимальної суми доходу застрахованої особи на місяць, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначеної Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування") дорівнює: