• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про поїздки громадян

Литва, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний договір від 25.02.2004
Реквізити
  • Видавник: Литва, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 25.02.2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Литва, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 25.02.2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про поїздки громадян
( Угоду затверджено Постановою КМ N 742 від 02.06.2004 )
Дата підписання: 25.02.2004
Дата затвердження: 02.06.2004
Дата набуття чинності: 07.07.2004
Кабінет Міністрів України та Уряд Литовської Республіки, далі - "Сторони",
враховуючи традиції, що історично склалися, в галузі економічних і культурних зв'язків між народами обох держав,
з метою врегулювання питань в'їзду, виїзду, прямування транзитом і тимчасового перебування на території України і території Литовської Республіки громадян обох держав,
домовились про таке:
1. Громадяни України в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і тимчасово перебувають на території Литовської Республіки за візами Литовської Республіки, окрім випадків, передбачених у статтях 5, 6 та 7, а також за наявності дійсних проїзних документів, зазначених у підпункті 1) пункту 1 статті 2 цієї Угоди, якщо інше не обумовлюється іншими угодами між Україною та Литовською Республікою.
2. Громадяни Литовської Республіки, за наявності дійсних проїзних документів, зазначених у підпункті 2) пункту 1 статті 2 цієї Угоди, якщо інше не обумовлюється іншими угодами між Україною та Литовською Республікою, в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і тимчасово перебувають на території України без віз до 90 днів протягом 6 місяців, рахуючи від дня першого в'їзду.
1. Проїзними документами, дійсними для взаємних поїздок, є:
1) для громадян України: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї), посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в Генеральній декларації (польотному завданні)), проїзний документ дитини, свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну);
2) для громадян Литовської Республіки: паспорт Литовської Республіки, паспорт громадянина Литовської Республіки, книжка моряка Литовської Республіки (за наявності суднової ролі або виписки з неї), посвідчення особи члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в Генеральній декларації (польотному завданні)), документ подорожі дитини, свідоцтво на повернення (тільки для повернення в Литовську Республіку).
2. Неповнолітні громадяни держав Сторін здійснюють поїздки відповідно до положень цієї Угоди за особистими дійсними проїзними документами або за зазначеними в пункті 1 статті 2 цієї Угоди дійсними документами батьків або інших законних представників, за умови, що дані неповнолітніх громадян вписані до цих документів.
Громадяни держави однієї Сторони в'їжджають на територію держави іншої Сторони і виїжджають з цієї території через пункти пропуску міжнародного сполучення.
1. Громадяни держави однієї Сторони при перетинанні державного кордону держави іншої Сторони та під час перебування на її території зобов'язані дотримуватися національного законодавства цієї держави.
2. Ця Угода не зачіпає право кожної із Сторін відмовити у в'їзді або скоротити строк перебування на своїй території громадянам іншої держави.
Литовська Республіка застосовує безвізовий порядок в'їзду, прямування транзитом і виїзду для:
1) членів екіпажів цивільних повітряних суден України за наявності документів, зазначених у підпункті 1) пункту 1 статті 2 цієї Угоди, а також за наявності запису в Генеральній декларації (польотному завданні);
2) членів екіпажів морських суден - за наявності запису в судновій ролі для тимчасового відпуску на берег під час знаходження судна в порту.
Громадяни України, які проживають на території Литовської Республіки, до місця тимчасового або постійного проживання повертаються без віз Литовської Республіки за документами, зазначеними у підпункті 1) пункту 1 статті 2 цієї Угоди, та за наявності посвідки (дозволу) на тимчасове чи постійне проживання.
1. Громадяни України, які користуються дійсними проїзними документами та мають візи, дійсні більше ніж 3 дні з часу перетину державного кордону Литовської Республіки, видані компетентними органами однієї з держав - сторін Виконавчої конвенції від 19 червня 1990 року до Угоди між Урядами держав Економічного Союзу Бенілюкс, Федеративної Республіки Німеччина та Французької Республіки про поступове усунення контролю на спільних кордонах від 14 червня 1985 року, можуть прямувати територією Литовської Республіки до держави прямування та назад на територію України на підставі дійсних проїзних документів без транзитних віз Литовської Республіки.
2. Громадяни України, які мають дійсний дозвіл на тимчасове перебування або постійне проживання на території однієї з держав, згаданих у пункті 1 цієї статті, можуть, за наявності дійсних проїзних документів, без віз Литовської Республіки прямувати транзитом територією Литовської Республіки до держави, яка видала дозвіл на тимчасове перебування або постійне проживання.
3. У випадках, згаданих у пунктах 1 і 2 цієї статті, строк перебування на території Литовської Республіки не може перевищувати 48 годин, рахуючи з моменту в'їзду на територію Литовської Республіки.
Литовська Республіка видає транзитні візи Литовської Республіки в пунктах пропуску міжнародного сполучення громадянам України, які є членами екіпажів морських суден, за наявності документів, зазначених у підпункті 1) пункту 1 статті 2 цієї Угоди, а також за наявності запису в судновій ролі або виписки з неї.
1. Громадянам України дипломатичні представництва та консульські установи Литовської Республіки видають візи Литовської Республіки терміном дії до 1 року з правом перебування в Литовській Республіці до 180 діб протягом року, але не більше 90 днів протягом 6 місяців, без стягнення консульських зборів та компенсації власних витрат і без необхідності пред'явлення запрошення.
2. Дипломатичні представництва та консульські установи Литовської Республіки видають громадянам України одноразові візи Литовської Республіки за спрощеною процедурою, яка передбачає оформлення віз також і без персональної присутності заявника.
3. Візи Литовської Республіки видаються, як правило, не пізніше ніж за 5 робочих днів від дня надання усіх необхідних документів.
У наступних випадках невідкладних поїздок гуманітарного характеру візи Литовської Республіки видаються громадянам України в дипломатичних та консульських установах Литовської Республіки негайно:
1) поїздки з метою відвідування тяжко хворого близького родича або члена сім'ї, для участі у похованні близького родича або члена сім'ї, - за пред'явленням підтверджуючого документа, засвідченого лікувальним закладом або територіальною установою поліції Литовської Республіки, а також за повідомленнями, надісланими дипломатичними каналами;
2) поїздки осіб, які потребують термінової медичної допомоги, або осіб з тяжкими захворюваннями, за наявності документів, виданих уповноваженими органами і підтверджуючих необхідність термінового в'їзду на територію держави іншої Сторони, за винятком випадків, які суперечать національному законодавству Литовської Республіки;
3) поїздки з метою супроводження осіб, згаданих у пункті 2) цієї статті, - за наявності документа, який підтверджує необхідність супроводження хворого.
У наступних випадках дипломатичні представництва та консульські установи Литовської Республіки видають візи Литовської Республіки громадянам України в терміновому порядку:
1) членам офіційних делегацій, які в'їжджають на територію Литовської Республіки для участі в міжурядових переговорах і консультаціях, консультаціях між міністерствами і установами держав Сторін, а також для участі в заходах, організованих міжнародними організаціями;
2) поїздки для супроводу вантажу гуманітарної допомоги - при пред'явленні документів, оформлених відповідно до національного законодавства Литовської Республіки;
3) поїздки для участі в програмах обміну дітей і молоді.
У наступних обґрунтованих випадках дипломатичні представництва та консульські установи Литовської Республіки видають багаторазові візи Литовської Республіки терміном дії до 5 років громадянам України, які:
1) є членами персоналу транспортних засобів, що є учасниками міжнародних автодорожних та залізничних пасажирських і вантажних перевезень;
2) відіграють важливу роль у розвитку двосторонніх зв'язків у галузі економіки, культури, науки, освіти, спорту, самоврядування, релігії або в інших важливих напрямках співробітництва, що слугують національним інтересам держав Сторін;
3) звертаються по таку візу для підтримання родинних стосунків;
4) бажають відвідувати могили членів родини, захоронених на території Литовської Республіки, якщо про існування могили свідчать документи, видані компетентними органами;
5) особам пенсійного віку, за умови пред'явлення відповідних документів; а також
6) в особливих випадках.
Громадяни держави однієї Сторони, які втратили документи, зазначені в пункті 1 статті 2 цієї Угоди, на території держави перебування, повинні негайно повідомити про це компетентні органи цієї держави, які видають довідку, що підтверджує заяву про втрату документів. На підставі цієї довідки дипломатичне представництво або консульська установа держави іншої Сторони видає дійсний документ для повернення в державу свого громадянства. Виїзд таких осіб з території держави перебування здійснюється без віз.
1. Сторони до набуття чинності цією Угодою обміняються дипломатичними каналами зразками документів, зазначених у пункті 1 статті 2 цієї Угоди.
2. У разі введення нових документів, дійсних для виїзду за кордон, або внесення змін у діючі документи, Сторони не пізніше ніж за 30 днів поінформують одна одну та передадуть дипломатичними каналами зразки нових або змінених документів.
Окремі положення цієї Угоди можуть бути змінені або доповнені за взаємною згодою Сторін. Такі зміни і доповнення вносяться шляхом обміну нотами та набувають чинності відповідно до пункту 1 статті 17 цієї Угоди.
1. Кожна із Сторін може тимчасово призупинити дію цієї Угоди або дію окремих положень цієї Угоди.
2. Повідомлення щодо прийняття рішення про тимчасове призупинення або подальше поновлення дії цієї Угоди або окремих її положень здійснюється дипломатичними каналами в якомога стислі строки.
1. Ця Угода набуває чинності на тридцятий день після того, як Сторони шляхом обміну нотами взаємно повідомлять одна одну про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
2. Від дати набуття чинності цією Угодою Тимчасова угода між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про взаємні поїздки громадян, яка була підписана 23 вересня 1996 року в м. Вільнюсі, втрачає чинність.
3. Якщо одна із Сторін має намір припинити дію цієї Угоди, вона повідомляє про це іншу Сторону дипломатичними каналами. Дія цієї Угоди припиняється на шістдесятий день з дати отримання іншою Стороною зазначеного повідомлення.
Вчинено в м. Вільнюсі 25 лютого 2004 року в двох примірниках, кожний українською, литовською та російською мовами, при цьому всі тексти автентичні. У разі виникнення розбіжностей у їх тлумаченні переважну силу матиме текст російською мовою.
За Кабінет Міністрів
України
За Уряд
Литовської Республіки