• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Декларація про перспективи співробітництва між Україною і Литовською Республікою

Україна | Декларація, Міжнародний документ від 28.03.1995
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 28.03.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 28.03.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Декларація про перспективи співробітництва між Україною і Литовською Республікою
Україна і Литовська Республіка (далі "Сторони"),
знову підтверджуючи свою прихильність до загальноприйнятих принципів міжнародного права, закріплених у Статуті Організації Об'єднаних Націй, Хельсінкському Заключному акті та інших документах Наради з безпеки і співробітництва в Європі,
визнаючи історичне значення Мирного договору між Литвою та Україною від 14 лютого 1921 року,
прагнучи закріпити і поглибити позитивний розвиток двосторонніх відносин, надати їм необхідного динамізму на основі Договору про дружбу і співробітництво між Литовською Республікою і Україною, підписаного 8 лютого 1994 року в м.Вільнюсі,
враховуючи історичні традиції економічних і культурних зв'язків між литовським та українським народами,
заявляють про свою готовність активно розвивати взаємовигідні двосторонні відносини в таких сферах:
1. Сторони рішуче підтримують розвиток демократії в своїх країнах на основі закону, громадянської згоди, вільного ринку та поважання прав людини.
2. Сторони розвиватимуть рівноправне, партнерське співробітництво в галузях, визначених Договором про дружбу і співробітництво, послідовно керуючись принципами суверенної рівності, непорушності кордонів, територіальної цілісності, мирного урегулювання спорів, незастосування сили чи погрози силою, іншими загальновизнаними принципами міжнародного права, значущість яких вони вважають фундаментальною для підтримання миру, стабільності та безпеки в Європі і в усьому світі.
3. Сторони підкреслюють важливість дружніх взаємовідносин, констатуючи, що між ними немає принципових розходжень, і підтверджують існування сприятливих умов для розвитку взаємовигідного економічного співробітництва.
4. Надаючи великого значення співробітництву в рамках програми "Партнерство заради миру", яке сприяє зміцненню миру, стабільності та безпеки в Європі, Сторони підкреслюють необхідність зміцнення загальноєвропейського клімату довіри, безпеки і врахування національних інтересів, а також уникнення будь-яких форм ізоляціонізму, проведення нових розмежувальних ліній в Європі.
Сторони високо оцінюють і надають великого значення ініціативі Президента Литовської Республіки Альгірдаса Бразаускаса про проведення зустрічі керівників країн Центральної та Східної Європи за участю європейських міжнародних організацій з питань демократичних перетворень і економічних реформ в регіоні, безпеки та стабільності в Європі.
5. Сторони визнають важливість партнерських відносин та інтеграції країн Центральної і Східної Європи з Європейським Союзом, що створює сприятливі умови для поглиблення взаємовигідного та плідного співробітництва між усіма державами Європи.
6. Сторони приділяють особливу увагу регіональному співробітництву. Вони визнають, що "Пакт Стабільності в Європі" є важливим внеском у зміцнення стабільності та добросусідських відносин в регіоні Центральної і Східної Європи.
7. Сторони визнають важливу роль превентивної дипломатії. Вони виступають за подальше розширення діяльності по підтриманню миру під егідою ООН і/або ОБСЄ.
8. Сторони підкреслюють необхідність співробітництва в міжнародних організаціях і форумах з метою розробки і здійснення конкретних дій щодо інтеграції країн з перехідною економікою у світову систему господарювання.
9. Сторони вважають за необхідне вжити спільних заходів, спрямованих на удосконалення механізмів реалізації досягнутих між ними домовленостей у різних галузях співробітництва.
10. Сторони будуть розвивати взаємовигідне двостороннє торгово-економічне співробітництво відповідно до Угоди про вільну торгівлю, підписаної 4 серпня 1993 року в м.Києві.
11. Сторони будуть заохочувати всі форми торговельного обміну, приділяючи при цьому особливу увагу участі малих та середніх підприємств у двосторонньому економічному співробітництві, обміну комерційною та економічною інформацією, досвідом з питань фінансової та економічної політики, а також іншими формами діяльності, що сприяють добробуту обох держав.
12. Сторони вважають, що важливою умовою для широкого розвитку економічного співробітництва між ними є створення надійних транспортних комунікацій.
13. Сторони відзначають, що сферою особливої важливості є співробітництво в боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом, незаконним обігом наркотичних та психотропних речовин, корупцією, нелегальною міграцією, виробництвом та використанням підроблених засобів розрахунків і платежів та іншими незаконними фінансовими операціями, контрабандною діяльністю, незаконними операціями зі зброєю, боєприпасами, а також протиправними правочинами з культурними цінностями.
14. Сторони вважають важливим співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища.
15. Сторони визнають важливість культурного співробітництва, що сприяє зміцненню взаєморозуміння між литовським і українським народами, і будуть всіляко його заохочувати.
Київ, 28 березня 1995 року
За Литовську Республіку
(підпис)
За Україну
(підпис)