• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про процедуру митного оформлення транзитних вантажів та взаємодії митних органів України і Республіки Киргизстан при такому оформленні

Державний митний комітет України  | Угода, Міжнародний документ від 23.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Державний митний комітет України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 23.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний митний комітет України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 23.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про процедуру митного оформлення транзитних вантажів та взаємодії митних органів України і Республіки Киргизстан при такому оформленні
Дата підписання: 23 лютого 1993 р.
Дата набуття чинності: 23 лютого 1993 р.
З метою забезпечення дії Протоколу між Державним митним комітетом України і Державною митною інспекцією при Уряді Республіки Киргизстан щодо митного оформлення транзитних вантажів, підписаного 29 січня 1993 року, та зважаючи на ст. 9 згаданого Протоколу, Державний митний комітет України та Державна митна інспекція Республіки Киргизстан, далі - Договірні Сторони, погодили таке:
Визначення термінів
1. У цій Угоді терміни вживаються в такому значенні:
держава-відправник - держава однієї з Договірних Сторін, з території якої до третіх держав вивозиться вантаж транзитом через територію держави іншої Договірної Сторони;
держава призначення - держава однієї з Договірних Сторін, яка виступає місцем остаточного призначення вантажів, які ввозять з третіх держав транзитом через територію держави іншої Договірної Сторони;
держава транзиту - держава однієї з Договірних Сторін, через територію якої вантажі перевозяться транзитом з третіх держав до держави призначення або з держави призначення чи держави-відправника до третьої держави;
процедура митного транзиту - визначений Договірними Сторонами порядок транзитного перевезення під митним контролем вантажів, які надходять з третіх сторін, а також відправляються до третіх країн через митну територію однієї з Договірних Сторін;
митниця місця відправлення - будь-яка митниця держави-відправника, у зоні діяльності якої знаходиться відправник;
митниця місця призначення - будь-яка митниця держави призначення, у зоні діяльності якої знаходиться одержувач;
впускна митниця - митниця держави транзиту, через територію якої вантаж ввозиться на територію держави транзиту;
випускна митниця - митниця держави транзиту, через яку вантаж вивозиться з території держави транзиту;
проміжна митниця - митниця держави транзиту, де відбувається додаткове завантаження або розвантаження транспортних засобів чи контейнерів, які прямують за процедурою митного транзиту;
великовагові або громіздкі вантажі - будь-який важкий чи громіздкий предмет, вага, розміри чи характер якого не дозволяють перевозити його у закритому транспортному засобі чи закритому контейнері.
Загальні положення
1. Транзитні вантажі допускаються на територію держави транзиту за наявності дозволу на транзит, виданого компетентними органами держави транзиту.
Договірні Сторони обмінюються зразками дозволів на транзит.
2. Митні вантажі можуть перевозитися за процедурою митного транзиту до митниці місця призначення через одну чи декілька проміжних митниць під відповідальність підприємств, організацій та громадян, які прийняли такі вантажі для перевезення.
3. Митні вантажі перевозяться під митним забезпеченням в упаковці, у транспортних засобах або контейнерах, виготовлених і обладнаних таким чином, щоб предмети не можна було вийняти чи помістити до опечатаного вантажного місця, транспортного засобу чи контейнера, не пошкодивши при цьому митних забезпечень, забезпечень вантажовідправника чи перевізника.
4. Допускається перевезення митних вантажів з третіх країн при забезпеченні митниць третіх держав, вантажовідправників чи транспортних організацій, які прийняли такі вантажі для перевезення. Такі забезпечення визнаються митницями Договірних Сторін.
5. Транзитні вантажі, які прибули до впускної митниці держави транзиту з держави Договірних Сторін без митного оформлення або з пошкодженням забезпечення митниці, вантажовідправника чи перевізника, або без митного забезпечення, коли це обов'язково, затримуються на впускній митниці, про що повідомляють випускну митницю держави-відправника впродовж двох діб. За згодою випускної митниці держави-відправника такі вантажі повертаються до держави-відправника для належного митного оформлення. Витрати, пов'язані із затриманням та поверненням таких вантажів, митницею не відшкодовуються.
6. Термін доставки вантажів до митниці місця призначення встановлюється відповідно до звичних термінів доставки, зважаючи на можливості видів транспорту, транзитний маршрут та інші умови перевезення.
7. При перевезенні вантажів через одну чи декілька проміжних митниць на території держави транзиту проміжні митниці у супровідних і транзитних документах роблять позначки про нові митні забезпечення, а також про додатково завантажені у транспортні засоби, контейнери або розвантажені з них вантажі.
8. Митниці держав транзиту не повідомляють митниці держави-відправника про завершення перевезення вантажу за процедурою транзиту.
9. Відповідальність за невивезення транзитного вантажу з території держави транзиту настає відповідно до національного законодавства держави транзиту.
10. Стягування митних зборів впускною митницею держави транзиту здійснюється відповідно до законодавства держави транзиту.
Порядок оформлення митних вантажів, які ввозяться з третіх країн до держави призначення через територію держави транзиту
1. Вантажі, які ввозяться з третіх країн до держави призначення через територію держави транзиту, прямують за процедурою митного транзиту від впускної митниці до випускної митниці держави транзиту, установленої державою транзиту.
2. При перевезенні вантажів від впускної митниці до випускної митниці держави транзиту складається транзитний документ.
Транзитний документ складається транспортною організацією, яка здійснює контроль за переміщенням транзитних вантажів чи здійснює таке переміщення, або декларантом (митним брокером).
3. Транзитний документ складається на бланку вантажної митної декларації та при потребі на додаткових аркушах (додаток 1 до цієї Угоди).
Транзитний документ заповнюється у двох примірниках згідно з правилами (додаток 2 до цієї Угоди).
Порядок оформлення митних вантажів, які вивозять з держави-відправника до третьої держави через державу транзиту
1. Вантажі, які вивозять з держави-відправника до третіх держав через державу транзиту, підлягають митному оформленню відповідно до національного законодавства держави-відправника.
2. При скеруванні вантажів для пропуску до третіх держав митниця місця відправлення відповідної Договірної Сторони у супровідних документах робить відмітки про:
- митницю місця відправлення;
- номер вантажної митної декларації;
- можливості впуску до третьої держави (підтверджується відповідним штампом);
- наявне забезпечення.
Супровідні документи із вказаними вище відмітками митниці місця відправлення, дозволи на транзит встановленого зразка, видані компетентним органом держави транзиту, є підставою для пропуску вантажу до третіх держав через територію іншої Договірної Сторони за умови збереження митних забезпечень транспортних засобів, контейнерів чи упаковки окремих місць, а також внесення плати за транзит.
3. При перевезенні вантажів з держави-відправника до третіх держав впускній митниці держави транзиту надається транзитний документ згідно зі ст. 3 (п. 2) цієї Угоди.
Особливості митного контролю транзитних вантажів
1. Великовагові або громіздкі вантажі, а також вантажі, які перевозять навалом (пісок, щебінь та ін.), можуть перевозитися у відкритих транспортних засобах. У такому випадку слід вжити заходів, що не допустять підміни вантажів (детальний опис вантажів у супровідних та транзитних документах, нанесення на вантажі розпізнавальних знаків та ін.).
2. У разі пошкодження транзитних вантажів чи їх забезпечень на території держави транзиту митниця держави транзиту бере участь в актуванні пошкоджень, здійснених перевізником.
3. У разі встановлення фактів порушення митних правил при перевезенні транзитних вантажів або виявленні у транзитних вантажах предметів, заборонених для транзиту через територію держави транзиту, митниця держави транзиту діє відповідно до законодавства держави транзиту, про що повідомляє митні органи іншої Договірної Сторони.
Зберігання транзитних вантажів
Зберігання транзитних вантажів на території держави транзиту здійснюється відповідно до законодавства держави транзиту.
Прикінцеві положення
Ця Угода набуває сили з дня підписання. Кожна з Договірних Сторін може відмовитися від участі в цій Угоді через три місяці після повідомлення іншої Договірної Сторони.
Підписано в м. Бішкек 23 лютого 1993 року у трьох примірниках українською, киргизькою та російською мовами, при цьому всі три тексти мають однакову силу.
За Державний митний
комітет України
(підпис)
За Державну митну інспекцію
при Уряді Республіки Киргизстан
(підпис)