2) частину третю статті 27 викласти в такій редакції:
"3. Спори, що виникають при страхуванні сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вирішуються в адміністративному порядку або в судовому порядку".
112. У Законі України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 50, ст. 564 із наступними змінами):
1) статтю 39-1 доповнити частиною восьмою такого змісту:
"8. Національний банк України приймає рішення про включення або про відмову у включенні особи до переліку попередньо кваліфікованих осіб на підставі заяви та доданих до неї документів, передбачених пунктами 2-4 частини першої статті 34-1 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить 60 календарних днів з дня отримання відповідної заяви. Національний банк України має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє особу не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цією частиною.
Національний банк України залишає заяву про включення особи до переліку попередньо кваліфікованих осіб без руху з підстав, у порядку і строки, визначені статтею 34-1 Закону України "Про банки і банківську діяльність";
2) частину сімнадцяту статті 42 доповнити абзацами такого змісту:
"Національний банк України приймає рішення про погодження або про відмову в погодженні статуту банку в новій редакції у зв’язку із втратою ним статусу перехідного банку та зміною найменування на підставі відповідної заяви банку та доданих до неї документів, визначених Законом України "Про банки і банківську діяльність" та нормативно-правовими актами Національного банку України. Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить два місяці з дня отримання відповідної заяви.
Національний банк України залишає заяву про погодження статуту банку в новій редакції у зв’язку із втратою ним статусу перехідного банку та зміною найменування без руху з підстав, у порядку і строки, визначені статтею 34-1 Закону України "Про банки і банківську діяльність".
113. У Законі України "Про зайнятість населення" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 24, ст. 243 із наступними змінами):
1) статтю 24 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Порядок надання соціальних послуг та порядок реалізації заходів щодо сприяння зайнятості населення, передбачених цією статтею та статтею 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначаються з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
2) статтю 38-1 викласти в такій редакції:
"Стаття 38-1. Декларація про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном
1. Декларація про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном подається у паперовій чи електронній формі за формою та у порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України. У декларації зазначається інформація про:
1) державну реєстрацію у встановленому законом порядку;
2) адресу місця провадження господарської діяльності;
3) керівника суб’єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном (реквізити (за наявності) та номер паспорта громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
4) укладений зовнішньоекономічний договір (контракт) та реєстраційні документи іноземного суб’єкта господарювання - роботодавця у державі місцезнаходження.
2. Посадовим особам центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, забороняється вимагати від суб’єктів господарювання, що подають декларацію про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, документи, не передбачені цим Законом.
3. Суб’єкт господарювання, що має намір надавати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, включається до переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом 10 робочих днів з дня подання декларації про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
4. Відмова в реєстрації декларації про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном не допускається.
5. Суб’єкт господарювання має право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
3) в абзаці першому частини четвертої статті 42-2, пунктах 4 і 5 частини першої, частинах сьомій і восьмій статті 42-9, назві, абзаці першому частини першої, пунктах 3 і 9 частини другої, абзацах першому і другому частини третьої та частині четвертій статті 42-10 слова "скасування" та "Скасування" замінити відповідно словами "відкликання" та "Відкликання";
4) у частині другій статті 42-7слова "зупинення розгляду заяви" замінити словами "залишення заяви без руху";
5) у статті 42-8:
у назві слова "Зупинення розгляду заяв" замінити словами "Залишення без руху заяв";
в абзаці сьомому частини третьої слова "Зупинення розгляду заяви" замінити словами "Залишення заяви без руху";
в абзаці другому частини четвертої слова "зупинено розгляд заяви" замінити словами "заяву залишено без руху";
у частині п’ятій слова "до його зупинення" замінити словами "до залишення такої заяви без руху";
6) у статті 42-9:
у пункті 1 частини першої слова "зупинення розгляду заяви" замінити словами "залишення заяви без руху";
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Рішення про відмову у видачі, продовженні дії дозволу, у внесенні змін до дозволу повинно містити перелік та опис підстав (обґрунтування) для відмови, а також порядок оскарження такого рішення відповідно до вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
7) у статті 42-10:
у частині другій:
в абзаці першому слово "скасовує" замінити словом "відкликає";
пункт 4 виключити;
доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, визнає недійсним дозвіл у разі виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірних даних, що не могли бути виявлені під час розгляду заяви, з дотриманням порядку, визначеного Законом України "Про адміністративну процедуру".
Дозвіл вважається недійсним з дня прийняття рішення про його недійсність територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції";
8) друге речення частини одинадцятої статті 53 виключити.
114. У Законі України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 27, ст. 282):
1) статтю 3 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері адвокатури та адвокатської діяльності регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) частину третю статті 8 доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову в допуску особи до кваліфікаційного іспиту приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
3) частину сьому статті 10 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рішення про продовження стажування приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;
4) пункт 3 частини третьої статті 31 доповнити реченням такого змісту: "Рішення приймається за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру";
5) частину третю статті 39 викласти в такій редакції:
"3. Рішення про порушення дисциплінарної справи або про відмову в порушенні дисциплінарної справи може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду протягом тридцяти днів з дня доведення такого рішення до відома особи";
6) частину восьму статті 50 викласти в такій редакції:
"8. Рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду протягом тридцяти днів з дня доведення такого рішення до відома особи";
7) статтю 57 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Рішення органів адвокатського самоврядування, які є адміністративними актами, набирають чинності у порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
115. У тексті Закону України "Про інститути спільного інвестування" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 29, ст. 337 із наступними змінами) слово "анулювання" у всіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку, а слова "анульовано ліцензію, видану" - словами "припинено дію ліцензії, виданої".
116. У Законі України "Про державні лотереї в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 31, ст. 369 із наступними змінами):
1) частину першу статті 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері випуску та проведення лотерей регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) абзац шостий частини першої статті 8 викласти в такій редакції:
"Позбавлення особи статусу оператора державних лотерей здійснюється шляхом припинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
117. У Законі України "Про адміністративні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 32, ст. 409 із наступними змінами):
1) частину другу статті 2 доповнити пунктом 21 такого змісту:
"21) реалізації конституційного права громадян брати участь у всеукраїнському та місцевих референдумах, обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування";
2) у частині другій статті 3 слова "Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності", Законом України "Про ветеринарну медицину" замінити словами "законами України "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про ветеринарну медицину".
118. У Законі України "Про депозитарну систему України" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 39, ст. 517 із наступними змінами):
1) у пункті 9 частини восьмої статті 9 слова "анульовано відповідну ліцензію" замінити словами "припинено дію відповідної ліцензії";
2) частини другу і третю статті 11 викласти в такій редакції:
"2. Для погодження статуту (змін до статуту) Центральний депозитарій подає до Комісії заяву та документи відповідно до переліку та за формою, встановленими Комісією.
3. Комісія протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви про погодження статуту (змін до статуту) та доданих до неї документів надає Центральному депозитарію підтвердження отримання повного пакета документів та контактну інформацію (ім’я (у розумінні Цивільного кодексу України), посада, номери засобів зв’язку) посадової особи, відповідальної за організацію розгляду Комісією заяви про погодження статуту (змін до статуту) та доданих до неї документів, або повідомляє офіційним каналом зв’язку про залишення такої заяви без руху у зв’язку з виявленням у поданих документах недоліків та зазначає строк і спосіб їх усунення. Недоліками вважається отримання неповного пакета документів або підписання документів особою, яка не має відповідних повноважень.
У разі неусунення Центральним депозитарієм недоліків, зазначених у повідомленні про залишення заяви та доданих до неї документів без руху, у визначений у такому повідомленні строк Комісія повідомляє офіційним каналом зв’язку Центральний депозитарій про відмову у погодженні статуту (змін до статуту).
Перед винесенням постанови про погодження статуту (змін до статуту) або про відмову у погодженні статуту (змін до статуту) Комісія у встановленому нею порядку надає Центральному депозитарію можливість надати пояснення щодо інформації, що міститься у заяві про погодження статуту (змін до статуту) та в доданих до неї документах";
3) у тексті Закону слово "анулювання" в усіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку, крім пункту 11 частини першої статті 1, пункту 1 частини восьмої статті 9, пункту 1 частини другої статті 13 та абзацу дев’ятого частини другої статті 28 цього Закону.
119. У Законі України "Про насіння і садивний матеріал" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 42, ст. 585 із наступними змінами):
1) у статті 4:
у частині першій слова "законів України "Про охорону прав на сорти рослин" замінити словами "законів України "Про адміністративну процедуру", "Про охорону прав на сорти рослин";
доповнити частиною такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері насінництва та розсадництва регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) статтю 12-2 після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
"Рішення про відмову у включенні до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим частини восьму - чотирнадцяту вважати відповідно частинами дев’ятою - п’ятнадцятою;
3) статтю 18-1 після частини п’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
"Рішення про відмову в уповноваженні приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим частини шосту - дванадцяту вважати відповідно частинами сьомою - тринадцятою;
4) у статті 20:
у частині десятій слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
після частини чотирнадцятої доповнити новою частиною такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі підтвердження приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим частини п’ятнадцяту - двадцять дев’яту вважати відповідно частинами шістнадцятою - тридцятою;
5) у тексті Закону слово "скасування" замінити словами "припинення дії", крім абзацу п’ятого пункту 2 розділу IX "Прикінцеві положення" цього Закону.
120. У Законі України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 51, ст. 716 із наступними змінами):
1) пункт 5-2 частини першої статті 7 викласти в такій редакції:
"5-2) відомості про оформлені документи на постійне проживання за кордоном чи повернення на проживання в Україну";
2) у статті 10:
частину першу після абзацу другого доповнити шістьма новими абзацами такого змісту:
"Особа, стосовно якої відсутня інформація в наявних базах даних та картотеках заяв (або доступ до яких відсутній) розпорядника Реєстру або яку неможливо ідентифікувати, подає оригінали (у разі їх відсутності - копії) документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, та інші документи, у тому числі з фотокарткою (приписне свідоцтво, військовий квиток, посвідчення водія, пенсійне посвідчення тощо). Перевірка інформації про особу та поданих документів здійснюється за даними наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, у тому числі з отриманням фотографічного зображення обличчя особи.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані надавати достовірну інформацію про особу у строк, встановлений у запиті розпорядника Реєстру.
Під час процедури встановлення особи така особа запрошується для надання пояснень шляхом вручення, направлення або передачі запрошення з дотриманням вимог, встановлених Законом України "Про адміністративну процедуру". Пояснення надаються у формі опитування, у тому числі під відеозапис, та фіксуються засобами Реєстру, що мають функцію фото-, відеозапису.
За результатами процедури встановлення особи складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Матеріали опитування та акт встановлення особи вносяться до ВІС розпорядника Реєстру.
У разі проведення процедури встановлення особи строк оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну документа продовжується на строк проведення процедури".
У зв’язку з цим абзаци третій - сьомий вважати відповідно абзацами дев’ятим - тринадцятим;
у частині другій:
у пункті 3-1 слова "для виїзду за кордон на постійне проживання або залишення на постійне проживання за кордоном чи" замінити словами "на постійне проживання за кордоном або";
у пункті 4 слова "якщо інформація про неї не внесена до Реєстру" виключити;
у частині п’ятій:
пункт 2 доповнити словами "або виявлені недоліки у встановлений строк не усунені";
доповнити пунктами 5 і 6 такого змісту:
"5) дані, отримані з бази даних розпорядника Реєстру, наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ чи організацій, не підтверджують інформацію, надану заявником;
6) внесення інформації до Реєстру не належить до компетенції уповноваженого суб’єкта";
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Рішення про відмову заявнику у внесенні інформації до Реєстру може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, або до адміністративного суду.
Скарга щодо відмови у внесенні інформації до Реєстру подається заявником в адміністративному порядку протягом п’яти робочих днів з дня доведення до його відома рішення про відмову у внесенні інформації до Реєстру";
3) у статті 16:
у частині шостій:
в абзаці першому слова "Рішення про оформлення" замінити словами "Рішення про оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну", а слова "у тому числі замість втраченого або викраденого, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру" виключити;
після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі прийняття рішення про оформлення документа особі видається такий документ без оформлення, вручення, надсилання або передачі такого рішення".
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Уповноважений суб’єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, має право відмовити заявникові в оформленні (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміні, видачі документа виключно у разі, якщо:
1) за оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном, видачею документа звернувся заявник, який не досяг шістнадцятирічного віку (чотирнадцятирічного віку - для паспорта громадянина України), або представник особи, який не має документально підтверджених повноважень на отримання документа;
2) заявник вже отримав документ такого типу, який є дійсним на день звернення (крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті);
3) заявник не подав усіх визначених законодавством документів, необхідних для оформлення і видачі документа, та не усунув у встановлений строк виявлені недоліки;
4) дані, отримані з бази даних розпорядника Реєстру, наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, не підтверджують інформацію, надану заявником;
5) оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін, видача документа не належать до компетенції уповноваженого суб’єкта;
6) у разі смерті заявника або оголошення його померлим.
У рішенні про відмову у видачі документа, яке доводиться до відома заявника у порядку і строки, встановлені законодавством, мають зазначатися підстави для відмови та порядок його оскарження. Особа має право повторно звернутися до уповноваженого суб’єкта із заявою у разі зміни або усунення обставин, які були підставою для прийняття рішення про відмову у видачі документа.
Рішення про відмову у видачі документа може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, або до адміністративного суду.
Скарга в адміністративному порядку подається заявником протягом п’яти робочих днів з дня доведення до його відома рішення про відмову у видачі документа";
4) частину п’яту статті 21 доповнити абзацами такого змісту:
"Заявник не може відкликати заяву-анкету для внесення інформації до Реєстру у разі, якщо рішення про оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України вже прийнято.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, підлягають легалізації у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, правильність якого засвідчена нотаріально";
5) у статті 22:
частину п’яту доповнити абзацами такого змісту:
"Заявник не може відкликати заяву-анкету для внесення інформації до Реєстру у разі, якщо рішення про оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон вже прийнято.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон, підлягають легалізації у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, правильність якого засвідчена нотаріально";
частини тринадцяту і п’ятнадцяту виключити;
6) статтю 31 доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Оформлення посвідки на постійне проживання здійснюється розпорядником Реєстру. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача посвідки на постійне проживання здійснюються розпорядником Реєстру або уповноваженими суб’єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.
Заявник не може відкликати заяву-анкету для внесення інформації до Реєстру у разі, якщо рішення про оформлення (у тому числі замість втраченої або викраденої), обмін посвідки на постійне проживання вже прийнято.
Заява-анкета для внесення інформації до Реєстру подається за місцем проживання заявника.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення (у тому числі замість втраченої або викраденої), обміну посвідки на постійне проживання, підлягають легалізації у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, правильність якого засвідчена нотаріально";
7) статтю 32 доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Оформлення посвідки на тимчасове проживання здійснюється розпорядником Реєстру. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача посвідки на тимчасове проживання здійснюються розпорядником Реєстру або уповноваженими суб’єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.
Заявник не може відкликати заяву-анкету для внесення інформації до Реєстру у разі, якщо рішення про оформлення (у тому числі замість втраченої або викраденої), обмін посвідки на тимчасове проживання вже прийнято.
Заява-анкета для внесення інформації до Реєстру подається за місцем проживання заявника.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення (у тому числі замість втраченої або викраденої), обміну посвідки на тимчасове проживання, підлягають легалізації у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, правильність якого засвідчена нотаріально".
121. У Законі України "Про Кабінет Міністрів України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 13, ст. 222 із наступними змінами):
1) у статті 23:
у пункті 2 частини другої слова "керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади" виключити;
у частині третій слова "керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади" виключити;
2) в абзаці третьому пункту 3 частини першої статті 44 слова "керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується міністром, урядового органу в системі міністерства або" виключити;
3) у статті 49:
частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"Акти Кабінету Міністрів України, які відповідно до закону є адміністративними актами, приймаються, набирають чинності, виконуються та припиняють дію з урахуванням вимог, встановлених Законом України "Про адміністративну процедуру";
доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
"9. Адміністративні акти Кабінету Міністрів України оскаржуються до адміністративного суду".
122. У Законі України "Про утилізацію транспортних засобів" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 719 із наступними змінами):
1) назву викласти в такій редакції:
"Про оброблення транспортних засобів, знятих з обліку ";
2) частину другу статті 2 викласти в такій редакції:
"2. Суб’єкти господарювання, які здійснюють приймання та/або розбирання транспортних засобів, знятих з обліку, повинні обробляти відходи, що утворилися у процесі розбирання транспортних засобів, самостійно, за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, а в разі оброблення небезпечних відходів - ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами, або передавати їх для оброблення суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають такий дозвіл чи ліцензію, відповідно до статей 16 і 27 Закону України "Про управління відходами";
3) у статті 4:
пункт 5 частини першої викласти в такій редакції:
"5) забезпечувати оброблення відходів, що утворилися у процесі розбирання транспортних засобів, самостійно, за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, а в разі оброблення небезпечних відходів - ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами, або передавати їх для оброблення суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають такий дозвіл чи ліцензію, відповідно до статей 16 і 27 Закону України "Про управління відходами";
пункт 9 частини третьої викласти в такій редакції:
"9) сортування та накопичення відходів за видами, кодами та найменуваннями згідно з Національним переліком відходів, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також передавати відходи суб’єктам господарювання у сфері управління відходами протягом одного року з моменту їх утворення відповідно до частини третьої статті 13 Закону України "Про управління відходами";
4) частину четверту статті 5 після абзацу п’ятнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у внесенні до Державного реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють приймання та/або розбирання транспортних засобів, знятих з обліку, приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим абзаци шістнадцятий і сімнадцятий вважати відповідно абзацами сімнадцятим і вісімнадцятим;
5) у статті 6:
частину четверту доповнити словами "за умови забезпечення заявнику у необхідних випадках права на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
частину восьму після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рішення про виключення з Реєстру з підстав, передбачених пунктами 1-3 цієї частини, приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - сьомий вважати відповідно абзацами шостим - восьмим;
6) у тексті Закону:
слова "транспортний засіб" і "транспортний засіб, що утилізується" у всіх відмінках і числах замінити словами "транспортний засіб, знятий з обліку" у відповідному відмінку і числі;
слова "утилізація або видалення" у всіх відмінках замінити словом "оброблення" у відповідному відмінку;
слово "утилізація" у всіх відмінках замінити словом "оброблення" у відповідному відмінку.
123. У назві і тексті статті 6 Закону України "Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 22, ст. 770; 2015 р., № 23, ст. 158) слово "анулювання" замінити словом "відкликання".
124. У Законі України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 26, ст. 896 із наступними змінами):
1) статтю 2 доповнити частиною такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері відновлення прав депортованих осіб регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) у статті 5:
частину восьму доповнити реченням такого змісту: "При прийнятті рішення про відмову в наданні статусу депортованої особи застосовуються вимоги, передбачені Законом України "Про адміністративну процедуру", щодо прийняття адміністративного акта, який негативно впливає на право, свободу чи законний інтерес особи";
частину дев’яту викласти в такій редакції:
"Рішення про відмову у видачі посвідчення може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
у частині дванадцятій слово "скасовується" замінити словами "визнається недійсним".
125. У Законі України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 30, ст. 1008 із наступними змінами):
1) частину сьому статті 17 доповнити словами "на які є відповідні посилання в нормативно-правових актах цього центрального органу виконавчої влади";
2) у статті 18:
частину другу доповнити абзацом такого змісту:
"Видача, відкликання свідоцтва про уповноваження здійснюються відповідно до цього Закону з урахуванням вимог законів України "Про адміністративну процедуру" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
у частині третій:
абзац шостий після слів "укладеного не менше ніж на п’ять років" доповнити словами "з дня подання заявником заяви про уповноваження";
доповнити абзацами такого змісту:
"Реєстрація заяви про уповноваження здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У разі подання заявником неповного пакета документів, необхідних для уповноваження, заява про уповноваження залишається без руху відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів становить 10 календарних днів з дня надсилання заявнику письмового повідомлення про залишення заяви про уповноваження без руху. За клопотанням заявника орган з уповноваження може продовжити строк для усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів.
У разі усунення заявником недоліків щодо подання неповного пакета документів у передбачені абзацом одинадцятим цієї частини строки заява про уповноваження вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про уповноваження продовжується на строк залишення заяви без руху.
Заява про уповноваження не підлягає розгляду у випадках, визначених Законом України "Про адміністративну процедуру".
Подані заявником для уповноваження заява та документи, що додаються до неї, залишаються в органі з уповноваження";
у частині п’ятій:
абзац третій викласти в такій редакції:
"проводить перевірку заявника за його місцезнаходженням на відповідність встановленим критеріям із складенням відповідного акта, до якого додаються складені або звірені заявником під час перевірки документи, що підтверджують відповідність заявника встановленим критеріям, фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи, інші зібрані докази";
після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
"проводить аналіз (розгляд) усіх матеріалів уповноваження, отриманих під час перевірки заявника за його місцезнаходженням на відповідність встановленим критеріям, та видає наказ про уповноваження або про відмову в уповноваженні заявника".
У зв’язку з цим абзаци четвертий - десятий вважати відповідно абзацами п’ятим - одинадцятим;
абзаци п’ятий і шостий викласти в такій редакції:
"видає наказ про уповноваження та видає заявнику свідоцтво про уповноваження;
у разі відмови в уповноваженні видає наказ про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження із зазначенням підстави, копію якого надсилає заявнику супровідним листом";
доповнити абзацами такого змісту:
"Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів, які беруть участь у проведенні експертизи поданих заявником документів та перевірки його на відповідність встановленим критеріям, мають право:
вимагати надання заявником документів і матеріалів, необхідних для проведення експертизи або перевірки, одержувати копії таких документів і матеріалів;
вимагати надання посадовими особами заявника у погоджений з ними строк усних чи письмових пояснень з питань, що виникають під час проведення експертизи або перевірки.
Посадові особи органу з уповноваження та фахівці наукових метрологічних центрів, які беруть участь у проведенні експертизи поданих заявником документів та перевірки його на відповідність встановленим критеріям, зобов’язані не розголошувати конфіденційну інформацію, що стала їм відома у зв’язку із здійсненням експертизи або перевірки, та не використовувати таку інформацію в особистих інтересах чи в інтересах третіх осіб, крім випадків, визначених законом. Посадові особи, винні у порушенні зазначеного обов’язку, притягаються до встановленої законом відповідальності.
Заявник може відкликати заяву про уповноваження до дня проведення перевірки його на відповідність встановленим критеріям.
Заявник має право ознайомлюватися з матеріалами уповноваження відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Заявник має право подавати до органу з уповноваження пояснення та/або зауваження, у тому числі документи, до дня видання наказу про уповноваження або про відмову в уповноваженні заявника";
у частині шостій:
абзац другий викласти в такій редакції:
"подання заявником неповного пакета документів, необхідних для уповноваження, у разі неусунення недоліків під час залишення заяви про уповноваження без руху відповідно до абзаців десятого та одинадцятого частини третьої цієї статті";
в абзаці четвертому слова "раніше видане йому свідоцтво про уповноваження було анульоване з підстави, передбаченої абзацом восьмим" замінити словами "дію раніше виданого йому свідоцтва про уповноваження було припинено шляхом відкликання з підстави, передбаченої абзацом шостим";
абзац восьмий викласти в такій редакції:
"У разі відмови у видачі свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цієї частини, або відкликання раніше виданого заявнику свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами шостим і сьомим частини десятої цієї статті, заява про уповноваження може бути повторно подана зазначеним заявником не менше ніж через один рік з дня надсилання йому наказу про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження або видання наказу про відкликання раніше виданого йому свідоцтва про уповноваження";
частину сьому доповнити абзацом такого змісту:
"Форма свідоцтва про уповноваження затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності";
абзац четвертий частини дев’ятої викласти в такій редакції:
"розгляду повідомлень щодо відкликання свідоцтва про уповноваження, які надаються органу з уповноваження центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду";
частину десяту викласти в такій редакції:
"10. Орган з уповноваження видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження у разі, якщо:
уповноважена організація за власним бажанням звернулася із заявою про відкликання свідоцтва про уповноваження;
уповноважену організацію припинено шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації;
не виконано припис про усунення порушень за результатами планової або позапланової перевірки уповноваженої організації у встановлений строк;
уповноважена організація відмовила в допуску посадових осіб органу з уповноваження до проведення її планової або позапланової перевірки з підстав, не передбачених законом, про що посадовими особами, які проводили відповідну перевірку, складено акт;
встановлено факт виконання уповноваженою організацією поза сферою уповноваження робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, які згідно з цим Законом можуть виконуватися за умови уповноваження, про що посадовою особою органу з уповноваження складено акт;
встановлено факт порушення уповноваженою організацією заборони, встановленої абзацом четвертим частини п’ятої статті 17 цього Закону, про що посадовою особою органу з уповноваження складено акт.
Орган з уповноваження видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження не пізніше 20 робочих днів:
з дня одержання заяви уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження;
з дня встановлення факту припинення уповноваженої організації шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації;
з дня завершення строку, встановленого органом з уповноваження для усунення виявлених порушень у приписі про усунення порушень за результатами планової або позапланової перевірки уповноваженої організації, у разі неусунення таких порушень уповноваженою організацією протягом встановленого строку;
з дня складення акта, передбаченого абзацами п’ятим - сьомим цієї частини.
Реєстрація заяви уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Заява уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження, подана з порушенням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" та без зазначення підстав для відкликання, залишається без руху відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Строк для усунення уповноваженою організацією недоліків щодо подання заяви про відкликання її свідоцтва про уповноваження становить 10 календарних днів з дати надсилання уповноваженій організації письмового повідомлення про залишення заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження без руху. За клопотанням уповноваженої організації орган з уповноваження може продовжити строк усунення недоліків щодо заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження.
У разі усунення уповноваженою організацією недоліків щодо подання заяви про відкликання її свідоцтва про уповноваження у передбачені абзацом п’ятнадцятим цієї частини строки відповідна заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви про відкликання свідоцтва про уповноваження продовжується на строк залишення заяви без руху.
Заява уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження не підлягає розгляду у випадках, визначених статтею 45 Закону України "Про адміністративну процедуру".
Подана уповноваженою організацією заява про відкликання її свідоцтва про уповноваження залишається в органі з уповноваження";
частину одинадцяту виключити;
частину дванадцяту викласти в такій редакції:
"12. Спори та скарги з питань уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у тому числі щодо дій або бездіяльності посадових осіб органу з уповноваження, вирішуються в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або адміністративним судом.
Подання скарги чи пред’явлення позову не зупиняє дію наказу про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження";
у частині тринадцятій слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
3) у частині другій статті 18-1 слово "Анулювання" замінити словом "Відкликання";
4) у частині першій статті 19:
абзац третій викласти в такій редакції:
"посилатися на уповноваження лише щодо їхньої сфери уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки";
в абзаці четвертому слова "рішення про анулювання" замінити словами "копії наказу про відкликання";
5) в абзаці сьомому пункту 4 частини першої статті 24 слово "анулювання" замінити словом "відкликання".
126. У Законі України "Про вищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004 із наступними змінами):
1) у статті 6:
абзац четвертий частини другої викласти в такій редакції:
"У разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема наявності у кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, заклад вищої освіти припиняє дію рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України";
абзац третій частини шостої викласти в такій редакції:
"У разі встановлення відповідно до законодавства у кваліфікаційній роботі здобувача ступеня доктора філософії фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації та/або порушення встановленої законодавством процедури захисту дисертації дія рішення разової спеціалізованої вченої ради про присудження ступеня доктора філософії припиняється закладом вищої освіти чи науковою установою, в якому (якій) вона була утворена, або Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України";
2) у пункті 18 частини першої статті 13 та пункті 8 частини першої статті 18 слово "скасування" в усіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку;
3) в абзаці четвертому частини десятої статті 19 слово "скасування" замінити словами "припинення дії", а слова "скасувати оскаржуване рішення" - словами "припинити дію оскаржуваного рішення";
4) у частині четвертій статті 24: