• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Державний план економічного і соціального розвитку Української РСР на 1987 рік

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 21.11.1986 № 400
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.11.1986
  • Номер: 400
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.11.1986
  • Номер: 400
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 21 листопада 1986 р. N 400
Київ
Про Державний план економічного і соціального розвитку Української РСР на 1987 рік
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР N 44 від 15.02.88 )
Державний план економічного і соціального розвитку Української РСР на 1987 рік розроблено відповідно до рішень XXVII з'їзду КПРС, затверджених завдань на 1986-1990 роки.
План передбачає підвищення темпів та ефективності розвитку економіки і матиме велике значення у послідовній реалізації стратегічного курсу партії на прискорення соціально-економічного розвитку країни та дальше піднесення добробуту радянського народу.
На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 14 листопада 1986 р. N 1330 "Про Державний план економічного і соціального розвитку СРСР на 1987 рік" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Прийняти розроблений виходячи із завдань плану на дванадцяту п'ятирічку Державний план економічного і соціального розвитку Української РСР на 1987 рік.
Затвердити основні завдання по економічному і соціальному розвитку Української РСР на 1987 рік згідно з додатками N 1-46, у тому числі такі:
------------------------------------------------------------------
| Одиниця виміру |1987 рік
------------------------------------------------------------------
Вироблений національний доход у процентах
до плану на
1986 рік 103,6
Продукція промисловості у процентах
(в оптових цінах підприємств до плану на
на 1 січня 1982 р.) - всього 1986 рік 103,6
у тому числі:
виробництво засобів у процентах
виробництва (група "А") до плану на
1986 рік 103,5
виробництво предметів у процентах
споживання (група "Б") до плану на
1986 рік 103,7
Державні централізовані капітальні
вкладення (в кошторисних цінах
з 1 січня 1984 р.) по
підвідомчому Раді Міністрів
УРСР господарству - всього млн. крб. 11016
у тому числі на будівельно-
монтажні роботи млн. крб. 6254
Введення у дію основних фондів
за рахунок державних
централізованих капітальних
вкладень по кошторисній
вартості (у цінах відповідних
років) по підвідомчому Раді
Міністрів УРСР господарству млн. крб. 10167
Обсяг перевезень (відправлення)
вантажів річковим транспортом млн. тонн 58
Обсяг перевезень (відправлення)
вантажів автомобільним
транспортом загального
користування млн. тонн 1185
Реальні доходи на душу населення у процентах
до плану на
1986 рік 102,5
Суспільні фонди споживання млрд. крб. 27,8
Роздрібний товарооборот державної
і кооперативної торгівлі млрд. крб. 58,6
Обсяг реалізації платних послуг млн. крб. 6990
населенню
Продуктивність праці:
в промисловості у процентах
до плану на
1986 рік 103,4
в будівництві у процентах
до плану на
1986 рік 103,1
Прибуток від господарської у процентах
діяльності об'єднань, до плану на
підприємств і організацій 1986 рік
республіканських і непромислових
союзно-республіканських
міністерств і відомств 108,4
2. Вважати найважливішим завданням міністерств і відомств УРСР, виконкомів місцевих Рад народних депутатів, трудових колективів об'єднань і підприємств на 1987 рік рішуче здійснення перебудови роботи всіх ланок народного господарства на основі всемірного переходу на економічні методи управління, посилення ролі інтенсивних факторів економічного зростання, широкого використання досягнень науки і техніки та забезпечення дальшого піднесення економіки й добробуту народу.
У 1987 році необхідно забезпечити практичну реалізацію прийнятих ЦК КПРС і Радою Міністрів СРСР важливих рішень по кардинальній перебудові роботи всіх галузей промисловості, будівельного комплексу, транспорту, торгівлі, зовнішньоекономічної діяльності, а також ряду галузей невиробничої сфери.
Визначальну роль у розв'язанні завдань, що стоять перед економікою республіки, повинно відіграти здійснення намічених заходів по прискоренню науково-технічного прогресу. У зв'язку з цим важливого значення набувають підвищення ефективності фундаментальної та галузевої науки, посилення її зв'язків з виробництвом, зосередження наукових сил і матеріальних ресурсів на пріоритетних напрямах науки і техніки, які забезпечують революційні зрушення в характері виробництва. Необхідно також поліпшити роботу міжгалузевих науково-технічних комплексів, прискорити розвиток мережі науково-виробничих об'єднань і забезпечити значне зміцнення заводського сектора науки.
Особливу увагу слід приділити оволодінню економічними методами управління господарським і соціальним розвитком, широкому використанню повного господарського розрахунку та принципів самофінансування, застосуванню довгочасних стабільних економічних нормативів, які дають змогу посилити протизатратний механізм і пов'язати виробничий та соціальний розвиток об'єднань і підприємств з кінцевими результатами їх господарської діяльності.
У всій роботі виходити з необхідності закріплення досягнутих у першому році п'ятирічки позитивних зрушень і якнайшвидшого приведення в дію глибинних факторів та резервів розвитку народного господарства.
3. Визнати за необхідне прискорити порівняно з завданнями плану на дванадцяту п'ятирічку розв'язання житлової проблеми, зміцнення матеріально-технічної бази соціально-культурної сфери, розвиток виробництва товарів народного споживання і платних послуг.
Установити на 1987 рік завдання по введенню в експлуатацію за рахунок усіх джерел фінансування по господарству республіканського підпорядкування:
житлових будинків - загальною площею 15,4 млн. кв. метрів;
дошкільних закладів - 62,8 тис. місць;
загальноосвітніх шкіл - 167,2 тис. місць;
лікарень - 10,2 тис. ліжок;
амбулаторно-поліклінічних закладів - 27,2 тис. відвідувань на зміну.
Виконкомам місцевих Рад народних депутатів, міністерствам і відомствам УРСР вести рішучу боротьбу проти будь-яких спроб ставлення до будівництва житлових будинків, шкіл, дошкільних закладів, лікарень та інших об'єктів соціально-культурної сфери як до другорядної справи, вжити необхідних заходів до безумовного виконання встановлених на 1987 рік завдань по зміцненню матеріальної бази цієї сфери. Усунути допущене в 1986 році окремими облвиконкомами, міністерствами і відомствами УРСР відставання у будівництві та введенні в експлуатацію вказаних об'єктів.
Держплану УРСР встановити постійний контроль за ходом виконання завдань по розвитку матеріальної бази соціально-культурної сфери.
4. Міністерствам і відомствам УРСР, Київському міськвиконкому, об'єднанням, підприємствам та організаціям розгорнути роботу, спрямовану на введення нових, підвищених тарифних ставок і посадових окладів робітників та службовців виробничих галузей народного господарства відповідно до постанови ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 17 вересня 1986 р. N 1115.
5. Схвалити ініціативу трудових колективів об'єднань і підприємств Міністерства вугільної промисловості УРСР, Міністерства чорної металургії УРСР, Міністерства промисловості будівельних матеріалів УРСР і Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР по прийняттю на 1987 рік зустрічних планів по видобутку вугілля, виробництву готового прокату, труб стальних, коксу, залізної руди, цементу, шиферу, скла, стінових матеріалів, лінолеуму та меблів.
Держплану УРСР і Держпостачу УРСР забезпечувати об'єднання і підприємства, які прийняли зустрічні плани, необхідними для їх виконання матеріальними ресурсами.
Рекомендувати міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам вжити заходів до всемірного поширення ініціативи передових колективів об'єднань і підприємств у прийнятті зустрічних планів та створення на цій основі міцних заділів для перевиконання плану.
6. Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми розгорнути, керуючись рішеннями XXVII з'їзду КПРС, червневого (1986 р.) Пленуму ЦК КПРС, XXVII з'їзду Компартії України, липневого (1986 р.) Пленуму ЦК Компартії України, Державним планом економічного і соціального розвитку УРСР на 1986-1990 роки, організаторську роботу по виконанню й перевиконанню завдань плану на 1987 рік і прийнятих трудовими колективами зустрічних планів та взятих соціалістичних зобов'язань, звернувши особливу увагу на необхідність:
докорінного підвищення дисципліни на всіх рівнях господарювання, неухильного додержання кожним органом державного управління рішень, що приймаються Партією і Урядом з питань господарського і соціально-культурного будівництва;
забезпечення 100-процентного виконання всіма трудовими колективами завдань та зобов'язань по поставках продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання відповідного до укладених договорів;
всемірного прискорення науково-технічного прогресу, різкого посилення оновлення основних виробничих фондів на базі нової техніки й технології. З цією метою довести коефіцієнт вибуття фізично і морально застарілих фондів у цілому по виробничих галузях народного господарства не менш як до 2,1 процента;
поліпшення використання виробничого потенціалу республіки, у тому числі за рахунок організації ритмічної роботи кожного об'єднання і підприємства, залучення у виробництво всіх наявних резервів, досягнення на цій основі високих кінцевих результатів роботи в нових умовах господарювання;
прискорення зростання продуктивності праці, широкого впровадження наукової організації праці, вдосконалення її нормування, підвищення кваліфікації кадрів, зміцнення трудової і технологічної дисципліни;
забезпечення значного підвищення ефективності суспільного виробництва, оздоровлення на цій основі фінансового стану об'єднань, підприємств і галузей у цілому. Особливу увагу звернути на зниження собівартості продукції, що випускається, збільшення прибутку й рентабельності, скорочення наднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей на основі широкого застосування повного господарського розрахунку, впровадження протизатратного механізму та всемірного зміцнення фінансової дисципліни, суворе виконання зобов'язань перед державним бюджетом;
значного підвищення рівня економічної роботи в усіх ланках народного господарства, посилення режиму економії у витрачанні сировини, палива і матеріалів, розширення застосування вторинних матеріальних ресурсів;
створення в кожному трудовому колективі морального клімату, що максимально сприяє творчому пошукові й залученню резервів для дальшого зростання виробництва, прискорення переведення його на інтенсивний шлях розвитку, підвищення технічного рівня і якості вироблюваної продукції, а також діловій настроєності на безумовне виконання всіх установлених завдань.
7. Звернути увагу міністерств і відомств УРСР, виконкомів місцевих Рад народних депутатів, керівників об'єднань, підприємств і організацій, усіх господарських органів на те, що успіх виконання плану на 1987 рік зумовлюється в першу чергу утвердженням нових принципів та підходів до розв'язання господарських і соціальних проблем, активізацією людського фактора й перебудовою економічного мислення кадрів.
У зв'язку з цим винятково важливого значення набуває глибоке розуміння кожним працівником суті здійснюваної партією перебудови, корінних змін, що відбуваються в економіці та в житті суспільства, й особистої причетності до розв'язання цих завдань.
Зобов'язати міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми розробити й здійснити заходи щодо кардинального поліпшення всієї системи підготовки та перепідготовки кадрів відповідно до сучасних вимог, оволодіння ними економічними методами керівництва, всемірного підвищення ініціативи і творчої активності трудящих з метою досягнення високих кінцевих результатів роботи при найменших затратах.
8. Відмітити, що при розподілі завдань державного плану по кварталах і місяцях нерідко допускаються грубі порушення планової дисципліни, встановлюються занижені плани на перші місяці й квартали року, а також необгрунтовано коригуються завдання плану в бік зниження. Подібна практика вкрай негативно позначається на ритмічності роботи об'єднань і підприємств, не стимулює використання наявних можливостей для зростання виробництва і продуктивності праці, призводить до невиправданих виплат премій та заробітної плати, підриває принцип матеріального й морального заохочення.
( Пункт 8 втратив чинність в частині підприємств, об'єднань та організацій, переведених на господарський розрахунок і самофінансування на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 44 від 15.02.88 )
Надаючи великого значення ритмічній роботі протягом усього року та підвищенню стабільності планових завдань, зобов'язати Держплан УРСР установлювати починаючи з плану на 1987 рік міністерствам і відомствам УРСР, Київському міськвиконкому завдання по обсягах промислового виробництва з розподілом по кварталах, не допускаючи заниження їх на перші квартали.
Зберегти діючий порядок розподілу планових завдань по місяцях усередині кварталів, при цьому рішуче підвищити відповідальність керівників об'єднань і підприємств, міністерств і відомств за рівномірний розподіл вказаних завдань.
Установити, що річні, квартальні та місячні завдання протягом року коригуванню не підлягають. Керівники міністерств, відомств, об'єднань і підприємств несуть персональну відповідальність за стабільність планових завдань та їх виконання.
Держплану УРСР і ЦСУ УРСР систематично перевіряти правильність розподілу планових завдань і про результати доповідати Раді Міністрів УРСР одночасно з підсумками виконання плану.
9. Вважати одним з найважливіших завдань кожного міністерства і відомства УРСР, виконкому місцевої Ради народних депутатів, об'єднання, підприємства й організації докорінне поліпшення якості продукції та виконуваних робіт. З цією метою прискорити реалізацію відповідно до постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 12 травня 1986 р. N 540 комплексу організаційних, економічних та правових заходів, спрямованих на підвищення технічного рівня і якості продукції. Добиватися кардинальної зміни ставлення до питань технічного рівня і якості продукції з боку кожного працівника. При цьому виходити з того принципового положення, що підвищення якості продукції є неодмінною умовою вирішення проблеми кількості, повнішого задоволення різноманітних потреб народного господарства і населення. Для підвищення технічного рівня і якості продукції повною мірою використовувати надані об'єднанням, підприємствам і організаціям широкі права по матеріальному та моральному заохоченню працівників.
Враховуючи, що в 1987 році на великій кількості об'єднань і підприємств вводиться Державне приймання продукції, зобов'язати міністерства, відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми провести в кожному об'єднанні й на підприємстві, де вводиться вказане приймання, комплекс заходів по підвищенню технічного рівня виробництва, суворому додержанню технологічної дисципліни, посиленню контролю за якістю використовуваних сировини й матеріалів. Особливу увагу приділити проведенню в трудових колективах широкої роз'яснювальної роботи, що сприяє глибокому розумінню всіма працівниками великого значення здійснюваних Партією і Урядом заходів по підвищенню технічного рівня, якості вироблюваної продукції. У ході вказаної роботи зробити все необхідне, щоб виключити можливість випуску продукції, що не відповідає вимогам Державного приймання.
Українському республіканському управлінню Держстандарту СРСР забезпечити активний вплив органів Державного приймання на досягнення стабільних показників якості, надійності, високого технічного рівня вироблюваної продукції, відповідності її вимогам міжнародних стандартів.
10. Академії наук УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам з метою підвищення результативності наукових досліджень, якнайшвидшого впровадження у народне господарство досягнень науково-технічного прогресу здійснити заходи по посиленню зв'язку науки з виробництвом насамперед на основі широкого розвитку нових прогресивних форм інтеграції науки й виробництва, створення сприятливих умов для плідної діяльності міжгалузевих науково-технічних комплексів, поліпшення роботи науково-виробничих об'єднань, зміцнення заводського сектора науки.
Прискорити введення у дію лабораторних, дослідних і дослідно-експериментальних баз та напівпромислових установок науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій, об'єднань та підприємств, пов'язаних у першу чергу з вирішенням найважливіших науково-технічних проблем.
11. У зв'язку з необхідністю задоволення приросту потреб у матеріально-технічних ресурсах головним чином за рахунок їх економії міністерства і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
а) здійснити розробку і проведення в 1987 році об'єднаннями, підприємствами, організаціями та будовами розгорнутих організаційно-технічних заходів, спрямованих на виконання затверджених завдань по економії сировини, матеріалів, палива й енергії, суровому додержанню норм їх витрати, а також по збільшенню використання вторинної сировини;
б) ввести у дію з 1 січня 1987 р. норми витрати сировини, матеріалів, палива й енергії, виходячи з планових показників на 1987 рік. До 10 березня 1987 р. подати Держплану УРСР матеріали про результати виконання постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 8 липня 1986 р. N 248 в частині перегляду норм витрати сировини, матеріалів, палива й енергії, нормативів збирання й використання вторинної сировини та приведення норм у відповідність з рівнем передових науково-технічних досягнень.
Держплану УРСР узагальнити вказані матеріали і до 27 березня 1987 р. подати Раді Міністрів УРСР інформацію з цього питання для наступної доповіді Держплану СРСР і Держпостачу СРСР;
в) забезпечити в 1987 році:
додаткове зниження витрати матеріальних ресурсів у середньому проти потреби, визначеної відповідно до норм їх витрати, в таких розмірах: котельно-пічного палива і прокату чорних металів до 3 процентів, електричної і теплової енергії, прокату кольорових металів, сталевих труб, цементу, соди кальцинованої і каустичної, полімерних матеріалів та інших хімічних продуктів не менш як на 3 проценти, лісових матеріалів не менш як на 6 процентів;
економію проти плану 1986 року автомобільного бензину й дизельного палива на перевезеннях вантажів автомобільним транспортом у промисловості, сільському господарстві, будівництві і на транспорті у кількості не менше 3 процентів, а також зниження річної витрати автомобільного бензину й дизельного палива на машини й механізми в промисловості, сільському господарстві, будівництві і на транспорті не менш як на 3 проценти.
12. У зв'язку з напруженим паливно-енергетичним балансом республіки, що складається, Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Головнафтохімпрому УРСР вжити необхідних заходів до підвищення сталості роботи відповідних галузей, введення в дію додаткових потужностей по виробництву електроенергії на теплових електростанціях, з тим щоб забезпечити потреби народного господарства й населення в паливі, електричній і тепловій енергії з урахуванням встановлених завдань по їх економії.
Звернути особливу увагу міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів на необхідність забезпечення сталої роботи в зимовий період 1986/87 року всіх об'єднань, підприємств і організацій, недопущення зривів у виробництві через перебої в паливно-енергетичному постачанні, завчасної підготовки всіх галузей народного господарства до роботи в зимовий період 1987/88 року. Вжити заходів до своєчасного створення необхідних запасів палива у споживачів, забезпечення його безперебійної доставки, якнайшвидшого проведення робіт по ремонту енергетичного устаткування і нагромадження газу в підземних газосховищах.
13. З метою поглиблення інтенсифікації суспільного виробництва на основі докорінного поліпшення використання виробничого потенціалу, технічного переоснащення діючих підприємств зобов'язати міністерства і відомства УРСР, виконкоми місцевих Рад народних депутатів, використовуючи досвід ленінградських організацій, розробити і здійснити заходи щодо переведення об'єднань, підприємств та організацій на дво- і тризмінний режим роботи. Розглядати це як одне з найважливіших господарсько-політичних завдань, розв'язання якого безпосередньо спрямоване на практичну реалізацію стратегії партії на прискорення соціально-економічного розвитку країни та піднесення народного добробуту.
Переведенню об'єднань і підприємств на багатозмінний режим роботи повинні передувати ретельна підготовка, проведення всебічної атестації робочих місць, що дає змогу намітити конкретні заходи по переоснащенню робочих місць, приведенню їх з урахуванням передового досвіду у відповідність з прогресивними технічними, технологічними й організаційними рішеннями та вимогами охорони праці.
Добиватися, щоб збільшення змінності роботи об'єднань, підприємств і організацій у кожному випадку приводило до конкретних економічних результатів - зростання виробництва й поставок продукції і товарів, необхідних народному господарству й населенню, підвищення продуктивності праці, повнішого завантаження сучасного високопродуктивного устаткування і прискорення вибуття фізично і морально застарілої техніки, кращого використання наявних виробничих площ, зниження потреб у капітальних вкладеннях на створення нових виробничих потужностей і за рахунок цього до розширення будівництва житлових будинків та інших об'єктів соціально-культурної сфери.
Верстати, машини, механізми і прилади, придатні для дальшого використання, вивільнювані у об'єднань, підприємств і організацій внаслідок підвищення коефіцієнта змінності роботи устаткування, передавати в установленому порядку іншим об'єднанням, підприємствам і організаціям, які мають потребу в зазначених видах техніки. Особливу увагу приділити поданню шефської допомоги колгоспам, радгоспам, іншим сільськогосподарським підприємствам і організаціям, загальноосвітнім школам, професійно-технічним училищам, дитячим будинкам та іншим закладам соціально-культурної сфери.
Виконкомам місцевих Рад народних депутатів здійснити переведення роботи всіх підприємств і організацій соціальної інфраструктури на графік, що забезпечує сприятливі умови для багатозмінного режиму роботи трудових колективів виробничих об'єднань і підприємств.
14. Держагропрому УРСР, Міністерству хлібопродуктів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Укрголоврибгоспу, Укоопспілці разом з облвиконкомами на основі підвищення ефективності використання наявного виробничого потенціалу і виділюваних ресурсів, реалізації можливостей нового економічного механізму господарювання в агропромисловому комплексі:
забезпечити широке впровадження інтенсивних технологій у рослинництво і тваринництво, рішучий перехід на нові прогресивні методи зберігання й переробки сільськогосподарської продукції та сировини, що дають змогу стало нарощувати виробництво продовольчих товарів, підвищити їх якість і скоротити втрати;
добитися дальшого підвищення врожайності сільськогосподарських культур та продуктивності худоби і птиці, виконання кожним господарством плану виробництва й продажу державі зерна, м'яса, молока та іншої продукції. Звернути особливу увагу на необхідність значного збільшення виробництва цукрових буряків, насіння олійних культур, а також кормового білка;
розробити і здійснити практичні заходи, що забезпечують реалізацію колгоспами, радгоспами та іншими сільськогосподарськими підприємствами наданих їм прав по продажу організаціям споживчої кооперації та на колгоспних ринках до 30 процентів планового обсягу закупівель картоплі, овочів, баштанних культур, плодів і ягід за цінами згідно з домовленістю;
докорінно поліпшити роботу підприємств харчових галузей промисловості, прискорити їх реконструкцію, а також перепрофілювання підприємств спиртогорілчаної промисловості на випуск необхідної населенню продукції. Здійснити конкретні заходи щодо забезпечення більш глибокої та комплексної переробки сировини, оновлення асортименту вироблюваної продукції і задоволення зростаючого попиту населення на високоякісні продовольчі товари;
ретельно розібратися в причинах недоліків, які є в фінансово-господарській діяльності колгоспів, радгоспів та інших підприємств агропромислового комплексу, і разом з Міністерством фінансів УРСР, Держпланом УРСР і Українською республіканською конторою Держбанку СРСР розробити й здійснити конкретні заходи по підвищенню рентабельності виробництва і ліквідації збитковості в їх діяльності на основі якнайсуворішого додержання режиму економії фінансових та матеріальних ресурсів. Не допускати випередження темпів зростання заробітної плати порівняно з темпами зростання продуктивності праці.
15. Міністерству легкої промисловості УРСР на основі реалізації комплексу заходів по вдосконаленню господарського механізму та підвищенню економічної заінтересованості трудових колективів легкої промисловості в результатах їх діяльності забезпечити у 1987 році докорінне поліпшення роботи об'єднань і підприємств галузі, прискорення оновлення вироблюваної продукції, збільшення виробництва продукції високої якості та розширення асортименту товарів народного споживання відповідно до змінюваних запитів радянських людей. Значно збільшити випуск товарів для дітей, молоді, осіб старшого віку.
Для прискорення переозброєння галузі на базі передової техніки й технології, глибокого вивчення кон'юнктури ринку прискорити створення виробничих і науково-виробничих об'єднань нового типу, а також промислово-торговельних об'єднань, які забезпечують комплексне розв'язання питань виробництва й реалізації товарів. Вжити заходів до значного розширення фірмової торгівлі.
16. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
забезпечити збільшення випуску товарів народного споживання з метою повнішого задоволення попиту населення. Для цього вжити заходів до організації виробництва товарів для населення в усіх підвідомчих об'єднаннях і на підприємствах, незалежно від їх спеціалізації. Збільшувати на цій основі випуск товарів відповідно до асортименту, погодженого з торговельними організаціями, добиваючись раціонального використання виділюваних для їх виробництва матеріальних ресурсів, а також місцевих видів сировини та зекономлених матеріалів;
приділити особливу увагу розвиткові сфери платних послуг, що надаються населенню, розглядаючи встановлені на 1987 рік завдання в цій галузі як мінімальні. Розробити заходи, спрямовані на кардинальну перебудову роботи всіх підприємств сфери послуг, значне збільшення вже у найближчі роки обсягу послуг, розширення переліку і підвищення їх якості. Передбачити в цих заходах залучення до надання послуг населенню всіх об'єднань і підприємств, забезпечити широке використання нових організаційних форм надання послуг, у тому числі за рахунок прискорення розгортання індивідуальної трудової діяльності громадян та створення в установленому порядку відповідних кооперативів;
всемірно розвивати фірмове обслуговування та ремонт товарів, які випускаються для населення, і в першу чергу складної побутової техніки;
здійснити заходи, спрямовані на кардинальний перелом у справі організації виробництва і постачання населення лісовими та будівельними матеріалами, виходячи з того, що в плані на 1987 рік передбачено виділення ресурсів, що забезпечують повне задоволення попиту населення на вказані матеріали. У зв'язку з цим вважати одним з найважливіших завдань виконкомів місцевих Рад народних депутатів, міністерств і відомств УРСР безумовне виконання завдань по реалізації населенню цих матеріалів. Особливу увагу приділити вирішенню питань, пов'язаних з продажем та доставкою населенню місцевих будівельних матеріалів.
Держпостачу УРСР установити контроль за ходом виконання встановлених завдань по продажу населенню будівельних матеріалів, особливо місцевих, і доповідати з цього питання Раді Міністрів УРСР.
17. Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, міністерствам і відомствам УРСР вжити заходів до підвищення ролі оптових ярмарків у формуванні виробничих програм об'єднань та підприємств шляхом установлення прямих зв'язків між виробниками товарів народного споживання і торговельними організаціями.
При проведенні ярмарків першочергового значення надавати тому, щоб вони стали дійовою перешкодою для надходження в торгівлю неходових товарів, сприяли перебудові роботи об'єднань та підприємств, які випускають товари народного споживання, і задоволенню попиту населення на високоякісні товари вітчизняного виробництва. З цією метою визнати за необхідне, щоб конкретне наповнення встановлених об'єднанням і підприємствам завдань по виробництву товарів народного споживання здійснювалось ними в ході проведення ярмарків, виходячи із замовлень торговельних організацій.
Не допускати зниження встановлених завдань з обсягів виробництва товарів народного споживання в роздрібних цінах у випадках, коли торгівля відмовляється закуповувати у об'єднань і підприємств пропоновані ними товари через низьку якість або невідповідність попитові населення, вживати необхідних заходів до їх заміни іншими товарами.
18. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам УРСР, які мають торговельну мережу, вжити заходів до докорінного поліпшення роботи підприємств і організацій торгівлі та громадського харчування, широкого впровадження прогресивних форм і методів продажу товарів населенню, забезпечення оперативного перерозподілу їх між торговельними підприємствами, вдосконалення зв'язків з промисловістю та посилення ролі у цій справі підприємств оптової торгівлі, а також підвищення відповідальності керівників торговельних підприємств за виконання плану роздрібного товарообороту.
19. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, відповідним міністерствам і відомствам УРСР забезпечити відкриття в строк не пізніше як до 1 квітня 1987 р. в обласних і великих промислових центрах спеціалізованих магазинів по продажу населенню різних неліквідів і відходів промислового виробництва. Залучати до поставки цих відходів для продажу населенню промислові підприємства, незалежно від їх відомчого підпорядкування.
Прискорити відкриття спеціалізованих магазинів типу "Все для дому", "Садово-городній інвентар", "Зроби сам", "Фотокінотовари", "Все для спорту і туризму" у кількостях відповідно з доведеними завданнями.
20. Виконкомам місцевих Рад народних депутатів повніше використовувати права, надані їм постановою ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР і Ради Міністрів СРСР від 25 липня 1986 р. "Про заходи по дальшому підвищенню ролі і посиленню відповідальності Рад народних депутатів за прискорення соціально-економічного розвитку в світлі рішень XXVII з'їзду КПРС", для забезпечення комплексного розвитку економіки та соціально-культурної сфери, прискорення темпів зростання й ефективності виробництва, виходячи з необхідності збільшення внеску республіки у зміцнення єдиного народногосподарського комплексу країни, у підвищення матеріального і культурного рівня життя народу.
Вважати одним з головних завдань облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів поліпшення грошового обігу, безумовне збалансування грошових доходів і витрат населення на території областей, міст Києва і Севастополя. У разі зміни попиту населення і недовиконання планів виробництва яких-небудь товарів чи послуг вживати заходів до поповнення випадаючих ресурсів за рахунок збільшення випуску інших товарів і надання послуг населенню.
21. Держпостачу УРСР, Міністерству торгівлі УРСР, Укоопспілці, Міністерству побутового обслуговування населення УРСР і Міністерству місцевої промисловості УРСР, керуючись прийнятими рішеннями ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР, розгорнути роботу по створенню і розвитку мережі кооперативів, діючих на принципах повного господарського розрахунку, самооплатності й самофінансування.
При проведенні цієї роботи виходити з того, що діяльність кооперативів повинна бути спрямована передусім на збільшення виробництва товарів народного споживання, поліпшення громадського харчування і побутового обслуговування населення, заготівлі й переробки вторинної сировини, на повніше використання місцевих ресурсів.
22. Міністерству будівництва УРСР, іншим міністерствам і відомствам УРСР, які здійснюють будівництво, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
завершити в найкоротші строки організаційну перебудову системи управління будівельним комплексом і здійснити заходи по докорінному поліпшенню організації будівельного виробництва, укрупненню будівельних організацій та підвищенню рівня їх діяльності на основі послідовного переведення на нові умови господарювання;
прискорити модернізацію та зміцнення матеріально-технічної бази будівельної індустрії. Забезпечити безумовне введення у дію передбачених Державним планом економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік виробничих потужностей, житлових будинків та інших об'єктів соціально-культурної сфери.
Держпостачу УРСР, Держплану УРСР разом з міністерствами і відомствами УРСР та виконкомами місцевих Рад народних депутатів здійснити конкретні заходи по дальшому збільшенню виробництва лінолеуму, ванн, радіаторів, будівельного фаянсу, облицювальної плитки, столярних виробів, пиломатеріалів та інших видів виробів для повного забезпечення зростаючих обсягів невиробничого будівництва.
23. Надаючи винятково важливого значення переходові з 1987 року на планування й фінансування будівництва всіх об'єктів у строгій відповідності з нормативними строками та підвищенню технічного рівня виробничих потужностей і об'єктів, які вводяться у дію, зобов'язати Держплан УРСР, Держбуд УРСР, Міністерство будівництва УРСР, інші міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми:
а) забезпечити при розробці й затвердженні планів капітального будівництва на 1987 рік виділення капітальних вкладень та лімітів підрядних робіт по всіх будовах і об'єктах, які включаються до плану, виходячи з норм тривалості будівництва.
Українським республіканським конторам Будбанку СРСР і Держбанку СРСР не приймати до фінансування будови, які включаються до плану з порушенням норм тривалості будівництва;
б) завершити роботу по перегляду й уточненню проектів будов з метою зниження вартості будівництва та приведення передбачених у них технологічних рішень і техніко-економічних показників у відповідність з кращими вітчизняними й зарубіжними аналогами, а також по проведенню експертизи всіх проектів технічного переозброєння і реконструкції діючих підприємств, намічуваних до реалізації в дванадцятій п'ятирічці.
Матеріали про проведену роботу подати Держбуду УРСР до 10 червня 1987 року.
Держбуду УРСР підготувати узагальнені матеріали Раді Міністрів УРСР для доповіді Раді Міністрів СРСР до 1 липня 1987 року.
24. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
а) за участю Держпостачу УРСР ретельно розібратися з наявними на підприємствах та будовах наднормативними запасами невстановленого устаткування, особливо імпортного, розробити і здійснити конкретні заходи щодо максимального використання цього устаткування в 1987 році;
б) забезпечувати тісну ув'язку планів капітального будівництва з планами поставки устаткування, не допускаючи нагромадження устаткування понад установлені нормативи. При укладенні договорів на поставку устаткування строго виходити з реально наявних коштів на його придбання;
в) забезпечити спрямування підприємствами у 1987 році на фінансування державних капітальних вкладень частини амортизаційних відрахувань, призначених на капітальний ремонт (у сумах, врахованих у Державному бюджеті УРСР на 1987 рік ).
25. Підвищити роль Держпостачу УРСР та його органів у забезпеченні ефективного використання сировини, матеріалів, палива й устаткування, зниження матеріальних витрат виробництва, у недопущенні економічно необгрунтованого зростання запасів товарно-матеріальних цінностей.
Держпостачу УРСР:
з метою створення сприятливих умов для повного використання зароблюваних об'єднаннями та підприємствами коштів забезпечувати виділення й своєчасну поставку об'єднанням і підприємствам матеріально-технічних ресурсів для здійснення робіт, виконуваних господарським способом за рахунок коштів фонду розвитку виробництва, фонду соціально-культурних заходів і житлового будівництва, а також кредитів банків, у повній відповідності з проектно-кошторисною документацією;
здійснювати безперебійне забезпечення матеріально-технічними ресурсами міжгалузевих науково-технічних комплексів, науково-дослідних, проектних, проектно-конструкторських і технологічних організацій, дослідних і експериментальних підприємств, що перебувають на самостійному балансі, незалежно від їх відомчої належності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, підприємств та організацій міністерств і відомств, переведених на постачання шляхом оптової торгівлі, через територіальні органи системи Держпостачу УРСР відповідно до укладених довгострокових договорів.
Держпостачу УРСР, Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам посилити роботу, спрямовану на вдосконалення господарського механізму в сфері матеріально-технічного постачання, активне використання економічних методів регулювання запасів товарно-матеріальних цінностей з метою доведення їх до науково обгрунтованого рівня.
26. Для прискорення здійснення робіт по технічному переозброєнню і реконструкції галузей народного господарства зобов'язати міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми посилити увагу до розвитку господарського способу будівництва, здійснити заходи щодо підвищення рівня його індустріалізації, механізації та якості, забезпечувати об'єднання, підприємства й організації необхідними видами високопродуктивних будівельних машин, механізмів та інструменту.
27. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам, керуючись рішеннями XXVII з'їзду КПРС, XXVII з'їзду Компартії України, забезпечити вдосконалення й підвищення ефективності управлінської праці в усіх ланках галузевого і територіального управління. Наполегливо добиватися неухильного додержання всіма органами управління прийнятих Партією і Урядом рішень по розширенню прав об'єднань, підприємств і організацій та підвищенню їх відповідальності за кінцеві результати роботи. Здійснити з цією метою заходи по перерозподілу функцій між різними ланками управління й перебудові його організаційних структур, спрощенню і здешевленню на цій основі апарату управління, усуненню паралелізму й дублювання в роботі.
Особливу увагу звернути на розробку довгострокових економічних нормативів для галузей, що переводяться на нові умови господарювання, а також на забезпечення їх стабільності як важливої умови створення необхідної впевненості трудових колективів у додержанні наданих їм прав у самостійному використанні зароблюваних коштів та залученні в господарський оборот наявних резервів.
Заборонити зміну в процесі виконання п'ятирічного плану встановлених нормативів, оскільки це суперечить принципові стабільності вказаних планів.
Держплану УРСР, міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам провести у 1987 році підготовчу роботу по дальшому переведенню об'єднань, підприємств і організацій промисловості на повний господарський розрахунок та самофінансування.
Комісії Президії Ради Міністрів УРСР по вдосконаленню управління і підвищенню ефективності народного господарства взяти під неослабний контроль роботу галузей, переведених на принципи повного господарського розрахунку й самофінансування, узагальнити нагромаджений ними досвід і подати до Ради Міністрів УРСР пропозиції по переведенню на ці принципи інших галузей народного господарства, з тим щоб забезпечити повніше використання можливостей економічних методів управління для підвищення ефективності виробництва і зміцнення на цій основі фінансового стану галузей, об'єднань та підприємств.
28. Держагропрому УРСР, Міністерству хлібопродуктів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР, Укрголоврибгоспу, Укоопспілці, Південному відділенню ВАСГНІЛ до 10 лютого 1987 р. та облвиконкомам до 1 лютого 1987 р. забезпечити розробку планів розвитку агропромислового комплексу на 1987 рік по підвідомчому господарству, з виділенням показників по сільському господарству, та подати їх Держплану УРСР, а міністерствам і відомствам, що входять до системи агропромислового комплексу республіки, - також Держагропрому УРСР.
Держплану УРСР і Держагропрому УРСР розробити зведений план розвитку агропромислового комплексу республіки на 1987 рік, з виділенням показників по сільському господарству, для подання його до 15 березня 1987 р. в Держплан СРСР і Держагропром СРСР.
29. Схвалити подані Держпланом УРСР розрахунки балансів трудових ресурсів на 1987 рік в цілому по Українській РСР, областях, містах Києву і Севастополю.
Держплану УРСР повідомити вказані розрахунки облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам.
30. Держплану УРСР довести у 2-тижневий строк до міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів завдання Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік.
31. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам довести у 3-тижневий строк планові завдання на 1987 рік до об'єднань, підприємств, будов і організацій.
32. Міністерствам і відомствам УРСР:
а) терміново подати Держплану УРСР показники плану на 1987 рік, затверджені відповідними союзно-республіканськими міністерствами і відомствами СРСР;
б) у 2-місячний строк повідомити Держплану УРСР основні показники плану на 1987 рік (за переліком, установленим Держпланом СРСР) з розподілом завдань по областях, містах Києву і Севастополю;
в) забезпечити подання підвідомчими виробничими об'єднаннями, підприємствами, організаціями та будовами основних показників планів на 1987 рік (за переліком, установленим Держпланом СРСР) обласним, міським і районним плановим комісіям.
33. Держплану УРСР:
а) розробити, виходячи з завдань Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік і на основі показників планів, поданих міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами, Державний план економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік, з включенням до нього основних показників по об'єднаннях, підприємствах, організаціях і будовах союзного підпорядкування, розташованих на території республіки;
б) забезпечити розробку Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік у територіальному розрізі по господарству, підпорядкованому Раді Міністрів УРСР, включаючи господарство союзно-республіканських міністерств і відомств УРСР, і довести показники цього плану до облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів.
34. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити розробку планів економічного і соціального розвитку на 1987 рік в областях, містах і районах.
35. Держплану УРСР перевірити своєчасність і правильність доведення міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами завдань Державного плану економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік до об'єднань, підприємств, організацій та будов.
Про результати перевірки доповісти Раді Міністрів УРСР у січні 1987 року.
36. Взяти до відома і керівництва, що Рада Міністрів СРСР постановою від 14 листопада 1986 р. N 1330:
1) Визнала за необхідне виходячи з рішень XXVII з'їзду КПРС і завдань плану на дванадцяту п'ятирічку здійснити в 1987 році у централізованому порядку заходи по підвищенню рівня життя народу з затратами на ці цілі в сумі 2,8 млрд. крб., у тому числі:
завершити підвищення заробітної плати працівників народної освіти;
продовжити поетапне підвищення заробітної плати працівників охорони здоров'я і соціального забезпечення;
розпочати виплату надбавки до заробітної плати робітників і службовців за безперервний стаж роботи в південних районах Далекого Сходу, Читинської області, Бурятської АРСР та в Тувинській АРСР;
ввести районні коефіцієнти до заробітної плати робітників і службовців, для яких вони не встановлені, на Уралі і в виробничих галузях у північних та східних районах Казахської РСР;
збільшити оплачуваний період по догляду за хворою дитиною до 14 днів;
підвищити пенсії колгоспникам та їх сім'ям, які були призначені понад 10 років тому в розмірі до 50 крб. на місяць;
підвищити допомогу інвалідам з дитинства, ввести безплатне забезпечення медикаментами дітей-інвалідів у віці до 16 років, ввести 50-процентну знижку з вартості ліків для інвалідів з дитинства I і II груп;
підвищити розміри стипендій аспірантам вузів і науково-дослідних установ.
Продовжити погашення державних внутрішніх позик.
2) Установила, що фонди заохочення для трудових колективів об'єднань та підприємств, які прийняли і виконали зустрічні плани, утворюються в підвищених розмірах.
Премії за виконання плану по реалізації продукції з урахуванням виконання зобов'язань по її поставках виплачуються працівникам цих об'єднань і підприємств також у підвищених розмірах.
Держплану СРСР і Державному комітетові СРСР по праці і соціальних питаннях разом з ВЦРПС доручено визначити порядок утворення фондів заохочення об'єднань і підприємств, які прийняли зустрічні плани, а також умови преміювання працівників цих об'єднань і підприємств.
3) Прийняла пропозицію Ради Міністрів Української РСР про дозвіл здійснювати в 1987 році додатково до затвердженого плану капітальні вкладення в обсязі 150 млн. крб., у тому числі 115 млн. крб. на будівельно-монтажні роботи, для будівництва і реконструкції шкіл, автомобільних шляхів, виконання робіт по підготовці території в районах забудови житла, придбання устаткування, що не входить до кошторисів будов, та проведення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
4) Зобов'язала Державну зовнішньоекономічну комісію Ради Міністрів СРСР разом з іншими постійними органами Ради Міністрів СРСР, міністерствами і відомствами СРСР і Радами Міністрів союзних республік, керуючись постановами ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 19 серпня 1986 р. N 991 і N 992, забезпечити:
перебудову системи управління зовнішньоекономічними зв'язками, кардинальне підвищення ефективності роботи зовнішньоекономічного комплексу країни на основі принципів господарського розрахунку, валютної самооплатності і самофінансування;
пріоритетний розвиток економічного співробітництва з соціалістичними країнами, реалізацію заходів, передбачених Комплексною програмою науково-технічного прогресу країн - членів РЕВ до 2000 року;
розширення прав об'єднань і підприємств у встановленні прямих господарських взаємозв'язків, у безпосередньому здійсненні експортно-імпортних операцій, усунення бар'єрів, що заважають активному впровадженню нових форм зовнішньоекономічних зв'язків;
удосконалення структури зовнішньоторговельного обороту за рахунок збільшення поставок на зовнішній ринок продукції обробної промисловості, і в першу чергу продукції машинобудування, вишукання додаткових експортних ресурсів та припинення імпорту товарів, що не відповідають найвищому світовому рівню, раціональне використання валютних ресурсів.
5) Зобов'язала міністерства і відомства СРСР:
а) у місячний строк після доведення до них Держпланом СРСР завдань Державного плану економічного і соціального розвитку СРСР на 1987 рік повідомити Радам Міністрів союзних республік основні показники плану на 1987 рік (за переліком, установленим Держпланом СРСР) у цілому по виробничих об'єднаннях, підприємствах, організаціях та будовах союзного підпорядкування, що знаходяться на території відповідної республіки (крім показників по виробництву оборонної продукції в натуральному вираженні);
б) забезпечити подання підвідомчими виробничими об'єднаннями, підприємствами, організаціями та будовами основних показників планів на 1987 рік (за переліком, установленим Держпланом СРСР) обласним, міським і районним плановим комісіям.
6) Продовжила на 1987 рік строк чинності пункту 10 постанови Ради Міністрів СРСР від 22 грудня 1977 р. N 1104 (підпункт "ж" пункту 9 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 грудня 1977 р. N 626) та другого абзаца пункту 18 постанови Ради Міністрів СРСР від 21 листопада 1985 р. N 1100 (абзац другий підпункту 3 пункту 26 постанови Ради Міністрів УРСР від 22 листопада 1985 р. N 420).
37. Внести Державний план економічного і соціального розвитку УРСР на 1987 рік на розгляд Верховної Ради Української РСР.
38-43. Таємно.
* * *
Враховуючи важливість закріплення в 1987 році досягнутих позитивних зрушень у розвитку економіки, дальшого нарощування виробничого ритму як основи успішного розв'язання великих соціально-економічних завдань, поставлених XXVII з'їздом партії, червневим (1986 р.) Пленумом ЦК КПРС, XXVII з'їздом Компартії України, наступними Пленумами ЦК Компартії України, та безумовного виконання завдань дванадцятої п'ятирічки, Рада Міністрів УРСР зобов'язує міністерства і відомства УРСР, виконкоми місцевих Рад народних депутатів, усі господарські органи забезпечити підвищення рівня роботи на кожному робочому місці, вжити необхідних заходів до мобілізації наявних внутрішніх резервів, широкого розгортання соціалістичного змагання трудових колективів об'єднань, підприємств і організацій за успішне виконання й перевиконання планових завдань та соціалістичних зобов'язань, гідну зустріч 70-ї річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції.
Голова
Ради Міністрів УРСР

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО


К.БОЙКО
ДОВІДКА
до пункту 36 постанови Ради Міністрів УРСР від 21 листопада 1986 р. N 400 "Про Державний план економічного і соціального розвитку Української РСР на 1987 рік" щодо продовження чинності раніше прийнятих рішень Уряду
Пунктом 10 постанови Ради Міністрів СРСР від 22 грудня 1977 р. N 1104 (підпункт "ж" пункту 9 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 27 грудня 1977 р. N 626) дозволено, як виняток, Міністерству вугільної промисловості СРСР виплачувати в 1978-1979 роках працівникам організацій, зайнятим на будівництві підприємств вугільної промисловості, і працівникам підприємств і організацій по ремонту, наладці та монтажу гірничо-шахтного устаткування, які живуть на значній відстані від місця роботи, надбавки у розмірі до 20 процентів місячної тарифної ставки (окладу) в порядку, встановленому постановою Ради Міністрів СРСР від 3 вересня 1974 р. N 691, що забороняє виплачувати в таких випадках надбавку за рухливий характер робіт в розмірі 30-40 процентів місячної тарифної ставки (окладу) та передбачає затрати, пов'язані з виплатою надбавки, встановленої цим пунктом, відшкодовувати указаним підприємствам і організаціям замовниками за рахунок коштів по кошторисах на будівництво.
Абзацом другим пункту 18 постанови Ради Міністрів СРСР від 21 листопада 1985 р. N 1100 (абзац другий підпункту 3 пункту 26 постанови Ради Міністрів УРСР від 22 листопада 1985 р. N 420) установлено, що в разі передачі міністерствами і відомствами СРСР і Ради Міністрів союзних республік капітальних вкладень у межах вказаного розміру (до 5 процентів загального обсягу будівельно-монтажних робіт, передбаченого на будівництво об'єктів виробничого призначення на 1986 рік) виконкомам місцевих Рад народних депутатів у порядку дольової участі в житловому будівництві одночасно повинні передаватися капітальні вкладення на будівництво об'єктів комунального господарства, використання яких на цю мету передбачено пунктом 4 постанови Ради Міністрів СРСР від 10 липня 1967 р. N 642 і підпунктом "в" пункту 8 постанови Ради Міністрів СРСР від 10 липня 1967 р. N 643, що надають право Радам Міністрів союзних республік (міністерствам і відомствам СРСР) спрямовувати на будівництво жилих будинків, об'єктів комунального господарства, охорони здоров'я, шкіл і дитячих дошкільних закладів капітальні вкладення в розмірі до 2,5 процента загального обсягу будівельно-монтажних робіт, передбаченого Раді Міністрів союзної республіки (міністерству або відомству СРСР) на будівництво об'єктів виробничого призначення, без зменшення встановлених завдань по введеню в дію потужностей, об'єктів і основних фондів (пункт 4 розділу II постанови Ради Міністрів УРСР від 17 серпня 1967 р. N 546 і підпункт 8 "в" пункту 5 постанови Ради Міністрів УРСР від 9 серпня 1967 р. N 524). При цьому сума їх повинна становити не менше 20 процентів загальної суми капітальних вкладень, що передаються на житлове будівництво.
Зав. відділом по плану,
фінансах, праці і заробітній
платі УС РМ УРСР


В.Письменний