• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення особливостей проходження служби в митних органах та проведення атестації посадових осіб митних органів

Верховна Рада України  | Закон від 17.09.2024 № 3977-IX
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 17.09.2024
  • Номер: 3977-IX
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 17.09.2024
  • Номер: 3977-IX
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Посадові особи митних органів зобов’язані подавати декларацію доброчесності, форма та порядок подання якої визначаються Кабінетом Міністрів України.
2. Перевірка на доброчесність та моніторинг способу життя здійснюються з метою забезпечення доброчесності посадових осіб митних органів та дотримання вимог, встановлених законами України "Про запобігання корупції", "Про державну службу", запобігання порушенню такими посадовими особами правил етичної поведінки, запобігання конфлікту інтересів, скоєнню вчинків, які можуть негативно вплинути на репутацію посадової особи та авторитет митних органів.
3. У разі виявлення під час перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя ознак недоброчесної поведінки, у тому числі невідповідності рівня життя посадової особи митного органу задекларованому нею майну і доходам, наявності конфлікту інтересів, незаконного збагачення чи необґрунтованих активів відповідна інформація є підставою для звернення митного органу до відповідного спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції для вжиття ним необхідних заходів у межах компетенції та є обов’язковою підставою для відкриття дисциплінарного провадження стосовно такого працівника.
4. Матеріали перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя посадових осіб митних органів належать до інформації з обмеженим доступом у митних органах.
Стаття 572-3. Дисциплінарний комітет
1. Дисциплінарний комітет утворюється з метою сприяння митним органам в організації проведення перевірки посадових осіб митних органів на доброчесність та моніторингу способу життя.
2. До складу Дисциплінарного комітету входять:
1) три посадові особи митних органів, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, відповідають критеріям професійної етики та доброчесності, мають досвід роботи не менше семи років у системі митних органів або на посадах державної служби;
2) три особи, визначені міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх трьох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сферах проведення структурних реформ, фінансової та технічної підтримки України, запобігання та протидії корупції, з числа відібраних ними представників громадських об’єднань, спілок, асоціацій та інших об’єднань юридичних осіб, що протягом останніх трьох років здійснюють діяльність, спрямовану на покращення бізнес-клімату, захисту прав та інтересів бізнесу в Україні (за згодою);
3) одна особа, визначена Радою бізнес-омбудсмена.
Положення про Дисциплінарний комітет та його персональний склад затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Дисциплінарного комітету здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
З метою підтримки діяльності та роботи членів Дисциплінарного комітету можуть залучатися експерти, фахівці міжнародних та іноземних організацій (за згодою)".
10. Статтю 585 викласти в такій редакції:
"Стаття 585. Оплата праці посадових осіб та працівників митних органів
1. Держава забезпечує достатній рівень оплати праці посадових осіб та працівників митних органів з метою створення матеріальних умов для незалежного і сумлінного виконання ними службових обов’язків.
2. Заробітна плата посадової особи митного органу складається з:
1) посадового окладу;
2) надбавки за вислугу років;
3) надбавки за спеціальне звання;
4) надбавки за виконання особливо важливої роботи;
5) надбавки за персональну кваліфікацію;
6) надбавки за виконання особистих ключових показників ефективності;
7) командної премії;
8) премії за значні особисті досягнення;
9) інших виплат, передбачених законодавством.
3. Схеми посадових окладів посадових осіб митних органів визначаються Кабінетом Міністрів України та не включаються до загальної схеми посадових окладів державних службовців. Порядок встановлення, призупинення, зменшення чи скасування надбавок та встановлення премій, зазначених у пунктах 2-8 частини другої цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України затверджує каталог типових посад посадових осіб митних органів, яким визначаються переліки груп митних компетенцій та алгоритм формування таких груп.
Розмір посадового окладу для посад центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, встановлюється для кожної посади залежно від групи митних компетенцій та не може бути менше 14 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Розмір посадового окладу для посад територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, встановлюється для кожної посади залежно від групи митних компетенцій та не може бути менше 12 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Сукупний розмір надбавок, визначених пунктами 4-6 частини другої цієї статті, не може перевищувати 90 відсотків посадового окладу.
Загальний розмір командної премії, яку може отримати одна посадова особа митного органу за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду її посадового окладу за рік.
Виплата заробітної плати здійснюється в межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом відповідного органу.
Особливості оплати праці посадових осіб та працівників митних органів з питань, не врегульованих цим Кодексом, визначаються Кабінетом Міністрів України.
4. Для інших категорій працівників умови оплати праці визначаються відповідними актами законодавства".
11. Розділ XXI "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити пунктами 6-6 і 6-7такого змісту:
"6-6. Установити, що тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, положення частин п’ятої та восьмої статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" не застосовуються до проведення конкурсу, передбаченого цим Кодексом, та призначення на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
6-7. Установити, що до посадових осіб та працівників митних органів, що перебувають у стадії ліквідації на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення особливостей проходження служби в митних органах та проведення атестації посадових осіб митних органів", застосовуються розміри та умови оплати праці, що діяли до дня набрання чинності зазначеним законом".
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 31 жовтня 2024 року, крім пункту 3 розділу I цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу", та пункту 10 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2025 року.
2. Внести до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 38, ст. 385; 2020 р., № 28, ст. 188) такі зміни:
у частині третій слова "за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади" виключити;
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників територіальних органів, а також самостійних структурних підрозділів апарату центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, здійснюються без погодження з міністром, який спрямовує та координує діяльність зазначених центральних органів виконавчої влади".
3. З метою підтвердження належного рівня доброчесності та професійної компетентності посадові особи митних органів, крім керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та його першого заступника і заступників, призначених відповідно до статті 570-1 Митного кодексу України, підлягають одноразовій атестації відповідно до цього Закону.
Проведення атестації розпочинається за рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, яке у день його прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті такого центрального органу виконавчої влади. Протягом 14 календарних днів з дня прийняття такого рішення посадові особи митних органів, які підлягають атестації, подають письмову заяву про надання згоди на проходження атестації або про відмову від проходження атестації.
Строк проведення атестації не може перевищувати 18 місяців - для першої черги та 36 місяців - для другої черги з дня призначення на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, визначеному статтею 570-2 Митного кодексу України, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цього пункту, в яких атестація може бути проведена поза межами зазначеного строку.
Якщо посадові особи митних органів, які підлягають атестації відповідно до цього Закону та у період її проведення перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, є вагітними жінками або проходять базову військову службу, призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом, вони під час дії цих обставин можуть пройти атестацію за власним бажанням або відмовитися від її проходження у цей період. Неподання такими посадовими особами заяви про надання згоди на проходження атестації за власним бажанням означає відмову від її проходження у цей період. У такому разі зазначені посадові особи митних органів підлягають атестації протягом шести місяців після припинення обставин, передбачених цим абзацом, які перешкоджали її проведенню, у тому числі за межами строку для проведення атестації, встановленого абзацом третім цього пункту.
Відпустка чи тимчасова непрацездатність посадової особи митного органу не є підставою для відмови від проходження атестації. Такі посадові особи проходять атестацію протягом строку, визначеного абзацом третім цього пункту.
Неподання посадовою особою митних органів, яка підлягає атестації, письмової заяви про надання згоди на проходження атестації або її письмова відмова від проходження атестації є підставою для припинення державної служби такої особи.
Атестація проводиться атестаційними комісіями, що утворюються за рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику. Порядок організації та проведення атестації, критерії і методика оцінювання доброчесності та професійної компетентності посадових осіб під час проведення атестації, не врегульовані цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Атестація проводиться у дві черги:
перша черга атестації - для заступників керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, керівників підрозділів центрального апарату центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та їх заступників, керівників митних органів та їх заступників;
друга черга атестації - для інших посадових осіб митних органів.
До складу кожної атестаційної комісії першої черги атестації включаються 12 членів, з яких:
шість осіб визначаються керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;
шість осіб визначаються міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх трьох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сферах проведення структурних реформ, фінансової та технічної підтримки України, запобігання та протидії корупції, з числа відібраних ними представників від громадських об’єднань, спілок, асоціацій та інших об’єднань юридичних осіб, що протягом останніх трьох років здійснюють діяльність, спрямовану на покращення бізнес-клімату, захист прав та інтересів бізнесу в Україні. Перелік таких міжнародних та іноземних організацій надається Міністерством закордонних справ України на запит керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього центрального органу виконавчої влади. Зазначені міжнародні та іноземні організації погоджують пропозицію спільного списку кандидатів до складу атестаційних комісій.
Склад та кількість атестаційних комісій другої черги атестації визначаються керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
У разі припинення повноважень члена атестаційної комісії у період проведення атестації на його заміну призначається новий член атестаційної комісії.
Членом атестаційної комісії може бути особа, яка має вищу освіту, бездоганну ділову репутацію, високі професійні і моральні якості, володіє необхідними знаннями та навичками для виконання повноважень члена атестаційної комісії, відповідає критерію доброчесності.
Членом атестаційної комісії не може бути особа, зазначена в абзацах третьому - п’ятому та сьомому частини четвертої статті 570-2 Митного кодексу України.
Засідання атестаційної комісії першої черги атестації є повноважним, якщо на ньому присутні не менше семи членів атестаційної комісії, з яких не менше трьох її членів, визначених на підставі пропозицій зазначених у цьому пункті міжнародних та іноземних організацій, та трьох членів, визначених керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Рішення атестаційної комісії першої черги атестації вважається прийнятим, якщо на засіданні атестаційної комісії за нього проголосували не менше семи членів атестаційної комісії, у тому числі не менше трьох її членів, визначених на підставі пропозицій зазначених у цьому пункті міжнародних та іноземних організацій, та трьох членів, визначених керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
У разі однакової кількості членів атестаційної комісії першої черги атестації, які підтримали рішення, та кількості членів, які не підтримали його або утрималися під час голосування, або не брали участі в голосуванні незалежно від причини, голосування з відповідного питання проводиться повторно до прийняття рішення згідно з абзацом дев’ятнадцятим цього пункту.
Атестаційна комісія за результатами проведення атестації приймає одне з таких рішень: рішення про успішне проходження посадовою особою митного органу атестації або рішення про неуспішне проходження посадовою особою митного органу атестації.
Члени атестаційної комісії можуть брати участь у засіданні атестаційної комісії дистанційно в режимі відеоконференції.
Голова та секретар атестаційної комісії обираються з числа членів атестаційної комісії шляхом відкритого голосування.
Засідання атестаційної комісії є відкритим для представників медіа і журналістів. Інформація про час та місце проведення засідання атестаційної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, не пізніш як за 24 години до його початку.
Під час проведення атестації забезпечується відео- та аудіофіксація тестувань та співбесід.
Організаційно-технічне забезпечення атестаційних комісій покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику. Фінансування, організаційно-технічне та експертне забезпечення роботи атестаційних комісій та їх членів, у тому числі секретаріату, що утворюється для допомоги в їхній діяльності, може здійснюватися за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги.
Проведення атестації посадових осіб митних органів включає такі етапи:
тестування з метою визначення рівня знання законодавства України, що проводиться письмово за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій;
тестування з метою визначення рівня загальних здібностей, що проводиться письмово за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій;
проведення співбесіди з особами, які пройшли попередні етапи, з метою оцінювання їх відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності. При цьому застосовуються вимоги до оцінювання відповідності критерію доброчесності, передбачені статтею 570-2 Митного кодексу України.
До початку атестації рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, щодо порядку організації та проведення атестації можуть встановлюватися додаткові етапи атестації.
Результати тестувань та додаткових етапів атестації у разі їх проведення за рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, стосовно кожної посадової особи оприлюднюються відповідною атестаційною комісією на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, не пізніш як за 48 годин до проведення співбесіди.
Неявка посадової особи митного органу, яка підлягає атестації, без поважних причин на будь-який з етапів атестації, а також неуспішне проходження такою особою будь-якого з етапів атестації є окремими підставами для прийняття рішення про неуспішне проходження атестації такою посадовою особою. Причина неявки підтверджується документально у строк, визначений атестаційною комісією, але не менше двох робочих днів з дня неявки. Атестаційна комісія оцінює належність причини неявки працівника до поважних причин. Неподання документального підтвердження причини неявки у строк, визначений атестаційною комісією, є підставою для визнання неявки такою, що була без поважних причин.
Члени атестаційної комісії з метою здійснення своїх повноважень мають право:
збирати, перевіряти та аналізувати інформацію, у тому числі з обмеженим доступом (крім інформації, віднесеної до державної таємниці відповідно до закону), про посадових осіб митних органів, які проходять атестацію, та їхніх близьких осіб;
мати на період атестації тимчасовий безоплатний доступ до реєстрів, баз даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи;
брати участь у засіданнях та інших заходах, що проводяться атестаційною комісією;
звертатися до посадових осіб митних органів, які проходять атестацію, а також до будь-яких інших фізичних чи юридичних осіб із запитом про надання пояснень, документів чи інформації, необхідних для розгляду питання про відповідність особи критеріям доброчесності та професійної компетентності;
з метою збирання, перевірки та аналізу інформації, у тому числі з обмеженим доступом, користуватися допомогою членів секретаріату атестаційної комісії.
Для проведення співбесіди атестаційна комісія має право отримувати в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та його територіальних органах, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, Національному агентстві з питань запобігання корупції, інших органах державної влади будь-яку інформацію про посадову особу митного органу, необхідну для цілей атестації, у тому числі інформацію про:
матеріали дисциплінарних проваджень стосовно посадової особи митного органу;
скарги, які надходили на дії посадової особи митного органу, із стислим описом суті таких скарг;
випадки недотримання посадовою особою митного органу правил етичної поведінки та доброчесності;
доходи, склад майна, витрати, фінансові зобов’язання посадової особи та її близьких і пов’язаних осіб;
іншу інформацію та документи, необхідні для роботи атестаційної комісії (особові справи, послужні списки, біографічні довідки тощо). Орган державної влади або особа, які отримали запит члена атестаційної комісії, зобов’язані надати необхідні пояснення та/або документи (їх копії) чи інформацію протягом 10 календарних днів з дня отримання запиту.
Члени атестаційної комісії зобов’язані:
забезпечувати захист і нерозголошення персональних даних, інформації з обмеженим доступом, що стали їм відомі у зв’язку із здійсненням повноважень;
брати участь у роботі атестаційної комісії особисто, без делегування своїх повноважень іншим особам, у тому числі іншим членам атестаційної комісії;
не використовувати в інших цілях, ніж для здійснення своїх повноважень як членів атестаційної комісії, персональні дані та іншу інформацію, що стала їм відома у зв’язку з участю в роботі атестаційної комісії;
повідомляти атестаційну комісію про те, що член атестаційної комісії перебуває чи перебував в особистих чи ділових стосунках із посадовою особою митного органу, яка проходить атестацію в цій атестаційній комісії, та/або про наявність іншого конфлікту інтересів або обставин, що можуть вплинути на об’єктивність та безсторонність під час прийняття таким членом атестаційної комісії рішення стосовно особи, яка проходить атестацію, і відмовлятися (заявляти самовідвід) від участі у збиранні інформації, розгляді питання про таку особу і голосуванні стосовно неї. Порядок врегулювання конфлікту інтересів членів атестаційної комісії та членів її секретаріату визначається порядком організації та проведення атестації посадових осіб митних органів.
Члени секретаріату атестаційної комісії за дорученням членів атестаційної комісії мають право одержувати за письмовим зверненням члена атестаційної комісії, перевіряти та аналізувати інформацію, у тому числі інформацію з обмеженим доступом (крім інформації, віднесеної до державної таємниці відповідно до закону), необхідну для здійснення повноважень атестаційної комісії, а також мають інші права та обов’язки, визначені цим Законом. Члени секретаріату атестаційної комісії зобов’язані забезпечувати захист і нерозголошення персональних даних, інформації з обмеженим доступом, що стали їм відомі у зв’язку із здійсненням повноважень.
Посадова особа митного органу, яка підлягає атестації, під час проходження атестації має право доводити до атестаційної комісії свою позицію в усній чи письмовій формі, надавати усні та письмові пояснення, заперечення, документи, доводи, міркування на підтвердження своєї професійної компетентності та доброчесності.
Фізичні та юридичні особи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання мають право подавати до атестаційної комісії відомості, які можуть свідчити про невідповідність посадової особи митного органу критеріям професійної компетентності та доброчесності. Такі звернення (у тому числі анонімні) розглядаються атестаційною комісією, за умови що наведена в них інформація стосується конкретної посадової особи або її близьких осіб та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені під час співбесіди. Для цього графік проведення тестувань та співбесід із зазначенням прізвищ, імен, по батькові (за наявності), посад не пізніш як за 10 календарних днів до дати їх проведення оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Оприлюднення графіка проведення тестувань та співбесід на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, вважається належним повідомленням посадових осіб митних органів про час, дату та місце проведення тестування та співбесіди.
Результати проходження співбесіди посадовою особою митного органу оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, наступного робочого дня після її проведення. Рішення атестаційної комісії про неуспішне проходження атестації посадовою особою митного органу є підставою для припинення державної служби такої особи.
Рішення про звільнення такої посадової особи приймається суб’єктом призначення або керівником державної служби у 14-денний строк з дня прийняття відповідного рішення атестаційної комісії.
Наказ про звільнення посадової особи митного органу за результатами атестації може бути виданий суб’єктом призначення або керівником державної служби у період відпустки, тимчасової непрацездатності такої посадової особи із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем після закінчення відпустки або наступним робочим днем за днем закінчення періоду тимчасової непрацездатності, зазначеного у документі про тимчасову непрацездатність.
Рішення атестаційної комісії за результатами проведення атестації має бути доведено до відповідної посадової особи митного органу у порядку, визначеному статтею 9-1 Закону України "Про державну службу", протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.
Повторне проходження атестації забороняється, крім випадків її проходження посадовими особами, звільненими з митних органів з підстави неуспішного проходження атестації та стосовно яких набрало законної сили рішення суду про їх поновлення на посаді.
Документи про проходження атестації посадовою особою митного органу, у тому числі результати атестації, зберігаються в особовій справі такої посадової особи.
Положення статті 87 Закону України "Про державну службу" застосовуються до посадових осіб митних органів у частині, що не суперечить цьому Закону.
Рішення про звільнення посадової особи митного органу з підстави неуспішного проходження атестації може бути оскаржено до суду лише особою, стосовно якої воно прийнято, виключно з питань додержання процедури прийняття рішення про звільнення, а також порядку організації та проведення атестації, неуспішне проходження якої стало підставою для звільнення. Суд під час розгляду таких скарг не оцінює повторно факти чи твердження, оцінені атестаційною комісією, та відповідні висновки, зроблені атестаційною комісією на підставі обґрунтованого сумніву.
Для цілей цього пункту термін "митні органи" означає центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, спеціалізований орган з питань експертизи та досліджень, спеціалізований орган з питань спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення, митниці, митні пости.
4. Керівнику центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, після завершення проведення атестації посадових осіб митних органів відповідно до цього Закону забезпечити заповнення вакантних посад у митних органах шляхом проведення відкритих конкурсів у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Митним кодексом України.
5. Кабінету Міністрів України:
1) протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом:
забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
2) протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом сформувати комісію з проведення конкурсу з відбору на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, відповідно до статті 570-2 Митного кодексу України;
3) через три місяці з дня видання розпорядження про призначення керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, за результатами конкурсу, проведеного у порядку, встановленому статтею 570-2 Митного кодексу України, забезпечити утворення таким керівником атестаційних комісій та проведення атестації посадових осіб митних органів відповідно до цього Закону;
4) протягом шести років з дня набрання чинності цим Законом забезпечити підготовку і подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про припинення участі міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сферах проведення структурних реформ, фінансової та технічної підтримки України, запобігання і протидії корупції, у формуванні комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та Комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, через вісім років з дня набрання чинності цим Законом.

Президент України

В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

м. Київ
17 вересня 2024 року
№ 3977-IX