КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 квітня 2021 р. № 372 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 263 від 12.03.2024 )
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проектів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проектів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. № 156 "Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 24, ст. 854; 2019 р., № 61, ст. 2139, № 100, ст. 3346), виклавши його в редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 лютого 2018 р. № 156
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 14 квітня 2021 р. № 372)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проектів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проектів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
загальнодержавні програми (проекти, заходи) (далі - проекти) - провадження проектної діяльності на території більш як половини областей України і м. Києва та/або забезпечення участі у такій діяльності ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з більш як половини областей України і м. Києва;
громадські об’єднання ветеранів війни - неприбуткові громадські організації та спілки, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства та утворені з метою захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та/або які надають послуги ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" і "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті".
4. Одержувачами бюджетних коштів є громадські об’єднання ветеранів війни.
5. Бюджетні кошти спрямовуються на:
фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів війни для виконання проектів за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (Офіційний вісник України, 2011 p., № 79, ст. 2917; 2016 р., № 23, ст. 919);
здійснення Мінветеранів заходів з відвідування військових поховань і військових пам’ятників, відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних із вшануванням ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України, виконання проектів та заходів, зокрема щодо вивчення та розвитку ветеранського руху, відповідно до плану, затвердженого Мінветеранів на відповідний рік.
6. Розподіл бюджетних коштів за напрямами, визначеними пунктом 5 цього Порядку, здійснюється Мінветеранів з урахуванням обґрунтованої потреби в бюджетних коштах, визначеної на підставі детальних розрахунків видатків за кожною категорією витрат, діючих цін і тарифів, особливостей програм і заходів, принципу ефективності та результативності.
7. Проекти та заходи, передбачені пунктом 5 цього Порядку, виконуються у порядку, затвердженому Мінветеранів.
8. Розподіл бюджетних коштів для надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів війни здійснюється між такими об’єднаннями з урахуванням визначених Мінветеранів пріоритетних напрямів і форм реалізації проектів.
9. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
1) виконання проектів:
з метою отримання прибутку;
які не відповідають загальнодержавному рівню;
які фінансуються за іншими бюджетними програмами;
які не відповідають вимогам пунктів 7-8 цього Порядку;
2) оплату посередницьких послуг.
10. Мінветеранів щороку сприяє забезпеченню відзначення:
1) святкових, пам’ятних та історичних дат, зокрема:
День пам’яті Героїв Крут (29 січня);
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого);
День Героїв Небесної Сотні (20 лютого);
День українського добровольця (14 березня);
День пам’яті та примирення (8 травня);
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня);
День пам’яті жертв політичних репресій (третя неділя травня);
День українських миротворців (15 липня);
День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (29 серпня);
День пам’яті жертв Бабиного Яру (29 вересня);
День захисника України (14 жовтня);
День пам’яті жертв голодоморів (четверта субота листопада);
2) інших дат, встановлених актами Президента України або Верховної Ради України та пов’язаних із вшануванням ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України.
11. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
12. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Громадські об’єднання ветеранів війни, які отримали фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, подають Мінветеранів звіти про виконання проекту згідно з вимогами пункту 27 Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (Офіційний вісник України, 2011 p., № 79, ст. 2917; 2016 р., № 23, ст. 919).
Звіти про виконання проекту підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Мінветеранів.
Громадські об’єднання ветеранів війни завершують проект публічним представленням результатів та протягом 30 календарних днів розміщують звіт про виконання проекту на веб-сайті громадського об’єднання ветеранів війни (за відсутності веб-сайту - на сторінках громадського об’єднання ветеранів війни у соціальних мережах).
Мінветеранів складає та публікує на офіційному веб-сайті календарний план заходів, передбачених у рамках виконання проектів, які отримали фінансову підтримку, та за поданням громадських об’єднань ветеранів війни розміщує на своєму офіційному веб-сайті анонс заходу.
15. З метою досягнення результатів пріоритетних завдань, визначення результативності та ефективності виконання проектів, контролю за цільовим використанням бюджетних коштів Мінветеранів здійснює моніторинг та поточне оцінювання проектів.
Моніторинг здійснюється протягом усього періоду виконання проекту для постійного та системного спостереження, збору інформації щодо стану виконання проекту, враховуючи відповідність використання бюджетних коштів та діяльності, що провадиться, умовам, викладеним в договорі про надання фінансової підтримки.
У ході моніторингу Мінветеранів встановлює, яким чином громадське об’єднання ветеранів війни забезпечує здійснення заходів проекту, досягнення очікуваних результатів, оцінює ефективність з точки зору часових, людських, матеріально-технічних, фінансових та інших витрат.
Поточне оцінювання здійснюється Мінветеранів періодично та вибірково за потреби проведення системної перевірки стану прогресу в частині досягнення чи відхилення від досягнення очікуваних результатів за проектом.
Мінветеранів за результатами моніторингу та поточного оцінювання може:
надати рекомендації громадському об’єднанню ветеранів війни щодо необхідності змін у виконанні проекту;
врахувати виявлені у ході поточного оцінювання проблеми під час планування форм та розмірів підтримки на наступний період;
вимагати у громадського об’єднання ветеранів війни проміжний звіт про виконання проекту.
У разі виявлення істотного порушення умов договору про надання фінансової підтримки Мінветеранів може приймати рішення щодо припинення фінансової підтримки проекту, результати поточного оцінювання якого не відповідають діяльності, яка встановлена договором про надання фінансової підтримки, та повернення бюджетних коштів наданої фінансової підтримки.