• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода в галузі культури між Міністерством культури України і Міністерством культури і освіти Угорської Республіки на 1991-1993 роки

Угорщина, Міністерство культури України | Угода, Міжнародний документ від 09.10.1991
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство культури України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.1991
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Міністерство культури України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 09.10.1991
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
в галузі культури між Міністерством культури України і Міністерством культури і освіти Угорської Республіки на 1991-1993 роки
Дата підписання: 09.10.91 р.
Дата набрання чинності для України: 09.10.91 р.
Міністерство культури України і Міністерство культури і освіти Угорської Республіки /далі: Сторони/:
- керуючись наміром своєрідними засобами культури та мистецтва і надалі поглиблювати дружбу і добросусідські відносини між двома країнами та їх громадянами,
- упевнившись в тому, що співробітництво в галузі культури і мистецтва також сприяє реалізації положень першого та другого заключного актів наради по безпеці та співробітництву в Європі і Паризької декларації домовились про таке:
Сторони залучатимуть артистів для участі в Міжнародних фестивалях музики, пісні та народного танцю, що організовуватимуться в обох республіках, сприятимуть, крім цього, організації взаємних гастролей театральних колективів артистів, а також танцювальних колективів.
Для участі у постановках Сторони взаємно запрошують оперних співаків та артистів балету по лінії відповідних закладів або концертних організацій.
Сторони заохочують збір інформаційних матеріалів про культуру іншої країни з метою їх публікації. Для цього вони запрошують делегації журналістів та художніх критиків на найбільш значні культурні заходи і фестивалі. З цією метою Сторони забезпечують 60 днів щорічно.
Сторони розвиватимуть взаємне співробітництво в галузі опери та балету шляхом обміну гастрольними виступами театрів опери та балету, постановниками, диригентами, хореографами, сценографами.
Сторони будуть сприяти створенню Берегівського угорського театру. В разі потреби Сторони здійснюватимуть консультації з цього питання.
Сторони заохочують участь художників в роботі міжнародних творчих колективів в галузі образотворчого і ужиткового мистецтва;
взаємно запрошують спостерігачів і експертів в жюрі конкурсів, які вони проводять.
Щорічна квота - 20 людино-днів з кожного боку.
Сторони проведуть по одній художній виставці протягом дії цієї Угоди.
З метою здійснення вибору між пропонованими експозиціями Сторони взаємно приймають 1 експерта не більше, як на 5 діб. Про умови здійснення виставок установи, що їх проводять, домовляються у письмовій формі.
З метою обміну досвідом в бібліотечній справі Сторони організують поїздки по одному бібліотечному працівнику з кожної сторони строком на 10 днів щорічно.
Сторони будуть сприяти співробітництву між архівами в інтересах досліджень в галузі українології і хунгарології. Щорічна квота обміну фахівцями Угорського Державного Архіву і його українського партнера становить 20 днів з кожної сторони.
Сторони домовились про надання угорською стороною професійної та технічної допомоги Берегівському архіву.
Сторони створять експертну комісію по вивченню питання реставрації фортеці м. Мукачева з метою її подальшого, функціонування як міжнародного Центру по культурі і цивілізації країн Нейтральної і Східної Європи.
Сторони забезпечуватимуть національним меншостям в Угорщині, зокрема українського походження, і національним меншостям на Україні, серед них угорській, право на розвиток національних культур, зокрема на навчання рідною мовою на всіх рівнях. З цією метою Сторони тісно співробітничатимуть.
Обидві Сторони будуть сприяти комерційному обміну солістами і колективами, а також контактам між театральними і музичними закладами тощо.
В ході реалізації даної угоди Сторони запрошують по одному колективу артистів /щорічно до 60 осіб терміном по 10 днів/, причому конкретні пропозиції по програмі обговорюються в робочому порядку.
Сторони продовжують здійснення навчання в Угорщині угоромовних студентів Київського театрального інституту на основі домовленості між Інститутом театру та кінематографії /Будапешт/ та Київським державним інститутом театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.
Строки проведення навчання: з і 5-го лютого по 15 травня 1992 р. і з 15-го вересня по 15 грудня 1992 р.
У зв'язку з приїздом та від'їздом групи угорська сторона приймає супроводжуючого спеціаліста на 10 діб.
Київський інститут в 1991-1992 навчальному році строком на 30 діб приймає з Угорщини викладача мистецтва мови.
Обидва інститути взаємно приймають спеціалістів для стажування строком на 14 діб щорічно.
В галузі кінематографії кіностудії прагнутимуть до встановлення прямих контактів і здійснення спільного виробництва фільмів. На основі рекомендацій експертів Сторони взаємно розглядають питання проведення ретроспективних показів фільмів і Днів кіно, а також можливості їх підтримки фінансовими засобами. З метою підготовки заходів і відбору фільмів протягом дії цієї Угоди Сторони забезпечують по 6 днів перебування фахівців іншої сторони.
Сторони сприятимуть безпосередньому співробітництву між такими закладами культури та мистецтва:
1. Угорським національним 1. Державним історичним музеєм
музеєм, м. Будапешт України, м. Київ
2. Етнографічним Музеєм під 2. Переяслав-Хмельницьким
відкритим небом, державним історико-культурним
м. Сентендре заповідником
3. Угорською національною 3. Державним музеєм українського
галереєю, м. Будапешт образотворчого мистецтва,
м. Київ
4. Музеєм образотворчого 4. Музеєм західного та східного
мистецтва, м. Будапешт мистецтва, м. Київ
5. Державним університетом 5. Державним інститутом культури
ім. Кошута, м. Дебрецен ім. С.Корнійчука, м. Київ
6. Драматичним театром, 6. Українським
м. Залаегерсег музично-драматичним театром,
м. Херсон
7. Державною бібліотекою 7. Республіканською бібліотекою
ім. Сечені, м. Будапешт України
8. Театром ім. Ж.Моріца, 8. Закарпатським обласним
м. Ніредьхаза Українським
музично-драматичним театром
Сторони будуть сприяти формуванню прямих контактів між творчими спілками. На взаємній домовленості можуть здійснюватися і інші заходи по розвитку культурного співробітництва між Україною та Угорщиною, не передбачені дійсною Угодою.
Сторони заохочують переклад і видання кращих літературних творів іншої сторони. Для мовної і професійної підготовки перекладачів художньої літератури і підвищення їх професійної майстерності Сторони пропонують заснувати стипендію щорічно стиском на 2 місяці.
Сторони домовились провести консультації з питання створення Українського Культурного Центру в Угорщині і Угорського Культурного Центру на Україні і направити пропозиції своїм Урядам.
Фінансові умови
При обміні спеціалістами, делегаціями, колективами на основі Угоди між Міністерством культури України та Міністерством культури і освіти УР Сторонами оплачуються добові у таких розмірах:
в Угорській Республіці 700 фт./доб./чол.
на Україні 50 крб./доб./чол.
В разі необхідності Сторони щорічно будуть переглядати розмір добових.
Витрати по розміщенню гостей і їх переїзду в межах країни забезпечуються стороною, яка приймає, а транспортні витрати в обох напрямках - стороною, яка направляє.
Фінансові умови прийому студентів Київського театрального інституту регулюються відповідними положеннями Угоди між Україною і УР по співробітництву в галузі освіти.
Організаційні і технічні питання обміну колективами і виставками узгоджуються концертними організаціями та іншими компетентними організаціями двох країн.
Цю Угоду складено і підписано 9 жовтня 1991 року в м. Будапешті українською і угорською мовами в 2-х примірниках. Обидва примірники мають однакову силу.
Від Міністерства культури Від Міністерства культури
України і освіти Угорської Республіки