• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільне комюніке про візит Л. Кравчука

Угорщина, Україна | Комюніке, Міжнародний договір від 26.02.1993
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 26.02.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 26.02.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільне комюніке
Президент України Леонід Кравчук відвідав з офіційним візитом 26-27 лютого 1993 року Угорщину на запрошення Президента Угорської Республіки Арпада Гьонца і Прем'єр-міністра країни Йожефа Анталла.
Під час візиту відбулися переговори з Президентом Угорської Республіки Арпадом Гьонцем, Прем'єр-міністром Йожефом Ангаллом і Головою Державних Зборів Дьордом Забадом. Члени Уряду і керівні особи, які прибули у складі делегації, також мали переговори зі своїми угорськими партнерами. Президент України відвідав Дослідний інститут сільського господарства АН Угорської Республіки у м.Мартонвашарі, а також ознайомився з підготовчими роботами у зв'язку з пропозиціями угорської сторони створити санаторій у м.Бескрамі для лікування дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
На переговорах Сторони обмінялися думками щодо стану відносин між Україною і Угорською Республікою на сучасному етапі та їх подальшого розвитку, а також з міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Українська і угорська сторони висловились за активізацію подальшого розвитку відносин між двома державами на засадах визнання загальнолюдських цінностей, додержання норм і принципів міжнародного права, відповідно до положень договору про основи добросусідства і співробітництва між Україною і Угорською Республікою, підписаного 6 грудня 1991 року в м.Києві. Вони погодились створювати для цього необхідні сприятливі умови.
Сторони підкреслили важливість підтримання постійного систематичного діалогу на найвищому рівні в інтересах динамічного розвитку двосторонніх відносин, а також співробітництва, спрямованого на забезпечення безпеки у регіоні і створення надійної системи загальноєвропейської безпеки.
Сторони підтвердили спільність поглядів на те, що гарантії своєї національної безпеки вони вбачають на шляху інтеграції та активної участі в діяльності вже існуючих, а також виконуючих нову роль міжнародних організацій і форумів. У цьому контексті вони домовились сприяти подальшому посиленню і підвищенню ефективності НБСЄ та її структур. Було наголошено, що метою обох держав є їх приєднання до Європейських Співтовариств.
В процесі переговорів були розглянуті питання, що відкривають перед двома державами можливості для конкретного співробітництва та подальшого узгодження позицій.
Під час переговорів було розглянуто можливості і шляхи включення України до центрально-європейського регіонального співробітництва. Угорщина запевнила Україну у своїй готовності сприяти її включенню у робочі групи Центрально-європейської ініціативи. Сторони підкреслили свою впевненість у тому, що суперечливі міжнародні проблеми, які виникають внаслідок нелегких процесів перебудови у регіоні, можуть бути вирішені виключно мирним шляхом на основі взаємних компромісів при дотриманні загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, зокрема, Статуту ООН, положень Хельсінкського Заключного Акта, Паризької хартії для нової Європи, інших документів НБСЄ. Сторони висловили занепокоєння з приводу затягнення врегулювання кризи на території колишньої Югославії, що становить загрозу безпеці всього регіону. Вони підкреслили свою готовність неухильно виконувати рішення Ради безпеки ООН та НБСЄ, спрямовані на якнайшвидше врегулювання конфлікту. Вони визнали, що дотримання санкцій завдає значної шкоди економіці обох країн. Українська і угорська сторони наголосили на необхідності найшвидшого врегулювання і вирішення всіх спірних проблем шляхом переговорів. Вони засудили порушення прав людини, запровадження будь-якою з конфліктуючих сторін практики "етнічних чисток", як несумісної з принципами гуманізму і міжнародними правовими нормами.
Українська і угорська сторони висловили задоволення підсумками регіональної зустрічі 14 лютого ц.р. в м. Дебрецені, в результаті якої було створено міжнародну Асоціацію "Карпатський Єврорегіон". Вони погодились сприяти розширенню кола учасників цієї Асоціації.
Сторони інформували одна одну про політичні та економічні процеси, що відбуваються в їх країнах. Вони відзначили спільність поглядів на те, що політичні, економічні та культурні відносини між Україною і Угорською Республікою розвиваються успішно.
Було досягнуто домовленості про відкриття Генерального Консульства Угорської Республіки в м.Ужгороді та Генерального Консульства України в м.Ніредьхаз протягом 1993 р.
В результаті українсько-угорських переговорів було підписано нижченаведені документи:
Сторони домовились, що вони сприятимуть виконанню підписаних угод відповідними розпорядженнями. Українська і угорська сторони погодилися в тому, що сьогоднішній рівень двостороннього економічного співробітництва не відповідає потенційним можливостям. Вони висловили впевненість в тому, що успішний розвиток двостороннього співробітництва значною мірою сприятиме підвищенню ефективності ринкових перетворень в кожній країні. У зв'язку з цим, Сторони будуть діяти у напрямку розширення доступу на ринки одна одної.
Сторони констатували, що найбільшу перешкоду цьому становлять проблеми взаємних розрахунків.
Українська і угорська сторони вважають необхідним залучення міжнародних фінансових установ з метою розв'язання існуючих проблем, що мають місце як в обох країнах, так і в регіоні в цілому.
Сторони висловили спільну думку про те, що на засадах чинних угод необхідно поширювати торгово-економічні стосунки між двома державами шляхом послідовного забезпечення сприятливих умов для співробітництва між підприємствами і підприємцями обох країн. Сторони підтримують створення спільних підприємств, в тому числі у галузі машинобудування, електроніки, засобів зв'язку, агрохімії, переробки сільськогосподарської продукції. Сторони вважають можливим розробку, поряд з вже існуючими, нових проектів, звертаючи особливу увагу на співробітництво в науково-технічній та технологічній галузях.
Українська і угорська сторони з задоволенням відзначили результати співробітництва в сфері забезпечення прав національних меншин і обмінялися думками про заходи, необхідні для подальшого поліпшення становища національних меншин у своїх країнах. Угорська сторона високо оцінила Закон про національні меншини, прийнятий в Україні 25 червня 1992 року. Українська сторона висловила надію на прийняття ближчим часом відповідного закону в Угорщині. Сторони вважають гідним наслідування в галузі забезпечення прав національних меншин - приклад плідної діяльності Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин.
Сторони підкреслили важливість співробітництва між прикордонними областями, в тому числі і в рамках Карпатського Єврорегіону, використовуючи можливості, що надаються Конституціями і чинним законодавством двох держав. Сторони домовилися сприяти забезпеченню необхідних умов перетинання державного кордону та розвитку інфраструктури прикордонної зони з метою полегшення співробітництва між двома державами.
Сторони погодилися з тим, що існує необхідність подальшого розвитку українсько-угорського співробітництва у галузі культури і освіти, а також більш глибокого, ніж раніше, взаємного ознайомлення з культурою народів обох країн.
м.Будапешт, 26 лютого 1993 року.
За Україну
Л. Кравчук
(підпис)
За Угорську Республіку
А. Генц
(підпис)