• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про іпотечні облігації

Верховна Рада України  | Закон від 22.12.2005 № 3273-IV
( Абзац перший частини сьомої статті 19 в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
Між адміністратором за випуском облігацій та аудитором (аудиторською фірмою) укладається договір про проведення перевірки іпотечного покриття.
( Абзац другий частини сьомої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
Планові перевірки іпотечного покриття проводяться у строки, встановлені у проспекті (рішення про емісію) відповідного випуску структурованих іпотечних облігацій, але не рідше одного разу на рік, позапланові - на вимогу загальних зборів власників структурованих іпотечних облігацій або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Аудитор (аудиторська фірма) подає управителю звіт за результатами перевірки іпотечного покриття, на підставі якого управитель складає власний звіт, що подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку і власнику структурованих іпотечних облігацій на його вимогу, а також розміщується в азі даних особи, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків, на веб-сайті спеціалізованої іпотечної установи та на веб-сайті управителя.
( Абзац четвертий частини сьомої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
Порядок проведення перевірки іпотечного покриття структурованих іпотечних облігацій, вимоги до звіту управителя за результатами такої перевірки, порядок його подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у азі даних особи, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
( Абзац п’ятий частини сьомої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )( Частина сьома статті 19 в редакції Закону № 3265-VI від 21.04.2011 )
Стаття 20. Особливості виконання зобов'язань за структурованими іпотечними облігаціями
1. Виконання зобов'язань емітента за структурованими іпотечними облігаціями здійснюється виключно за рахунок іпотечного покриття.
2. Грошові доходи від іпотечних активів у складі іпотечного покриття підлягають переказу обслуговуючою установою на рахунок управителя.
Розподіл чи розміщення цих доходів управителем здійснюється відповідно до порядку та умов, визначених у проспекті (рішенні про емісію) та/або договорі про управління іпотечним покриттям, у такій послідовності:
1) сплата витрат і винагород відповідно до статті 25 цього Закону;
2) сплата процентів власникам структурованих іпотечних облігацій;
3) сплата основної суми боргу власникам структурованих іпотечних облігацій;
4) розміщення грошових доходів від іпотечного покриття, строк сплати яких власникам структурованих іпотечних облігацій ще не настав, відповідно до частини п'ятої статті 19 цього Закону.
3. Сума, що залишається після повного погашення структурованих іпотечних облігацій та сплати всіх витрат і винагород відповідно до статті 25 цього Закону, належить емітенту і підлягає переказу управителем на рахунок емітента.
4. У разі настання дефолту власники структурованих іпотечних облігацій набувають право вимагати дострокового виконання зобов’язань за цими облігаціями та звернення стягнення на іпотечне покриття в порядку, передбаченому частиною другою статті 17 цього Закону.
( Частина четверта статті 20 в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
Стаття 21. Адміністратор за випуском облігацій структурованих іпотечних облігацій
( Назва статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
1. Адміністратором за випуском облігацій структурованих іпотечних облігацій може бути банк або небанківська фінансова установа, яка отримала ліцензію на управління іпотечним покриттям, видану Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Порядок видачі такої ліцензії встановлюється нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
( Абзац перший частини першої статті 21 із змінами, внесеними згідно з Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
Управитель, емітент, аудитор (аудиторська фірма) та особи, які відступили спеціалізованій іпотечній установі права вимоги за іпотечними активами у складі іпотечного покриття, не можуть бути пов'язаними особами.
( Абзац другий частини першої статті 21 в редакції Закону № 3265-VI від 21.04.2011; із змінами, внесеними згідно з Законом № 5192-VI від 30.07.2012 )
2. Функції з управління іпотечним покриттям структурованих іпотечних облігацій можуть покладатися тільки на одного управителя.
3. Управитель діє від свого імені в інтересах власників структурованих іпотечних облігацій. У всіх правочинах, вчинених управителем у ході виконання ним обов'язків щодо управління іпотечним покриттям, повинно зазначатися, що він є управителем.
4. Для проведення операцій за всіма випусками структурованих іпотечних облігацій, виконання зобов'язань за якими забезпечене одним іпотечним покриттям, управитель відкриває окремий рахунок, а ці операції обліковуються на окремому балансі. На майно, що обліковується на цьому балансі, поширюється правовий режим, встановлений статтею 8 цього Закону для іпотечного покриття.
5. Управитель не має права у своїх власних інтересах користуватися і розпоряджатися іпотечним покриттям, а також вчиняти будь-які правочини щодо іпотечного покриття поза межами повноважень, встановлених цим Законом та договором про управління іпотечним покриттям.
Стаття 22. Управління іпотечним покриттям структурованих іпотечних облігацій
1. Адміністратор за випуском облігацій структурованих іпотечних облігацій виконує такі функції:
( Частина перша статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
1) веде реєстр іпотечного покриття і контролює стан іпотечного покриття;
2) забезпечує ведення реєстру власників структурованих іпотечних облігацій та укладає договори з особою, яка здійснює депозитарне обслуговування, обслуговуючою установою і аудитором;
3) забезпечує зберігання документів, які стосуються іпотечного покриття;
4) контролює повноту та своєчасність здійснення обслуговуючою установою переказу платежів за іпотечними активами у складі іпотечного покриття;
5) виконує розподіл грошових доходів від іпотечного покриття між власниками іпотечних облігацій;
6) розміщує грошові доходи від іпотечного покриття, строк сплати яких власникам іпотечних облігацій ще не настав;
7) пред'являє емітенту вимоги щодо виконання ним обов'язків, передбачених цим Законом, проспектом (рішенням про емісію) та договором про управління іпотечним покриттям;
8) організовує проведення зборів власників структурованих іпотечних облігацій;
( Пункт 8 частини першої статті 22 в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
9) виконує функції, передбачені пунктами 6-8 частини першої статті 15 цього Закону.
2. Діяльність адміністратора за випуском облігацій з управління іпотечним покриттям структурованих іпотечних облігацій підлягає аудиторській перевірці з періодичністю, вказаною у договорі про управління іпотечним покриттям, але не рідше ніж один раз на рік. Позапланова аудиторська перевірка може проводитися на вимогу зборів власників іпотечних облігацій або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
( Частина друга статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
Аудиторський висновок позапланової аудиторської перевірки надається кожному власнику структурованих іпотечних облігацій і Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3. Управитель здійснює свої повноваження згідно з договором про управління іпотечним покриттям відповідно до вимог, встановлених частиною третьою статті 15 цього Закону.
4. У разі емісії структурованих іпотечних облігацій істотними умовами договору про управління іпотечним покриттям є:
1) умови, визначені частиною четвертою статті 15 цього Закону;
2) вимоги до ведення реєстру іпотечного покриття;
3) порядок і строки задоволення вимог власників іпотечних облігацій;
4) умови розміщення емітентом грошових доходів від іпотечного покриття, строк сплати яких власникам іпотечних облігацій ще не настав;
( Пункт 5 частини четвертої статті 22 виключено на підставі Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
6) вимоги до проведення аудиторських перевірок діяльності управителя.
Посилання на реєстраційні дані випуску структурованих іпотечних облігацій та проспект (рішення про емісію) вноситься до договору про управління іпотечним покриттям після реєстрації випуску структурованих іпотечних облігацій шляхом оформлення додатка до договору.
( Частину четверту статті 22 доповнено абзацом згідно із Законом № 3265-VI від 21.04.2011 )
Стаття 23. Заміна адміністратора за випуском облігацій
1. Припинення повноважень адміністратора за випуском облігацій та призначення нового адміністратора за випуском облігацій здійснюються відповідно до Закону України " Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" з особливостями, передбаченими цим Законом.
2. Адміністратор за випуском облігацій продовжує виконувати свої обов’язки до укладення договору з новим адміністратором за випуском облігацій. У разі дострокового припинення повноважень адміністратор за випуском облігацій зобов’язаний передати всі документи та майно, що перебувають у його володінні у зв’язку з виконанням ним обов’язків за договором про управління іпотечним покриттям, новому адміністратору за випуском облігацій у строки, встановлені договором про управління іпотечним покриттям або рішенням зборів власників іпотечних облігацій.
У разі прийняття рішення про ліквідацію юридичної особи - адміністратора за випуском облігацій емітент до моменту виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зобов’язаний укласти договір про управління іпотечним покриттям з новим адміністратором за випуском облігацій.
Новий адміністратор за випуском облігацій є правонаступником прав і обов’язків за договорами щодо структурованих іпотечних облігацій та їх іпотечного покриття, укладеними попереднім адміністратором за випуском облігацій, якщо інше не передбачено рішенням зборів.
3. Новий адміністратор за випуском облігацій зобов’язаний письмово повідомити емітента (залежно від ситуації), особу, яка здійснює депозитарне обслуговування, та суб’єкта аудиторської діяльності про своє призначення.
( Стаття 23 в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
Стаття 24. Зберігання документів щодо іпотечного покриття
1. Відповідно до договору про управління іпотечним покриттям на управителя покладається обов'язок щодо забезпечення зберігання таких документів, які підтверджують права на іпотечне покриття структурованих іпотечних облігацій:
1) кредитних (договорів позики) та іпотечних договорів, а також договорів про збереження реальної вартості забезпечених іпотекою зобов'язань боржників (за наявності), якщо такі договори не знаходяться в обслуговуючій установі згідно з договором про обслуговування іпотечних активів;
2) заставних (за наявності);
3) реєстрів платежів за забезпеченими іпотекою зобов'язаннями боржників, якщо такі реєстри не знаходяться в обслуговуючій установі згідно з договором про обслуговування іпотечних активів;
4) документів, що підтверджують розміщення грошових доходів від іпотечного покриття, строк сплати яких власникам іпотечних облігацій ще не настав;
5) інших документів, зберігання яких передбачено договором про управління іпотечним покриттям.
2. Емітент зобов'язаний згідно з договором про управління іпотечним покриттям передати управителю всі документи, зазначені у пунктах 1-3 частини першої цієї статті.
Стаття 25. Витрати і винагороди адміністратора за випуском облігацій
( Назва статті 25 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
1. У проспекті (рішенні про емісію) та договорі про управління іпотечним покриттям має визначатися максимальний сукупний розмір витрат і винагород адміністратора за випуском облігацій.
2. Сплата витрат і винагород адміністратора за випуском облігацій включає:
1) винагороди за послуги адміністратора за випуском облігацій;
2) компенсацію витрат на оплату адміністратором за випуском облігацій послуг особи, яка здійснює депозитарне обслуговування, аудитора, обслуговуючої установи, а також витрат на проведення загальних зборів власників структурованих іпотечних облігацій;
3) відшкодування витрат, пов'язаних із зверненням стягнення і продажем іпотечного покриття;
4) інші винагороди чи витрати згідно з договором про управління іпотечним покриттям або рішеннями зборів власників іпотечних облігацій та їх засідань.
3. Сплата витрат і винагород адміністратора за випуском облігацій у разі емісії структурованих іпотечних облігацій здійснюється виключно за рахунок грошових доходів від іпотечного покриття шляхом утримання адміністратором за випуском облігацій відповідної суми, якщо інше не передбачено договором про управління іпотечним покриттям.
( Стаття 25 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 )
Стаття 26. Збори власників структурованих іпотечних облігацій
1. Рішення зборів власників структурованих іпотечних облігацій приймаються в порядку, передбаченому Законом України " Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" з особливостями, передбаченими цим Законом.
2. Збори вважаються правомочними приймати рішення, якщо у голосуванні з будь-якого питання порядку денного були подані голоси у кількості не менше 75 відсотків від загальної кількості голосів власників непогашених структурованих іпотечних облігацій за всіма випусками облігацій, виконання зобов’язань за якими забезпечене єдиним іпотечним покриттям.
Якщо на зборах не було прийнято рішення з жодного з питань порядку денного у зв’язку з неправомочністю зборів приймати рішення, повторні збори з тих самих питань порядку денного вважаються правомочними приймати рішення, якщо у голосуванні з будь-якого питання порядку денного були подані голоси у кількості не менше 25 відсотків від загальної кількості голосів власників непогашених структурованих іпотечних облігацій за всіма випусками облігацій, виконання зобов’язань за якими забезпечене єдиним іпотечним покриттям.
3. Крім питань, визначених Законом України " Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", до компетенції зборів власників структурованих іпотечних облігацій належить прийняття рішень з таких питань:
1) строки та умови передачі іпотечного покриття в управління новому адміністратору за випуском облігацій;
2) визначення способу звернення стягнення та порядок відшкодування витрат, пов’язаних із зверненням стягнення і продажом іпотечного покриття;
3) призначення позапланової аудиторської перевірки або позапланової перевірки іпотечного покриття;
4) з інших питань відповідно до проспекту цінних паперів (рішення про емісію цінних паперів).
( Стаття 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3265-VI від 21.04.2011, в редакції Закону № 738-IX від 19.06.2020 )
Розділ V
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ, НАГЛЯД ТА КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ІПОТЕЧНИХ ОБЛІГАЦІЙ
Стаття 27. Державне регулювання, нагляд та контроль у сфері іпотечних облігацій і діяльності фінансових установ
1. Державне регулювання, нагляд та контроль у сфері емісії та обігу іпотечних облігацій і діяльності фінансових установ здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
( Частина перша статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3480-IV від 23.02.2006, № 3610-VI від 07.07.2011; в редакції Закону № 79-IX від 12.09.2019 )
2. Державні органи здійснюють повноваження, встановлені частиною першою цієї статті, в межах їх компетенції згідно із законодавством.
3. Ліцензійні умови, у тому числі вимоги до розміру статутного і власного капіталу, порядку його визначення, ліквідності, кваліфікаційні вимоги до фахівців управителя, необхідні умови договорів, які укладаються під час провадження діяльності управителя, інші вимоги та показники, що обмежують ризики діяльності управителя, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
( Статтю 27 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 3265-VI від 21.04.2011 )
Стаття 28. Оприлюднення та розкриття інформації про іпотечні облігації
1. Емітенти, які розмістили іпотечні облігації, зобов'язані у строки, порядку та формі, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, оприлюднювати та розкривати повну інформацію про:
фінансово-господарське становище і результати своєї діяльності;
будь-які юридичні факти (дії та/або події), які можуть вплинути на виконання зобов'язань за іпотечними облігаціями;
відповідність стану іпотечного покриття вимогам цього Закону.
2. Інформацію про власників іпотечних облігацій надає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку особа, яка веде облік прав власності на іпотечні облігації, у строки, порядку та формі, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Розділ VI
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 51, ст. 292; 1999 р., № 38, ст. 339; 2001 р., № 21, ст. 103; 2002 р., № 29, ст. 194; 2005 р., № 42, ст. 465, ст. 466):
в абзаці шостому статті 1 після слів "є виключною" доповнити словами "якщо інше не передбачене законом";
частину першу статті 4 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
"діяльність з управління іпотечним покриттям - діяльність, що здійснюється за винагороду банком чи іншою фінансовою установою згідно з відповідним договором про управління іпотечним покриттям".
У зв'язку з цим абзаци сьомий і восьмий вважати відповідно абзацами восьмим і дев'ятим;
частину другу статті 7 доповнити пунктом 30-1 такого змісту:
"30-1) у межах, визначених Законом України "Про іпотечні облігації", встановлює вимоги щодо здійснення діяльності з управління іпотечним покриттям";
( Підпункт 2 пункту 2 розділу VI втратив чинність на підставі Кодексу № 2597-VIII від 18.10.2018 )
3) статтю 93 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 5-6, ст. 30; 2002 р., № 5, ст. 30) доповнити частиною такого змісту:
"Активи банку, включені до складу іпотечного покриття іпотечних облігацій, не включаються до ліквідаційної маси банку. Відчуження цих активів, у тому числі примусове, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про іпотечні облігації";
4) у Законі України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 313):
частину четверту статті 3 доповнити словами "або до закінчення строку дії іпотечного договору";
у статті 4:
у першому реченні частини першої та у частині третій слова "законом" і "Законом" замінити відповідно словами "законодавством" і "Законодавством";
у частині другій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"Державна реєстрація здійснюється особою, на яку відповідно до законодавства покладені функції щодо державної реєстрації обтяжень нерухомого майна іпотекою, на підставі повідомлення іпотекодержателя, в якому зазначається така інформація";
пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) розмір основної суми заборгованості та процентів за основним зобов'язанням та/або посилання на правочин, в якому встановлено основне зобов'язання у разі, якщо іпотекою забезпечується задоволення вимог, які можуть виникнути в майбутньому";
пункт 4 доповнити словами "або строк дії іпотечного договору в разі, якщо іпотекою забезпечується задоволення вимог, які можуть виникнути в майбутньому";
доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"Обтяження нерухомого майна іпотекою, яка виникає відповідно до закону або рішення суду (включаючи податкову заставу, предметом якої є нерухоме майно), підлягають реєстрації відповідно до законодавства у тому ж реєстрі, в якому реєструються обтяження нерухомого майна іпотекою, яка виникла відповідно до договору";
частини четверту - шосту статті 6 викласти в такій редакції:
"Якщо будівля (споруда), що передається в іпотеку, розташована на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцю на праві власності, така будівля (споруда) підлягає передачі в іпотеку разом із земельною ділянкою, на якій вона розташована. Якщо ця земельна ділянка належить іншій особі та була передана іпотекодавцю в оренду (користування), після звернення стягнення на будівлі (споруди) їх новий власник набуває права і обов'язки, які мав іпотекодавець за правочином, яким встановлено умови оренди цієї земельної ділянки (користування нею).
Якщо в іпотеку передається земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), які належать іпотекодавцю на праві власності, така земельна ділянка підлягає передачі в іпотеку разом з будівлями (спорудами), на якій вони розташовані. Після звернення стягнення на передану в іпотеку земельну ділянку, на якій розташовані будівлі (споруди), що належать іншій, ніж іпотекодавець, особі, новий власник земельної ділянки зобов'язаний надати власнику будівлі (споруди) такі ж умови користування земельною ділянкою, які мав іпотекодавець.
Об'єкти незавершеного будівництва, розташовані на переданій в іпотеку земельній ділянці, вважаються предметом іпотеки, незалежно від того, хто є власником об'єкта незавершеного будівництва";
у частині третій статті 9 слова "що міститься в іпотечному договорі або у внесених до нього змінах чи доповненнях" виключити;
статтю 11 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Майновий поручитель
Майновий поручитель несе відповідальність перед іпотекодержателем за невиконання боржником основного зобов'язання виключно в межах вартості предмета іпотеки.
У разі задоволення вимог іпотекодержателя за рахунок предмета іпотеки майновий поручитель набуває права кредитора за основним зобов'язанням";
у статті 16:
частину першу виключити;
у частині третій слово "законом" замінити словом "законодавством";
у статті 17:
абзац другий частини першої доповнити словами "або закінчення строку дії іпотечного договору";
у частині третій слово "законом" замінити словом "законодавством";
друге речення частини четвертої статті 20 викласти в такій редакції: "Відомості про видачу заставної, анулювання заставної, видачу нової заставної підлягають внесенню до відповідного державного реєстру за місцем державної реєстрації іпотеки у встановленому законодавством порядку";
пункт 7 частини другої статті 21 викласти в такій редакції:
"7) відмітка про реєстраційний номер, дату та місце державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою (цей реквізит вноситься відповідно до законодавства)";
перше речення частини першої статті 22 викласти в такій редакції:
"Для реалізації прав за заставною її власник може заявити боржнику письмову вимогу про виконання основного зобов'язання на його користь відповідно до умов договору, який обумовлює основне зобов'язання";
у частині третій статті 24 слово "законом" замінити словом "законодавством";
у статті 25:
у частині п'ятій після слів "Індосант зобов'язаний" доповнити словами "у п'ятиденний строк";
у частині шостій слова "квитанцій про" замінити словами "документів, що підтверджують";
частину другу статті 27 викласти в такій редакції:
"Відмітка про оформлення дубліката заставної повинна міститися на кожній сторінці тексту дубліката, а відомості про його видачу підлягають реєстрації за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою";
у частині другій статті 30:
перше речення доповнити словами "крім випадків включення засвідчених заставною прав до складу іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій";
друге речення виключити;
текст статті 37 викласти в такій редакції:
"Іпотекодержатель може задовольнити забезпечену іпотекою вимогу шляхом набуття права власності на предмет іпотеки. Договір про задоволення вимог іпотекодержателя, який передбачає передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов'язання, є правовою підставою для реєстрації права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, що є предметом іпотеки.
Рішення про реєстрацію права власності іпотекодержателя на нерухоме майно, що є предметом іпотеки, може бути оскаржено іпотекодавцем у суді.
Іпотекодержатель набуває предмет іпотеки у власність за вартістю, визначеною на момент такого набуття на підставі оцінки предмета іпотеки суб'єктом оціночної діяльності. У разі набуття права власності на предмет іпотеки іпотекодержатель зобов'язаний відшкодувати іпотекодавцю перевищення 90 відсотків вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя.
Право іншої особи з вищим пріоритетом щодо строкового користування нерухомим майном, набутим у власність іпотекодержателем, зберігає чинність відповідно до умов договору, яким обумовлено таке користування. Права та вимоги третіх осіб на предмет іпотеки, набутий у власність іпотекодержателем, які мають нижчий пріоритет, ніж вимога іпотекодержателя, втрачають чинність";
частину п'яту статті 38 після слів "оцінки майна" доповнити словами "суб'єктом оціночної діяльності";
5) статтю 14 Закону України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 11, ст. 140) доповнити частиною четвертою такого змісту:
"Пріоритет вимог власників іпотечних облігацій на іпотечне покриття визначається відповідно до Закону України "Про іпотечні облігації";
6) у Декреті Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 113; 1995 р., № 30, ст. 229; 2004 р., № 2, ст. 6):
у пункті 9 статті 2 слова "іпотечних сертифікатів" замінити словами "іпотечних цінних паперів (іпотечних сертифікатів та іпотечних облігацій)";
підпункт "ф" пункту 3 статті 3 доповнити словами "а також за посвідчення договорів права вимоги за іпотечними договорами".
3. Кабінету Міністрів України:
у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити розроблення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів відповідно до цього Закону;
у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону про створення державного іпотечного фонду у складі Державної іпотечної установи; в цьому законопроекті передбачити, що фінансування такого фонду здійснюватиметься через спеціальний фонд Державного бюджету України, а головним розпорядником платежів буде Державна іпотечна установа; при цьому розглянути можливість перегляду існуючих державних програм з питань будівництва житла.
Президент УкраїниВ.ЮЩЕНКО
м. Київ
22 грудня 2005 року
№ 3273-IV