• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 02.04.2009 № 327
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 квітня 2009 р. N 327
Київ
Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 642 від 03.06.2009 N 919 від 19.08.2009 N 950 від 19.08.2009 N 1065 від 16.09.2009 )
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 42
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 квітня 2009 р. N 327
ПОРЯДОК
використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються на реалізацію інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві (далі - проекти) за такими напрямами:
модернізація, реконструкція і будівництво систем водо-, теплопостачання та водовідведення із застосуванням сучасних енергозберігаючих технологій та обладнання з метою заміщення природного газу альтернативними видами палива та зменшення споживання енергоресурсів;
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1065 від 16.09.2009 )
енергозбереження у багатоквартирних житлових будинках;
встановлення приладів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії у житлових будинках;
впровадження енергозберігаючих технологій для забезпечення зовнішнього освітлення населених пунктів та у сфері поводження з твердими побутовими відходами;
модернізація рухомого складу міського електротранспорту, його систем енергоживлення з використанням енергоефективного обладнання;
дообладнання будинків твердопаливними котлами, які працюють на відновлювальних видах палива, з наданням компенсації фізичним та юридичним особам;
реконструкція системи теплозабезпечення м. Шостки з переведенням водогрійних і парових котлів на альтернативні види палива;
реконструкція теплової ізоляції магістрального теплопроводу від теплоцентралі "Північна" у м. Львові;
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 642 від 03.06.2009 )
погашення кредиторської заборгованості за виконані роботи, що виникла у 2007 і 2008 роках за бюджетними програмами "Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень" і "Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства". Погашення зазначеної заборгованості здійснюється без застосування положень цього Порядку щодо співфінансування та конкурсного відбору.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 919 від 19.08.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1065 від 16.09.2009 )
3. Фінансування проектів здійснюється на умовах співфінансування суб'єктом господарювання за рахунок власних та/або залучених коштів, у тому числі коштів місцевих бюджетів, з попереднім спрямуванням зазначених коштів суб'єктом господарювання на реалізацію проекту у таких обсягах:
для кожного проекту, що реалізується в мм. Києві, Севастополі, Сімферополі та містах, які мають статус обласного центру, - не менш як 30 відсотків суми бюджетних коштів, передбаченої для його фінансування;
для кожного проекту, що реалізується в містах республіканського (Автономної Республіки Крим) і обласного значення, - не менш як 15 відсотків суми бюджетних коштів, передбаченої для його фінансування;
для кожного проекту, що реалізується в містах, які мають статус районного центру, - не менш як 5 відсотків суми бюджетних коштів, передбаченої для його фінансування.
Дія цього пункту не поширюється на проекти, які реалізуються у селах і селищах, містах районного значення, що не мають статусу районного центру, а також на проекти, які фінансуються за напрямами, зазначеними в абзацах сьомому - дев'ятому пункту 2 цього Порядку.
( Абзац п'ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 950 від 19.08.2009 )
4. Конкурсний відбір проектів, крім тих, що фінансуються за напрямами, зазначеними в абзацах восьмому та дев'ятому пункту 2 цього Порядку, здійснюється міжвідомчою комісією, яка утворюється Мінжитлокомунгоспом за участю представників Мінфіну, Мінекономіки, Мінпаливенерго, НАЕР, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи та Національної академії наук.
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 950 від 19.08.2009 )
Порядок конкурсного відбору затверджується Мінжитлокомунгоспом за погодженням з Мінфіном.
Рішення міжвідомчої комісії оформлюється протоколом, на підставі якого Мінжитлокомунгосп готує та подає Кабінетові Міністрів України погоджений в установленому порядку проект рішення про затвердження переліку проектів та обсягів їх фінансування за рахунок бюджетних коштів.
До участі у конкурсі допускаються суб'єкти господарювання державної та комунальної власності.
5. Критеріями конкурсного відбору проектів є:
відповідність напрямам реалізації проектів з енергозбереження, зазначеним у пункті 2 цього Порядку;
наявність свідоцтва про державну реєстрацію інноваційного проекту або про державну реєстрацію пріоритетного інноваційного проекту;
реалізація проектів у строк, який не перевищує одного року;
наявність розробленої і затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації та техніко-економічного обґрунтування, у тому числі розрахунків обсягів економії природного газу, теплової енергії, електроенергії та інших енергоресурсів;
співфінансування суб'єктом господарювання за рахунок власних та/або залучених коштів, у тому числі коштів місцевих бюджетів;
наявність експертного висновку НАЕР про відповідність проекту вимогам законодавства про енергозбереження, стандартам і нормам у сфері житлово-комунального господарства.
6. До участі в конкурсному відборі не допускаються проекти, які фінансуються за рахунок коштів інших бюджетних програм та субвенцій.
7. Після прийняття рішення Кабінету Міністрів України Мінфін визначає за Мінжитлокомунгоспом бюджетну програму і закріплює за нею код програмної та функціональної класифікації видатків і кредитування бюджету та вносить в установленому порядку зміни до розпису бюджету.
Мінжитлокомунгосп у межах коштів, передбачених на виконання бюджетної програми, укладає договір із суб'єктом господарювання про надання бюджетних коштів на умовах співфінансування, в якому обов'язково зазначаються:
частка співфінансування;
строк реалізації проекту;
механізм повернення бюджетних коштів у разі невиконання суб'єктом господарювання умов цього договору.
8. Перерахування бюджетних коштів Мінжитлокомунгоспом суб'єктам господарювання здійснюється на підставі договору, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 950 від 19.08.2009; в редакції Постанови КМ N 1065 від 16.09.2009 )
9. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством.
10. Основні фонди, придбані за рахунок бюджетних коштів, в обов'язковому порядку вводяться в експлуатацію та зараховуються на баланс балансоутримувача об'єкта.
11. Бюджетні кошти не виділяються суб'єктам господарювання, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація, які реорганізуються або ліквідуються.
12. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх своєчасним та цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.