КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 квітня 2016 р. № 289 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 15 від 18.01.2017 )
Про затвердження Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 625 від 14.09.2016 - застосовується з 01.05.2016 № 703 від 11.10.2016 )
Відповідно до пункту 14 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII "Про державну службу".
Прем'єр-міністр України | А.ЯЦЕНЮК |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 квітня 2016 р. № 289
ПОЛОЖЕННЯ
про застосування стимулюючих виплат державним службовцям
1. Це Положення визначає механізм застосування стимулюючих виплат державним службовцям з метою посилення мотивації працівників державних органів до високопрофесійної, результативної та високоякісної роботи.
2. Керівники державної служби в державному органі у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати.
3. До додаткових стимулюючих виплат державним службовцям належать надбавки:
1) за інтенсивність праці;
2) за виконання особливо важливої роботи.
4. Надбавка за інтенсивність праці та надбавка за виконання особливо важливої роботи (далі - надбавки) встановлюються державним службовцям у відсотках до посадового окладу.
5. Надбавка за інтенсивність праці встановлюється державним службовцям з урахуванням таких критеріїв:
1) якість і складність підготовлених документів;
2) терміновість виконання завдань, опрацювання та підготовки документів;
3) ініціативність у роботі.
6. Надбавка за виконання особливо важливої роботи встановлюється державним службовцям з урахуванням таких критеріїв:
1) виконання завдань та функцій щодо реалізації пріоритетних напрямів державної політики, участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, проведення експертизи таких актів;
2) виконання роботи, що вимагає від працівника особливої організаційно-виконавчої компетентності та відповідальності, результатом якої є підвищення ефективності управління.
7. Встановлення надбавок Державному секретарю Кабінету Міністрів України здійснюється керівником державної служби в Секретаріаті Кабінету Міністрів України за погодженням з Прем’єр-міністром України відповідно до подання Міністра Кабінету Міністрів України.
Встановлення надбавок державним секретарям міністерств (заступникам міністрів - керівникам апарату) здійснюється керівником державної служби у відповідному міністерстві за погодженням з Міністром Кабінету Міністрів України відповідно до подання члена Кабінету Міністрів України, який очолює міністерство.
Встановлення надбавок керівникам центральних органів виконавчої влади, що не є членами Кабінету Міністрів України, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України, та їх заступникам здійснюється керівником державної служби у відповідному центральному органі виконавчої влади за погодженням з Першим віце-прем’єр-міністром України відповідно до подання Міністра Кабінету Міністрів України.
Встановлення надбавок керівникам центральних органів виконавчої влади, що не є членами Кабінету Міністрів України, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, та їх заступникам здійснюється керівником державної служби у відповідному центральному органі виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади.
Головам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій надбавки можуть встановлюватися керівником державної служби у відповідній держадміністрації за погодженням з віце-прем’єр-міністром України згідно з визначеним Кабінетом Міністрів України розподілом повноважень.
Головам районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій надбавки можуть встановлюватися керівником державної служби у відповідній держадміністрації за погодженням з головами обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Керівникам інших державних органів (керівникам державної служби), їх заступникам можуть встановлюватися надбавки керівником державної служби в державному органі за погодженням із суб’єктом призначення.
Державному секретарю Кабінету Міністрів України, державним секретарям міністерств гарантовано встановлюється надбавка за інтенсивність праці у розмірі не менше 50 відсотків посадового окладу та за виконання особливо важливої роботи у розмірі не менше 50 відсотків посадового окладу.
( Абзац восьмий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 703 від 11.10.2016 )
Урядовому уповноваженому надбавки можуть встановлюватися керівником державної служби у відповідному державному органі.
( Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 11.10.2016 )( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 625 від 14.09.2016 - застосовується з 01.05.2016 )
8. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавки скасовуються або їх розмір зменшується.