КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 29 квітня 2004 р. N 276-р
Київ
Про затвердження плану дій на 2004 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки
1. Затвердити план дій на 2004 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки (далі - план дій), що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити:
виконання завдань і заходів, передбачених планом дій;
інформування про стан виконання плану дій у порядку і строки, визначені пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1139 "Про заходи організації виконання актів законодавства з питань зайнятості населення".
3. Мінпраці:
здійснювати координацію діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов'язаної із забезпеченням виконання завдань і заходів, передбачених планом дій;
забезпечити разом з місцевими органами виконавчої влади щоквартальне звітування про стан виконання в регіонах з найвищим рівнем безробіття завдань і заходів, передбачених планом дій, на засіданні Урядового комітету соціального, науково-технічного та гуманітарного розвитку.
4. Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Мін'юсту за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади розробити і до 10 травня 2004 р. подати Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про затвердження Державної програми зайнятості населення на 2005-2008 роки".
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧІнд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 29 квітня 2004 р. N 276-р
ПЛАН
дій на 2004 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки ( 3076-14 )
I. Стан виконання заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення у 2003 році
Протягом 2003 року центральними та місцевими органами виконавчої влади забезпечувалося виконання завдань і заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення, передбачених планом дій на 2003 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки, удосконалювалася нормативно-правова база, проводилася робота з підвищення якості та ефективності використання робочої сили, здійснювалися заходи щодо збереження і створення робочих місць, сприяння зайнятості населення та запобігання масовому безробіттю, забезпечення соціальної захищеності зареєстрованих безробітних тощо.
З метою удосконалення нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення розроблено проекти законів про внесення змін до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Проводилася робота з поліпшення системи адміністративної звітності щодо стану ринку праці та створення нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності відповідно до показників, передбачених Державною програмою зайнятості населення на 2001-2004 роки. З цією метою розроблено форму бланків документів щодо проведення державних статистичних спостережень та подання адміністративних даних. Визнано за доцільне затвердити їх та запровадити в практику після внесення змін до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Проводився моніторинг використання трудових ресурсів у регіонах країни за останні роки з метою напрацювання пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності у цій сфері.
Для підвищення якості робочої сили вживалися заходи з відновлення та удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зайнятого населення відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. N 13. З цією метою розроблено проект Закону України "Про професійний розвиток персоналу на виробництві", прийняття якого сприятиме розв'язанню зазначеної проблеми.
Заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади здійснювалися заходи щодо розв'язання галузевих і регіональних проблем зайнятості населення. Так, у рамках виконання Державної програми розвитку соціальної сфери села на період до 2005 року проводилася робота, спрямована на розширення можливостей для створення у сільській місцевості додаткових робочих місць і працевлаштування незайнятих громадян, сприяння самостійній зайнятості сільського населення, залучення зареєстрованих безробітних до підприємницької діяльності. Проводився моніторинг реалізації соціальних гарантій для працівників Чорнобильської АЕС, що вивільняються у зв'язку з її закриттям, за результатами якого підготовлено законопроект про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. N 872 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. N 1090" (внесені зміни стосуються додаткових державних гарантій для працівників, які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації).
Радою міністрів Автономної Республіки Крим за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади забезпечувалося здійснення заходів щодо сприяння зайнятості депортованих осіб, які повертаються в Україну. З цією метою було активізовано роботу із створення об'єктів соціальної та промислової інфраструктури в місцях компактного проживання зазначених осіб.
Місцевими органами виконавчої влади забезпечувалося виконання завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць, а державною службою зайнятості - завдання із здійснення заходів активної політики зайнятості, спрямованих на збільшення обсягів та підвищення якості надання соціальних послуг безробітним з метою повернення їх до продуктивної праці. У результаті проведеної роботи чисельність працівників, зайнятих на новостворених робочих місцях, у 2003 році в цілому по країні досягла 651 тис. чоловік, що становить 113,3 відсотка річного завдання. Найвищих показників виконання річного завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць досягнуто в Автономній Республіці Крим, Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях і м. Києві.
За сприяння державної служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 877,3 тис. чоловік (104,6 відсотка річного завдання), у тому числі на робочі місця, що створені роботодавцями за рахунок наданих дотацій з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, - 36,9 тис. чоловік. До участі в оплачуваних громадських роботах залучено 378,6 тис. чоловік незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості (110,7 відсотка річного завдання). З числа зареєстрованих безробітних 48,5 тис. чоловік здійснено виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Пройшли професійне навчання за професіями і спеціальностями, які користуються попитом на ринку праці, з метою подальшого працевлаштування 175,5 тис. зареєстрованих безробітних. Це сприяло зменшенню навантаження на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) з 9 чоловік у 2002 році до 7 чоловік у 2003 році. Найкраще виконано річне завдання:
з працевлаштування незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості, - у Тернопільській, Херсонській, Кіровоградській, Волинській, Вінницькій і Хмельницькій областях;
із залучення до участі в оплачуваних громадських роботах незайнятого населення та зареєстрованих безробітних - у Донецькій, Чернівецькій, Одеській, Кіровоградській, Київській, Тернопільській, Закарпатській і Черкаській областях.
Державною службою зайнятості забезпечувалося підвищення якості надання соціальних послуг зареєстрованому нею незайнятому населенню. У 2003 році в системі цієї служби впроваджено Єдину технологію обслуговування незайнятого населення та вживалися заходи щодо впровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи.
Для поліпшення матеріального забезпечення зареєстрованих безробітних збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю - із 74 гривень на 1 січня 2003 р. до 80 гривень з 1 лютого 2003 року. Для окремих категорій зареєстрованих безробітних підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю: з 1 лютого 2003 р. - 90 гривень, а з 1 грудня того ж року - 100 гривень.
З метою посилення соціального захисту громадян, які працюють за кордоном, заінтересованими центральними органами виконавчої влади проводилася підготовча робота, пов'язана з приєднанням України до Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів 1977 року, а також здійснювалися заходи щодо укладення двосторонніх міждержавних і міжурядових договорів та угод з працевлаштування і соціального захисту громадян. Для упорядкування процесів, пов'язаних з використанням праці громадян України та Російської Федерації в прикордонних регіонах, опрацьовано заходи щодо визначення порядку здійснення двостороннього обміну інформацією про наявність у цих регіонах вільних робочих місць.
Центральними та місцевими органами виконавчої влади на постійній основі проводиться робота щодо регулювання соціально-трудових відносин. Зокрема, ведеться моніторинг укладення і виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, які використовують найману працю. Територіальними державними інспекціями праці постійно здійснюється контроль за додержанням законодавства про працю, в тому числі з вивільнення працівників роботодавцями та додержання ними порядку такого вивільнення. У 2003 році за результатами перевірок підприємств виявлено 6587 порушень вимог законодавства щодо трудових договорів, у тому числі їх розірвання у зв'язку з вивільненням працівників. До порушників застосовано відповідні санкції згідно із законом.
Завдяки позитивним зрушенням в економіці країни та вжитим заходам щодо сприяння зайнятості населення у 2003 році було збережено тенденцію до поліпшення ситуації на ринку праці, яка намітилась у попередні роки, зокрема:
збільшився обсяг та підвищився рівень зайнятості з одночасним зменшенням обсягу та зниженням рівня безробіття економічно активного населення;
збалансовано обсяг вивільнення та прийняття на роботу працівників завдяки перевищенню темпів прийняття над темпами вивільнення;
істотно зменшилася чисельність працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати з ініціативи адміністрації підприємств або працюють на умовах неповного робочого часу (дня чи тижня);
зросла середньомісячна заробітна плата працівників у цілому по країні;
збільшився обсяг надання соціальних послуг незайнятому населенню, зареєстрованому в державній службі зайнятості.
II. Основні завдання та очікувані результати поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення у 2004 році
В умовах переходу до ринкових відносин і здійснення структурної перебудови економіки дії Уряду у 2004 році спрямовуються на посилення регулювання ринку праці, сприяння зайнятості населення, забезпечення соціального захисту громадян від безробіття.
Пріоритетними у діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади у 2004 році є питання підвищення якості і забезпечення ефективного використання робочої сили, розв'язання регіональних та галузевих проблем зайнятості населення на депресивних територіях, у малих монофункціональних містах, шахтарських регіонах та в сільській місцевості, а також розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом вивільнюваних працівників у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС, соціальною та професійною адаптацією військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.
Основними завданнями щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення визначено:
1) розширення сфери застосування праці за рахунок збереження діючих та створення нових робочих місць;
2) сприяння у підготовці кваліфікованої робочої сили відповідно до потреб ринку праці;
3) підвищення якості робочої сили передусім шляхом удосконалення системи підготовки кадрів на виробництві та забезпечення ефективного її використання;
4) створення умов для самостійної зайнятості населення, сприяння розвитку підприємництва;
5) посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;
6) сприяння зайнятості населення на депресивних територіях та у малих монофункціональних містах шляхом економічного стимулювання їх розвитку;
7) пом'якшення соціальних наслідків закриття неперспективних вугледобувних та вуглепереробних підприємств;
8) сприяння зайнятості сільського населення в умовах реформування аграрного сектору економіки;
9) забезпечення соціального захисту вивільнюваних працівників у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС;
10) забезпечення соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку;
11) регулювання міждержавної трудової міграції, забезпечення соціального захисту трудящих-мігрантів - громадян України, здійснення контролю за діяльністю іноземців, які працюють в Україні;
12) забезпечення надійного соціального захисту незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості, та безробітних шляхом розширення та удосконалення форм їх соціальної підтримки з метою повернення до продуктивної праці.
Протягом 2004 року передбачається розширити сферу застосування праці за рахунок створення нових робочих місць для 631,5 тис. чоловік з числа незайнятого населення, працевлаштувати за сприяння державної служби зайнятості 897,5 тис. чоловік, залучити до участі в оплачуваних громадських роботах майже 382 тис. чоловік з числа незайнятого населення і зареєстрованих безробітних.
У результаті здійснення заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення у 2004 році очікується:
збільшення чисельності зайнятого населення;
посилення конкурентоспроможності робочої сили та підвищення ефективності її використання;
збільшення обсягів та підвищення якості надання соціальних послуг незайнятим громадянам, зареєстрованим у державній службі зайнятості;
зменшення обсягів та тривалості безробіття, визначеного за методологією Міжнародної організації праці (МОП);
посилення соціального захисту громадян, які працюють за кордоном.
Прогнозується, що в 2004 році чисельність зайнятого населення збільшиться в середньому на 130 тис. чоловік і становитиме близько 20,7 млн., а рівень зайнятості населення зросте на 0,4 відсоткового пункту і становитиме 57 відсотків, чисельність безробітного населення в середньому зменшиться на 110 тис. чоловік і становитиме понад 1,9 млн. чоловік, а рівень безробіття, визначений за методологією МОП, знизиться на 0,5 відсоткового пункту і досягне майже 9 відсотків економічно активного населення віком 15-70 років.
III. Основні показники ринку праці на 2004 рік
______________
* На основі повідомлень місцевих органів виконавчої влади.
IV. Розрахунковий баланс зареєстрованого ринку праці
V. Завдання з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць на 2004 рік
(тис. чоловік) | |||
Регіон | 2003 рік (звітні дані) | 2004 рік | |
прогнозні дані, передбаченіДержавною програмою зайнятості населення на 2001-2004 роки | прогнозні дані, сформовані на основі пропозицій місцевих органів виконавчої влади | ||
Автономна Республіка Крим | 24,7 | 11,6 | 21,2 |
Області: | |||
Вінницька | 14,9 | 7,4 | 15 |
Волинська | 9,1 | 8,6 | 8,6 |
Дніпропетровська | 33 | 32 | 32 |
Донецька | 70,9 | 57,5 | 71 |
Житомирська | 20,9 | 11 | 21 |
Закарпатська | 18,6 | 20,2 | 22,7 |
Запорізька | 30,3 | 15,1 | 24 |
Івано-Франківська | 23 | 24 | 24 |
Київська | 13,7 | 13 | 14,1 |
Кіровоградська | 10,6 | 7 | 11,4 |
Луганська | 37 | 12 | 37,4 |
Львівська | 39 | 29 | 39 |
Миколаївська | 19,5 | 10,7 | 19,7 |
Одеська | 57,3 | 29 | 54,4 |
Полтавська | 26,6 | 10,7 | 26,6 |
Рівненська | 8,9 | 7,3 | 8,3 |
Сумська | 22,9 | 3,5 | 22,3 |
Тернопільська | 12,3 | 6,8 | 16 |
Харківська | 48,5 | 40 | 44,3 |
Херсонська | 19,2 | 10,9 | 14 |
Хмельницька | 15,4 | 9 | 15,5 |
Черкаська | 19,8 | 3,7 | 16,7 |
Чернівецька | 9,5 | 7,8 | 10,1 |
Чернігівська | 13,9 | 12,8 | 14,1 |
м. Київ | 26,8 | 23,5 | 23,5 |
м. Севастополь | 4,7 | 3,1 | 4,6 |
______________ Усього | 651 | 427,1 | 631,5 |
VI. Завдання на 2004 рік з працевлаштування та залучення до участі в оплачуваних громадських роботах незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості
VII. Заходи на 2004 рік щодо виконання Державної програми зайнятості населення на 2001-2004 роки
Найменування заходу | Відповідальні за виконання | Строк виконання |
1. Забезпечити контроль за виконанням заходів щодо реалізації в 2004 році другого етапу Стратегії подолання бідності (розділ I), затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 р. N 810 | Мінпраці інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади | протягом року |
Формування (удосконалення) нормативно-правової бази у сфері зайнятості населення | ||
2. Забезпечити супроводження розгляду та прийняття Верховною Радою України проектів Законів України: Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення"; | Мінпраці Мінекономіки Мінфін Мін'юст за участю об'єднань роботодавців і профспілок | протягом року (згідно з графіком розгляду законопроектів) |
Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" | ||
3. Розробити законопроект про внесення змін до деяких законів щодо уточнення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у питаннях праці та зайнятості населення | Мінпраці Мінекономіки Мінфін Мін'юст за участю об'єднань роботодавців і профспілок | IV квартал |
4. Підготувати проекти відповідних актів законодавства, необхідних для ратифікації Конвенції Міжнародної організації праці N 181 "Про приватні агентства зайнятості" , і подати їх на розгляд Кабінету Міністрів України | Мінпраці МЗС Мін'юст за участю об'єднань роботодавців і профспілок | III квартал |
5. Розробити методику оцінки стану ринку праці в регіонах | Мінпраці Мінекономіки Держкомстат | протягом року |
Професійно-освітня підготовка кадрів | ||
6. Проаналізувати відповідність обсягів та напрямів підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах за державним замовленням потребам регіональних ринків праці та здійснити відповідні регулювальні заходи | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | протягом року |
7. Розробити і затвердити в установленому порядку нормативно-правовий акт щодо удосконалення порядку формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах відповідно до потреб ринку праці | МОН Мінекономіки Мінпраці інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади | III квартал |
8. Забезпечити розроблення, погодження і затвердження в установленому порядку державних стандартів професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням вимог сучасного виробництва | МОН Мінпраці інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади | протягом року |
Підвищення якості робочої сили | ||
9. Вивчити і проаналізувати стан професійного навчання персоналу підприємств та організацій різних форм власності у Львівській і Запорізькій областях, розглянувши це питання на розширеному засіданні Міжвідомчої консультативної ради з питань підготовки кадрів на виробництві | Мінпраці МОН Львівська і Запорізька облдержадміністрації | друге півріччя |
10. Провести Всеукраїнську науково-практичну конференцію з питань професійного розвитку персоналу підприємств та організацій із залученням провідних наукових установ, об'єднань роботодавців і профспілок | Мінпраці МОН інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади | -"- |
Збереження і створення робочих місць, сприяння розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення | ||
11. Забезпечити виконання завдання Уряду з розширення сфери застосування праці за рахунок створення нових робочих місць | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | протягом року |
12. Сприяти зайнятості населення шляхом відродження народних промислів, розвиток сфери сільського (зеленого) туризму, виділення незайнятому населенню приміщень та земельних ділянок для зайняття підприємницькою діяльністю, надання допомоги власникам земельних і майнових паїв у створенні приватних агропідприємств, фермерських та особистих селянських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів тощо | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | -"- |
Розв'язання регіональних і галузевих проблем зайнятості населення у сільській місцевості, шахтарських регіонах та в малих монофункціональних містах | ||
13. Розробити регіональні програми створення нових робочих місць для працівників вугільної промисловості, які вивільняються у зв'язку із закриттям шахт, у тому числі за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, передбачених на цю мету статтею 86 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" | Волинська, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Черкаська і Чернігівська облдержадміністрації | квітень |
14. Забезпечити створення нових робочих місць для працівників вугільної промисловості, які вивільняються у зв'язку із закриттям шахт, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття | Волинська, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Черкаська і Чернігівська облдержадміністрації | протягом року |
15. Забезпечити виконання завдань і заходів Державної програми розвитку соціальної сфери села на період до 2005 року в частині розширення сфери зайнятості сільського населення | Мінагрополітики інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади Рада міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрації | протягом року |
Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці | ||
16. Вивчити питання про доцільність внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" в частині посилення гарантій щодо працевлаштування інвалідів та подати відповідні пропозиції на розгляд Кабінету Міністрів України | Мінпраці Мінекономіки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | III квартал |
17. Підготувати і подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення порядку бронювання робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці | Мінпраці Мінекономіки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | IV квартал |
18. Продовжити роботу з профорієнтації та професійного навчання серед молоді різних соціальних категорій (випускники загальноосвітніх навчальних закладів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, сільська молодь, молодь з обмеженими фізичними можливостями, неповнолітні, які не МВС працюють, не навчаються та перебувають на обліку в кримінальній міліції) | МОН Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації Міністерство у справах сім'ї, дітей та молоді | протягом року |
19. Провести Всеукраїнський молодіжний ярмарок "Молодь. Праця. Перспективи" | Міністерство у справах сім'ї, дітей та молоді Мінпраці МОН Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації | перше півріччя |
20. Сприяти зайнятості військовослужбовців, звільнених у ході реформування Збройних Сил та інших військових формувань, у рамках виконання Програми соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, на період до 2005 року | Національний координаційний центр адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об'єктів заінтересовані центральні та місцеві органи виконавчої влади державна служба зайнятості | протягом року |
Сприяння зайнятості незаконно депортованих осіб різних національностей, які повертаються в Україну | ||
21. Забезпечити виконання заходів Програми сприяння соціальному становленню та адаптації кримськотатарської молоді на 2002-2005 роки , спрямованих на розв'язання проблеми зайнятості | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольська міська держадміністрація Міністерство у справах сім'ї, дітей та молоді Мінагрополітики МОН Мінпраці | -"- |
22. Сприяти зайнятості кримськотатарського населення шляхом створення об'єктів соціальної та промислової інфраструктури в місцях його компактного проживання, спеціалізованих видів туризму, зокрема етнографічного та сільського (зеленого) | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольська міська держадміністрація Держкомнацміграції Мінекономіки Держтурадміністрація Мінагрополітики | протягом року |
Соціальний захист персоналу Чорнобильської АЕС, вивільненого внаслідок її закриття | ||
23. Розробити проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. N 1090" (в частині удосконалення механізму надання виплат у разі вивільнення працівників у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС) | Мінпраці Мінфін Мін'юст | III квартал |
24. Забезпечити проведення моніторингу руху робочої сили на Чорнобильській АЕС | Київська і Чернігівська облдержадміністрації Мінпаливенерго Мінпраці державна служба зайнятості | протягом року |
Регулювання міждержавної трудової міграції, прикордонне співробітництво | ||
25. Підготувати до підписання проект Угоди між Україною і Грецькою Республікою про сезонне працевлаштування громадян та проекти договорів (угод) про працевлаштування громадян (працевлаштування сезонних працівників) між Кабінетом Міністрів України і урядами Італійської Республіки, Угорської Республіки та Чеської Республіки | Мінпраці МЗС Мін'юст | -"- |
26. Посилити згідно з Указом Президента України від 6 лютого 2003 р. N 84 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" контроль за діяльністю недержавних установ та організацій і фізичних осіб підприємців, які надають послуги на ринку праці, в тому числі у працевлаштуванні громадян за кордоном | Мінпраці МВС СБУ Державна податкова адміністрація | протягом року |
Регулювання соціально-трудових відносин | ||
27. Продовжити роботу щодо забезпечення: проведення моніторингу укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, які використовують найману працю, здійснення постійного контролю за обґрунтованістю вивільнення роботодавцями працівників та додержання ними норм законодавства щодо вивільнення та соціального захисту працівників | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації Мінпраці за участю об'єднань роботодавців і профспілок | -"- |
28. Сприяти впровадженню погодинної системи оплати праці працівників з метою підвищення ефективності використання робочої сили на підприємствах усіх форм власності | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації Мінпраці за участю об'єднань роботодавців і профспілок | після прийняття відповідного Закону |
Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним | ||
29. Забезпечити виконання завдань щодо працевлаштування на вільних та новостворених робочих місцях незайнятого населення, зареєстрованого в державній службі зайнятості, та залучення його до участі в оплачуваних громадських роботах | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації державна служба зайнятості | протягом року |
30. Продовжити роботу з розширення та удосконалення форм соціальної підтримки безробітних з метою повернення їх до продуктивної праці | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації державна служба зайнятості | протягом року |
31. Забезпечити підвищення якості надання соціальних послуг незайнятому населенню, зареєстрованому в державній службі зайнятості, шляхом запровадження Єдиної інформаційно-аналітичної системи | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації державна служба зайнятості | -"- |
32. Забезпечити поступове наближення мінімального розміру допомоги по безробіттю до прожиткового мінімуму виходячи з фінансових можливостей Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття | Мінпраці Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття | -"- |
33. Вивчити питання щодо доцільності застосування порядку надання незайнятому населенню, зареєстрованому в державній службі зайнятості права на одержання житлових субсидій незалежно від факту реєстрації у цій службі як таких, що шукають роботу, і подати відповідні пропозиції на розгляд Кабінету Міністрів України | Мінпраці Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські держадміністрації державна служба зайнятості | III квартал |