КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 березня 2011 р. № 255 Київ |
Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
Відповідно до пункту 4 статті 117 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України | М. АЗАРОВ |
Інд. 70 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2011 р. № 255
ПОРЯДОК
зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів
( У тексті Порядку слова "контролюючий орган" в усіх відмінках замінено словами "уповноважений орган" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
1. Цей Порядок визначає механізм зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів у разі вчинення ними порушень бюджетного законодавства, визначених пунктами 24, 29 і 38 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України (далі - порушення бюджетного законодавства), зокрема:
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
нецільового використання бюджетних коштів - на суму такого використання;
здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік - на суму таких видатків або наданих кредитів;
здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік - на суму бюджетних коштів, використаних бюджетною установою з іншого бюджету, ніж той, з якого вона утримується.
Не допускається зменшення бюджетних асигнувань за раніше виявлені (в тому числі іншим органом, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням бюджетного законодавства) і усунені порушення бюджетного законодавства.
2. Підставою для зменшення бюджетних асигнувань є протокол про порушення бюджетного законодавства або акт ревізії, в якому зафіксовано факт порушення бюджетного законодавства розпорядником бюджетних коштів у поточному чи минулих бюджетних періодах. Такий протокол або акт складається органом, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням бюджетного законодавства (далі - уповноважений орган).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
3. Рішення про зменшення бюджетних асигнувань головному розпоряднику коштів державного бюджету приймає Міністр фінансів, головному розпоряднику коштів місцевого бюджету - керівник місцевого фінансового органу, розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня - головний розпорядник коштів відповідного бюджету.
Рішення про зменшення бюджетних асигнувань на утримання судів, інших органів і установ системи правосуддя Міністр фінансів приймає після погодження з Вищою радою правосуддя.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
4. У разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства уповноважений орган протягом десяти робочих днів з дати підписання протоколу про порушення бюджетного законодавства або реєстрації акта ревізії, а в разі наявності заперечень (зауважень) до акта ревізії - з дати подання письмового висновку щодо таких заперечень (зауважень) подає до Мінфіну (місцевого фінансового органу, головного розпорядника коштів відповідного бюджету) протокол про порушення бюджетного законодавства або засвідчену підписом керівника уповноваженого органу копію акта ревізії, що скріплений печаткою такого органу.
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
Разом з копією акта ревізії уповноваженим органом подається довідка про порушення бюджетного законодавства, що складається у порядку, визначеному Мінфіном.
Одночасно з поданням зазначених документів керівник уповноваженого органу приймає в установленому законодавством порядку рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами розпорядника бюджетних коштів, який вчинив порушення бюджетного законодавства.
5. Міністр фінансів (керівник місцевого фінансового органу, головний розпорядник коштів відповідного бюджету) протягом п'яти робочих днів після надходження документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, приймає рішення про зменшення бюджетних асигнувань у поточному бюджетному періоді розпоряднику бюджетних коштів, який вчинив порушення бюджетного законодавства (далі - рішення про зменшення бюджетних асигнувань).
6. Виконання рішення про зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) в частині фактичного зменшення обсягу бюджетних асигнувань на суму вчиненого порушення бюджетного законодавства.
У разі необхідності до помісячного розпису асигнувань відповідного бюджету вносяться зміни шляхом збалансованого за місяцями коригування обсягу асигнувань у поточному бюджетному періоді на наступні місяці до внесення відповідних змін у бюджетні призначення державного чи місцевого бюджету.
7. У разі необхідності зменшення бюджетних призначень здійснюється шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) у встановленому порядку.
8. Рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету та відповідною бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), за якими встановлено порушення бюджетного законодавства, крім бюджетних асигнувань за захищеними видатками відповідного бюджету, визначеними статтею 55 Бюджетного кодексу України.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
У разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства за захищеними видатками бюджету, а також, якщо на момент прийняття рішення про зменшення бюджетних асигнувань обсяг невикористаних бюджетних асигнувань за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету та бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) недостатній для зменшення бюджетних асигнувань, рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за іншими кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету за такою чи іншою бюджетною програмою державного бюджету або місцевих бюджетів (кодом та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів).
( Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
У разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства за спеціальним фондом відповідного бюджету рішення про зменшення бюджетних асигнувань приймається за загальним фондом. Якщо розпорядник бюджетних коштів утримується виключно за рахунок коштів спеціального фонду відповідного бюджету, то рішення про зменшення бюджетних асигнувань у такому випадку приймається за бюджетними асигнуваннями спеціального фонду відповідного бюджету.
Недостатність невикористаних бюджетних асигнувань у поточному році за бюджетними програмами державного бюджету або місцевих бюджетів (кодами та назвою Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) у цілому для зменшення бюджетних асигнувань є підставою для перегляду Міністром фінансів (керівником місцевого фінансового органу, головним розпорядником коштів відповідного бюджету) обсягів бюджетних асигнувань відповідному розпоряднику бюджетних коштів на наступні бюджетні періоди в сторону зменшення планових граничних обсягів видатків та надання кредитів.
( Абзац четвертий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
9. Рішення про зменшення бюджетних асигнувань доводиться до відома Казначейства, його територіального органу, який здійснює обслуговування розпорядника бюджетних коштів, та до уповноваженого органу, за документами якого прийнято таке рішення, протягом двох робочих днів з дати прийняття такого рішення.
У разі неприйняття рішення про зменшення бюджетних асигнувань про це письмово інформується відповідний уповноважений орган з обґрунтуванням причин протягом зазначеного строку.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
10. У разі прийняття протягом бюджетного періоду рішень про зменшення бюджетних асигнувань місцеві фінансові органи та головні розпорядники коштів державного бюджету інформують про такі рішення Мінфін до 10 лютого наступного за звітним бюджетним періодом року за формою згідно з додатком.
( Порядок доповнено пунктом 10 згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
Додаток
до Порядку
ІНФОРМАЦІЯ
щодо прийнятих рішень про зменшення бюджетних асигнувань
( Див. текст )( Порядок доповнено додатком згідно з Постановою КМ № 48 від 26.01.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2011 р. № 255
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2006 р. № 492 "Про затвердження Порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 15, ст. 1101).
2. Пункт 4 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань проведення інспектування органами державної контрольно-ревізійної служби, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2006 р. № 1618 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 46, ст. 3085).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 січня 2007 р. № 39 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2006 р. № 492" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 6, ст. 216).