• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоровя

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 07.03.2006 № 252
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 07.03.2006
  • Номер: 252
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 07.03.2006
  • Номер: 252
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 7 березня 2006 р. N 252
Київ
Про затвердження Порядку використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я
Відповідно до статті 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. N 43 "Про заборону закупівлі закладами і установами охорони здоров'я, що фінансуються з державного бюджету, діагностикумів, вакцин, сироваток та інших медичних імунобіологічних препаратів імпортного виробництва, аналоги яких у достатній кількості виробляються в Україні" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 3, ст. 102).
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2006 р. N 252
ПОРЯДОК
використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів з державного бюджету для централізованої закупівлі лікарських і діагностичних засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), виробів медичного призначення, медичного обладнання, санітарних автотранспортних засобів, інших товарів і послуг (далі - товари і послуги) та забезпечення ними закладів охорони здоров'я відповідно до державних програм і заходів програмного характеру.
2. Закупівля товарів і послуг за кошти державного бюджету здійснюється МОЗ у межах відповідних бюджетних призначень, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", згідно із Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
3. МОЗ забезпечує розподіл централізовано закуплених товарів і послуг у кількісному та вартісному виразі в межах їх загального обсягу за результатами процедури державних закупівель на підставі заявок Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, головних управлінь (управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - територіальні органи охорони здоров'я), закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління МОЗ, та головних розпорядників коштів державного бюджету, заклади охорони здоров'я яких забезпечуються товарами і послугами за рахунок видатків, пов'язаних з виконанням централізованих заходів і програми з охорони здоров'я (далі - головні розпорядники коштів державного бюджету).
4. Вимоги щодо складання і подання заявок встановлюються МОЗ виходячи з принципу ефективності використання бюджетних коштів із застосуванням конкретних критеріїв обґрунтованості визначення потреби у забезпеченні товарами і послугами за визначеною номенклатурою та обсягами, а також з урахуванням наявних на початок року в закладах охорони здоров'я залишків товарів, включаючи ті, що надійшли за централізованими поставками у попередні роки.
5. З метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості на кінець року до тендерної документації та договору про закупівлю товарів і послуг обов'язково включається вимога щодо відповідного коригування суми договору та зобов'язання МОЗ за договором у разі зменшення бюджетних призначень під час уточнення показників Державного бюджету України на 2006 рік.
6. Після проведення в установленому порядку процедури державних закупівель МОЗ укладає з її переможцями та одержувачами бюджетних коштів, що надають послуги з постачання, зберігання, монтажу та пусконалагодження, договори про закупівлю товарів і послуг. У договорах визначаються номенклатура, обсяг та вартість закупівель відповідно до розподілу МОЗ, а також розмір плати за зазначені послуги.
7. Товари і послуги поставляються (надаються) одержувачам бюджетних коштів, територіальним органам охорони здоров'я, головним розпорядникам коштів державного бюджету або визначеним ними закладам охорони здоров'я згідно з графіками, що додаються до договорів про закупівлю, у місячний строк з моменту попередньої оплати (якщо інше не передбачено законодавством).
У разі закупівлі товарів, які виробляються на замовлення і строк вироблення яких перевищує 30 днів, МОЗ за погодженням з Мінфіном може продовжити строк поставки зазначених товарів з урахуванням реального строку їх виготовлення, але не більше ніж до 90 днів з моменту здійснення попередньої оплати.
8. МОЗ контролює роботу з виконання договорів постачальниками та одержувачами бюджетних коштів.
9. Заклади охорони здоров'я подають щокварталу у строк, визначений МОЗ, звітність про використання товарів і послуг за номенклатурою його територіальним органам та головним розпорядникам коштів державного бюджету, які після узагальнення подають відповідну звітність МОЗ за встановленою ним формою.
10. МОЗ проводить щоквартальний моніторинг рівня забезпеченості закладів охорони здоров'я товарами і послугами та невикористаних їх залишків і за його результатами коригує поставки та перерозподіляє залишки згідно з фактичною потребою у відповідних товарах.
11. МОЗ подає у визначений для квартальної зведеної фінансової звітності строк Мінфіну інформацію про виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я за встановленою ним формою.
12. Для забезпечення закупівлі за державні кошти товарів і послуг належної якості МОЗ може встановлювати обов'язкову вимогу щодо подання учасниками процедури закупівель таких документів:
гарантійного листа виробника (якщо учасник не є виробником), що підтверджує можливість поставки товару у необхідній кількості, належної якості та у визначені тендерною документацією і тендерною (ціновою) пропозицією учасника строки, або копії договору між виробником та учасником про поставку запропонованого товару;
у разі закупівлі лікарських засобів (зокрема імунобіологічних препаратів) вітчизняного виробництва - довідки Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення про відповідність виробника ліцензійним умовам або копії сертифіката відповідності вимогам належної виробничої практики підприємства; копії свідоцтва про атестацію (акредитацію) лабораторії з контролю якості лікарських засобів, виданого Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення; копії сертифіката відповідності вимогам належної виробничої практики іноземного виробника продукції "ін балк", виданого або визнаного Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення (у разі виробництва вітчизняним підприємством готових лікарських засобів з використанням нерозфасованої продукції (продукції "ін балк") іноземного виробництва);
у разі закупівлі лікарських засобів (зокрема імунобіологічних препаратів) іноземного виробництва - копії сертифіката відповідності вимогам належної виробничої практики підприємства, виданого (визнаного) Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення; копії сертифіката фармацевтичного продукту СРР, що підтверджує реєстрацію лікарських засобів у країні виробника і відповідає формату, рекомендованому ВООЗ (з обов'язковим зазначенням "Країна імпорту - Україна");
у разі закупівлі медичного обладнання та санітарних автотранспортних засобів - копій документів, що підтверджують наявність сертифікованого персоналу або сервісних центрів в Україні і можливість обслуговування в них зазначеного обладнання та автотранспортних засобів.