• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 01.04.2013 № 244 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 01.04.2013
  • Номер: 244
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 01.04.2013
  • Номер: 244
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 квітня 2013 р. № 244
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 664 від 24.07.2019 )
Про затвердження Порядку відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 359 від 10.05.2018 )
Відповідно до частини другої статті 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниМ.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 квітня 2013 р. № 244
ПОРЯДОК
відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів
1. Цей Порядок визначає механізм відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів (далі - відчуження майна).
2. Здійснення відчуження майна, строки його здійснення, пооб’єктний перелік майна боржника, що передається новоутвореному господарському товариству, перелік зобов’язань поточних кредиторів, борги за якими переводяться разом з таким майном, перелік зобов’язань, права вимоги за якими відступаються, передбачаються планом санації.
3. Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів стосовно майна боржника, яке підлягає відчуженню згідно з планом санації, скасовуються ухвалою господарського суду.
4. Відчуженню відповідно до цього Порядку можуть підлягати цілісний майновий комплекс боржника або визначена планом санації частина майна боржника з відповідною (пропорційною) частиною його зобов’язань (крім зобов’язань, що виникають за вимогами конкурсних кредиторів).
У разі коли боржник є балансоутримувачем державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації), таке майно не підлягає відчуженню у процедурі санації.
Під час визначення відповідної (пропорційної) частини зобов’язань поточних кредиторів, борги за якими переводяться на новоутворене господарське товариство, не враховується вартість:
об’єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об’єктів комунальної інфраструктури, що належать боржнику;
виключеного з обороту майна;
державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на його балансі.
5. Керуючий санацією забезпечує визначення початкової вартості майна боржника, що відчужується, відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Після визначення початкової вартості майна боржника забороняється вчиняти будь-які дії, спрямовані на зміну його вартості.
6. У разі відчуження цілісного майнового комплексу в установленому порядку відчужуються всі види майна, призначеного для провадження підприємницької діяльності боржника, зокрема приміщення, споруди, обладнання, інвентар, сировина, продукція, права вимоги, права на знаки (позначення), що індивідуалізують боржника, його продукцію, роботи, послуги (фірмове найменування, знаки для товарів і послуг), інші права, які належать боржнику, крім прав і обов’язків, які не можуть бути передані іншим особам, та забезпечених речей боржника, щодо яких забезпеченими або іншими кредиторами прийнято рішення про їх виділ із майна боржника.
7. Рішення щодо земельних ділянок, які є власністю боржника, надані йому в постійне чи тимчасове користування, зокрема на умовах оренди, приймається відповідно до Земельного кодексу України.
8. Відступлення вимог та переведення боргу здійснюється незалежно від підстав їх виникнення.
9. У разі відчуження частини майна кількість та обсяг його повинні бути такими, щоб боржник і новоутворене господарське товариство мали можливість провадження підприємницької діяльності.
У разі відчуження частини майна припинення технологічного циклу виробництва не допускається.
Відчуження частини майна не повинне обмежувати провадження боржником виробничої та іншої діяльності та/або відповідно до економічних, технічних чи інших показників подальше використання майна, що залишилося на балансі боржника, а також впливати на цілісність майнового комплексу боржника.
10. Відчуження майна здійснюється шляхом утворення на базі майна боржника господарського товариства. Вид господарського товариства зазначається у плані санації.
До статутного (складеного) капіталу господарського товариства передаються майнові активи (майно та майнові права), в тому числі відступаються права вимоги, а також переводяться борги за вимогами поточних кредиторів.
11. З моменту затвердження плану санації до моменту утворення господарського товариства не допускається задоволення боржником поточних вимог, які визначені у плані санації як такі, що переводяться до новоутвореного господарського товариства у процесі заміщення активів.
12. Розмір статутного (складеного) капіталу новоутвореного господарського товариства визначається як різниця між вартістю майнових активів та вартістю боргів за вимогами конкурсних кредиторів. Вартістю майнових активів є визначена відповідно до пункту 5 цього Порядку початкова вартість майна.
13. Керуючий санацією не пізніше наступного робочого дня після державної реєстрації новоутвореного господарського товариства письмово повідомляє:
боржників за зобов’язаннями, вимоги за якими відступлені, - про таке відступлення;
поточних кредиторів за боргами, які переведені, - про таке переведення.
14. Утворення господарського товариства здійснюється керуючим санацією від імені боржника в порядку, встановленому законодавством, з урахуванням таких особливостей:
документом, що засвідчує внесок у статутний (складений) капітал новоутвореного господарського товариства, є акт приймання-передачі, який підтверджує факт передачі цілісного майнового комплексу боржника або визначеної планом санації частини майна боржника до статутного (складеного) капіталу такого товариства;
до моменту формування органів управління новоутвореного господарського товариства після продажу на аукціоні в порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", часток (акцій) у його статутному (складеному) капіталі повноваження таких органів управління здійснює керуючий санацією.
15. Після державної реєстрації новоутвореного господарського товариства керуючий санацією зобов’язаний:
оформити акт приймання-передачі, який підтверджує факт передачі цілісного майнового комплексу боржника або визначеної планом санації частини майна боржника до статутного (складеного) капіталу такого товариства;
забезпечити державну реєстрацію прав такого товариства на все майно або частину майна (у разі відчуження частини майна боржника шляхом заміщення активів), якщо такі права підлягають державній реєстрації.
16. Усі трудові договори (контракти), укладені до дати відчуження майна, продовжують діяти. При цьому права та обов’язки роботодавця переходять до новоутвореного господарського товариства.
У разі відчуження частини майна та передачі відповідної (пропорційної) частини його поточних зобов’язань шляхом заміщення активів трудові договори (контракти), укладені з працівниками, праця яких використовувалася у виробничих підрозділах, майно яких підлягає передачі новоутвореному господарському товариству, продовжують діяти, а права та обов’язки роботодавця переходять до такого товариства.
17. Частки (акції) у статутному (складеному) капіталі новоутвореного господарського товариства включаються до складу майна боржника. Відчуження таких часток (акцій) здійснюється на аукціоні в порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
18. Після вчинення дій, зазначених у пунктах 13-16 цього Порядку, керуючий санацією від імені боржника як замовника укладає договір з організатором аукціону щодо продажу часток (акцій) новоутвореного господарського товариства та здійснює інші повноваження замовника аукціону.
Розмір часток (акцій) новоутвореного господарського товариства, які виставляються на продаж на аукціоні, визначається залежно від їх початкової вартості. Якщо початкова вартість частини часток (акцій) є достатньою для задоволення вимог кредиторів боржника, на аукціон може бути виставлена відповідна частина належних боржнику часток (акцій) господарського товариства.
19. Якщо боржник за рахунок суми, вирученої внаслідок продажу на аукціоні часток (акцій) новоутвореного господарського товариства, задовольняє вимоги кредиторів у повному обсязі, провадження у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" підлягає закриттю господарським судом за заявою керуючого санацією.
( Абзац перший пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 359 від 10.05.2018 )
Якщо суми, вирученої внаслідок продажу на аукціоні часток (акцій) новоутвореного господарського товариства, недостатньо для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, керуючий санацією пропонує кредиторам укласти мирову угоду. У разі коли мирова угода не укладена, господарський суд відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру.
Керуючий санацією здійснює зазначені в абзацах першому і другому цього пункту заходи за умови дотримання вимог і порядку, передбачених статтею 36 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .