КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 квітня 2018 р. № 237 Київ |
Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", що додається.
2. Відповідно до частини шостої
статті 108 Бюджетного кодексу України здійснити розподіл обсягу субвенції здержавного бюджетумісцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" у 2018 році згідно з додатком.
3. Обласним державним адміністраціям здійснити розподіл субвенції між обласним бюджетом, бюджетами районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.
4. Установити, що закупівля засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти) та їх доставка здійснюються на засадах співфінансування:
для обласних бюджетів, бюджетів міських територіальних громад та м. Києва, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила понад 40000 осіб, не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила менш як 40000 осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам, включаючи залишки коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
5. Установити, що в разі необхідності закупівлі засобів навчання та обладнання, навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою, у тому числі їх електронних версій та з аудіосупроводом, для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти) та закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського інноваційного освітнього проекту за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти", що відповідно до законодавства є малоцінними необоротними матеріальними активами, кошти, визначені розподілом субвенції як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання для такої закупівлі.
6. Забезпечити:
Міністерству освіти і науки - погодження розподілу обсягу субвенції, передбаченого пунктом 2 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
Міністерству фінансів - внесення після зазначеного погодження відповідних змін до розпису державного бюджету.
7. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2018 року.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 квітня 2018 р. № 237
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (далі - субвенція).
2. У цих Порядку та умовах терміни вживаються в такому значенні:
пілотні класи - класи закладів освіти, які реалізують інноваційний освітній проект всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти", та класи закладів освіти, які беруть участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти;
супервізія - комплекс заходів з надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам на добровільних засадах, що сприятиме підвищенню ефективності їх професійної діяльності та професійному розвитку;
супервізор (надавач послуг супервізії) - фахівець у сфері загальної середньої освіти, який здійснює комплекс заходів з надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам;
тренер - особа, яка пройшла навчання для підготовки тренерів-педагогів;
3. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
4. Субвенція спрямовується на:
підвищення кваліфікації педагогічних працівників: керівників, заступників керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти (базове предметне навчання) у 2025/26 навчальному році, пілотних (9) класів;
підвищення кваліфікації педагогічних працівників: керівників, заступників керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти, які беруть участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти у 2025/26 навчальному році в пілотних (10) класах;
підготовку тренерів-педагогів, супервізорів та оплату їх послуг.
5. Субвенція розподіляється між обласними бюджетами та бюджетом м. Києва рішенням Кабінету Міністрів України.
Розподіл субвенції між обласними бюджетами та бюджетом м. Києва здійснюється пропорційно кількості вчителів, які забезпечують здобуття учнями 5-11 (12) класів загальної середньої освіти на основі інформації, що міститься в програмно-апаратному комплексі "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту".
6. За рахунок субвенції здійснюються такі видатки на:
підвищення кваліфікації осіб, визначених у пункті 4 цих Порядку та умов (далі - підвищення кваліфікації);
підготовку тренерів-педагогів та супервізорів;
оплату праці тренерів-педагогів за підвищення кваліфікації;
оплату послуг супервізорів за проведення супервізії;
оплату (у разі потреби) проживання, харчування та проїзду до місця відрядження і назад тренерів-педагогів, супервізорів, які навчаються та які залучені до підвищення кваліфікації, або надання послуг з проведення супервізії в обсягах, передбачених
Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13 березня 1998 р. № 59;
придбання засобів навчання, обладнання, предметів, матеріалів і навчальної літератури, тиражування матеріалів для забезпечення здійснення закладами післядипломної педагогічної освіти заходів з підвищення кваліфікації.
7. Видатки за напрямами, визначеними пунктом 4 цих Порядку та умов, здійснюються закладами післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності.
Перелік тренерів-педагогів затверджується відповідним органом управління у сфері освіти обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) за поданням закладу післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності.
8. Оплата праці, проживання, харчування та проїзду тренерів-педагогів та супервізорів, які залучені до підвищення кваліфікації або проведення супервізії, здійснюється відповідно до умов укладеного строкового трудового договору або на підставі актів виконаних робіт у порядку, визначеному в цивільно-правовому договорі з погодинною оплатою праці, що укладається між тренером-педагогом, супервізором та керівником закладу післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності.
9. Оплата праці тренерів-педагогів та супервізорів, які залучені до підвищення кваліфікації або проведення супервізії, здійснюється за ставками погодинної оплати в розмірах, передбачених для доцента або кандидата наук (для осіб, що мають вчене звання професора або науковий ступінь доктора наук згідно із ставками, передбаченими для професора або доктора наук), за проведення навчальних занять із слухачами курсів, визначеними у додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р.
№ 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1699; 2005 р., № 40, ст. 2544).
10. Не допускається спрямування субвенції на:
закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням видатків за напрямами, зазначеними у пункті 4 цих Порядку та умов;
оплату посередницьких послуг;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
11. Казначейство перераховує щомісяця до 10 числа субвенцію на рахунки обласних бюджетів та бюджету м. Києва, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету. Перерахування субвенції здійснюється відповідно до
Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161).
12. Казначейство інформує щомісяця до 20 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції, взятих бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань та касових видатків у розрізі місцевих бюджетів із зазначенням коду бюджету.
13. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
15. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щомісяця до 10 числа наступного періоду МОН інформацію про результати використання коштів субвенції згідно з додатком.
16. Зведену інформацію про використання субвенції МОН подає щомісяця до 30 числа наступного періоду Мінфіну.
Додаток
до Порядку та умов
ІНФОРМАЦІЯ
департаменту (управління) обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) про результати використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 4 квітня 2018 р. № 237
РОЗПОДІЛ
обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" у 2018 році
тис. гривень
Код бюджету | Назва місцевого бюджету | Закупівля дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим МОН (видатки розвитку) | Підготовка тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початкових класах, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 навчальному році, вчителів закладів загальної середньої освіти (класів), в яких діти навчаються мовами національних меншин (видатки споживання) |
02100000000 | Обласний бюджет Вінницької області | 45 846,8 | 17 235,9 |
03100000000 | Обласний бюджет Волинської області | 37 792,5 | 15 934,6 |
04100000000 | Обласний бюджет Дніпропетровської області | 72 429,1 | 24 183,7 |
05100000000 | Обласний бюджет Донецької області | 38 019,3 | 13 126,8 |
06100000000 | Обласний бюджет Житомирської області | 37 420,7 | 14 417,8 |
07100000000 | Обласний бюджет Закарпатської області | 42 901,1 | 17 761,8 |
08100000000 | Обласний бюджет Запорізької області | 38 360,9 | 13 471,5 |
09100000000 | Обласний бюджет Івано-Франківської області | 41101 | 15 423,7 |
10100000000 | Обласний бюджет Київської області | 51 103,7 | 17 551,3 |
11100000000 | Обласний бюджет Кіровоградської області | 24 743 | 10 060,8 |
12100000000 | Обласний бюджет Луганської області | 15 157,6 | 5 608,7 |
13100000000 | Обласний бюджет Львівської області | 70 916,3 | 28 528,8 |
14100000000 | Обласний бюджет Миколаївської області | 29 710,3 | 10 201,2 |
15100000000 | Обласний бюджет Одеської області | 60 090,1 | 20 806,1 |
16100000000 | Обласний бюджет Полтавської області | 35 655,5 | 12 781,2 |
17100000000 | Обласний бюджет Рівненської області | 40 726,7 | 17 451,5 |
18100000000 | Обласний бюджет Сумської області | 25 224,8 | 9 583,4 |
19100000000 | Обласний бюджет Тернопільської області | 34 510,7 | 15 080,4 |
20100000000 | Обласний бюджет Харківської області | 54 772,3 | 18 492,1 |
21100000000 | Обласний бюджет Херсонської області | 27 582 | 9 820,9 |
22100000000 | Обласний бюджет Хмельницької області | 37 595,3 | 15 302,3 |
23100000000 | Обласний бюджет Черкаської області | 31 750,6 | 11 845,5 |
24100000000 | Обласний бюджет Чернівецької області | 25 884,9 | 9 824,5 |
25100000000 | Обласний бюджет Чернігівської області | 26 164,7 | 9 560 |
26000000000 | Бюджет м. Києва | 53 320,1 | 16 252,3 |
| Разом | | 998 780 | 370 306,8 |