КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 січня 1992 р. N 23 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 398 від 02.06.93 )
Про розподіл відрахувань на соціальне страхування у 1992 році
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 177 від 04.04.92 )
На виконання постанови Верховної Ради України від 6 грудня 1991 р. "Про порядок введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що госпрозрахункові підприємства й організації незалежно від форм власності та господарювання, громадські об'єднання, громадяни-підприємці, які використовують найману працю, бюджетні установи й організації, неприбуткові громадські об'єднання, громадські організації інвалідів і пенсіонерів, їх підприємства, установи та навчальні заклади спрямовують починаючи з 1 квітня 1992 р. 86 процентів загальної суми нарахованих внесків на соціальне страхування до Пенсійного фонду України і 14 процентів до Фонду соціального страхування України (колгоспи, в тому числі риболовецькі, - до централізованого фонду соціального страхування колгоспників України).
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 177 від04.04.92 )
2. Установити на 1992 рік тариф внесків на соціальне страхування для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їх праці, а також для адвокатів у розмірі 10 процентів від суми доходу. При цьому до Пенсійного фонду України спрямовується 86 процентів нарахованої суми, до Фонду соціального страхування України - 14 процентів.
Розмір доходу вказаних громадян визначається в порядку, встановленому чинним законодавством з питань оподаткування.
Платники сплачують внески щоквартально до 15 числа місяця, що настає за кварталом, у розмірі 25 процентів річної суми, нарахованої за очікуваним доходом поточного року. Після закінчення року або припинення підприємницької діяльності громадянами річна сума внесків на соціальне страхування нараховується з фактично одержаного доходу. Різниця між цією сумою і сумою, сплаченою протягом року, підлягає справлянню з платника або поверненню йому не пізніше 15 березня, а після припинення підприємницької діяльності - в 15-денний строк.
Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, та адвокати мають право на забезпечення по соціальному страхуванню за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування України.
3. Пенсійному фонду України і Фонду соціального страхування України розробити і за погодженням з Міністерством фінансів і Національним банком України затвердити порядок та умови добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, а також порядок нарахування, сплати витрачання та обліку коштів соціального страхування.
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 12 квітня 1991 р. N 91 "Про затвердження Умов та порядку державного соціального страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві, в Українській РСР" (ЗП УРСР, 1991 р., N 4, ст. 36).
Перший віце-прем'єр-міністр України Державний секретар Кабінету Міністрів України | К.МАСИК В.ПЄХОТА |
Інд. 27 |