• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розподіл відрахувань на соціальне страхування у 1992 році

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 21.01.1992 № 23 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.01.1992
  • Номер: 23
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.01.1992
  • Номер: 23
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 січня 1992 р. N 23
Київ
Про розподіл відрахувань на соціальне страхування у 1992 році
На виконання постанови Верховної Ради України від 6 грудня 1991 р. "Про порядок введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що госпрозрахункові підприємства й організації незалежно від форм власності та господарювання, громадські об'єднання, громадяни - підприємці, які використовують найману працю, спрямовують у 1992 році 91,6 процента загальної суми нарахованих внесків на соціальне страхування до Пенсійного фонду України і 8,4 процента до Фонду соціального страхування України (колгоспи, у тому числі риболовецькі, - до централізованого фонду соціального страхування колгоспників України). Бюджетні установи й організації, неприбуткові громадські об'єднання, а також громадські організації інвалідів і пенсіонерів, їх підприємства, установи та навчальні заклади спрямовують до цих фондів відповідно 86 і 14 процентів.
Бюджетні установи й організації, що здійснюють господарську діяльність, провадять відрахування на соціальне страхування окремо по бюджетній та господарській діяльності.
2. Установити на 1992 рік тариф внесків на соціальне страхування для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їх праці, а також для адвокатів у розмірі 10 процентів від суми доходу. При цьому до Пенсійного фонду України спрямовується 86 процентів нарахованої суми, до Фонду соціального страхування України - 14 процентів.
Розмір доходу вказаних громадян визначається в порядку, встановленому чинним законодавством з питань оподаткування.
Платники сплачують внески щоквартально до 15 числа місяця, що настає за кварталом, у розмірі 25 процентів річної суми, нарахованої за очікуваним доходом поточного року. Після закінчення року або припинення підприємницької діяльності громадянами річна сума внесків на соціальне страхування нараховується з фактично одержаного доходу. Різниця між цією сумою і сумою, сплаченою протягом року, підлягає справлянню з платника або поверненню йому не пізніше 15 березня, а після припинення підприємницької діяльності - в 15-денний строк.
Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, та адвокати мають право на забезпечення по соціальному страхуванню за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування України.
3. Пенсійному фонду України і Фонду соціального страхування України розробити і за погодженням з Міністерством фінансів і Національним банком України затвердити порядок та умови добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, а також порядок нарахування, сплати витрачання та обліку коштів соціального страхування.
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 12 квітня 1991 р. N 91 "Про затвердження Умов та порядку державного соціального страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві, в Українській РСР" (ЗП УРСР, 1991 р., N 4, ст. 36).
Перший віце-прем'єр-міністр України К.МАСИКДержавний секретарКабінету Міністрів України В.ПЄХОТА
Інд. 27