• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

Верховна Рада України  | Закон від 16.12.2021 № 1971-IX
7) медична довідка про стан здоров’я за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я;
8) копія військового квитка або посвідчення особи військовослужбовця (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
9) копія декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, що подана відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
18. Відомості, що містяться у поданих відповідно до частини сімнадцятої цієї статті документах, оприлюднюються упродовж двох робочих днів після закінчення строку подання заяви про участь у відкритому конкурсі на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України, крім відомостей, віднесених до інформації з обмеженим доступом (відомостей відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", інформації про стан здоров’я, контактного номера телефону, адреси електронної пошти особи, яка претендує на участь у конкурсі).
19. Конкурсна комісія протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заявок на відкритий конкурс проводить необхідні процедури, передбачені порядком проведення відкритого конкурсу, за результатами голосування складає рейтинг кандидатів на посаду члена регуляторного органу та оприлюднює його на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України. Протягом зазначеного строку також проводиться спеціальна перевірка кандидатів, передбачена Законом України "Про запобігання корупції".
20. Рішення конкурсної комісії приймаються простою більшістю голосів її членів. У разі рівного розподілу голосів голос голови конкурсної комісії є вирішальним.
21. Конкурсна комісія подає на розгляд Кабінету Міністрів України кандидатури, які отримали найвищий рейтинг і пройшли передбачену цим Законом перевірку, загальним списком у кількості з розрахунку дві особи на одну посаду члена регуляторного органу. Для кожної із сфер регулювання, визначеної частиною першою статті 2 цього Закону, подаються на розгляд не менш як дві особи.
22. Конкурсна комісія оприлюднює інформацію про кандидатів, які отримали найвищий рейтинг та подані на розгляд Кабінету Міністрів України.
23. Кабінет Міністрів України призначає на посаду члена регуляторного органу з відібраних конкурсною комісією кандидатів протягом 10 робочих днів з дня внесення конкурсною комісією відповідного подання.
Член регуляторного органу призначається на посаду розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Стаття 9. Призначення, припинення повноважень та правовий статус членів регуляторного органу
1. Строк повноважень членів регуляторного органу становить шість років. Одна й та сама особа не може бути членом регуляторного органу більше двох строків підряд.
2. Повноваження члена регуляторного органу припиняються достроково виключно у разі:
1) його відмови від подальшого виконання обов’язків шляхом подання заяви про складення своїх повноважень;
2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
3) порушення вимог щодо несумісності діяльності;
4) неможливості виконання обов’язків за станом здоров’я;
5) його смерті;
6) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
7) набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або про оголошення його померлим;
8) подання ним заяви про відставку у разі принципової незгоди з рішенням регуляторного органу;
9) невідповідності вимогам до члена регуляторного органу, передбаченим статтею 7 цього Закону;
10) набрання законної сили рішенням суду про визнання набутих ним активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами, необґрунтованими відповідно до статті 291 Цивільного процесуального кодексу України;
11) встановлення за результатами службового розслідування, передбаченого статтею 17 цього Закону, факту порушення ним вимог законів, що регулюють діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру чи поштового зв’язку, та/або невиконання обов’язків, передбачених частиною другою статті 12 цього Закону, внаслідок чого завдано шкоди правам та законним інтересам суб’єктів господарювання у зазначених сферах, кінцевих користувачів чи держави.
3. Кабінет Міністрів України приймає рішення про звільнення з посади члена регуляторного органу до закінчення строку, на який його було призначено, виключно з підстав, передбачених частиною другою цієї статті.
Не може бути підставою для дострокового звільнення члена регуляторного органу складення повноважень Кабінетом Міністрів України перед новообраною Верховною Радою України, відставка Кабінету Міністрів України, прийнята Верховною Радою України, або формування нового складу Кабінету Міністрів України.
Повноваження всіх членів регуляторного органу можуть бути припинені за рішенням Кабінету Міністрів України, у разі якщо засідання регуляторного органу не може відбутися через відсутність кворуму понад 60 календарних днів поспіль. Подання про звільнення, передбачене цим абзацом, вноситься Головою або членом регуляторного органу.
4. Член регуляторного органу набуває повноважень або припиняє їх з дня видання розпорядження Кабінету Міністрів України про його призначення або звільнення.
Член регуляторного органу не є державним службовцем.
5. Рішення про звільнення члена регуляторного органу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України із зазначенням підстави звільнення, визначеної частиною другою або третьою цієї статті.
6. Особа, повноваження якої на посаді члена регуляторного органу припинені, зобов’язана наступного року після припинення повноважень подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
Стаття 10. Голова регуляторного органу
1. Голова регуляторного органу обирається членами регуляторного органу з їх числа шляхом таємного голосування у 10-денний строк з дня набрання чинності розпорядженням Кабінету Міністрів України про їх призначення. Інформація про обрання Голови регуляторного органу публікується на офіційних веб-сайтах регуляторного органу та Кабінету Міністрів України.
2. Голова регуляторного органу переобирається кожні три роки після дня затвердження першого складу регуляторного органу відповідно до цього Закону. У разі дострокового припинення повноважень Голови регуляторного органу та після спливу трьох років з дня обрання Голови регуляторного органу члени регуляторного органу у 10-денний строк обирають члена регуляторного органу, який виконує обов’язки Голови до призначення нового члена регуляторного органу або до обрання Голови регуляторного органу.
3. Голова регуляторного органу:
1) очолює регуляторний орган, спрямовує його діяльність;
2) скликає засідання регуляторного органу та головує на них, підписує від імені регуляторного органу постанови, рішення, розпорядження;
3) підписує розпорядження на підставі рішення регуляторного органу про розподіл обов’язків між членами регуляторного органу відповідно до регламенту регуляторного органу;
4) представляє регуляторний орган у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, громадянами, громадськими об’єднаннями, а також з міжнародними установами та організаціями;
5) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України у порядку, встановленому законом;
6) визначає члена регуляторного органу, уповноваженого виконувати функції та повноваження Голови у разі його відсутності;
7) видає розпорядження про призначення та звільнення з посади керівника апарату регуляторного органу на підставі рішення регуляторного органу;
8) здійснює інші повноваження, визначені цим Законом та іншими законами України.
Стаття 11. Апарат регуляторного органу
1. Апарат регуляторного органу - це організаційно поєднана сукупність структурних підрозділів, територіальних органів і посад, що забезпечують діяльність регуляторного органу, а також виконання покладених на регуляторний орган повноважень.
Рішенням регуляторного органу в межах коштів, передбачених на його утворення, можуть утворюватися територіальні органи як структурні підрозділи, що не мають статусу юридичної особи.
Територіальні органи діють на підставі положень, що затверджуються рішенням регуляторного органу.
2. Працівники апарату регуляторного органу є державними службовцями, крім працівників, які виконують функції з обслуговування, і працівників патронатної служби.
3. Апарат регуляторного органу очолює керівник апарату, який призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням Голови регуляторного органу на підставі рішення регуляторного органу.
4. Керівник апарату є підзвітним і підконтрольним безпосередньо Голові регуляторного органу. У разі відсутності керівника апарату з поважних причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату, який призначається розпорядженням Голови регуляторного органу.
5. Керівник апарату виконує повноваження керівника державної служби в регуляторному органі. Обов’язки та повноваження керівника апарату визначаються цим Законом та Законом України "Про державну службу".
6. Гранична чисельність працівників апарату регуляторного органу затверджується Кабінетом Міністрів України. Штатний розпис апарату регуляторного органу затверджується Головою регуляторного органу.
7. Структура регуляторного органу затверджується Головою регуляторного органу на підставі рішення регуляторного органу в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України.
8. Положення про самостійні структурні підрозділи апарату регуляторного органу, положення про структурні підрозділи у складі самостійних структурних підрозділів апарату регуляторного органу, посадові інструкції працівників апарату регуляторного органу затверджуються керівником апарату.
Стаття 12. Права та обов’язки членів регуляторного органу
1. Члени регуляторного органу мають право:
1) ознайомлюватися з документами, які надходять до регуляторного органу, та документами, що розробляються, опрацьовуються регуляторним органом, його апаратом;
2) вносити пропозиції щодо організації роботи, порядку денного засідань регуляторного органу та проектів рішень регуляторного органу;
3) виступати на засіданнях регуляторного органу, брати участь в обговоренні питань, що розглядаються, вносити пропозиції щодо них відповідно до регламенту регуляторного органу;
4) брати участь у роботі дорадчих органів, робочих груп, що створюються регуляторним органом, а також у всіх заходах, що проводяться регуляторним органом.
2. Голова та члени регуляторного органу зобов’язані:
1) брати участь у всіх засіданнях регуляторного органу (крім випадків відсутності із законних підстав);
2) здійснювати підготовку питань до розгляду регуляторним органом відповідно до розподілу обов’язків;
3) брати участь у голосуванні з усіх питань, щодо яких приймаються рішення регуляторного органу;
4) не розголошувати інформацію з обмеженим доступом, яка стала їм відома у зв’язку із здійсненням ними їхніх повноважень;
5) дотримуватися вимог цього Закону та регламенту регуляторного органу.
3. У разі виникнення у члена регуляторного органу конфлікту інтересів під час виконання ним повноважень він повинен негайно повідомити про це Кабінет Міністрів України для вжиття усіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання чи усунення конфлікту інтересів.
4. Регуляторний орган затверджує правила професійної етики, що застосовуються до членів регуляторного органу та працівників апарату регуляторного органу. Правила професійної етики, зокрема, повинні містити:
1) вимоги щодо порядку проведення членами регуляторного органу зустрічей з представниками суб’єктів, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, та/або суб’єктів, пов’язаних з ними відносинами контролю, з питань провадження такими суб’єктами діяльності за участю не менше двох інших членів регуляторного органу або керівників структурних підрозділів апарату регуляторного органу, а в разі проведення зустрічей працівником апарату регуляторного органу - за участю не менше двох інших працівників;
2) порядок повідомлення членом регуляторного органу, працівником апарату регуляторного органу про наявність конфлікту інтересів у процесі виконання ним службових повноважень.
Стаття 13. Обмеження та відповідальність членів регуляторного органу та працівників апарату регуляторного органу
1. Не може бути призначена працівником апарату регуляторного органу, за виключенням посад працівників, які виконують функції з обслуговування, і працівників патронатної служби, особа, яка:
1) не відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про державну службу";
2) має непогашену або не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення кримінального правопорушення або притягалася до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, протягом одного року до дня призначення;
3) відповідно до вироку суду позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати відповідні посади;
4) не є громадянином України;
5) не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік або не пройшла спеціальну перевірку відповідно до Закону України "Про запобігання корупції";
6) прямо чи опосередковано є членом органів управління та/або володіє підприємствами або корпоративними правами будь-яких суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, або члени сім’ї якої, визначені Законом України "Про запобігання корупції", є власниками таких підприємств або корпоративних прав та/або є членами органів управління таких суб’єктів господарювання;
7) підпадає під заборону, визначену частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади".
2. Члени регуляторного органу та працівники апарату не мають права:
1) бути повіреними третіх осіб у справах регуляторного органу;
2) використовувати службове становище працівників апарату, інших посадових осіб та майно регуляторного органу у партійних чи особистих інтересах.
3. На членів регуляторного органу, працівників апарату, за виключенням посад працівників, які виконують функції з обслуговування, і працівників патронатної служби, крім встановлених цією статтею обмежень, також поширюються інші обмеження та вимоги, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
4. Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність відповідно до закону.
5. Шкода, заподіяна незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю членів регуляторного органу та посадових осіб апарату при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується за рахунок держави в порядку, визначеному законом.
6. Держава має право зворотної вимоги (регресу) до членів та посадових осіб апарату, які заподіяли шкоду, у розмірах і порядку, визначених законодавством.
Стаття 14. Порядок організації роботи регуляторного органу, прийняття та оформлення рішень
1. Засідання регуляторного органу є основною формою його роботи як колегіального органу. Порядок організації роботи регуляторного органу, зокрема проведення його засідань, визначається регламентом регуляторного органу, що затверджується ним, та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.
2. Засідання регуляторного органу проводяться у формі відкритих слухань. На відкритих слуханнях розглядаються всі питання, розгляд яких належить до повноважень регуляторного органу, крім питань, що містять інформацію з обмеженим доступом.
У разі розгляду регуляторним органом питання, що містить інформацію з обмеженим доступом, порядок доступу до якої регулюється законом, регуляторний орган приймає рішення про розгляд такого питання в режимі закритого слухання та щодо доступу осіб, які можуть бути присутніми на таких слуханнях.
3. Засідання регуляторного органу є повноважним у разі присутності на ньому більшості із загального складу регуляторного органу. У відкритих слуханнях мають право брати участь представники суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, організацій, що представляють інтереси споживачів, осіб з інвалідністю, громадських організацій, медіа та інші заінтересовані особи.
4. Регуляторний орган на своїх засіданнях розглядає та приймає рішення з питань, що належать до його компетенції.
Перелік питань, що вносяться на розгляд регуляторного органу, оприлюднюється не пізніше ніж за два робочі дні до дня проведення засідання на офіційному веб-сайті регуляторного органу.
Разом із переліком питань, що вносяться на розгляд регуляторного органу, на офіційному веб-сайті регуляторного органу оприлюднюються проекти рішень регуляторного органу (крім проектів рішень або їх частин, що містять інформацію з обмеженим доступом), відповідні додатки та обґрунтування до них, одержані зауваження та пропозиції, а також експертні висновки апарату щодо одержаних зауважень та пропозицій.
5. Голосування на засіданнях регуляторного органу здійснюється членами регуляторного органу особисто.
У разі необхідності засідання можуть проводитися дистанційно відповідно до вимог законодавства та регламенту регуляторного органу.
Рішення регуляторного органу приймаються більшістю голосів від його загального кількісного складу. Член регуляторного органу має один голос кожен.
Член регуляторного органу, не згодний з прийнятим рішенням, може письмово викласти свою окрему думку, що додається до такого рішення.
Рішення регуляторного органу оформлюються постановою, крім рішень щодо усунення порушень, виявлених під час заходів нагляду (контролю), які оформлюються розпорядженнями. Рішення регуляторного органу підписує Голова регуляторного органу.
Результати засідання регуляторного органу оформлюються протоколом. Протокол засідання регуляторного органу оприлюднюється на його офіційному веб-сайті не пізніше п’яти робочих днів з дня його проведення. Якщо до рішення регуляторного органу була подана окрема думка члена регуляторного органу, вона оприлюднюється як невід’ємна частина протоколу.
Регуляторний орган забезпечує онлайн-трансляцію засідань, що проводяться у формі відкритих слухань, на своєму офіційному веб-сайті. Зберігання записів таких трансляцій та вільний доступ до них на офіційному веб-сайті забезпечуються регуляторним органом щонайменше протягом одного року з дня проведення засідання.
6. Регуляторний орган приймає нормативно-правові акти у випадках, передбачених законом.
Рішення регуляторного органу, які є нормативно-правовими актами, оформлюються постановами та підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Такі нормативно-правові акти після їх державної реєстрації набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
7. Регуляторний орган та посадові особи апарату в межах компетенції видають акти організаційно-розпорядчого характеру або індивідуальної дії, які не є нормативно-правовими актами, - рішення, приписи, розпорядження. Розпорядчі акти оприлюднюються та набирають чинності з дня, наступного за днем їх оприлюднення на офіційному веб-сайті регуляторного органу, якщо більш пізній строк набрання чинності не встановлено самим рішенням, але не раніше дня оприлюднення рішення.
Кожний акт індивідуальної дії регуляторного органу повинен містити мотивувальну частину, в якій зазначаються щонайменше такі дані: посилання на норму чинного закону України, яка наділяє регулятора повноваженнями приймати зазначений акт індивідуальної дії; обставини, з настанням яких закони України пов’язують виникнення у регуляторного органу повноважень приймати відповідний акт, а також посилання на докази, якими підтверджується настання таких обставин.
8. Регуляторний орган у затвердженому ним порядку веде реєстр всіх прийнятих рішень та забезпечує вільний доступ до них на своєму офіційному веб-сайті.
9. Рішення регуляторного органу, крім тих частин рішень, що містять інформацію з обмеженим доступом, підлягають оприлюдненню протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття на офіційному веб-сайті регуляторного органу. Обсяг інформації з обмеженим доступом, що не підлягає розкриттю, визначається регуляторним органом на підставі клопотання заінтересованих осіб з урахуванням вимог законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про звернення громадян" та "Про захист персональних даних".
10. Рішення регуляторного органу є обов’язковими до виконання суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та поштового зв’язку.
11. Рішення регуляторного органу можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Стаття 15. Відкритість діяльності регуляторного органу
1. Регуляторний орган забезпечує відкритість своєї діяльності шляхом:
1) прийняття рішень на засіданнях, які проводяться у формі відкритих слухань, і надання можливості представникам від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань та інших заінтересованих осіб для їх вільного доступу на такі засідання;
2) інформування громадськості про плани та результати своєї роботи;
3) створення умов для участі громадськості у розробленні проектів нормативно-правових актів;
4) дотримання порядку оприлюднення проектів нормативно-правових актів та проведення консультацій, передбачених частиною другою цієї статті;
5) проведення громадських обговорень та громадських слухань;
6) залучення представників громадськості до підготовки річного та фінансового звітів та проведення громадського обговорення цих звітів до подання Кабінету Міністрів України;
7) забезпечення доступу до інформації і надання інформації за запитами відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";
8) оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті у формі відкритих даних, у тому числі:
а) порядку денного засідання регуляторного органу;
б) проектів рішень регуляторного органу разом з додатками до них та обґрунтуванням;
в) прийнятих регуляторним органом рішень разом з додатками до них;
г) результатів моніторингу;
ґ) результатів аналізу ринків електронних комунікацій;
д) актів перевірки суб’єктів господарювання та наданих суб’єктами господарювання зауважень, пояснень та обґрунтувань;
е) проекту та затвердженого кошторису регуляторного органу (змін до нього);
є) річного звіту про роботу регуляторного органу;
ж) звіту про виконання кошторису регуляторного органу;
9) оприлюднення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних публічної інформації у формі відкритих даних, що була отримана для здійснення моніторингу рівня тарифів (цін) на універсальні послуги та їх доступності споживачам;
10) забезпечення можливості перегляду на офіційному веб-сайті регуляторного органу онлайн-трансляції засідань регуляторного органу, що проводяться у формі відкритих слухань, та доступу до архіву їх записів;
11) обов’язкового письмового запрошення уповноваженого представника суб’єкта господарювання на розгляд питань щодо актів індивідуальної дії стосовно його діяльності;
12) застосування інших заходів, передбачених законами України "Про електронні комунікації", "Про поштовий зв’язок", "Про доступ до публічної інформації".
2. Кожний проект нормативно-правового акта регуляторного органу, що має ознаки регуляторного акта, разом з матеріалами, що обґрунтовують необхідність його прийняття, та аналізом регуляторного впливу оприлюднюється на офіційному веб-сайті регуляторного органу з метою проведення консультацій, одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань та інших заінтересованих осіб.
Повідомлення про оприлюднення проекту акта повинно містити:
зміст проекту акта;
поштову та електронну адреси розробника проекту акта та інших органів, до яких за ініціативою розробника надсилаються зауваження і пропозиції;
інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (адреса сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу);
інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта;
інформацію про спосіб надання зауважень і пропозицій до проекту акта.
Регуляторний орган проводить консультації щодо розроблених ним проектів регуляторних актів з органами державної влади та місцевого самоврядування з питань, що належать до сфери їх повноважень, та іншими зацікавленими сторонами. Для цього регуляторний орган направляє письмовий запит до відповідного органу разом з проектом нормативно-правового акта та аналізом регуляторного впливу до нього. Пропозиції та зауваження до проекту акта надсилаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими зацікавленими сторонами протягом 30 календарних днів з дня одержання запиту від регуляторного органу.
Оприлюднення проекту нормативно-правового акта регуляторного органу з метою одержання зауважень і пропозицій не є перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких інших форм відкритих обговорень цього проекту.
Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта, встановлюється регуляторним органом і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту акта та відповідного аналізу регуляторного впливу до нього.
Зауваження і пропозиції до проекту акта, одержані протягом встановленого строку, оприлюднюються регуляторним органом на офіційному веб-сайті не пізніше однієї доби з дати їх отримання.
Усі зауваження і пропозиції щодо проекту акта та відповідного аналізу регуляторного впливу до нього, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов’язковому розгляду регуляторним органом. За результатами цього розгляду він повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє з письмовим повідомленням про мотивацію відхилення пропозицій та зауважень. У разі необхідності регуляторний орган організовує проведення нарад з метою обговорення та роз’яснення підстав відмови від врахування поданих зауважень і пропозицій за участю осіб, які їх надали.
Неврахування регуляторним органом зауважень і пропозицій до проектів своїх актів, отриманих у ході консультацій, а також ненадання відповідними органами державної влади, органами місцевого самоврядування у встановлений строк відповіді не перешкоджає прийняттю нормативно-правового акта регуляторним органом.
У разі внесення до проекту акта суттєвих змін, тобто змін, які значно змінюють проект акта порівняно з первинною редакцією, регуляторний орган повторно проводить процедуру оприлюднення проекту нормативно-правового акта, збору і розгляду зауважень і пропозицій до нього.
За результатами консультацій регуляторний орган складає та оприлюднює на офіційному веб-сайті інформацію про проведені консультації, що містить перелік тих осіб, які взяли участь в обговоренні проекту акта, а також результати розгляду всіх зауважень і пропозицій, які надійшли від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань та інших заінтересованих осіб, з обґрунтуванням їх прийняття або відхилення. Оприлюднення інформації здійснюється не пізніше ніж за п’ять робочих днів до прийняття регуляторним органом рішення про затвердження відповідного нормативно-правового акта з метою інформування всіх, хто взяв участь у консультації, щодо результатів розгляду їх пропозицій та зауважень.
Стаття 16. Річний звіт про діяльність регуляторного органу
1. Річний звіт про діяльність регуляторного органу повинен включати інформацію, зокрема, про:
1) стан розвитку ринків електронних комунікацій та надання послуг поштового зв’язку;
2) аналіз ринків електронних комунікацій та надання послуг поштового зв’язку;
3) забезпечення універсальними послугами та обслуговуванням користувачів, споживачів;
4) стан розвитку мереж, впровадження нових технологій і послуг електронних комунікацій та поштового зв’язку;
5) користування ресурсами електронних комунікацій, радіочастотним спектром;
6) стан забезпеченості споживачів послугами електронних комунікацій, надання послуг поштового зв’язку;
7) аналіз розгляду скарг споживачів;
8) регуляторну діяльність регуляторного органу щодо виконання ним завдань і повноважень, передбачених цим та іншими законами;
9) стан державного нагляду (контролю), аналіз результатів нагляду (контролю), результати здійснення моніторингу;
10) інформацію про щорічний аудит виконання кошторису регуляторного органу;
11) стан спроможності регуляторного органу виконувати покладені цим Законом та законами України "Про електронні комунікації", "Про поштовий зв’язок" та "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж" завдання та повноваження, у тому числі забезпечення кадровими та фінансовими ресурсами.
Стаття 17. Службове розслідування щодо члена регуляторного органу
1. У разі необхідності перевірки наявності підстави для дострокового припинення повноважень члена регуляторного органу, передбаченої пунктом 11 частини другої статті 9 цього Закону, Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо проведення службового розслідування, яким визначаються голова та інші члени комісії з проведення службового розслідування, підстави, предмет, дата початку та закінчення службового розслідування.
2. Голова та члени комісії призначаються з числа осіб, які мають значний досвід роботи у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра, надання послуг поштового зв’язку та володіють необхідними знаннями і навичками для проведення такого розслідування, а також мають бездоганну ділову репутацію.
3. Службове розслідування проводиться відповідно до цієї статті та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Члени комісії з службового розслідування діють незалежно та неупереджено.
4. Акт службового розслідування подається на розгляд Кабінету Міністрів України. Рішення за результатами службового розслідування підлягає оприлюдненню з дотриманням вимог законодавства щодо захисту інформації з обмеженим доступом.
Стаття 18. Фінансування діяльності регуляторного органу
1. Фінансування діяльності регуляторного органу, його апарату здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
2. Регуляторний орган не пізніше 1 липня поточного року затверджує проект кошторису регуляторного органу на наступний рік.
Після затвердження проект кошторису разом із бюджетним запитом подається регуляторним органом до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, для його включення до проекту Державного бюджету України на відповідний рік.
Регуляторний орган затверджує кошторис після набрання чинності законом України про Державний бюджет України на відповідний рік та розміщує його на своєму офіційному веб-сайті.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за поданням регуляторного органу здійснює внесення змін до кошторису та плану державного бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) регуляторного органу, вносить відповідні зміни до розпису державного бюджету.
3. Контроль за цільовим використанням коштів регуляторного органу здійснюється відповідно до закону.
4. Звіт про виконання кошторису регуляторного органу після його розгляду та затвердження надсилається регуляторним органом Кабінету Міністрів України та оприлюднюється на офіційному веб-сайті регуляторного органу не пізніше 1 квітня року, наступного за звітним.
( Дію статті 19 зупинено на 2024 рік згідно із Законом № 3460-IX від 09.11.2023 ) ( Дію статті 19 зупинено на 2023 рік згідно із Законом № 2710-IX від 03.11.2022 )
Оплата праці членів регуляторного органу, працівників апарату регуляторного органу
1. Оплата праці членів регуляторного органу, працівників апарату регуляторного органу повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання ними службових обов’язків та стимулювати сумлінну працю.
2. Умови оплати праці, надання відпусток, соціального захисту членів регуляторного органу прирівнюються до умов, визначених Законом України "Про державну службу" для державних службовців категорії "А", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
3. Умови оплати праці, надання відпусток, соціального захисту працівників апарату регуляторного органу визначаються Законом України "Про державну службу" та Законом України "Про відпустки", іншими нормативно-правовими актами з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
4. Схема посадових окладів працівників апарату визначається Головою регуляторного органу. Установлюються такі посадові оклади членам регуляторного органу та працівникам його апарату відповідно до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом про Державний бюджет України на відповідний рік:
1) Голова регуляторного органу - 40;
2) член регуляторного органу - 30;
3) керівник, заступник керівника самостійного структурного підрозділу апарату регуляторного органу, інші працівники апарату - від 10 до 25.
5. Голові, члену регуляторного органу можуть встановлюватись такі премії:
1) місячна або квартальна премія за відмінне виконання службових обов’язків;
2) за виконання окремих особливо важливих завдань.
Рішення про встановлення премій членам та Голові регуляторного органу приймається на його засіданні відповідно до затвердженого регуляторним органом Положення про преміювання та з урахуванням особистого внеску Голови, члена регуляторного органу в загальний результат роботи. Загальний розмір премій, які може отримати Голова, член регуляторного органу за рік, не може перевищувати 50 відсотків фонду посадового окладу для відповідних посад за рік.
Стаття 20. Науково-методичне та інформаційне забезпечення регуляторного органу, взаємодія з громадськістю
1. Регуляторний орган для виконання покладених на нього завдань може утворювати консультативні та інші дорадчі органи.
Положення про такі органи затверджуються регуляторним органом.
2. Регуляторний орган для науково-методичного та інформаційного забезпечення своєї діяльності, у тому числі збалансування у процесі діяльності регуляторного органу інтересів у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та поштового зв’язку, суб’єктів господарювання і споживачів, може залучати вчених, експертів, фахівців (за їхньою згодою), а також спеціалістів центральних та місцевих органів державної влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності (за погодженням з їх керівниками).
3. Будь-які особи мають право звертатися до регуляторного органу з питань, що належать до його компетенції. Регуляторний орган розглядає такі звернення та надає відповідь заявникам у встановленому законодавством порядку.
4. При регуляторному органі діє громадська рада як консультативно-дорадчий орган, утворений з метою залучення громадян до реалізації державної політики щодо регулювання діяльності суб’єктів господарювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Положення про громадську раду, зміни до нього погоджуються з регуляторним органом та затверджуються громадською радою регуляторного органу.
Порядок утворення та діяльності громадської ради встановлюється законодавством.
Стаття 21. Співробітництво з компетентними органами інших держав
1. Регуляторний орган підтримує співробітництво з питань регулювання у сферах, зазначених у частині першій статті 2 цього Закону, з Органом європейських регуляторів для електронних комунікацій, національними органами регулювання інших держав, іншими всесвітніми, європейськими та регіональними організаціями у відповідних сферах.
2. Регуляторний орган на підставі міжнародних угод може надавати компетентним органам інших держав та отримувати від них інформацію з питань державного регулювання та нагляду (контролю), необхідну для виконання покладених на нього законом завдань у сферах, зазначених у частині першій статті 2 цього Закону.
3. Фінансування діяльності регуляторного органу повинно передбачати кошти на здійснення такого співробітництва.
Розділ III. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами):
пункт 57 частини першої статті 26 викласти в такій редакції:
"57) встановлення плати за доступ до об’єкта будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності відповідно до Закону України "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж";
у частині першій статті 30:
підпункт 18 пункту "а" викласти в такій редакції:
"18) організація недискримінаційного доступу постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, уповноважених ними осіб до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності на договірній основі з підприємствами, на балансі яких перебуває ця інфраструктура";
підпункт 13 пункту "б" викласти в такій редакції:
"13) здійснення контролю за дотриманням підприємствами комунальної власності вимог законодавства щодо забезпечення на договірній основі безперешкодного доступу постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, уповноважених ними осіб до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі, що перебуває у них на балансі, а також за правильністю обрахування плати за доступ. Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад забороняється делегування цих повноважень з контролю суб’єктам господарювання";
підпункт 12 пункту "а" частини першої статті 31 викласти в такій редакції:
"12) організація розвитку інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту комунальної власності для розміщення технічних засобів електронних комунікацій з метою задоволення потреб населення у електронних комунікаційних послугах";
2) у Законі України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 37, ст. 237 із наступними змінами):
у пункті 10 частини першої:
в абзаці першому:
перше речення викласти в такій редакції:
"10) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які користуються послугами мобільного зв’язку та не надають електронних комунікаційних послуг (далі - кінцеві користувачі послуг), а також постачальники електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного зв’язку кінцевим користувачам послуг безоплатно";
у другому реченні слова "стільникового зв’язку" замінити словами "мобільного зв’язку";
абзаци другий - п’ятий викласти в такій редакції:
"Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не сплачується кінцевими користувачами послуг у разі відправлення (здійснення) благодійного електронно-комунікаційного повідомлення.
Для цілей цього Закону послугами мобільного зв’язку вважаються електронні комунікаційні послуги, що ініціюються та надаються кінцевому користувачу послуг із застосуванням його мобільного кінцевого (термінального) обладнання, яке є радіообладнанням, може вільно переміщатися в межах усіх пунктів закінчення електронної комунікаційної мережі та з’єднується з ними з використанням радіозв’язку.
Радіозв’язок - електронні комунікації, що здійснюються з використанням радіочастотного спектра.
Роумінг - послуга мобільного зв’язку, яка забезпечує можливість кінцевим користувачам послуг одного постачальника електронних комунікаційних послуг отримувати без подання будь-якої попередньої заяви або з такою послугу у зоні дії іншого постачальника електронних комунікаційних послуг як у межах України (національний роумінг), так і за її межами";
у частині другій слова "стільникового рухомого зв’язку" замінити словами "мобільного зв’язку";
доповнити частиною третьою такого змісту:
у пункті 9 статті 2:
абзац перший викласти в такій редакції:
"9) для платників збору, визначених пунктом 10 статті 1 цього Закону, - вартість будь-яких послуг мобільного зв’язку, сплачена кінцевими користувачами цих послуг постачальнику електронних комунікаційних послуг, що їх надає, включаючи вартість вхідних та вихідних телефонних дзвінків, абонентну плату, плату за роумінг, суму страхового завдатку, авансу, зазначених у рахунку на оплату послуг мобільного зв’язку";
в абзаці другому слова "стільникового рухомого зв’язку" замінити словами "мобільного зв’язку" та доповнити словами "постачальником електронних комунікаційних послуг";
абзаци третій і четвертий викласти в такій редакції:
"У разі якщо постачальник електронних комунікаційних послуг надає послуги мобільного зв’язку кінцевому користувачу послуг безоплатно, об’єктом оподаткування є вартість таких послуг, визначена за звичайними розцінками (тарифами) такого постачальника електронних комунікаційних послуг, крім випадків надання послуг з відправлення (здійснення) благодійного електронно-комунікаційного повідомлення.
У разі якщо оператор електронних комунікацій надає технічні засоби електронних комунікацій, споруди електронних комунікацій або електронну комунікаційну мережу в оренду (лізинг) або передає ці об’єкти в інші види користування постачальнику електронних комунікаційних послуг, який надає послуги мобільного зв’язку кінцевим користувачам послуг, об’єктом оподаткування є тільки послуги мобільного зв’язку, які надаються таким постачальником таким кінцевим користувачам послуг";
в абзаці сьомому слова "мережею зв’язку" замінити словами "електронною комунікаційною мережею";
абзаци дев’ятий - одинадцятий викласти в такій редакції:
"суми, які сплачуються одним постачальником електронних комунікаційних послуг іншому постачальнику, у тому числі іноземному, зокрема, у компенсацію вартості послуг з роумінгу (або покриття від’ємного сальдо взаєморозрахунків з роумінгу), як плата за пропуск трафіка, за доступ до електронної комунікаційної мережі, інфраструктури, засобів та/або послуг з метою їх використання для надання послуг кінцевим користувачам послуг або іншим постачальникам електронних комунікаційних послуг;
вартість послуг з відправлення (здійснення) благодійного електронно-комунікаційного повідомлення.
У разі отримання благодійного електронно-комунікаційного повідомлення суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, виходячи з суми коштів, які постачальник електронних комунікаційних послуг, що надає послуги мобільного зв’язку, перераховує неприбутковій організації, у тому числі благодійній організації (крім політичних партій і кредитних спілок), або територіальній громаді, зараховуються цим постачальником електронних комунікаційних послуг у рахунок зменшення поточних платежів з цього збору протягом поточного звітного періоду";
доповнити абзацом дванадцятим такого змісту:
"У рахунок зменшення поточних платежів із збору на обов’язкове державне пенсійне страхування протягом поточного звітного періоду зараховуються суми збору, сплачені до бюджету з частини авансів за послуги мобільного зв’язку, які були повернуті кінцевим користувачам послуг або використані ними в оплату товарів чи послуг, що не є послугами мобільного зв’язку";
3) частину третю статті 6 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст. 118 із наступними змінами) доповнити пунктом 13 такого змісту:
"13) члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку";
4) абзац четвертий пункту 1.24 статті 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 29, ст. 137; 2016 р., № 47, ст. 798) викласти в такій редакції:
"Дія цього Закону не поширюється на операції постачальників електронних комунікаційних послуг з перерахування коштів на цілі благодійної діяльності, зібраних публічним збором благодійних пожертв з використанням у межах здійснення благодійного електронно-комунікаційного повідомлення, та збору коштів на цілі благодійної діяльності на підставі договору, укладеного між постачальником електронних комунікаційних послуг та неприбутковою організацією, у тому числі благодійною організацією (крім політичних партій і кредитних спілок), або територіальною громадою";
( Підпункт 5 пункту 2 розділу III втратив чинність на підставі Закону № 2722-IX від 03.11.2022 )
6) частину другу статті 3 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 9, ст. 79 із наступними змінами) доповнити абзацом сімнадцятим такого змісту:
"актів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку";
7) статтю 18 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 17, ст. 146 із наступними змінами) доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
"11. Комітет, до предмета відання якого належать питання електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, подає на розгляд Кабінету Міністрів України кандидатури членів конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, відповідно до статті 8 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку";