• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку ведення державного обліку і кадастру рослинного світу

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 22.02.2006 № 195
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 22.02.2006
  • Номер: 195
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 22.02.2006
  • Номер: 195
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 2006 р. N 195
Київ
Про затвердження Порядку ведення державного обліку і кадастру рослинного світу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1065 від 04.12.2019 N 826 від 09.09.2020 )
Відповідно до статті 38 Закону України "Про рослинний світ" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок ведення державного обліку і кадастру рослинного світу, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. N 195
ПОРЯДОК
ведення державного обліку і кадастру рослинного світу
( У тексті Порядку слово "Мінприроди" замінено словом "Мінекоенерго" згідно з Постановою КМ N 1065 від 04.12.2019 )( У тексті Порядку слово "Мінекоенерго" замінено словом "Міндовкілля" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 826 від 09.09.2020 )
1. Державний облік і кадастр рослинного світу охоплює всю територію України, включаючи її внутрішні морські води і територіальне море, континентальний шельф та виключну (морську) економічну зону, і ведеться з метою визначення кількісних, якісних та інших характеристик природних рослинних ресурсів, обсягу, характеру та режиму їх використання, а також здійснення систематичного контролю за кількісними та якісними змінами в рослинному світі і забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власників або користувачів (у тому числі орендарів) земельних ділянок відомостями про стан рослинного світу.
2. Ведення державного обліку і кадастру рослинного світу є складовою формування єдиної системи відомостей і документів про наявність об'єктів рослинного світу, їх кількісні та якісні характеристики і економічну оцінку у межах земельних ділянок, що перебувають у власності або користуванні (у тому числі в оренді), поділ природних рослинних угруповань на категорії, інші дані про природні рослинні ресурси, необхідні для забезпечення їх невиснажливого використання, відтворення та ефективної охорони.
3. Державний облік і кадастр рослинного світу ведеться за методиками, що затверджуються Міндовкіллям, шляхом виконання облікових і кадастрових робіт з використанням даних власників або користувачів (у тому числі орендарів) земельних ділянок стосовно наявності у них природних рослинних ресурсів, а також даних, що містяться у матеріалах лісо- і землевпорядкування, державного земельного, лісового та водного кадастрів, статистичної звітності про стан рослинного світу.
Форма звітної кадастрової документації та порядок її ведення визначаються Міндовкіллям за погодженням з відповідними центральними органами виконавчої влади.
4. Ведення державного обліку і кадастру рослинного світу передбачає:
визначення конкретних територій (акваторій), де виконуються облікові і кадастрові роботи, опрацювання матеріалів, що містять інформацію про флору, гриби, природні рослинні угруповання та природні рослинні ресурси на цих територіях;
облік об'єктів рослинного світу, визначення їх основних характеристик безпосередньо у навколишньому природному середовищі;
оброблення матеріалів обліку об'єктів рослинного світу із складенням зведеної відомості у розрізі Автономної Республіки Крим областей та районів;
узагальнення одержаної інформації, ведення комп'ютерної бази даних.
5. Організація ведення державного обліку і кадастру рослинного світу, координація діяльності, пов'язаної з виконанням цих робіт, зберіганням кадастрової інформації та її публікацією, здійснюється Міндовкіллям, структурними підрозділами екології та природних ресурсів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1065 від 04.12.2019 )
6. Міндовкілля відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" визначає наукові установи, на які покладається наукове супроводження робіт з ведення державного обліку і кадастру рослинного світу.
7. Міндовкілля систематизує і зберігає документацію, пов'язану з веденням державного обліку і кадастру рослинного світу, а також готує та видає в установленому порядку відповідні матеріали.
8. Узагальнені матеріали державного обліку і кадастру рослинного світу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя розміщуються один раз на п'ять років на веб-сторінках Міндовкілля, структурними підрозділами екології та природних ресурсів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та видаються на паперових носіях.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1065 від 04.12.2019 )
У разі потреби за рішенням Міндовкілля дані про зміну окремих кадастрових показників можуть видаватися через коротші проміжки часу.
9. Контроль за додержанням порядку ведення державного обліку і кадастру рослинного світу здійснює Міндовкілля.
10. Державний облік і кадастр рослинного світу ведеться за рахунок коштів Державного бюджету України.