З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 2473-VIII від 21.06.2018, ВВР, 2018, N 30, ст.239 )
Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 28, ст.135 ) ( Вводиться в дію Постановою ВР N 185/96-ВР від 07.05.96, ВВР, 1996, N 28, ст.136 )
Верховна Рада України
постановляє:
Внести до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 40, ст.364) такі зміни та доповнення:
1. Статтю 2 доповнити частиною другою такого змісту:
"При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву термін, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента".
2. Статтю 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 4. Порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.
У разі прийняття судом або арбітражним судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом термінів, передбачених експортно-імпортними контрактами, терміни, передбачені статтями 1 і 2 цього Закону, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.
У разі прийняття судом або арбітражним судом рішення про відмову в позові повністю або частково або припинення (закриття) провадження у справі чи залишення позову без розгляду терміни, передбачені статтями 1 і 2 цього Закону, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці терміни було зупинено.
У разі прийняття судом або арбітражним судом рішення про задоволення позову пеня за порушення термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом або арбітражним судом.
Державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею".
3. Частину першу статті 6 після слів "комплексного будівництва" доповнити словами "оперативного і фінансового лізингу".
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 7 травня 1996 року N 184/96-ВР |