Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 25 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова від 07.02.2025 № 175
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 лютого 2025 р. № 175
Київ
Про внесення змін до Порядку списання об’єктів державної власності
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1314 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3168; 2012 р., № 99, ст. 4016; 2017 р., № 30, ст. 877; 2019 р., № 24, ст. 854), зміни, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2025 р. № 175
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку списання об’єктів державної власності
( Див. текст )
1. У пункті 1:
1) в абзаці першому слова "основними фондами (засобами)" замінити словами "основними засобами";
2) абзац третій після слів "державні комерційні підприємства (їх об’єднання)" доповнити словами ", господарські товариства";
3) абзац четвертий після слів "наведеному в" доповнити словами " Законі України "Про управління об’єктами державної власності" та інших".
2. У пункті 4:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"4. Списанню підлягає майно, що не може бути відчужене, безоплатно передане суб’єктам господарювання, зазначеним в абзаці третьому пункту 1 цього Порядку, та щодо якого не можуть бути застосовані інші способи управління або їх застосування може бути економічно недоцільне, у разі, коли таке майно:";
2) підпункт 2 викласти в такій редакції:
"2) зруйноване (пошкоджене/знищене), відновлення якого є економічно недоцільним або неможливим, або знищене/зруйноване внаслідок аварії чи стихійного лиха, пожежі, воєнних дій або терористичних актів;";
3) доповнити пункт після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
"У разі часткового списання майна визначається первісна (переоцінена) вартість та знос частини майна, яка підлягає списанню. У разі відсутності даних щодо вартості ідентифікованої частини майна, яка підлягає списанню, вартість такої частини визначається на пропорційній основі з використанням лише таких натуральних параметрів, як площа, довжина, висота, об’єм, обсяг тощо.".
У зв’язку з цим абзаци шостий - восьмий вважати відповідно абзацами сьомим - дев’ятим.
3. В абзаці п’ятому пункту 5 слова "основних фондів (засобів)" замінити словами "основних засобів", а після слів "прийнято рішення про приватизацію" доповнити словами ", та господарських товариств".
4. У пункті 6:
1) абзац перший і підпункт 1 викласти в такій редакції:
"6. З метою отримання згоди на списання/часткове списання майна суб’єкт господарювання подає суб’єкту управління разом із зверненням стосовно списання/часткового списання майна такі документи:
1) підписане керівником суб’єкта господарювання або затверджене колегіальним виконавчим органом, якщо інше не визначено статутом суб’єкта господарювання, техніко-економічне обґрунтування необхідності списання/часткового списання майна, в якому містяться розрахунки та/або інша інформація про очікуваний фінансовий результат списання/часткового списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств, господарських товариств), напрями використання коштів, які передбачається одержати в результаті списання/часткового списання, а також інформація про вплив списання/часткового списання майна на цілісність майнового комплексу і провадження суб’єктом господарювання виробничої та іншої діяльності;";
2) підпункт 4 після слів "керівником суб’єкта господарювання" доповнити словами "або рішенням колегіального виконавчого органу, якщо інше не визначено статутом такого суб’єкта господарювання";
3) підпункт 6 після слів "користування землею" доповнити словами ", інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно".
5. У пункті 9:
1) абзац перший після слів "заступник керівника суб’єкта господарювання" доповнити словами "або уповноважена особа (член колегіального виконавчого органу, якому делеговані відповідні повноваження)";
2) абзац другий після слів "керівника суб’єкта господарювання" доповнити словами "або рішенням колегіального виконавчого органу, якщо інше не визначено статутом суб’єкта господарювання".
6. У пункті 14:
1) перше речення абзацу сьомого після слів "членами комісії" доповнити словами "особисто або накладається їх кваліфікований електронний підпис";
2) доповнити пункт після абзацу десятого новим абзацом такого змісту:
"У разі списання майна, зруйнованого (пошкодженого/знищеного) внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, відновлення якого є економічно недоцільним або неможливим, до акта на його списання додаються засвідчені копії акта обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, звіту про оцінку збитків, завданих збройною агресією Російської Федерації проти України, внаслідок знищення або пошкодження такого майна, а також рецензії, відповідно до якої такий звіт про оцінку збитків класифіковано за ознаками, передбаченими абзацами другим або третім пункту 67 Національного стандарту № 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 37, ст. 1995).".
У зв’язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом дванадцятим;
3) абзац дванадцятий після слів "суб’єкта господарювання" доповнити словами "або рішенням колегіального виконавчого органу, якщо інше не визначено статутом суб’єкта господарювання".
7. Пункт 19 після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Для списання майна об’єктів енергетичної інфраструктури, зруйнованого (пошкодженого/знищеного) внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, між суб’єктом управління та господарським товариством, що є балансоутримувачем такого майна, укладається договір про списання майна, зруйнованого (пошкодженого/знищеного) внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Такий договір укладається на весь період дії правового режиму воєнного стану в Україні та шість місяців після його припинення чи скасування на умовах, узгоджених між сторонами, та передбачає, що грошові кошти, отримані від списання майна, спрямовуються до державного бюджету. Прийняття суб’єктом управління рішення про надання згоди на списання такого майна є підставою для складення додатка до договору про списання майна, зруйнованого (пошкодженого/знищеного) внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, яким визначається перелік майна, що підлягає списанню.".
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим.
8. У пункті 21 слова "(крім випадків пошкодження майна внаслідок аварії чи стихійного лиха)" замінити словами і цифрами "(крім випадків, передбачених пунктом 21-1 цього Порядку або випадків пошкодження майна внаслідок аварії чи стихійного лиха)".
9. Доповнити Порядок пунктом 21-1такого змісту:
"21-1. На період дії правового режиму воєнного стану в Україні щодо майна об’єктів енергетичної інфраструктури, які зруйновані (пошкоджені/знищені) внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, відновлення яких є економічно недоцільним або неможливим:
1) отримані в результаті списання непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати, що є складовими майна, оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо) та підлягають продажу на конкурентних засадах відповідно до Порядку відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2023 р. № 1032 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 95, ст. 5638). Продаж такої вторинної сировини може здійснюватися без демонтажу, розбирання та не потребує погодження суб’єкта управління. Кошти, отримані від продажу такого майна, спрямовуються до державного бюджету;
2) вартість вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, що є складовими майна, визначається на підставі звіту про їх оцінку, складеного з метою відображення її результатів у бухгалтерському обліку;
3) розбирання та демонтаж майна, що пропонується до списання, може здійснюватися суб’єктом господарювання до прийняття суб’єктом управління рішення про надання згоди (згідно з цим Порядком) на списання майна за умови складення та надання суб’єкту управління засвідчених копій акта обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та звіту про оцінку збитків, завданих збройною агресією Російської Федерації проти України, внаслідок знищення або пошкодження такого майна, а також рецензії, відповідно до якої такий звіт про оцінку збитків класифіковано за ознаками, передбаченими абзацами другим або третім пункту 67 Національного стандарту № 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 37, ст. 1995).".
10. У пункті 25 слова "здачі суб’єктам господарювання, які провадять діяльність із збирання та первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" замінити словами "реалізації згідно із законодавством".
11. В абзаці шостому пункту 35 слова "витяги з реєстрів" замінити словами "інформацію/витяги з реєстрів".