| Прем'єр-міністр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
| Інд. 72 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Інформація, Заява, Форма типового документа, Порядок від 17.12.2025 № 1746
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 грудня 2025 р. № 1746
Київ
Про затвердження Порядку здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті
Відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про національну безпеку України" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті, що додається.
2. Міністерству оборони забезпечити координацію з іншими центральними органами виконавчої влади, обласними державними адміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування під час здійснення заходів, передбачених Порядком, затвердженим цією постановою.
3. Обласним державним адміністраціям (військовим адміністраціям):
забезпечити координацію та взаємодію між резидентами Дефенс Сіті, органами місцевого самоврядування та іншими заінтересованими суб’єктами з метою здійснення заходів, передбачених Порядком, затвердженим цією постановою;
визначити у місячний строк структурні підрозділи або посадових осіб, відповідальних за організацію та координацію здійснення заходів, передбачених Порядком, затвердженим цією постановою, та поінформувати про це Міністерство оборони.
4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування передбачати у відповідних місцевих бюджетах видатки на здійснення заходів з релокації та підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті в межах коштів, визначених відповідно до частин першої та третьої статті 42 Закону України "Про національну безпеку України".
5. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2026 року.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 2025 р. № 1746
ПОРЯДОК
здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті, а також умови фінансування таких заходів з метою зменшення безпекових ризиків для оборонно-промислового комплексу України та забезпечення безперервного виробництва оборонної продукції в умовах воєнного стану.
2. Дія цього Порядку поширюється на підприємства оборонно-промислового комплексу, які в установленому законодавством порядку набули статусу резидента Дефенс Сіті, і застосовується протягом дії правового режиму воєнного стану та трьох років після його припинення (скасування), але не довше строку дії правового режиму Дефенс Сіті.
3. Наведені у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей (далі - заходи з підвищення захищеності) - комплекс організаційних, інженерно-технічних та інших дій, спрямованих на забезпечення стійкості виробничих, допоміжних і складських приміщень резидентів Дефенс Сіті, безпеки працівників та безперервності виробничого процесу, що здійснюються шляхом нового будівництва об’єктів, які проектуються відповідно до державних будівельних норм, що застосовуються до захисних споруд, або реконструкції, капітального ремонту об’єктів з метою приведення їх у відповідність з такими нормами і вимогами законодавства у сфері цивільного захисту.
релокація - це комплекс заходів, що полягають у зміні місцезнаходження та перенесенні місця фактичного провадження діяльності або виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті, або його філій, відділень, або інших відокремлених підрозділів на іншу територію України.
Терміни "резидент Дефенс Сіті", "оборонні товари" вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про національну безпеку України".
4. Заходи, визначені цим Порядком, здійснюються з урахуванням:
1) забезпечення створення умов для безперервної діяльності, захисту життя і здоров’я працівників та збереження виробничих потужностей;
2) комплексний підхід до виконання завдань, пов’язаних з релокацією і підвищенням захищеності;
3) економічна обґрунтованість та ефективність використання ресурсів для мінімізації військових ризиків;
4) дотримання вимог щодо захисту інформації про резидентів Дефенс Сіті;
5) добровільність прийняття резидентами Дефенс Сіті рішень про здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності;
6) персональна відповідальність посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за належне виконання завдань, визначених цим Порядком.
5. Міноборони є центральним органом виконавчої влади, відповідальним за забезпечення організації процесу здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності резидентів Дефенс Сіті.
6. Обласні держадміністрації (військові адміністрації) та органи місцевого самоврядування сприяють резидентам Дефенс Сіті у здійсненні заходів з релокації та підвищення захищеності виробничих потужностей, здійснюють координацію дій між собою під час їх реалізації. Органи місцевого самоврядування забезпечують фінансування таких заходів у межах коштів, визначених відповідно до частин першої та третьої статті 42 Закону України "Про національну безпеку України".
Умови здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності потужностей резидентів Дефенс Сіті
7. Релокація резидента Дефенс Сіті може здійснюватися щодо юридичної особи в цілому або його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів (далі - відокремлений підрозділ).
8. Релокація відповідно до цього Порядку здійснюється за умови відповідності резидента Дефенс Сіті таким вимогам:
1) провадить діяльність з виробництва оборонних товарів протягом не менше одного звітного року, що передує даті подання заяви до Міноборони;
2) чисельність працівників резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви до Міноборони становить не менше 30 осіб;
9. Релокація відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті здійснюється за умови дотримання резидентом вимог пункту 8 цього Порядку та відповідності відокремленого підрозділу таким вимогам:
1) провадить діяльність з виробництва оборонних товарів відповідно до видів діяльності резидента Дефенс Сіті протягом не менше одного звітного року, що передує даті подання заяви до Міноборони;
2) чисельність працівників відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви до Міноборони становить не менше 20 осіб;
3) відокремлений підрозділ є податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб відповідно до статті 18 Податкового кодексу України.
Релокація відокремленого підрозділу може здійснюватися без дотримання вимог підпункту 1 цього пункту в частині провадження діяльності протягом не менше одного звітного року та підпункту 2 цього пункту - за рішенням Міноборони на підставі вмотивованого клопотання резидента Дефенс Сіті, що додається до заяви про релокацію.
10. Резидент Дефенс Сіті, який здійснює релокацію відповідно до вимог цього Порядку, не може одночасно здійснювати заходи з підвищення захищеності, крім випадків, коли релокація здійснюється щодо відокремлених підрозділів резидента, що не використовують виробничі, допоміжні або складські приміщення, стосовно яких здійснюються такі заходи.
11. Заходи з підвищення захищеності виробничих потужнестей резидента Дефенс Сіті відповідно до цього Порядку здійснюються за умови дотримання таких вимог:
1) заходи здійснюються за основним місцем ведення обліку резидента Дефенс Сіті у контролюючому органі відповідно до Податкового кодексу України;
2) чисельність працівників резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви до Міноборони становить не менше 30 осіб.
Здійснення релокації резидентів Дефенс Сіті
12. Резидент Дефенс Сіті, який має намір здійснити релокацію юридичної особи в цілому або його відокремленого підрозділу, подає до Міноборони заяву про релокацію резидента Дефенс Сіті або заяву про релокацію відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті (далі - заява про релокацію);
13. У заяві про релокацію обов’язково зазначаються:
1) відомості про юридичну особу резидента Дефенс Сіті:
повне та скорочене найменування юридичної особи (за наявності);
ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження (населений пункт, область);
контактні дані юридичної особи;
чисельність працівників резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви;
2) у заяві про релокацію відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті додатково зазначаються відомості про такий підрозділ:
повне та скорочене найменування відокремленого підрозділу (за наявності);
ідентифікаційний код відокремленого підрозділу згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження (населений пункт, область);
контактні дані;
чисельність працівників відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви;
інформація про виконання відокремленим підрозділом функцій податкового агента щодо податку на доходи фізичних осіб відповідно до статті 18 Податкового кодексу України;
3) строки здійснення релокації;
4) пріоритетні області для можливого переміщення;
5) інформація щодо потреб резидента Дефенс Сіті у:
виробничих площах, земельних ділянках із зазначенням їх основних характеристик;
підключенні виробничих потужностей до інженерних мереж із зазначенням їх основних технічних параметрів;
доступі до об’єктів інфраструктури, необхідних для забезпечення виробничої діяльності резидента Дефенс Сіті;
переміщенні обладнання із зазначенням його основних характеристик;
переміщенні працівників та забезпеченні житлом працівників із числа внутрішньо переміщених осіб.
14. Заява про релокацію резидента Дефенс Сіті та заява про релокацію відокремленого підрозділу відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті складається за формою згідно з додатками 1 і 2 і подається до Міноборони в один із таких способів:
у письмовій формі шляхом надсилання поштовим відправленням на адресу Міноборони;
в електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" шляхом надсилання на адресу електронної пошти Міноборони, зазначену на його офіційному веб-сайті, для комунікації з резидентами Дефенс Сіті.
Подання, облік, збереження, обробка та поширення документів, що містять державну таємницю, службову інформацію або інші відомості з обмеженим доступом, здійснюються в установленому законодавством порядку.
15. Міноборони протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви про релокацію скеровує її до відповідних обласних держадміністрацій (військових адміністрацій), обраних резидентом Дефенс Сіті як пріоритетні області для релокації.
16. У разі недотримання резидентом Дефенс Сіті положень пункту 13 цього Порядку або невідповідності вимогам, визначеним пунктом 8 чи 9 цього Порядку, Міноборони в строк, визначений пунктом 15 цього Порядку, повертає заяву про релокацію резиденту Дефенс Сіті без розгляду із зазначенням причин повернення.
17. Обласні держадміністрації (військові адміністрації), юрисдикція яких поширюється на територію області, обраної резидентом Дефенс Сіті для релокації, із залученням органів місцевого самоврядування, а також інших заінтересованих суб’єктів протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви про релокацію готують пропозиції щодо здійснення релокації та можливостей задоволення потреб резидента Дефенс Сіті і надсилають їх заявнику.
18. Міноборони у межах своїх повноважень та відповідно до визначених потреб резидента Дефенс Сіті у разі можливості сприяння їх реалізації із залученням інших центральних органів виконавчої влади готує пропозиції щодо релокації у строк, визначений пунктом 17 цього Порядку, та надсилає їх резиденту Дефенс Сіті.
19. За зверненням резидента Дефенс Сіті обласні держадміністрації (військові адміністрації), юрисдикція яких поширюється на територію області, обраної резидентом Дефенс Сіті для релокації, забезпечують можливість огляду виробничих приміщень, земельних ділянок та інших об’єктів для узгодження нового місцезнаходження такого резидента.
20. Резидент Дефенс Сіті у строк, що не перевищує 20 робочих днів, подає до Міноборони інформацію про обрану для релокації територію, на підставі пропозицій, наданих Міноборони, обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями), із зазначенням коду згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - КАТОТТГ), строків її здійснення та переліку заходів.
21. Міноборони протягом п’яти робочих днів з дня отримання інформації згідно з пунктом 20 цього Порядку приймає рішення про погодження релокації резидента Дефенс Сіті або його відокремленого підрозділу. У рішенні зазначаються відомості про такого резидента або його відокремлений структурний підрозділ, обране місце релокації згідно з КАТОТТГ, а також строки здійснення заходів з релокації.
22. Про прийняте рішення Міноборони протягом трьох робочих днів інформує Казначейство, обласну держадміністрацію (військову адміністрацію), юрисдикція якої поширюється на територію області, до якої здійснюється релокація, орган місцевого самоврядування та резидента Дефенс Сіті.
23. У разі необхідності релокації виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті до кількох областей або у разі складності здійснення заходів з релокації (значний обсяг або потреба у координації між значною кількістю заінтересованих суб’єктів) може утворюватися дорадчий орган (проектна група) при Міноборони для забезпечення узгодженого планування та здійснення відповідних заходів з релокації. Відомості про утворення дорадчого органу (проектної групи) зазначаються у рішенні Міноборони про погодження релокації. Склад і завдання дорадчого органу (проектної групи) визначаються з урахуванням вимог військових стандартів, що регламентують управління проектами.
24. Рішення Міноборони є підставою для вжиття обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями), юрисдикція яких поширюється на територію області, до якої здійснюється релокація, та органами місцевого самоврядування заходів із сприяння здійсненню релокації резидента Дефенс Сіті з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
25. Обласні держадміністрації (військові адміністрації), юрисдикція яких поширюється на територію області, до якої здійснюється релокація, та органи місцевого самоврядування забезпечують координацію та сприяють здійсненню резидентом Дефенс Сіті заходів з релокації в межах своїх повноважень, у тому числі шляхом:
1) координації взаємодії між резидентом Дефенс Сіті та уповноваженими органами з питань проходження дозвільних та погоджувальних процедур, необхідних для розміщення виробничих потужностей за новим місцезнаходженням, у межах повноважень, визначених законодавством;
2) організаційного супроводу (інформаційно-консультативної підтримки) та координації взаємодії з власниками (балансоутримувачами) або операторами інженерних мереж і балансоутримувачами об’єктів інфраструктури з питань приєднання виробничих потужностей до інженерних мереж та забезпечення доступу до об’єктів інфраструктури, необхідних для провадження виробничої діяльності резидента Дефенс Сіті;
3) здійснення інших заходів у межах повноважень, визначених законодавством.
Органи місцевого самоврядування забезпечують фінансування заходів, пов’язаних із здійсненням релокації резидентів Дефенс Сіті, за рахунок коштів місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень відповідно до пункту 50 цього Порядку.
26. Релокація резидента Дефенс Сіті вважається завершеною з моменту державної реєстрації змін про юридичну особу резидента Дефенс Сіті чи його відокремленого підрозділу щодо нового місцезнаходження в межах обраної для релокації території, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
27. Міноборони у разі звернення резидента Дефенс Сіті та за потреби може ініціювати проведення узгоджувальних нарад з обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями), юрисдикція яких поширюється на територію області, обраної резидентом Дефенс Сіті для здійснення релокації, із залученням резидента Дефенс Сіті, органів місцевого самоврядування та інших заінтересованих суб’єктів для врегулювання питань, пов’язаних із його релокацією. За результатами такої наради складається протокол, у якому фіксуються узгоджені рішення.
28. У разі виникнення або виявлення обставин, що унеможливлюють здійснення заходів з релокації у спосіб, погоджений рішенням Міноборони, у тому числі у разі настання обставин непереборної сили, резидент Дефенс Сіті невідкладно подає до Міноборони письмове повідомлення із зазначенням таких обставин, документального підтвердження та їх наслідків для здійснення заходів з релокації.
29. У разі підтвердження факту виникнення або виявлення обставин, що унеможливлюють здійснення заходів з релокації, та їх впливу на можливість здійснення таких заходів до рішення Міноборони про погодження релокації вносяться зміни або воно скасовується у порядку, що застосовується для прийняття рішення про погодження релокації.
30. У разі втрати юридичною особою статусу резидента Дефенс Сіті з підстав невідповідності вимогам, визначеним статтею 37 Закону України "Про національну безпеку України" (крім вимог пунктів 2 і 3 частини сьомої зазначеної статті), рішення про погодження здійснення релокації такого резидента скасовується.
Здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей
31. Заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей здійснюються резидентом Дефенс Сіті шляхом:
1) нового будівництва виробничих, допоміжних або складських приміщень відповідно до державних будівельних норм, установлених для захисних споруд, та вимог законодавства у сфері цивільного захисту;
2) реконструкції або капітального ремонту:
існуючих виробничих, допоміжних або складських приміщень, що перебувають у власності резидента Дефенс Сіті;
об’єктів державної чи комунальної власності, які перебувають у користуванні резидента Дефенс Сіті, за погодженням з відповідним органом управління або балансоутримувачем таких об’єктів.
Заходи, зазначені у підпункті 2 цього пункту, здійснюються з метою приведення об’єктів у відповідність з державними будівельними нормами, установленими для захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту.
32. Резидент Дефенс Сіті, який має намір здійснити заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей, подає до Міноборони заяву про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей.
33. У заяві про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей обов’язково зазначаються:
1) відомості про юридичну особу резидента Дефенс Сіті:
повне та скорочене найменування юридичної особи (за наявності);
код згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження (населений пункт, область) із зазначенням коду згідно з КАТОТТГ;
контактні дані;
2) чисельність працівників резидента Дефенс Сіті, які перебувають у трудових відносинах, станом на дату подання заяви;
3) строки здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей;
4) інформація щодо запланованого нового будівництва виробничих, допоміжних чи складських приміщень із характеристиками, що відповідають вимогам, установленим для захисних споруд, або реконструкції чи капітального ремонту існуючих приміщень з метою приведення їх у відповідність з державними будівельними нормами, що застосовуються до захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту;
5) орієнтовна кошторисна вартість проекту будівництва;
6) додаткові відомості (за наявності).
До заяви додається:
належним чином засвідчена копія проектно-кошторисної документації, розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку, на нове будівництво виробничих, допоміжних чи складських приміщень із характеристиками, що відповідають вимогам, установленим для захисних споруд, або на реконструкцію чи капітальний ремонт існуючих приміщень з метою приведення їх у відповідність з державними будівельними нормами, що застосовуються до захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту;
у разі, коли заходи здійснюються щодо об’єктів державної чи комунальної власності, - копія погодження з орендодавцем та із суб’єктом управління, до сфери управління якого належить відповідний об’єкт.
34. Заява про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей складається за формою згідно з додатком 3 і подається до Міноборони в один із таких способів:
у письмовій формі шляхом надсилання поштового відправлення на адресу Міноборони;
в електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" шляхом надсилання на адресу електронної пошти Міноборони, зазначену на його офіційному веб-сайті, для комунікації із резидентами Дефенс Сіті.
Подання, облік, збереження, обробка та поширення документів, що містять державну таємницю, службову інформацію або інші відомості з обмеженим доступом, здійснюються в установленому законодавством порядку.
35. Міноборони здійснює розгляд заяв про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей протягом десяти робочих днів з дня їх надходження.
36. У разі недотримання резидентом Дефенс Сіті положень пункту 34 цього Порядку або невідповідності вимогам, визначеним у пункті 11 цього Порядку, Міноборони в строк не більше трьох робочих днів повертає заяву про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резиденту Дефенс Сіті без розгляду із зазначенням причин повернення.
37. За результатами розгляду заяв про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей Міноборони протягом п’яти робочих днів приймає рішення про погодження здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті. У рішенні зазначаються відомості про такого резидента, населений пункт, у якому здійснюються такі заходи, з визначенням його коду згідно з КАТОТТГ, а також строки здійснення заходів з підвищення захищеності.
38. Про прийняте рішення Міноборони протягом трьох робочих днів інформує Казначейство, відповідну обласну держдміністрацію (військову адміністрацію), орган місцевого самоврядування та резидента Дефенс Сіті.
39. Рішення Міноборони є підставою для вжиття обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування заходів із сприяння здійсненню заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті у спосіб та порядку, визначені цим Порядком.
40. Обласні держадміністрації (військові адміністрації) та органи місцевого самоврядування забезпечують координацію та сприяють здійсненню резидентом Дефенс Сіті заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей в межах своїх повноважень, у тому числі шляхом:
1) координації взаємодії між резидентом Дефенс Сіті та уповноваженими органами з питань проходження дозвільних та погоджувальних процедур, необхідних для:
нового будівництва виробничих, допоміжних чи складських приміщень із характеристиками, що відповідають вимогам, установленим для захисних споруд;
реконструкції чи капітального ремонту існуючих приміщень з метою приведення їх у відповідність з державними будівельними нормами, що застосовуються до захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту;
2) організаційного супроводу (інформаційно-консультативної підтримки) та координації взаємодії з власниками (балансоутримувачами) або операторами інженерних мереж і балансоутримувачами об’єктів інфраструктури з питань приєднання об’єктів нового будівництва, реконструкції чи капітального ремонту до інженерних мереж та забезпечення доступу до об’єктів інфраструктури, необхідних для провадження виробничої діяльності резидента Дефенс Сіті;
3) проведення відповідних робіт на об’єктах державної чи комунальної власності, які перебувають у користуванні резидента, з метою приведення таких об’єктів у відповідність з державними будівельними нормами, що застосовуються до захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту;
4) здійснення інших заходів у межах повноважень, визначених законодавством.
Органи місцевого самоврядування забезпечують фінансування заходів, пов’язаних із підвищенням захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті, за рахунок коштів місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень відповідно до пункту 50 цього Порядку.
41. Заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті вважаються завершеними після виконання запланованих будівельних робіт відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та введення об’єкта в експлуатацію (у випадках, передбачених законодавством) з підтвердженням їх відповідності державним будівельним нормам, що застосовуються до захисних споруд, і вимогам законодавства у сфері цивільного захисту.
42. У разі виникнення або виявлення обставин, що унеможливлюють здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей у спосіб, погоджений рішенням Міноборони, у тому числі у разі настання обставин непереборної сили, резидент Дефенс Сіті невідкладно подає до Міноборони письмове повідомлення із зазначенням таких обставин, документальне підтвердження їх наслідків для здійснення заходів з підвищення захищеності.
43. У разі підтвердження факту виникнення або виявлення обставин, що унеможливлюють здійснення заходів з підвищення захищеності, та їх впливу на можливість здійснення таких заходів до рішення Міноборони про погодження здійснення заходів з підвищення захищеності вносяться зміни або воно скасовується у порядку, що застосовується для прийняття рішення про погодження здійснення заходів з підвищення захищеності.
44. У разі втрати юридичною особою статусу резидента Дефенс Сіті з підстав невідповідності вимогам, визначеним статтею 37 Закону України "Про національну безпеку України" (крім вимог пунктів 2 і 3 частини сьомої цієї статті), рішення про погодження здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей такого резидента скасовується.
Повноваження відповідальних органів
45. Міноборони:
1) забезпечує організацію процесу здійснення релокації резидентів Дефенс Сіті та здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей, координує взаємодію між обласними держдміністраціями (військовими адміністраціями) та іншими заінтересованими суб’єктами під час здійснення таких заходів та за потреби надсилає їм звернення (пропозиції, запити) щодо виконання завдань, передбачених цим Порядком, у межах їх повноважень;
2) розробляє та надає обласним держадміністраціям (військовим адміністраціям) і органам місцевого самоврядування методичні рекомендації, інформаційні та організаційні матеріали щодо реалізації положень цього Порядку;
3) приймає рішення про погодження здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті;
4) веде облік резидентів Дефенс Сіті, які перебувають у процесі здійснення релокації або заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей.
46. Обласні держадміністрації (військові адміністрації):
1) координують діяльність органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади та інших заінтересованих суб’єктів, пов’язану із здійсненням релокації резидентів Дефенс Сіті та заходів з підвищення захищеності їх виробничих потужностей;
2) сприяють резидентам Дефенс Сіті у здійсненні заходів відповідно до цього Порядку;
3) проводять моніторинг стану здійснення заходів, передбачених цим Порядком, запитують у межах повноважень інформацію, необхідну для такого моніторингу;
4) інформують Міноборони про здійснені заходи з релокації та заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті у порядку та спосіб, визначені цим Порядком.
47. Органи місцевого самоврядування:
1) сприяють резидентам Дефенс Сіті у здійсненні заходів у порядку та спосіб, визначені цим Порядком;
2) здійснюють фінансування заходів із здійснення релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті за рахунок коштів місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень;
3) сприяють залученню коштів з інших джерел, не заборонених законодавством, для фінансування здійснення заходів з релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті;
4) інформують обласні держадміністрації (військові адміністрації) про здійснення заходів з релокації та заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті в порядку та спосіб, визначені цим Порядком.
Фінансування заходів
48. Фінансування заходів з релокації та підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів у межах бюджетних призначень з урахуванням норм частин першої та третьої статті 42 Закону України "Про національну безпеку України".
49. Перелік заходів, що фінансуються, та обсяги їх фінансування з місцевих бюджетів визначаються за погодженням із резидентом Дефенс Сті на підставі рішення Міноборони про погодження таких заходів та затверджуються рішенням відповідної місцевої ради у порядку, встановленому бюджетним законодавством.
50. Видатки місцевих бюджетів на здійснення заходів з релокації та підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті можуть передбачатися на:
1) фінансування або співфінансування робіт (послуг), пов’язаних з облаштуванням інфраструктурних об’єктів, що перебувають у державній чи комунальній власності та є необхідними для провадження виробничої діяльності резидента Дефенс Сіті, коли замовником виступає відповідний власник (балансоутримувач) такого об’єкта;
2) фінансування або співфінансування робіт (послуг), необхідних для забезпечення електро-, водо-, газопостачання, водовідведення, поводження з відходами та інших комунікацій і інженерних мереж, необхідних для провадження виробничої діяльності резидента Дефенс Сіті;
3) відшкодування фактично понесених витрат резидента на підставі підтвердних документів, пов’язаних з перевезенням майна та працівників резидента Дефенс Сіті АТ "Українська залізниця", його філіями, структурними підрозділами, дочірніми підприємствами та іншими юридичними особами, засновником або учасником яких є АТ "Українська залізниця", а також АТ "Укрпошта", його філіями, структурними підрозділами, дочірніми підприємствами та іншими юридичними особами, засновником або учасником яких є АТ "Укрпошта";
4) відшкодування витрат резидента Дефенс Сіті на оренду комунального та державного майна у межах строку, що не перевищує п’яти років, відповідно до рішення органів місцевого самоврядування;
5) фінансування заходів з реконструкції або капітального ремонту об’єктів комунальної або державної власності з метою приведення їх у відповідність з державними будівельними нормами, що застосовуються до захисних споруд, та вимогами законодавства у сфері цивільного захисту, коли замовником є відповідний власник (балансоутримувач);
6) фінансування будівництва, реконструкції або капітального ремонту, а також функціонування об’єктів житлового фонду комунальної або державної власності, об’єктів комунального господарства, закладів освіти, культури та охорони здоров’я, необхідних для задоволення потреб працівників резидентів Дефенс Сіті.
51. За рахунок бюджетних коштів не здійснюється фінансування витрат на придбання у приватну власність нерухомого майна та земельних ділянок, а також інших витрат, не передбачених пунктом 50 цього Порядку.
Контроль і звітування
52. Контроль за здійсненням заходів з релокації та підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті здійснюється Міноборони, обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування у межах їх повноважень.
53. У межах здійснення контролю забезпечуються координація та взаємодія між уповноваженими суб’єктами, моніторинг стану виконання заходів, вжиття заходів реагування у разі виявлення порушень.
54. У разі здійснення на відповідній території заходів з релокації або заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті органи місцевого самоврядування подають щокварталу до 10 числа наступного місяця відповідній обласній держадміністрації (військовій адміністрації) інформацію про здійснені заходи з релокації та з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті.
55. У разі здійснення на відповідній території заходів з релокації або підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті обласні держадміністрації (військові адміністрації) подають щокварталу до 20 наступного числа місяця Міноборониінформацію про здійснені такі заходи за формою згідно з додатком 4.
56. На підставі узагальненої інформації, отриманої від обласних держадміністрацій (військових адміністрацій), Міноборони веде облік резидентів Дефенс Сіті, які перебувають у процесі релокації та здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті, та відображає стан їх виконання.
57. Контроль за цільовим використанням коштів, що спрямовуються на фінансування заходів, пов’язаних з релокацією та підвищенням захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті, здійснюється в установленому законодавством порядку.
58. Резиденти Дефенс Сіті, які отримують фінансування або відшкодування витрат відповідно до цього Порядку, зобов’язані подавати до органів місцевого самоврядування та інших органів, що здійснюють фінансування або відшкодування витрат, звіти про використання отриманих коштів та підтвердні документи, що засвідчують їх цільове використання, у порядку та строки, визначені відповідними актами таких органів.
Додаток 1
до Порядку
ЗАЯВА
про релокацію резидента Дефенс Сіті
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку
ЗАЯВА
про релокацію відокремленого підрозділу резидента Дефенс Сіті
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку
ЗАЯВА
про здійснення заходів з підвищення захищеності виробничих потужностей резидента Дефенс Сіті
( Див. текст )
Додаток 4
до Порядку
ІНФОРМАЦІЯ
про здійснені заходи з релокації та заходи з підвищення захищеності виробничих потужностей резидентів Дефенс Сіті
( Див. текст )
