| Прем'єр-міністр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
| Інд. 28 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Умови, Порядок від 19.12.2025 № 1713
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 грудня 2025 р. № 1713
Київ
Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання грошової допомоги закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо реалізації спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання грошової допомоги 1500 закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік.
2. Затвердити Порядок та умови отримання грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) закладами освіти на 2025/2026 навчальний рік, що додаються.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 грудня 2025 р. № 1713
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
отримання грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) закладами освіти на 2025/2026 навчальний рік
Загальна частина
1. Ці Порядок та умови визначають механізм відбору закладів освіти та отримання такими закладами у 2025/2026 навчальному році грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) (далі - ЮНІСЕФ) в рамках спільного з ЮНІСЕФ проекту щодо надання грошової допомоги закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік (далі - допомога).
Метою надання допомоги є забезпечення підготовки закладів освіти до зимового періоду та підвищення їх енергетичної стійкості на території Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської або Чернігівської областей.
Терміни, що використовуються у цих Порядку та умовах, вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту" та "Про дошкільну освіту".
2. Переліки закладів освіти, що відповідають встановленим критеріям та були відібрані для отримання допомоги (далі - перелік закладів-отримувачів), затверджуються МОН протягом 2025/2026 навчального року згідно з пунктами 6-13 цих Порядку та умов. Кожний перелік закладів-отримувачів формується за окремим етапом фінансування (реалізації допомоги) відповідно до пунктів 14-16 цих Порядку та умов.
3. Допомога перераховується засновникам комунальних закладів освіти - розпорядникам бюджетних коштів, у кошторисах яких передбачено видатки на утримання відповідних закладів освіти (відповідним сільським, селищним, міським, районним, обласним радам та їх виконавчим органам) (далі - засновники), комунальним закладам освіти, якщо такі заклади є розпорядниками бюджетних коштів, місцевим органам управління у сфері освіти, які є розпорядниками бюджетних коштів та забезпечують ведення бухгалтерського обліку підпорядкованих їм закладів освіти через централізовані бухгалтерії (далі - отримувачі допомоги) на їх спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства згідно із затвердженими переліками закладів-отримувачів.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
4. Розмір допомоги для одного закладу освіти становить 420000 гривень. Допомога надається одноразово отримувачу допомоги для кожного закладу освіти, включеного до переліку закладів-отримувачів за відповідним етапом фінансування.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 419 від 01.04.2026 )
Критерії відбору закладів освіти
5. До переліків закладів-отримувачів можуть бути включені заклади освіти, що одночасно відповідають таким основним критеріям:
є закладами загальної середньої освіти або закладами дошкільної освіти комунальної форми власності;
розташовані на території Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської або Чернігівської областей;
розташовані на території територіальної громади, що не належить до територіальних громад з непереборним рівнем ризику безпеки в системі освіти відповідно до Переліку територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти, затвердженого наказом МОН від 30 серпня 2024 р. № 1231, що визначений згідно з Методикою оцінки ризиків безпеки в системі освіти, пов’язаних із збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 р. № 866 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 73, ст. 4352);
забезпечують здобуття освіти за очною або за поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти (протягом 2025/2026 навчального року);
не забезпечують тимчасове або постійне проживання здобувачів освіти (крім спеціальних закладів);
не є військовими (військово-морськими, військово-спортивними) ліцеями, ліцеями із посиленою військово-фізичною підготовкою.
За ініціативою ЮНІСЕФ для включення до переліку закладів-отримувачів можуть бути встановлені додаткові критерії відбору закладів освіти за відповідним етапом фінансування, які повинні бути доведені до відома МОН шляхом надсилання листа ЮНІСЕФ.
Порядок відбору закладів освіти та затвердження переліків закладів-отримувачів
6. Для організації розподілу допомоги МОН утворює комісію з питань розподілу допомоги (далі - комісія), до складу якої входять представники МОН та ЮНІСЕФ.
За рішенням комісії до участі у її засіданнях з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники місцевих органів управління у сфері освіти, які є розпорядниками бюджетних коштів та забезпечують ведення бухгалтерського обліку підпорядкованих їм закладів освіти через централізовані бухгалтерії (далі - місцеві органи управління у сфері освіти).
( Абзац другий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 419 від 01.04.2026 )
7. Комісія на підставі наявної у МОН та ЮНІСЕФ інформації визначає пропозиції щодо включення закладів освіти до переліку закладів-отримувачів за відповідним етапом фінансування. Прийняття комісією рішень щодо надання зазначених пропозицій здійснюється з урахуванням відповідності закладів освіти основним критеріям, визначеним у пункті 5 цих Порядку та умов, а також інформації про наявні потреби закладів освіти у підвищенні їх енергетичної стійкості.
8. Для формування пропозицій комісія використовує інформацію, наявну в інформаційно-аналітичних системах МОН (зокрема з програмно-апаратного комплексу "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту") та отриману в межах офіційної звітності закладів освіти, їх засновників, місцевих органів управління у сфері освіти.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
З цією метою, зокрема, використовується інформація про:
рівень ризику безпеки в системі освіти за місцем розташування закладу освіти, визначений відповідно до Переліку територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти, затвердженого наказом МОН від 30 серпня 2024 р. № 1231, що визначений згідно з Методикою оцінки ризиків безпеки в системі освіти, пов’язаних із збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 р. № 866;
кількість закладів освіти на території відповідної територіальної громади;
кількість здобувачів освіти у закладі, зокрема дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та форму організації освітнього процесу (очна, дистанційна, змішана);
кількість працівників закладу освіти;
стан забезпечення теплопостачанням та електропостачанням;
наявність та характеристику об’єктів укриття цивільного захисту (тип, місткість, стан готовності);
наявність фінансових ресурсів ЮНІСЕФ для надання допомоги.
9. Порядок використання інформації, передбаченої пунктом 8 цих Порядку та умов, а також критерії пріоритизації у разі, коли обсяг допомоги, що може бути профінансований у межах наявних ресурсів, недостатній для забезпечення фінансування потенційних отримувачів допомоги, визначаються комісією.
Визначені комісією критерії пріоритизації оформлюються протоколом засідання комісії та оприлюднюються на офіційному веб-сайті МОН не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня їх затвердження.
10. За результатами аналізу інформації, зазначеної в пункті 8 цих Порядку та умов, комісія ухвалює рішення щодо закладів освіти, які пропонується включити до переліку закладів-отримувачів за відповідним етапом фінансування.
Відповідні пропозиції комісії оформлюються протоколом та подаються на розгляд МОН.
11. МОН надсилає сформовані комісією пропозиції щодо закладів освіти для включення до переліку закладів-отримувачів органам управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) для перевірки та погодження.
Органи управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) протягом визначеного МОН строку уточнюють і верифікують інформацію про відповідні заклади освіти, підтверджують актуальність їх потреб, відсутність дублювання фінансування за рахунок інших програм (крім співфінансування), а також приймають рішення про погодження або відмову в погодженні включення закладу освіти до переліку закладів-отримувачів.
Відмова в погодженні включення закладу освіти до переліку закладів-отримувачів здійснюється виключно з таких підстав:
заклад освіти не відповідає основним критеріям, визначеним пунктом 5 цих Порядку та умов;
у закладі освіти фактично не організовано освітній процес у 2025/2026 навчальному році або освітній процес призупинено/припинено відповідно до законодавства;
установлено дублювання фінансування заходів, передбачених пунктами 23 і 24 цих Порядку та умов, за рахунок інших програм (крім співфінансування);
отримувач допомоги у письмовій формі відмовився від отримання допомоги;
( Абзац сьомий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
на підставі офіційної інформації засновника, місцевого органу управління у сфері освіти або закладу освіти не підтверджено актуальність потреб, задекларованих для відповідного закладу.
( Абзац восьмий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Органи управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) у разі відмови в погодженні включення закладу освіти до переліку закладів-отримувачів надсилають до МОН у письмовій формі обґрунтоване рішення із зазначенням відповідних підстав.
12. Комісія формує остаточний перелік закладів-отримувачів за відповідним етапом фінансування на основі отриманих погоджень від органів управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій).
У разі, коли обсяг фінансування за рахунок наявних ресурсів за відповідним етапом фінансування недостатній для забезпечення фінансування закладів освіти, щодо яких отримано погодження органів управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій), комісія відбирає такі заклади освіти відповідно до критеріїв пріоритизації, визначених згідно з пунктом 9 цих Порядку та умов, та виключає з переліку закладів-отримувачів заклади освіти, щодо яких виявлено невідповідність основним критеріям або дублювання фінансування (крім співфінансування). Відбір закладів освіти здійснюється за кожним етапом фінансування окремо.
Сформований комісією остаточний перелік закладів-отримувачів подається для затвердження МОН.
13. Затверджений перелік закладів-отримувачів доводиться до відома заінтересованих сторін (засновників закладів освіти, відповідних місцевих органів управління у сфері освіти) та передається ЮНІСЕФ в установленому порядку для подальшого фінансування.
Етапи фінансування
14. Надання допомоги здійснюється поетапно протягом 2025/2026 навчального року за етапами фінансування.
Надання допомоги за кожним етапом фінансування ініціюється після отримання МОН офіційного повідомлення (листа) від ЮНІСЕФ про наявність фінансових ресурсів для надання допомоги на відповідному етапі.
15. За кожним етапом фінансування проводяться заходи з відбору закладів освіти та затверджується перелік закладів-отримувачів відповідно до пунктів 6-13 цих Порядку та умов.
Процедура, визначена пунктами 6-13 цих Порядку та умов, може повторюватися декілька разів протягом 2025/2026 навчального року (залежно від кількості етапів фінансування з урахуванням обсягів коштів, що надаються ЮНІСЕФ).
Для кожного етапу фінансування можуть встановлюватися додаткові критерії відбору закладів освіти відповідно до абзацу восьмого пункту 5 цих Порядку та умов.
16. У разі коли після завершення чергового етапу фінансування наявні заклади освіти, інформація про які пройшла верифікацію та погодження з органами управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) відповідно до пункту 11 цих Порядку та умов, але які не були профінансовані через недостатність фінансових ресурсів за відповідним етапом, такі заклади освіти можуть бути включені до переліку закладів-отримувачів за наступним етапом фінансування за погодженням з ЮНІСЕФ та за умови наявності фінансових ресурсів, а також у разі, коли:
заклади освіти відповідають основним критеріям, визначеним пунктом 5 цих Порядку та умов, та додатковим критеріям (за наявності), відповідно до абзацу восьмого пункту 5 цих Порядку та умов;
не встановлено дублювання фінансування заходів, визначених пунктами 23 і 24 цих Порядку та умов (крім співфінансування);
за даними інформаційно-аналітичних систем МОН та/або офіційної інформації органів управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) не відбулося змін, що впливають на актуальність потреб або можливість організації освітнього процесу у 2025/2026 навчальному році.
У такому разі МОН не проводить повторно заходи, передбачені пунктами 7-12 цих Порядку та умов, та формує новий перелік закладів-отримувачів на підставі раніше верифікованої та погодженої інформації. У разі наявності змін, що впливають на зазначені умови, МОН проводить відповідні заходи повторно.
Порядок перерахування та використання допомоги
17. Підставою для перерахування ЮНІСЕФ допомоги є наказ МОН про затвердження переліку закладів-отримувачів, виданий відповідно до пункту 13 цих Порядку та умов. На підставі зазначеного наказу МОН та після проведення відповідних внутрішніх процедур ЮНІСЕФ здійснює перерахування допомоги отримувачам допомоги для закладів освіти, включених до переліку закладів-отримувачів, у строки та спосіб, визначені угодами (домовленостями) між МОН та ЮНІСЕФ.
( Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
18. Допомога перераховується у національній валюті на спеціальні реєстраційні рахунки отримувачів допомоги, відкриті в органах Казначейства для обліку власних надходжень бюджетних установ за кодом класифікації доходів державного бюджету 25020200 "Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб".
( Абзац перший пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Обсяг коштів, що перераховується кожному отримувачу допомоги, визначається виходячи з кількості закладів-отримувачів, розташованих у територіальній громаді, з розрахунку 420000 гривень для кожного закладу.
( Абзац другий пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
19. МОН після затвердження переліку закладів-отримувачів доводить до відома кожного отримувача допомоги інформацію про заклади освіти, включені до такого переліку, та обсяги належної допомоги.
( Абзац перший пункту 19 в редакції Постанови КМ № 419 від 01.04.2026 )
Отримувачі допомоги зобов’язані забезпечити своєчасне відкриття (за потреби) рахунків для зарахування допомоги та забезпечити її ефективне використання за цільовим призначенням відповідно до пунктів 23 і 24 цих Порядку та умов.
( Абзац другий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
20. Отримувачі допомоги, крім випадків, коли таким отримувачем є відповідний заклад освіти, у взаємодії з керівниками закладів освіти, включених до переліку закладів-отримувачів, планують здійснення заходів з використання допомоги з урахуванням першочергових потреб кожного закладу за визначеними напрямами витрат.
( Абзац перший пункту 20 в редакції Постанови КМ № 419 від 01.04.2026 )
Отримувачі допомоги забезпечують проведення закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок допомоги у порядку, встановленому законодавством, для її використання та у разі потреби коригують свої річні плани закупівель з урахуванням отриманої допомоги.
( Абзац другий пункту 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
21. Допомога повинна бути використана отримувачами допомоги у повному обсязі та виключно за напрямами, передбаченими пунктами 23 і 24 цих Порядку та умов.
( Абзац перший пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Строк використання допомоги становить три місяці з дня її надходження на рахунок отримувача допомоги (у межах цього періоду повинні бути здійснені всі платежі за укладеними договорами) з можливим продовженням такого строку відповідно до пунктів 36 і 37 цих Порядку та умов.
( Абзац другий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
22. Ведення бухгалтерського обліку операцій з отримання та використання допомоги, відкриття та закриття рахунків, реєстрація і облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства, а також проведення операцій, пов’язаних з використанням допомоги, здійснюються отримувачами допомоги в установленому бюджетним законодавством порядку.
Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання допомоги, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються отримувачами допомоги в установленому законодавством порядку.
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Напрями використання допомоги
23. Допомога надається для фінансування (співфінансування) заходів з підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період та підвищення їх енергетичної стійкості, зокрема за такими напрямами:
1) забезпечення автономного опалення закладів, у тому числі:
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація стаціонарних чи мобільних котелень для закладів освіти; придбання, постачання та зберігання запасних частин до них (при цьому пріоритет надається котельням, які працюють на твердому паливі або на основі теплових насосів; інші типи котелень не забороняються, але не є пріоритетними);
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація технологічних систем котелень, у тому числі систем автоматичної подачі палива, індивідуальних теплових пунктів та іншого обладнання, необхідного для ефективної та безпечної роботи систем опалення; придбання, постачання та зберігання запасних частин до такого обладнання;
ремонт та модернізація внутрішніх інженерних систем опалення будівель закладів освіти (трубопроводів, радіаторів, засобів регулювання тощо);
2) забезпечення автономного електропостачання закладів освіти, у тому числі:
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація засобів накопичення електроенергії (переносних акумуляторних пристроїв, акумуляторних батарей, стаціонарних систем накопичення енергії, джерел безперебійного живлення тощо), насамперед для обладнання, що забезпечує безперебійну роботу систем автономного опалення закладу освіти;
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація інверторів, систем автоматизації та іншого обладнання, необхідного для функціонування систем автономного електропостачання (насамперед обладнання, що використовується для потреб систем опалення);
ремонт та модернізація внутрішніх електричних мереж закладів освіти (електрощитового обладнання, проводки, розподільчих пристроїв тощо);
проведення інших заходів та використання засобів, необхідних для забезпечення автономного електроживлення та безперервної роботи систем опалення, крім сонячних панелей (придбання сонячних панелей за рахунок допомоги не допускається);
3) проведення заходів з підвищення теплостійкості будівель закладів освіти, у тому числі:
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація обладнання для систем вентиляції, ремонт та модернізація вентиляційних систем закладів освіти (включаючи установку та налаштування приладів керування вентиляцією);
придбання, постачання, встановлення, ремонт та/або модернізація систем рекуперації тепла (рекуператорів) та суміжного обладнання;
придбання, постачання, встановлення (заміна) вікон і дверей на енергоефективні (із поліпшеними теплозберігаючими характеристиками);
придбання та постачання матеріалів і проведення робіт з утеплення відкосів, стін, горищ та дахів будівель закладів освіти;
4) придбання, постачання та зберігання палива для котелень та систем опалення закладів освіти (вид палива визначається відповідно до вимог техніки безпеки та екологічних норм і повинен бути сумісним із котельнями, які забезпечують опалення закладу освіти).
24. За погодженням з ЮНІСЕФ допомога також може спрямовуватися на інші заходи, безпосередньо пов’язані з підготовкою закладів освіти до роботи в умовах низьких температур та підвищенням їх енергонезалежності, за напрямами, визначеними підпунктами 1-4 пункту 23 цих Порядку та умов.
Заміна закладів освіти, включених до переліку закладів-отримувачів
25. Засновник, місцевий орган управління у сфері освіти, якому перерахована допомога, має право за письмовим дозволом ЮНІСЕФ замінити не більше ніж два заклади освіти, включені до затвердженого переліку закладів-отримувачів, на інші заклади освіти.
( Пункт 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
26. Заміна закладів освіти може здійснюватися виключно за умови, що нові заклади освіти відповідають основним критеріям, визначеним пунктом 5 цих Порядку та умов, а також додатковим критеріям, встановленим ЮНІСЕФ за відповідним етапом фінансування (за наявності).
27. Для ініціювання заміни закладів освіти, включених до переліку закладів-отримувачів, засновник, місцевий орган управління у сфері освіти не пізніше ніж протягом одного місяця з дня зарахування допомоги на його рахунок подає до ЮНІСЕФ обґрунтоване клопотання шляхом надіслання в електронній формі листа на офіційну електронну адресу ЮНІСЕФ щодо заміни закладів освіти з поясненням причин такої потреби та з інформацією про нові заклади освіти, які пропонується включити замість визначених раніше. До клопотання додаються підтвердні матеріали щодо відповідності нових закладів освіти основним критеріям та встановленим додатковим критеріям (за наявності) за відповідним етапом.
( Пункт 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
28. У разі потреби засновник, місцевий орган управління у сфері освіти може звернутися до ЮНІСЕФ із клопотанням щодо доцільності заміни закладу освіти. Зазначена заміна вважається дозволеною лише після отримання засновником, місцевим органом управління у сфері освіти погодження від ЮНІСЕФ, надісланого листом в електронній формі на офіційну електронну адресу засновника, місцевого органу управління у сфері освіти (або іншу електронну адресу, зазначену в клопотанні). В такому листі ЮНІСЕФ зазначається інформація про те, які заклади освіти виключаються з переліку закладів-отримувачів та які нові заклади освіти включаються до переліку замість них. Зазначене погодження, що не потребує додаткового оформлення, зокрема шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису, додається до документів, що є підставою для використання засновником, місцевим органом управління у сфері освіти отриманої допомоги на потреби нових закладів освіти.
( Пункт 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
29. Заміна закладів освіти, включених до переліку закладів-отримувачів, не повинна призвести до збільшення загального обсягу допомоги, перерахованої відповідному засновнику, місцевому органу управління у сфері освіти. Усі витрати, здійснені за рахунок допомоги після такої заміни, повинні здійснюватися за напрямами, визначеними пунктами 23 і 24 цих Порядку та умов, та бути спрямованими на потреби нових закладів освіти.
( Пункт 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
30. Засновник, місцевий орган управління у сфері освіти, який здійснив заміну закладів освіти, зобов’язаний внести необхідні зміни до своїх планів закупівель та внутрішніх розпорядчих документів, а також відобразити факт такої заміни у звітності про використання допомоги.
Такий засновник, місцевий орган управління у сфері освіти зобов’язаний поінформувати про заміну закладу (закладів) освіти відповідний обласний орган управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій), а також МОН шляхом надсилання офіційного листа. Надходження такого листа до МОН є підставою для внесення змін до відповідного наказу, яким затверджено перелік закладів-отримувачів.
( Пункт 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Звітність та контроль
31. Отримувачі допомоги протягом двох тижнів з дня повного використання допомоги зобов’язані подати звіти про її використання. Звіти про використання допомоги складаються отримувачами допомоги за формою, встановленою МОН за погодженням з ЮНІСЕФ, та подаються до відповідного обласного органу управління у сфері освіти обласної держадміністрації (військової адміністрації).
( Пункт 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
32. У звіті отримувача допомоги зазначаються узагальнені дані про використання допомоги щодо закладу освіти або закладів освіти, для яких фактично здійснено витрати. При цьому у звітності окремо відображається інформація про кожен заклад освіти, для потреб якого фактично використано кошти (найменування закладу освіти, обсяг використаних коштів, напрями витрат, короткий опис придбаних товарів, виконаних робіт, отриманих послуг, реквізити підтвердних документів щодо придбання товарів, отримання послуг або виконання робіт за рахунок допомоги, зокрема договорів, актів, видаткових накладних, платіжних інструкцій).
( Пункт 32 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
33. Обласні органи управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) здійснюють узагальнення отриманих від отримувачів допомоги звітів та подають консолідовану звітність щодо області до МОН у визначені цими Порядком та умовами строки за формою, встановленою МОН за погодженням з ЮНІСЕФ. МОН забезпечує подальше подання ЮНІСЕФ узагальненої інформації про використання допомоги відповідно до умов проекту щодо надання допомоги.
( Пункт 33 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
34. До кожного звіту про використання допомоги додаються копії підтвердних документів щодо придбання товарів, отримання послуг або виконання робіт за рахунок допомоги (договорів, актів, видаткових накладних, платіжних інструкцій тощо). На першій сторінці копій платіжних інструкцій у верхньому куті робиться відмітка: "Сплачено за кошти ЮНІСЕФ".
35. Моніторинг цільового використання допомоги проводиться органами управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій) у порядку, передбаченому законодавством, та згідно з укладеними між МОН і ЮНІСЕФ угодами, а також ЮНІСЕФ після завершення реалізації проекту щодо надання допомоги. Отримувачі допомоги зобов’язані забезпечити відкритість та повне сприяння проведенню перевірок і моніторингу цільового використання допомоги.
( Пункт 35 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
Продовження строків використання допомоги та подання звітності
36. У разі неможливості використання допомоги отримувач допомоги завчасно (до закінчення відповідного строку) звертається до ЮНІСЕФ з обґрунтованим клопотанням про продовження строку її використання шляхом надсилання в електронній формі листа на офіційну електронну адресу ЮНІСЕФ. ЮНІСЕФ може прийняти рішення про продовження встановлених строків використання допомоги та подання звітності. Строк продовження такого строку не може перевищувати трьох місяців додатково та не може перевищувати сумарно шести місяців з дня надходження допомоги на рахунок отримувача допомоги.
( Пункт 36 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
37. У разі прийняття рішення про продовження строку використання допомоги відповідно до пункту 36 цих Порядку та умов ЮНІСЕФ інформує про це відповідного отримувача допомоги шляхом надсилання в електронній формі листа на офіційну електронну адресу отримувача допомоги (або іншу електронну адресу, зазначену в клопотанні). Отримувач допомоги, якому продовжено строк використання допомоги, зобов’язаний поінформувати про його продовження органи управління у сфері освіти обласних держадміністрацій (військових адміністрацій), через які подається консолідована звітність, а також дотримуватися нових строків використання допомоги та звітувати про її використання.
( Пункт 37 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
38. У разі невикористання допомоги в повному обсязі у строк, визначений пунктом 21 цих Порядку та умов, з урахуванням можливого продовження такого строку відповідно до пунктів 36 і 37 цих Порядку та умов, невикористаний залишок коштів підлягає поверненню отримувачем допомоги ЮНІСЕФ у порядку та на рахунки, визначені ЮНІСЕФ. Факт повернення невикористаної допомоги відображається у бухгалтерському обліку та звітності отримувача допомоги відповідно до вимог бюджетного законодавства.
( Пункт 38 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 419 від 01.04.2026 )
