П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про включення до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України шостого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) і про його направлення до Конституційного Суду України
( Додатково див. Висновок Конституційного Суду
N 1-в/2010 від 01.04.2010 )
2. Законопроект про внесення змін до
Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) направити до Конституційного Суду України для одержання висновку щодо відповідності його вимогам статей
157 і
158 Конституції України (додається).
3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України | В.ЛИТВИН |
м. Київ, 20 жовтня 2009 року N 1645-VI |
ЗАКОНОПРОЕКТ
Про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до
Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 30, ст. 141; 2005 р., N 2, ст. 44) такі зміни:
частину першу виключити;
у частині другій слова "за винятком відповідальності за образу чи наклеп" виключити;
частину третю викласти у такій редакції:
"Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього".
частини першу та другу виключити;
у частині третій слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту" виключити;
доповнити новою частиною такого змісту:
"Президент України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього".
після пункту 2 додати пункт 3 такого змісту:
"3) набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього".
У зв'язку з цим пункти 3-4 вважати відповідно пунктами 4-5.
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради України