• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 17.02.2021 № 160
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.02.2021
  • Номер: 160
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.02.2021
  • Номер: 160
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 лютого 2021 р. № 160
Київ
Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва
Відповідно до частини п'ятої статті 11 Закону України "Про оборонні закупівлі" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниД. ШМИГАЛЬ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 лютого 2021 р. № 160
ПОРЯДОК
проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм проведення випробування та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової і спеціальної техніки (далі - зразок) іноземного виробництва.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
функційні випробування - випробування, що проводяться комісією державного замовника з метою встановлення значень показників призначення зразка іноземного виробництва.
Організація та порядок проведення випробувань, права та обов'язки членів комісії, а також порядок прийняття на озброєння (постачання) зразка іноземного виробництва визначаються наказами державного замовника.
3. Прийняття на озброєння (постачання) зразка іноземного виробництва здійснюється на підставі позитивних результатів його функційних випробувань, проведених з метою оцінювання відповідності бойових, технічних і експлуатаційних характеристик (у тому числі вартість життєвого циклу, наявність місцевої складової виробництва та доступу до критичних матеріалів, комплектувальних виробів і технологій, а також гарантованого постачання інших запасних частин на весь період експлуатації) зразка вимогам державного замовника.
4. Рішення на проведення функційних випробувань зразка іноземного виробництва приймає державний замовник. У разі потреби рішення на проведення функційних випробувань зразка іноземного виробництва може погоджуватися з іншими державними замовниками та генеральним конструктором за відповідним напрямом.
Державні замовники для прийняття зразка на озброєння (постачання) можуть використовувати результати випробувань та сертифікації, які проведені іншими державними замовниками.
Підготовка рішення на проведення функційних випробувань
5. Рішення на проведення функційних випробувань готує структурний підрозділ (орган військового управління) державного замовника, в інтересах якого зразок іноземного виробництва планується до прийняття на озброєння (постачання). У разі постачання зразка як міжнародної технічної допомоги рішення на проведення функційних випробувань готується службою забезпечення органу військового управління за відповідною номенклатурою предмета постачання.
6. Програма та методики функційних випробувань розробляються науково-дослідною установою державного замовника (або науково-дослідною установою іншого державного замовника) для забезпечення точності та/або вірогідності результатів випробувань.
7. Для прийняття обґрунтованого рішення на проведення функційних випробувань зразка іноземного виробництва з метою прийняття рішення щодо доцільності прийняття його на озброєння (постачання) для задоволення потреб державного замовника структурний підрозділ (орган військового управління) державного замовника готує інформацію стосовно:
перебування зразка на озброєнні (експлуатації) в армії країни-виробника та/або поставлених за експортом зразків для потреб оборони третіх країн з постановкою на озброєння (постачання) до їх військових формувань, а у разі зняття з озброєння (експлуатації) країни-виробника у зв'язку з переозброєнням - наявність у зразка залишкового ресурсу та строку зберігання;
можливостей та доцільності розроблення в Україні аналогічного зразка;
здійснення моніторингу світового ринку щодо орієнтовних фінансових (цінових) показників на аналогічний зразок та обґрунтування фінансових можливостей України щодо його закупівлі для потреб державного замовника;
проведення аналізу бойових, технічних, економічних і експлуатаційних (у тому числі вартість життєвого циклу, наявність місцевої складової виробництва та доступу до критичних матеріалів, комплектувальних виробів і технологій, а також гарантованого постачання інших запасних частин на весь період експлуатації) характеристик зразка, суттєвих для організації проведення функційних випробувань, у частині, що стосується визначення необхідної кількості зразків та їх розподілу за місцем базування (у тому числі щодо можливостей використання іноземних баз);
можливостей з ремонту зразка іноземного виробництва на вітчизняних підприємствах (та/або іноземних підприємствах, у тому числі можливостей передачі технологій з ремонту до вітчизняних підприємств), уточнення норм військово-технічного майна (запасних частин, матеріально-технічних засобів) для проведення експлуатації, технічного обслуговування та ремонту зразка;
необхідності дотримання заходів захисту інформації під час експлуатації зразка;
необхідності проведення спеціальних досліджень зразка на предмет наявності (відсутності) закладених у ньому пристроїв дистанційного несанкціонованого доступу або недокументованих функцій програмного забезпечення;
необхідності проведення підготовки (навчання) українських фахівців для експлуатації і технічного обслуговування та ремонту зразка, отримання відповідних навчально-тренувальних засобів (тренажерів, стендів тощо);
порядку приймання-передачі зразка, супутніх товарів і документації від іноземного виробника;
порядку технічної підтримки та авторського супроводження зразка протягом його життєвого циклу.
Для проведення аналізу та підготовки пропозицій структурний підрозділ (орган військового управління) державного замовника в установленому порядку може залучати генерального конструктора за відповідним напрямом, підприємства, установи і організації державного замовника та інші галузеві об'єднання, підприємства та організації усіх форм власності.
Оформлення і реалізація результатів функційних випробувань
8. За результатами проведення функційних випробувань оформляється акт функційних випробувань і рішення державного замовника за актом функційних випробувань, в яких зазначається ступінь відповідності бойових, технічних і експлуатаційних характеристик зразка іноземного виробництва вимогам державного замовника.
9. У разі наявності позитивних результатів функційних випробувань (за прийнятного ступеня відповідності бойових, технічних і експлуатаційних характеристик зразка іноземного виробництва вимогам державного замовника) структурний підрозділ (орган військового управління) державного замовника готує наказ державного замовника про прийняття зразка на озброєння (постачання).
10. За рішенням державного замовника та/або спільним рішенням з іншими заінтересованими державними замовниками, центральними органами виконавчої влади та уповноваженим органом з державного гарантування якості відповідності процесів забезпечення якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення зразок іноземного виробництва може прийматися на озброєння (постачання) без проведення функційних випробувань на підставі укладення Угоди між державним замовником та уповноваженим органом країни НАТО про взаємне визнання системи державних гарантій забезпечення якості продукції (товарів, послуг) та використання видань НАТО з питань забезпечення якості (STANAG 4107, AQAP серії 2000), про що зазначається в обґрунтуванні наказу про прийняття зразка на озброєння (постачання).
11. Облік (реєстрацію) та кодифікацію зразка іноземного виробництва як предмета постачання за відповідною номенклатурою здійснює в установленому порядку служба забезпечення органу військового управління.
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua