КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 січня 2020 р. № 16 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15 "Питання оплати праці працівників державних органів" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 9, ст. 284, № 16, ст. 468, № 70, ст. 2119, № 80, ст. 2455, № 98, ст. 2996; 2018 р., № 8, ст. 308, № 29, ст. 1020, № 88, ст. 2926, № 100, ст. 3317; 2019 р., № 7, ст. 205, № 17, ст. 590, № 54, ст. 1882, № 66, ст. 2265, № 86, ст. 2904, № 96, ст. 3167; 2020 р., № 3, ст. 1) зміни, що додаються.
2. Установити, що розміри посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів у 2020 році, застосовуються в порядку та розмірах, визначених спеціальними законами, які регулюють їх діяльність.
3. Міністрам, керівникам центральних і місцевих органів виконавчої влади та інших державних органів забезпечити виконання цієї постанови виключно в межах фондів заробітної плати, затверджених у кошторисах.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2020 року.
Прем'єр-міністр України | О.ГОНЧАРУК |
Інд. 81 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 січня 2020 р. № 16
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15
1. У постанові:
1) у пункті 1:
абзац другий викласти в такій редакції:
"схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2020 році;";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних категорій та підкатегорій;";
2) у пункті 3 цифри і слова "8 та 9 груп оплати праці" замінити словами і цифрами "підкатегорій В2 і В3".
2. Схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році (у коефіцієнтах), затверджену зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. № 16) |
СХЕМА
посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2020 році
__________
Примітки.
1. Посадові оклади на посадах державної служби підкатегорії В3 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становлять два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2020 року.
2. Посадові оклади працівників структурних підрозділів, які є юридичними особами, територіальних (регіональних) органів центральних органів виконавчої влади, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, визначаються за підкатегоріями Б1-В3, а працівників структурних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади в області, м. Києві або м. Севастополі, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, - відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби, передбаченої для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, крім органів доходів і зборів.
3. Посадові оклади державних службовців НАДС визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,2.
4. Посадові оклади керівних працівників структурних підрозділів, головних та провідних спеціалістів Мінекономіки та Мінфіну, які здійснюють підготовку висновків до проектів нормативно-правових актів, визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,3, посадові оклади керівних працівників структурних підрозділів, головних та провідних спеціалістів Мін’юсту, які здійснюють правову експертизу проектів нормативно-правових актів, державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також інших органів, визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,3. Передбачене цим пунктом підвищення посадових окладів не застосовується до фахівців з питань реформ.
5. Посадові оклади державних службовців Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, апарату Рахункової палати, Офісу Генерального прокурора визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,3, а посадові оклади керівних працівників, державних експертів, головних спеціалістів, які здійснюють підготовку висновків щодо проектів нормативно-правових актів та/або проводять фахову, наукову, юридичну експертизу проектів таких актів, та державних службовців, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи щодо розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в Апараті Верховної Ради України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Апараті Ради національної безпеки і оборони України визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,3. Передбачене цим пунктом підвищення посадових окладів не застосовується до фахівців з питань реформ Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України.
6. Посадові оклади перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів (підкатегорія Б1) установлюються на 3 відсотки нижче від посадового окладу керівника відповідного самостійного структурного підрозділу, передбаченого цією схемою.
7. Установлення посадових окладів державним службовцям за прирівняними посадами в межах підкатегорій Б1-Б3 здійснюється керівником державної служби у відповідному державному органі.
Посадові оклади державних службовців Апарату Верховної Ради України, Офісу Президента України, допоміжних органів, утворених Президентом України, що належать до підкатегорій Б1-В1, установлюються керівником державної служби Апарату Верховної Ради України, Офісу Президента України, допоміжних органів, утворених Президентом України, в межах граничних розмірів посадових окладів, визначених цією схемою для посад відповідної підкатегорії.
8. Посадові оклади державних службовців, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту, безпеки інформаційних технологій, визначаються відповідно до цієї схеми з коефіцієнтом 1,2. Передбачене цим пунктом підвищення посадових окладів не застосовується до державних службовців державних органів, зазначених у пункті 4 і 5 приміток до цієї схеми.
9. Посадові оклади працівників управління, юрисдикція якого поширюється на територію м. Києва, департаменту у складі апарату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, визначаються за підкатегоріями Б1-В3 схеми посадових окладів на посадах державної служби, передбаченої для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя, а працівників відділів, юрисдикція яких поширюється на території районів у м. Києві, департаменту у складі апарату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади - за підкатегоріями Б1-В3 схеми посадових окладів на посадах державної служби, передбаченої для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення.
10. Посадові оклади працівників міжрегіональних територіальних органів Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, територіальних органів Держенергонагляду визначаються відповідно до схеми посадових окладів на посадах державної служби, передбаченої для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя, з коефіцієнтом 1,5.
__________
*Під керівником державного органу в зазначеній схемі розуміється керівник державної служби в державному органі.".
3. Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. № 16) |
ПЕРЕЛІК
посад державної служби, що прирівнюються до відповідних підкатегорій
Категорія | Підкатегорія | Посади державних службовців | Посади державних службовців, що прирівнюються до відповідних підкатегорій |
А | А1 | Посади керівників державних органів | Керівник Апарату Верховної Ради України; Державний секретар Кабінету Міністрів України; Керівник Апарату Офісу Президента України; керівники апаратів (секретаріатів) допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, Ради національної безпеки і оборони України, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати; державні секретарі міністерств; керівники центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України; керівники державної служби в інших державних органах, крім тих, посади яких зазначені у частині третій статті 3 Закону України "Про державну службу" , та тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами |
А2 | Посади перших заступників керівників державних органів | перші заступники (у разі наявності): Керівника Апарату Верховної Ради України, Державного секретаря Кабінету Міністрів України, Керівника Апарату Офісу Президента України; керівників апаратів (секретаріатів) допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, Ради національної безпеки і оборони України, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України; керівників державної служби в інших державних органах, крім тих, посади яких зазначені у частині третій статті 3 Закону України "Про державну службу" , та тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами | |
Посади заступників керівників державних органів | заступники: Керівника Апарату Верховної Ради України, Державного секретаря Кабінету Міністрів України; Керівника Апарату Офісу Президента України; керівників апаратів (секретаріатів) допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, Ради національної безпеки і оборони України, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, керівників державної служби в інших державних органах, крім тих, посади яких зазначені у частині третій статті 3 Закону України "Про державну службу" , та тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами | ||
Б | Б1 | Посади керівників самостійних структурних підрозділів державних органів | керівники самостійних структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України (головних управлінь, секретаріатів комітетів Верховної Ради України, служб, управлінь, відділів, секторів); керівник Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України; керівники самостійних структурних підрозділів (директоратів, генеральних департаментів, головних департаментів, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, департаментів, головних інспекцій, головних управлінь, служб, управлінь, відділів, відділень, секторів, експертних груп): Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, апаратів (секретаріатів) Ради національної безпеки і оборони України, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління; керівники головних управлінь у складі директоратів Офісу Президента України; керівники: територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, апаратів місцевих держадміністрацій, самостійних структурних підрозділів апарату місцевих держадміністрацій, самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; керівники функціональних підрозділів Центрального управління Служби безпеки України; координатор; керівник апарату Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, керівники самостійних структурних підрозділів Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим; керівник апарату Урядового уповноваженого; Надзвичайний і Повноважний Посол України; Надзвичайний і Повноважний Посол України з резиденцією в м. Києві; Постійний представник України при міжнародній організації; Представник України при міжнародній організації; Глава Місії України при міжнародній організації; Представник Міністерства закордонних справ на території України |
Б2 | Посади заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів | заступники керівників самостійних структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України (головних управлінь, секретаріатів комітетів Верховної Ради України, служб, управлінь, відділів); заступники керівників самостійних структурних підрозділів (директоратів, головних департаментів, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, департаментів, головних інспекцій, головних управлінь, служб, управлінь, відділів, відділень): Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління; заступники керівників головних управлінь у складі директоратів Офісу Президента України; заступники керівників: територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, апаратів місцевих держадміністрацій, самостійних структурних підрозділів апарату місцевих держадміністрацій, самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; Генеральний консул України; заступник Постійного представника України при міжнародній організації; заступник Представника України при міжнародній організації; заступник Глави Місії України при міжнародній організації; радник-посланник; Посол з особливих доручень; дипломатичний радник; заступники керівників функціональних підрозділів Центрального управління Служби безпеки України | |
Б3 | Посади керівників підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів державних органів | керівники підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів і їх заступники (експертних груп, головних управлінь директоратів, департаментів, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, управлінь, інспекцій, відділів, відділень, секторів): Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, апаратів (секретаріатів) Ради національної безпеки і оборони України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління, територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, апарату місцевих держадміністрацій, самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; керівники підрозділів у складі функціональних підрозділів Центрального управління та регіональних органів Служби безпеки України, їх заступники; радник дипломатичної служби; Консул України; керівники підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів і їх заступники Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, крім керівників головних управлінь у складі директоратів Офісу Президента України та їх заступників | |
В | В1 | Посади головних спеціалістів державних органів | головні спеціалісти (державні експерти, державні експерти директоратів, генеральних департаментів, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, експертних груп, головні консультанти, головні судові розпорядники, експерти, головні наукові консультанти, наукові консультанти, головні державні виконавці, головні державні ревізори-інспектори, головні державні інспектори, головні державні соціальні інспектори, головні казначеї, головні інспектори, головні державні аудитори, державні інспектори з енергетичного нагляду): Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, апаратів (секретаріатів) Ради національної безпеки і оборони України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління, територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; перший секретар, консул у консульській установі України; старший слідчий в особливо важливих справах, адміністратор, державний реєстратор, державний кадастровий реєстратор |
В2 | Посади провідних спеціалістів державних органів | провідні спеціалісти (старші консультанти, старші судові розпорядники, старші державні виконавці, старші державні ревізори-інспектори, старші державні інспектори, старші інспектори, провідні державні інспектори, державні соціальні інспектори, провідні казначеї, провідні державні аудитори): Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, апаратів (секретаріатів) Ради національної безпеки і оборони України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління, територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; другий секретар, віце-консул у консульській установі України; старший слідчий | |
В3 | Посади спеціалістів державних органів | спеціалісти (консультанти, державні виконавці, державні інспектори, інспектори, державні аудитори): Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, допоміжних, консультативно-дорадчих органів, утворених Президентом України, апаратів (секретаріатів) Ради національної безпеки і оборони України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Антимонопольного комітету України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, Фонду державного майна України, Конституційного Суду України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, органів прокуратури, органів військового управління, територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, крім тих, умови оплати праці яких визначені окремими законами; третій секретар; консульський агент у консульській установі України; аташе дипломатичної служби; слідчий |
__________
Примітка.
Прирівняння нових посад працівників державних органів до відповідних підкатегорій здійснюється з урахуванням частини четвертої статті 6 Закону України "Про державну службу".".