КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 грудня 1996 р. N 1591 Київ |
Про Програму зайнятості населення на 1997 - 2000 роки
З метою створення соціально-економічних і організаційних умов для запобігання різкому зростанню безробіття, регулювання ринку праці та соціального захисту безробітних Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Схвалити Програму зайнятості населення на 1997 - 2000 роки та заходи щодо її реалізації, що додаються.
Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям раз на рік (до 10 березня) інформувати Міністерство праці про стан виконання зазначеної Програми.
2. Міністерству праці, Міністерству економіки, Фонду державного майна, Міністерству статистики, Міністерству фінансів щорічно починаючи з 1997 року одночасно з розробленням Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку подавати Кабінетові Міністрів України план дій та обсяги фінансування заходів Програми зайнятості населення на 1997 - 2000 роки на наступний рік.
3. Міністерству праці та Міністерству статистики раз на рік (до 10 квітня) інформувати Кабінет Міністрів України про хід реалізації заходів Програми і щоквартально - про стан ринку праці і використання коштів державного фонду сприяння зайнятості населення.
Прем'єр-міністр України | П. ЛАЗАРЕНКО |
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 грудня 1996 р. N 1591
Програма зайнятості населення на 1997 - 2000 роки
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програма зайнятості населення на 1997 - 2000 роки (далі - Програма) спрямована на виконання середньострокових завдань розвитку ринку праці в Україні, реалізацію державної політики зайнятості населення (далі - політика зайнятості) виходячи з визначених Верховною Радою України основних принципів економічної та соціальної політики та
Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
У Програмі враховано досвід формування та реалізації державних і територіальних програм зайнятості населення (далі - територіальні програми) в 1991 - 1995 роках, сучасний стан зайнятості населення та ринку праці, законодавчі та нормативно-правові акти з питань реформування ринку праці. Програму розроблено на 1997 - 2000 роки - другий етап перехідного періоду, основними завданнями якого є подальше реформування ринку праці, удосконалення механізмів управління в умовах посилення конкуренції робочої сили та безробіття.
На кожний наступний прогнозний рік передбачається розроблення відповідних заходів та кількісних показників як доповнення до цієї Програми або підготовка окремого розділу до Державної програми економічного і соціального розвитку України на черговий рік виходячи з економічного становища держави і ринку праці.
Мета Програми - здійснення конкретних заходів, спрямованих на реформування ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості населення, сприяння поверненню незайнятих громадян до економічно доцільної діяльності, запобігання масовому безробіттю внаслідок структурних змін в економіці, посилення соціального захисту неконкурентоспроможних верств населення. Досягнення зазначеної мети вимагає забезпечення на всіх рівнях державного управління ефективної співпраці місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців і профспілок, проведення комплексної політики зайнятості, яка враховувала б взаємозалежність завдань економічного і соціального розвитку, а також пріоритети в розвитку окремих територій, галузей народного господарства. Реалізація Програми передбачає підвищення функціональної ролі та рівня роботи державної служби зайнятості (далі - служба зайнятості).
РОЗВИТОК РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
Ринок праці в Україні формувався у процесі перебудови механізму господарювання, здійснення інвестиційної політики, роздержавлення і приватизації власності, демократизації виробництва.
Для цього періоду характерні такі тенденції:
зменшення чисельності працюючих у суспільному виробництві та зростання нерегламентованої зайнятості;
зменшення чисельності та питомої ваги зайнятих у промисловості та будівництві, в галузях, що виробляють товари народного споживання та надають послуги населенню, зростання зайнятості в сільському господарстві;
повільне зростання зареєстрованого безробіття на фоні вимушеної неповної зайнятості населення (відпустки без збереження заробітної плати, неповний робочий день, тиждень);
подальша диференціація безробіття, утворення регіонів з підвищеним рівнем зареєстрованого безробіття, осередків часткового безробіття в окремих галузях тощо.
За останні чотири роки чисельність зайнятих у суспільному виробництві (крім особистого підсобного господарства) скоротилася на 3,4 млн. чоловік, або на 14,5 відсотка, чисельність робітників та службовців - на 2,7 млн. чоловік, або на 15,1 відсотка.
Повільними темпами йде вивільнення кадрів внаслідок змін у виробництві. Найінтенсивніше воно відбувалося в 1992 році, коли було вивільнено 454 тис. чоловік. Надалі цей процес дещо уповільнився, що зумовило збільшення часткового безробіття та зменшення реальної заробітної плати.
Підприємства і організації штучно стримують процес вивільнення, надаючи працівникам безоплатні відпустки та запроваджуючи неповні робочі дні, тижні. Протягом 1995 року в безоплатних відпустках різної тривалості перебувало близько 2,7 млн. чоловік (17,7 відсотка від середньоспискової чисельності працюючих), ще близько 0,9 млн. чоловік працювали неповний робочий день (5,6 відсотка).
Сучасні тенденції у сфері зайнятості впливають як на кількість звернень незайнятих громадян до служби зайнятості, так і на ефективність управління ринком праці.
Кількість осіб, що реєструються в службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стабілізувалась на рівні близько 20 відсотків від загального ринку праці зі значною диференціацією по областях: від 8 - 10 відсотків в м. Києві, Чернівецькій, Харківській областях, до 30 - 40 відсотків у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях.
Діяльність підрозділів служби зайнятості дала змогу запобігти суттєвому загостренню стану зареєстрованого безробіття. Майже 49,9 відсотка незайнятих громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості, було охоплено активними формами сприяння зайнятості. З них 229,7 тис. чоловік було працевлаштовано, 22,8 тис. чоловік залучено до тимчасових громадських робіт. Подальшого розвитку набуло професійне навчання та перепідготовка незайнятого населення. В 1995 році забезпечено навчання і перенавчання 67,2 тис. чоловік за 205 професіями і спеціальностями.
Проте через незначний розвиток сфери докладання праці та структурну невідповідність попиту і пропонування робочої сили зареєстроване безробіття в Україні поступово зростає. Чисельність зареєстрованих безробітних зросла з 70,5 тис. чоловік на початок 1993 року до 308,4 тис. чоловік на 1 грудня 1996 року, а рівень безробіття з 0,04 до 1,12 відсотка працездатного населення у працездатному віці. Станом на 1 грудня 1996 року найвищий рівень безробіття був у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернігівській та Львівській областях, де показник зареєстрованого безробіття в 2 - 3 рази перевищує середній по Україні.
У 1997 - 2000 роках передбачається, що з урахуванням прискореного створення належного правового та інструктивно-методичного забезпечення вже у 1997 році здійснюватиметься комплекс заходів щодо санації та стимулювання реструктуризації промислових підприємств. У разі диференційованого підходу до збереження зайнятості у кожному окремому випадку це призведе до стрімкого вивільнення кадрів, зменшення часткового та зростання зареєстрованого безробіття. Потреби структурної перебудови економіки обумовлять зменшення чисельності працюючих у базових галузях промисловості, що загострюватиме регіональні проблеми безробіття.
За розрахунками територіальних і базових програм зайнятості, внаслідок скорочення підприємствами працівників, які перебувають у стані часткового безробіття, та запровадження порядку виплати вивільнюваним працівникам двомісячної компенсації середньої заробітної плати з фонду зайнятості, фіксований ринок праці в 1997 році може становити 1612,1 тис. чоловік, з них 504,4 тис. вивільнених працівників. Чисельність зареєстрованих безробітних на кінець 1997 року становитиме 661,1 тис. чоловік, або 2,4 відсотка працездатного населення у працездатному віці (додатки 3, 4, 6).
Прогноз ринку праці на 1997 рік не виключає можливості різкого зростання безробіття, масштаби якого можуть вийти за межі, визначені у Програмі. У цьому разі, крім організації постійного моніторингу ринку праці, передбачається розроблення та здійснення заходів надзвичайного характеру.
На кінець 2000 року в Україні може бути 1,6 - 1,7 млн. чоловік зареєстрованих безробітних, або 5 - 6 відсотків працездатного населення у працездатному віці. Ринок праці передбачається мобільним, безробіття матиме переважно структурний та фрикційний характер.
З урахуванням змін у структурі виробництва, демографічних та інших особливостей, їх впливу на чисельність незайнятих громадян у Програмі виділено регіони, де склався підвищений потенціал безробіття та існує реальна небезпека його особливо стрімкого зростання. Ці регіони віднесено до територій пріоритетного розвитку, перспективних для створення нових робочих місць (додаток N 9).
При загальному зростанні рівня безробіття складними залишатимуться проблеми працевлаштування молоді, яка шукає перше робоче місце, а також інших категорій населення з обмеженою конкурентоспроможністю на ринку праці.
Серед громадян, які звертатимуться до служби зайнятості, та зареєстрованих безробітних поступово зростатиме питома вага кваліфікованих робітників і спеціалістів, осіб чоловічої статі, що вивільняються з підприємств. Зростатиме тривалість безробіття.
ГОЛОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ НА 1997 - 2000 РОКИ
Основними напрямами реалізації політики зайнятості на середньострокову перспективу є:
створення сприятливих умов, у тому числі механізмів заохочення підприємців, для збільшення кількості нових робочих місць, розвитку сфери докладання праці, забезпечення продуктивної, вільнообраної діяльності;
здійснення ефективної галузевої та регіональної політики зайнятості шляхом швидкого реагування на зміни, що відбуваються на ринку праці, і впровадження на територіальному та базовому рівнях конкретних заходів селективної підтримки окремих підприємств і запобігання формуванню регіональних осередків довготривалого безробіття;
надання керованого характеру та забезпечення диференційованого підходу до вивільнення кадрів, забезпечення попереджувальної роботи з працівниками, яким загрожує вивільнення внаслідок реструктуризації підприємств, здійснення приватизації та роздержавлення, санації державних підприємств, банкрутства, ліквідації підприємств;
відродження мотивації до праці, стимулюючої, регулюючої та відтворювальної функцій заробітної плати, забезпечення регулювання доходів населення;
створення нормативно-правового та інструктивно-методичного забезпечення соціально-трудових відносин;
створення умов для найширшого залучення безробітних, незайнятих громадян і вивільнюваних працівників до оплачуваних громадських робіт і тимчасової зайнятості;
сприяння мобільності робочої сили на ринку праці шляхом посилення державного регулювання трудової міграції, ліцензування діяльності недержавних центрів зайнятості, що здійснюють працевлаштування, зокрема за кордоном;
підвищення конкурентоспроможності, професійно-ділового, кваліфікаційного рівня працюючих, вивільнюваних працівників та незайнятих громадян шляхом їх перенавчання та професійної підготовки, проведення профорієнтаційних заходів; підтримка самозайнятості безробітних, незайнятих громадян і вивільнюваних працівників шляхом надання їм у межах законодавства і з урахуванням фінансових можливостей економічної допомоги, послуг, пов'язаних з професійним навчанням тощо;
удосконалення системи соціального захисту і матеріальної підтримки безробітних, незайнятих громадян і вивільнюваних працівників, що забезпечуватиме належний рівень споживання, заохочуватиме до активних пошуків роботи;
поглиблення міжнародних зв'язків з проблем зайнятості населення, розвитку інфраструктури ринку праці шляхом співробітництва з міністерствами праці і службами зайнятості зарубіжних країн та міжнародними організаціями, обміну досвідом роботи тощо.
Визначені напрями реалізації політики зайнятості мають бути забезпечені як на державному, так і на регіональному рівнях шляхом скоординованої співпраці місцевих органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ, профспілкових об'єднань, служби зайнятості.
МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ ПРАЦІ
Для виконання Програми необхідно створити та запровадити систему нормативно-правового, організаційного, фінансового, матеріально-технічного, науково-методичного та інформаційного забезпечення, яка функціонуватиме в межах інфраструктури ринку праці.
Відповідальність за реалізацію Програми покладається на міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, службу зайнятості, які визначені виконавцями кожного її заходу. Організаційне і науково-методичне супроводження та контроль за реалізацією заходів Програми як на національному, так і на територіальному рівнях здійснюється Мінпраці, Державним центром зайнятості та їх органами на місцях, Науково-дослідним центром з проблем зайнятості населення та ринку праці Національної академії наук і Мінпраці.
Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, коштів підприємств для створення нових робочих місць, бюджетних коштів для проведення наукових досліджень з проблем зайнятості, а також за рахунок технічної допомоги Ради Європи (програма "TACIS") для створення ефективної системи управління зайнятістю з урахуванням напрямів і обсягів витрат, передбачених територіальними програмами.
За попередніми розрахунками в 1997 році витрати державного фонду сприяння зайнятості населення становитимуть 497,28 млн. гривень.
Передбачається, що комплекс заходів фінансового, організаційного, інформаційного та інших видів забезпечення сприятиме нормальному функціонуванню механізму реалізації Програми та досягненню відповідності її фактичних і прогнозних кількісних показників.
Додатки
КІЛЬКІСНІ ПОКАЗНИКИ ПРОГРАМИ
Додаток N 1
Розподіл трудових ресурсів України за сферами зайнятості в 1994 - 2000 роках
(млн. чоловік)
| 1994 рік | 1995 рік | 1996 рік | 2000 рік |
очікуване | прогноз |
Трудові ресурси з них: Працездатне населення у працездатному віці Зайняті в економіці з них: У народному господарстві В особистому підсобному господарстві В інших сферах економічної діяльності (підприємці та інші) Працездатне населення, зайняте в домашньому господарстві Безробітні (на кінець року) Учні у працездатному віці, що навчаються з відривом від виробництва | 29,5 27,9 23,0 21,2 1,0 0,8 4,5 0,08 1,9 | 30,1 27,6 23,7 21,9 1,7 1,7 4,4 0,1 1,9 | 30,0 27,7 23,7 21,6 1,1 2,1 4,7 0,4 1,8 | 29,8 27,8 23,1 20,6 0,9 2,5 3,4 1,6 1,9 |
Додаток N 2
Розподіл зайнятих в економіці України за галузями в 1994 - 2000 роках
(млн. чоловік)
| 1994 рік | 1995 рік | 1996 рік | 2000 рік |
очікуване | прогноз |
Зайнято в економіці - всього у тому числі: Промисловість Сільське господарство Будівництво Транспорт і зв'язок Торгівля, громадське харчування, матеріально- технічне постачання та збут, заготівлі Житлово-комунальне господарство і невироб- ничі види побутового обслуговування населення Охорона здоров'я, фізкультура і соціальне забезпечення Освіта і культура, мистецтво, наука і наукове обслуговування Фінансування, кредитування, страхування і пенсійне забезпечення Апарат органів державного і господарського управління, кооперативних і громадських організацій Інші галузі В інших сферах діяльності | 23,0 6,2 4,8 1,7 1,5 1,6 0,8 1,5 2,7 0,2 0,7 0,5 0,8 | 23,7 5,8 5,2 1,5 0,9 1,6 0,8 1,5 2,7 0,2 0,7 0,2 1,7 | 23,7 5,4 5,3 1,4 1,4 1,7 0,8 1,5 2,7 0,2 0,7 0,5 2,1 | 23,1 5,0 5,3 1,3 1,4 1,7 0,7 1,5 2,5 0,2 0,5 0,5 2,5 |
Додаток N 3
Розрахунковий баланс ринку праці в Україні в 1995 - 2000 роках
(тис. чоловік)
| 1995рік звіт | 1996рік очіку- ване | Прогноз |
1997 рік | 1998 рік | 1999 рік | 2000 рік |
1. Пропозиції робочої сили - всього 2. Кількість незайнятих осіб, для яких вирішу- ється питання працевлашту- вання, на початок року 3. Надійде на ринок праці протягом року - всього в тому числі: вивільнені з галузей народного господарства звільнені з причин плин- ності кадрів випускники навчальних закладів раніше зайняті у домашньому господарстві інші категорії незайнятого працездатного населення 4. Попит на робочу силу 5. Знімаються з обліку для самостійного вирішення участі у трудовій діяль- ності та з інших причин 6. Кількість незайнятих осіб, для яких вирішує- ться питання працевлаштування, на кінець року з них: безробітні 7. Рівень зареєс- трованого безро- біття (у відсотках до працездатного населення у праце- здатному віці) | 640,1 113,2 526,9 106,1 249,3 54,9 25,6 91,0 229,7 249,1 161,3 126,9 0,46 | 995,0 161,3 833,7 224,1 362,1 70,2 59,8 117,5 244,4 333,0 417,6 342,8 1,24 | 1612,1 417,6 1194,5 504,4 375,7 101,8 72,5 140,1 331,2 486,1 794,8 661,1 2,4 | 2600 795 1805 1000 400 100 110 195 520 780 1440 1200 4,6 | 3960 1440 2520 1600 400 100 150 270 680 1180 1680 1400 5,0 | 4580 1680 2900 1900 400 100 170 330 780 1370 1930 1600 5,7 |
Додаток N 4
Формування ринку праці України (згідно з розрахунками територіальних програм на 1997 рік)
(тис. чоловік)
Регіон | Прогноз -кіль- кість незай- нятих на рин- ку пра- ці, всього | У тому числі |
незай- нятих, які пе- ребува- ють на обліку в служ- бі зай- нятості на по- чаток року | вивіль- нюваних з галу- зей на- родного госпо- дарства | звіль- нених з причин плинно- сті кадрів | випуск- ників навча- льних закла- дів | раніше зайняті у до- машньо- му гос- подарс- тві | інших кате- горій незай- нятого насе- лення |
Автономна Республіка Крим Області: Вінницька Волинська Дніпропет- ровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Фран- ківська Київська Кіровоград- ська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м.Київ м.Севастополь | 70.7 40.6 42.4 95.5 148.1 58.0 55.2 60.6 80.6 57.4 41.0 83.3 150.0 36.6 45.7 53.5 45.3 49.0 38.0 92.5 29.4 64.4 46.0 18.1 46.8 48.6 14.8 | 15.7 10.5 17.8 11.0 33.2 16.7 18.4 11.7 29.6 15.8 13.0 19.3 48.5 7.8 6.5 11.9 15.5 13.8 12.0 18.5 6.9 20.3 9.8 6.2 15.9 9.6 1.7 | 19.3 11.3 7.2 31.6 63.9 14.2 15.4 25.4 12.3 12.2 11.8 29.7 53.4 7.8 20.4 17.0 9.4 14.0 9.0 40.5 9.2 11.4 14.3 4.5 11.1 23.1 5.0 | 20.9 9.9 5.1 34.9 25.9 15.9 8.5 15.4 17.6 15.6 9.1 22.4 28.2 12.0 8.4 15.0 9.7 12.9 6.3 18.7 8.1 15.9 14.0 4.2 9.7 6.9 4.5 | 4.9 3.8 3.6 5.3 10.0 3.1 3.5 2.7 4.5 3.7 2.6 3.8 7.1 2.7 3.0 2.8 3.8 2.2 5.0 4.3 1.6 4.9 3.6 0.8 2.9 4.3 1.3 | 4.2 2.4 3.0 4.2 5.4 2.0 5.6 1.2 7.1 3.9 1.2 3.5 1.8 2.0 2.6 2.7 1.7 1.3 1.2 5.1 0.5 3.1 1.1 0.4 3.3 0.8 1.2 | 5.7 2.7 5.7 8.5 9.7 6.1 3.8 4.2 9.5 6.2 3.3 4.6 11.0 4.3 4.8 4.1 5.2 4.8 4.5 5.4 3.1 8.8 3.2 2.0 3.9 3.9 1.1 |
Усього | 1612.1 | 417.6 | 504.4 | 375.7 | 101.8 | 72.5 | 140.1 |
Додаток N 5
Соціально-демографічна структура пропозиції робочої сили в областях України в 1997 році
(тис. чоловік)
Регіон | Незайня- те насе- лення на обліку в службі зайнято- сті | з них |
Жінки | Молодь до 28 років | особи перед- пенсій ного віку |
Автономна Республіка Крим Області: Вінницька Волинська Дніпропетровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київська Кіровоградська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м.Київ м.Севастополь | 70,7 40,6 42,4 95,5 148,1 58,0 55,2 60,6 80,6 57,4 41,0 83,3 150,0 36,6 45,7 53,5 45,3 49,0 38,0 92,5 29,4 64,4 46,0 18,1 46,8 48,6 14,8 | 41,5 22,2 23,5 55,3 87,9 30,8 33,4 33,9 47,0 34,9 23,1 54,0 84,6 20,6 26,9 30,8 25,4 27,9 20,5 60,0 17,6 32,8 24,3 11,8 26,4 28,8 9,2 | 24,3 18,8 16,2 41,1 54,2 23,6 19,0 27,2 34,4 24,3 15,9 26,0 50,4 14,3 17,3 20,6 22,0 19,1 15,3 54,3 11,2 23,6 15,1 4,8 17,9 12,5 6,5 | 3,8 2,0 0,7 5,8 7,2 1,4 2,9 4,3 2,6 1,4 2,6 2,3 10,4 2,1 4,2 2,4 2,0 0,5 1,3 10,8 0,6 0,7 2,0 0,6 1,1 5,7 1,2 |
Усього | 1612,1 | 935,1 | 629,9 | 82,6 |
Додаток N 6
Кількість безробітних та рівні безробіття в областях України
Регіон | Кількість безробіт- них протягом року, тис. чоловік | Рівень безробіття на кінець року у відсотках |
1995 рік звіт | 1996 рік очіку- ване | 1997 рік прог- ноз | 1995 рік звіт | 1996 рік очіку- ване | 1997 рік прог ноз |
Автономна Республіка Крим Області: Вінницька Волинська Дніпропетровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київська Кіровоградська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м.Київ м.Севастополь | 7,0 6,5 11,2 6,3 16,4 14,3 11,3 5,9 19,9 10,3 8,0 15,1 27,9 5,7 5,4 8,0 11,8 6,9 10,0 9,3 6,7 9,5 6,1 4,3 10,7 2,6 0,6 | 19,1 16,6 20,7 16,0 40,4 24,9 20,1 17,9 37,3 23,6 17,1 31,5 55,5 11,6 8,5 18,2 20,4 18,2 18,1 25,6 13,0 20,6 13,0 8,1 23,8 7,9 1,5 | 39,7 27,4 34,9 43,0 87,9 43,1 39,6 37,1 61,2 38,6 28,9 60,0 123,2 20,0 24,8 40,4 33,6 34,7 24,8 65,4 18,7 37,0 20,9 12,8 38,6 30,4 6,4 | 0,27 0,31 1,03 0,14 0,30 0,79 0,91 0,24 1,50 0,59 0,55 0,46 1,03 0,32 0,13 0,42 0,90 0,45 0,79 0,28 0,44 0,57 0,38 0,45 0,77 0,06 0,16 | 1,06 0,93 2,83 0,42 0,94 1,92 2,14 0,88 3,30 1,42 1,71 1,13 2,98 0,83 0,30 1,17 2,08 1,44 1,59 0,93 0,81 1,92 0,82 0,96 2,15 0,26 0,71 | 1,96 1,35 5,16 1,24 2,40 3,60 4,19 1,71 5,70 2,99 3,0 2,11 4,91 1,38 0,56 2,41 3,37 2,71 2,99 2,12 1,23 3,86 1,76 1,70 3,84 0,56 2,06 |
Усього | 257,7 | 549,2 | 1073,1 | 0,46 | 1,24 | 2,39 |
Додаток N 7
Основні напрями сприяння зайнятості населення, передбачені проектами територіальних програм зайнятості у 1997 році
(тис. чоловік)
Регіон | Прог- ноз кіль- кості зайня- тих на ринку праці | З них по напрямах | Пито- ма ва- га за- ходів актив- ної полі- тики зайня- тості насе- лення (у від- сот- ках) |
працевлашту- вання протя- гом року | під- гот- овка, пере- під- гото- вка | учас- ть у гро- мад- ських робо- тах | вип- лата допо- моги у зв'я- зку з без- ро- біт- тям |
всього | в тому числі на ро- бочі місця, ство- рені за ра- хунок фонду зайня- тості (чоло- вік) |
Автономна Республіка Крим Області: Вінницька Волинська Дніпропетровська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київська Кіровоградська Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська м.Київ м.Севастополь | 70,7 40,6 42,4 95,5 148,1 58,0 55,2 60,6 80,6 57,4 41,0 83,3 150,0 36,6 45,7 53,5 45,3 49,0 38,0 92,5 29,4 64,4 46,0 18,1 46,8 48,6 14,8 | 14,3 10,0 4,4 30,8 27,2 13,3 8,9 23,9 6,8 8,3 10,3 16,3 10,0 9,9 16,9 14,2 5,3 6,1 7,0 20,3 9,7 15,6 13,5 1,4 7,6 16,3 2,9 | 897 80 121 565 1044 335 258 838 - 537 290 236 - 160 1607 3 301 19 75 310 113 - - 27 195 397 30 | 3,0 3,0 2,1 6,0 6,1 3,6 2,5 3,8 3,6 3,5 4,1 3,8 5,0 2,4 6,1 3,3 3,3 4,0 2,0 7,7 2,6 3,1 3,2 0,9 3,5 6,1 1,2 | 2,0 2,7 1,1 2,4 5,5 1,1 3,6 2,4 1,5 2,1 3,8 2,3 1,3 1,2 4,1 1,2 1,4 0,8 0,8 8,5 0,9 2,3 2,4 0,9 1,3 3,0 0,2 | 33,0 22,9 27,7 37,8 74,2 39,1 35,7 33,8 40,4 32,7 21,8 48,4 108,7 18,0 21,7 37,7 28,6 29,4 22,0 51,9 15,7 29,7 17,4 8,4 32,4 29,1 5,9 | 27,3 38,7 17,9 41,0 26,2 31,0 27,2 49,7 14,8 24,2 44,4 26,9 10,9 36,9 59,3 35,0 22,1 22,2 25,8 39,5 44,9 32,6 41,5 17,7 26,5 52,3 29,1 |
Усього | 1612,1 | 331,2 | 8438 | 99,5 | 60,8 | 904,1 | 30,5 |
Додаток N 8
Витрати державного фонду сприяння зайнятості населення на реалізацію Програми на 1997 рік
(тис. гривень)
I. | Статті першочергового фінансування: | |
1.1. | Виплата допомоги у зв'язку з безробіттям | 339837,4 |
1.2. | Професійна підготовка та перепідготовка незайнятого населення і безробітних | 50000,0 |
1.3. | Утримання державної служби зайнятості | 60438,0 |
1.4. | Послуги ощадбанку за виплати безробітним | 5337,6 |
II. | Статті фінансування в межах наявних коштів: | |
2.1. | Працевлаштування окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту і нездатні на рівних конкурувати на ринку праці (стаття 5 Закону України "Про зайнятість населення" | 3136,6 |
2.2. | Організація громадських робіт | 7196,0 |
2.3. | Надання фінансової допомоги на переселення сімей в сільську місцевість | 20,4 |
2.4. | Забезпечення підрозділів державної служби зайнятості службовими приміщеннями | 18000,0 |
2.5. | Проведення науково-дослідних робіт з проблем зайнятості населення | 600,0 |
2.6. | Забезпечення міжнародного співробітництва з проблем зайнятості населення | 300,0 |
2.7. | Інформаційно-довідкова, рекламна робота та інші витрати, пов'язані з реалізацією програм зайнятості | 5212,0 |
2.8. | Створення автоматизованої інформаційно-довідкової системи | 6500,0 |
2.9. | Підвищення кваліфікації працівників державної служби зайнятості | 700,0 |
| Усього видатки на реалізацію заходів Програми | 497278,0 |
Додаток N 9
ПЕРЕЛІК
територій пріоритетного розвитку (районів і населених пунктів України), перспективних для створення нових робочих місць в 1997 - 2000 роках
Район, населений пункт | Чисельність населення, для працевлашту- вання якого необхідно створити нові робочі місця, чоловік | Необхідна кількість робочих місць | Кількість робочих місць, які пе- редбачається ввести в дію в 1997 році |
1. Сільські та гірські райони (населені пункти) з надлишками трудових ресурсів |
Закарпатська область Райони: Берегівський Великоберезнянський Виноградівський Воловецький Іршавський Міжгірський Мукачівський Перечинський Рахівський Свалявський Тячівський Ужгородський Хустський м. Мукачеве Івано-Франківська область Райони: Богородчанський Косівський Надвірнянський Рожнятівський Львівська область Райони: Миколаївський Мостиський Перемишлянський Самбірський Сколівський Старосамбірський Стрийський Турківський Яворівський Одеська область Райони: Арцизький Балтський Березівський Болградський Кілійський Ренійський Саратський Рівненська область Березнівський район смт Соснове с. Балашівка с. Бистричі с. Прислуч Володимирецький район с. Великий Жолудськ с. Красносілля с. Луко с. Озерці Дубровицький район м. Дубровиця Корецький район м. Корець с. Великі Межирічі с. Гвіздів с. Жадківка с. Новий Корець Костопільський район с. Деражне Млинівський район Малівська сільська Рада Млинівська селищна Рада Острозький район с. Оженин Радивилівський район с. Козин с. Крупець Рівненський район Шпанівська сільська Рада Рокитнівський район смт Рокитне с. Більськ Сумська область Краснопільський район с. Велика Рибиця с. Самотоївка Тернопільська область Райони: Бережанський Монастириський Підгаєцький Чернівецька область Райони: Вижницький Герцаївський Глибоцький Заставнівський Кельменецький Кіцманський Новоселицький Путильський Сокирянський Сторожинецький Хотинський Чернігівська область Райони: Бахмацький Городнянський Ічнянський Корюківський Менський Щорський | 5430 2330 9540 1790 16990 10930 7300 2190 11080 5490 34150 3200 20870 1220 640 1300 5140 2195 3440 920 800 1204 1250 2400 708 1680 4420 805 570 900 1380 2028 1280 750 280 214 280 167 269 150 280 210 420 1200 192 80 70 160 381 405 1723 332 133 120 1000 229 184 123 65 935 1085 494 2670 3600 1990 2800 2125 2025 4350 890 4215 3150 4285 400 1300 800 400 570 1500 | 4875 2190 9240 1655 16740 10884 6880 2113 10885 5410 34055 2688 20795 1000 490 960 3720 1680 3440 920 800 1204 1250 2400 708 1680 4420 652 395 680 940 1537 690 560 280 214 280 167 269 150 280 210 390 1200 192 80 70 160 381 405 1723 332 133 120 1000 229 184 123 65 780 880 420 2225 3000 1658 2330 1771 1688 3625 742 3512 2625 3571 300 700 500 300 400 800 | 555 140 300 135 250 46 420 77 195 80 95 512 75 800 60 15 80 85 2 - 36 19 20 50 41 85 2490 350 120 70 420 332 84 170 - - - - - - - - 45 113 4 - - 3 30 7 3 18 23 90 - 4 - 12 10 60 50 40 260 114 90 60 280 440 400 190 75 380 80 32 10 11 34 97 92 |
2. Райони (населені пункти), де передбачається скорочення обсягів виробництва у зв'язку з вичерпанням сировинних ресурсів, закриттям (ліквідацією) народногосподарських об'єктів, структурними змінами у виробництві |
Донецька область Волноваський район смт Донське м. Горлівка м. Краматорськ Запорізька область Василівський район м. Енергодар Львівська область Жидачівський район Миколаївська область Райони: Єланецький Новобузький Очаківський район і м. Очаків м. Первомайськ Харківська область м. Куп'янськ Чернігівська область м. Чернігів Райони: Ріпкинський Чернігівський Дніпропетровська область Апостолівський район | 1190 1500 920 12000 3000 1030 220 470 360 1320 760 4000 1200 1500 1200 | 1000 1000 700 8000 2000 1030 220 420 330 1000 760 2200 700 800 1080 | - 95 90 95 220 13 20 15 10 15 120 200 46 5 240 |
3. Райони (населені пункти) з переважним розвитком однієї - двох галузей, де існує диспропорція у сфері докладання чоловічої і жіночої праці |
Дніпропетровська область м. Жовті Води м. Кривий Ріг м. Марганець м. Орджонікідзе м. Павлоград м. Першотравенськ м. Тернівка Донецька область м. Артемівськ м. Вугледар м. Дзержинськ м. Добропілля м. Донецьк (адміністративне селище Донецького заводу гумотехнічних виробів) м. Донецьк (с-ще Вертикальний) м. Кіровське м. Селидове м. Сніжне м. Торез м. Харцизьк м. Шахтарськ смт Світлодарське смт Кринична (Макіївська міськрада) Кіровоградська область м. Долинська смт Завалля смт Побузьке м. Помічна смт Смоліне Луганська область м. Антрацит м. Брянка м. Кіровськ м. Первомайськ м. Сєверодонецьк Попаснянський район Львівська область м. Борислав м. Стрий м. Червоноград Пустомитівський район Миколаївська область м. Южноукраїнськ Одеська область м. Іллічівськ смт Теплодар м. Южне Рівненська область м. Кузнецовськ Харківська область м. Первомайський Чернігівська область Райони: Бобровицький Носівський | 2850 52000 1500 3500 2500 150 2250 1550 980 3230 1180 1080 150 2200 1500 550 1500 1100 1500 600 600 430 335 798 130 287 1200 2200 600 800 1800 400 1600 1652 2110 1400 500 1600 989 1,295 1800 690 3400 5000 | 2560 45000 1350 3150 2250 140 1670 1000 500 2000 800 900 100 2000 1000 300 1000 1000 1000 600 500 430 335 399 130 287 1000 1900 550 700 1450 350 1600 1652 2110 1400 450 930 689 720 1800 690 2000 3000 | 570 10090 300 700 500 30 370 360 60 - 309 600 - - 40 89 100 60 270 - 125 20 10 30 25 25 800 600 470 500 1045 350 40 104 10 100 100 240 90 165 50 500 10 57 |
4. Райони (населені пункти), визначені для розміщення населення, яке відселяється з районів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та депортованих народів |
Республіка Крим Райони: Бахчисарайський Джанкойський Кіровський Красногвардійський Нижньогірський Совєтський Чорноморський Житомирська область Брусилівський район Запорізька область с. Роза Бердянського району с. Купріянівка Вільнянського району НВО Еліта Запорізького району с. Верховина Мелітопольського району Київська область смт Баришівка м. Березань смт Згурівка смт Макарів Миколаївська область с. Новофедорівка Березанського району Веселинівський район с. Варюшине с. Миколаївка Харківська область м. Вовчанськ(с-ще Вільча) | 250 310 530 230 200 320 132 628 105 150 50 100 144 62 166 235 70 80 70 560 | 200 250 440 190 170 320 110 628 25 30 10 25 105 45 140 210 70 80 70 560 | 36 3 10 - 18 2 6 235 - - - - 34 - 35 21 - - - 159 |
5. Райони (населені пункти) розташування військових гарнізонів |
Житомирська область м. Новоград-Волинський Львівська область Городоцький район Тернопільська область м. Чортків Чернігівська область Козелецький район | 3400 2650 955 1400 | 1600 2650 645 800 | 100 52 110 4 |
Усього | 372,534 | 322,685 | 33,289 |
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 грудня 1996 р. N 1591
Заходи щодо реалізації Програми зайнятості населення на 1997-2000 роки
Зміст заходу | Виконавці | Термін виконання |
Сприяння підприємництву, розвитку гнучких форм зайнятості, створенню нових і додаткових робочих місць |
1. Забезпечити прискорену модернізацію застарілих і створення нових високопродуктивних робочих місць з метою стабілізації і створення умов для зайнятості, перекваліфікації та перерозподілу працівників 2. Сприяти залученню іноземних інвестицій, валютних коштів для розвитку підприємництва у виробничій сфері 3. Забезпечити використання на тимчасових роботах незайнятих, безробітних, учнів, студентів, а також працівників, які перебувають у стані вимушеної неповної зайнятості 4. Створити в одному із регіонів України в порядку експерименту центр тренінгу і консалтингу для розвитку підприємництва серед молоді та підготовки менеджерів малого бізнесу 5. Сприяти розвитку підприємництва шляхом організації професійної підготовки незайнятого населення для зайняття підприємницькою діяльністю | Мінекономіки, Фонд державного майна, галузеві центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації Мінекономіки, Мінфін, Фонд державного майна, галузеві центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості Мінпраці, Мінфін, Мінекономіки, Мінсім'ямолодь, Фонд сприяння молодіжному будівництву, Український фонд підтримки підприємництва Мінпраці, Мінекономіки, Мінфін, Міносвіти, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості | 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-1998 роки 1997-2000 роки |
Сприяння поверненню населення до праці, запобігання формуванню регіональних осередків масового безробіття |
6. Щорічно уточнювати перелік споруджуваних і розширюваних об'єктів, визначати кількість новостворюваних робочих місць на підприємствах усіх форм власності, потребу в кадрах, джерела комплектування робочих місць, у тому числі ступінь участі державної служби зайнятості у комплектуванні робочою силою 7. Проводити семінари для незайнятих, безробітних та вивільнюваних працівників з питань самостійного пошуку роботи 8. Систематично проводити в регіонах як загальні, так і цільові (для молоді, спеціалістів, жінок, інвалідів та інших) ярмарки вакансій 9. Вивчати причини виникнення осередків довготривалого безробіття в окремих населених пунктах, районах, що входять до територій пріоритетного розвитку, розробляти та здійснювати заходи щодо сприяння поверненню незайнятого населення до праці 10. Забезпечити розроблення програм подальшого розвитку підприємств, а також заходів щодо вирішення питань вивільнення, перекваліфікації, перерозподілу працівників 11. Сприяти розширенню сфери застосування праці в сільській місцевості, зокрема впровадженню нових форм господарювання, створенню сприятливих умов життя і праці для осіб, які повертаються з міст до сільської місцевості 12. Завершити створення в регіонах експертних рад з оцінки фінансового стану та соціальних планів підприємств, що вивільнюють працівників 13. Розробити і здійснювати комплекс заходів щодо сприяння працевлаштуванню вивільнюваних працівників в районах закриття вугільних шахт, включаючи їх перепідготовку та перерозподіл в інші галузі | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості Державна служба зайнятості Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості Галузеві центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державна служба зайнятості Мінсільгосппрод, Мінекономіки, Мінфін, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації Мінвуглепром, Мінекономіки, Міносвіти, Донецька, Луганська, Волинська, Кіровоградська, Львівська обласні державні адміністрації, державна служба зайнятості, разом з Координаційним комітетом з питань переорієнтації трудових ресурсів при Президентові України | 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997-2000 роки 1997 рік 1997-2000 роки |