| Прем'єр-міністр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
| Інд. 31 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Порядок від 28.11.2025 № 1540
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 листопада 2025 р. № 1540
Київ
Про затвердження Порядку та строків розроблення, затвердження, внесення змін до орієнтовного плану управління активом
Відповідно до частини п’ятої статті 21-2 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та строки розроблення, затвердження, внесення змін до орієнтовного плану управління активом, що додається.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 листопада 2025 р. № 1540
ПОРЯДОК
та строки розроблення, затвердження, внесення змін до орієнтовного плану управління активом
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає порядок та строки розроблення та затвердження АРМА орієнтовного плану управління активом, внесення до нього змін.
2. Дія цього Порядку поширюється на активи, що підлягають передачі в управління управителю активом.
3. Терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Кримінальному процесуальному кодексі України, Цивільному кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України, Законі України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" (далі - Закон).
Розроблення та затвердження орієнтовного плану управління активом
4. АРМА забезпечує розроблення та затвердження орієнтовного плану управління простим активом (пулом активів) не пізніше ніж протягом 20 робочих днів з дня підписання АРМА акта приймання-передачі відповідного простого активу (пулу активів).
5. АРМА забезпечує розроблення та затвердження орієнтовного плану управління складним активом (пулом активів) не пізніше ніж протягом 30 робочих днів з дня підписання АРМА акта приймання-передачі відповідного складного активу (пулу активів).
З метою дотримання строків, визначених статтею 21-1 Закону, АРМА забезпечує розроблення та затвердження орієнтовного плану управління складним активом (пулом активів) не пізніше ніж протягом 20 робочих днів з дня підписання АРМА акта приймання-передачі відповідного складного активу (пулу активів).
6. Під час розроблення проекту орієнтовного плану управління активом АРМА проводить аналіз господарської діяльності сфери, в якій може провадиться діяльність з управління відповідним активом.
Під час проведення такого аналізу АРМА відповідно до пункту 1 частини першої статті 10 Закону має право надсилати письмові запити державним органам, органам місцевого самоврядування, іншим юридичним особам та одержувати на них відповіді щодо подання пропозицій та рекомендацій щодо оптимального способу управління активом, використання активу в господарській діяльності із зазначенням можливих варіантів та показників дохідності, витрат, ризиків, пов’язаних з управлінням активом, та заходів для їх мінімізації, а також використовувати загальнодоступну інформацію про роботи та послуги, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на веб-сайтах, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель "ПРОЗОРРО" та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, у спеціалізованих інформаційно-аналітичних виданнях, офіційній статистичній інформації, в тому числі статистичних служб іноземних держав, тощо).
У разі коли в управління передається актив у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі чи акцій, паїв професійних учасників ринків капіталу, крім банків, професійних учасників організованих товарних ринків та осіб, що провадять діяльність, пов’язану з ринками капіталу та організованими товарними ринками, надсилання АРМА письмового запиту, передбаченого абзацом другим цього пункту, до НКЦПФР обов’язкове.
7. Під час складання проекту орієнтовного плану управління активом АРМА використовує інформацію:
1) викладену у висновку щодо можливості здійснення управління активом з урахуванням його особливостей, виявлених під час його ідентифікації (у тому числі щодо потенційних джерел доходів, які можуть бути отримані від управління активом, та проведення попереднього аналізу витрат на зберігання, управління та обслуговування активу);
2) зазначену у звіті за результатами обстеження (огляду) активу щодо фактичного стану активу на дату прийняття його в управління від прокурора згідно з актами приймання-передачі;
3) що міститься у звіті про оцінку майна (за наявності), експертних висновках, отриману за результатами консультацій щодо активів, які мають специфічні ознаки (у разі замовлення відповідних висновків та консультацій), або отриману за результатами інвентаризації активів з метою перевірки їх стану та відповідності умовам зберігання (за наявності);
4) отриману відповідно до пунктів 1, 2 частини першої статті 10, пунктів 1, 2, 6 частини другої статті 11 Закону, а також з відкритих джерел.
8. Розроблений АРМА проект орієнтовного плану управління активом з урахуванням необхідності дотримання строків, визначених пунктами 4, 5 цього Порядку щодо затвердження відповідного плану, надсилається АРМА на погодження до НКЦПФР у разі, коли в управління передається актив у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі чи акцій, паїв професійних учасників ринків капіталу, крім банків, професійних учасників організованих товарних ринків та осіб, що провадять діяльність, пов’язану з ринками капіталу та організованими товарними ринками.
НКЦПФР погоджує проект плану управління активом або висловлює свою позицію щодо нього протягом десяти робочих днів з дня його надходження.
9. Орієнтовний план управління активом повинен містити:
1) загальну інформацію про актив (найменування, характеристику та опис, включаючи відомості про право власності на актив, наявність обтяжень або інших обмежень, заборгованості з оплати комунальних послуг, інших обов’язкових платежів);
2) інформацію про місцезнаходження активу або здійснювані заходи щодо його зберігання;
3) відомості про ринкову вартість активу або його оцінку;
4) очікувані витрати на управління активом;
5) потенційні джерела доходу, який може бути отримано від управління активом;
6) аналіз ризиків, пов’язаних з управлінням активом, та заходи для їх мінімізації;
7) рекомендації щодо оптимального способу управління активом;
8) очікувані результати управління активом, зокрема інформацію про очікуваний щомісячний розмір доходу від управління активом.
10. Орієнтовний план управління активом затверджується керівником відповідного структурного підрозділу АРМА у визначені цим Порядком строки.
Внесення змін до орієнтовного плану управління активом
11. Зміни до орієнтовного плану управління активом вносяться за ініціативою АРМА або управителя активом у разі виявлення обставин, що можуть вплинути на ефективність управління активом.
12. Зміни до орієнтовного плану управління активом вносяться за ініціативою АРМА або управителя активом у разі:
1) встановлення технічних помилок в орієнтовному плані управління активом;
2) зміни характеристик чи властивостей активу;
3) виникнення обставин, які неможливо було врахувати під час розроблення проекту та затвердження орієнтовного плану управління активом і які негативно впливатимуть на ефективність управління активом (зокрема, внесення до змін законодавства щодо провадження управителем відповідного виду діяльності, попиту на відповідний актив, економічного потенціалу активу щодо потенційних джерел доходів, які можуть бути отримані від управління активом, витрат на зберігання, управління та обслуговування активу, пошкодження складової частини активу, невідповідності технічних характеристик, які неможливо встановити під час розроблення проекту орієнтовного плану, та інше).
13. Зміни до орієнтовного плану управління активом вносяться АРМА за ініціативою управителя не менше ніж через 30 календарних днів з дня прийняття ним в управління активів на підставі відповідних актів приймання-передачі з метою уточнення показників ефективного управління.
У разі виникнення підстав для внесення змін до орієнтовного плану управління активом управитель звертається до АРМА з відповідним зверненням, яке повинно містити перелік запропонованих змін та обґрунтування необхідності внесення змін (відповідні прогнозні розрахунки, офіційну статистичну інформацію (статистичні дані), актуальну інформацію про управління аналогічним активом, опис переваг та ризиків запропонованих змін).
Керівник відповідного структурного підрозділу АРМА приймає рішення про внесення змін до орієнтовного плану управління активом чи про відмову в такому внесенні протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного звернення управителя. Рішення про відмову у внесенні змін до орієнтовного плану управління активом повинно містити обґрунтування відхилення пропозицій управителя, зокрема у зв’язку з невідповідністю законодавству, поданням недостовірних відомостей, відсутністю фінансових розрахунків щодо необхідності внесення змін до такого орієнтовного плану.
Про прийняте рішення щодо внесення змін до орієнтовного плану управління АРМА інформує управителя активу протягом п’яти робочих днів з дня прийняття такого рішення.
14. У разі коли до орієнтовного плану управління простим активом внесено зміни після оприлюднення оголошення про визначення управителя простого активу, в електронній системі закупівель розміщується та відображається нова редакція орієнтовного плану управління простим активом додатково до початкової редакції такого орієнтовного плану. Одночасно оприлюднюється перелік змін, що були внесені, окремим файлом. У такому випадку строк подання пропозицій щодо участі у визначенні управителя простого активу продовжується АРМА в електронній системі закупівель у такий спосіб, щоб з дня внесення змін до орієнтовного плану управління простим активом до закінчення строку подання пропозицій залишалося не менше семи календарних днів.
Зміни до орієнтовного плану управління простим активом після закінчення строку подання пропозицій згідно з оголошенням про визначення управителя простого активу не вносяться.
15. У разі коли до орієнтовного плану управління складним активом внесено зміни після оприлюднення оголошення про проведення процедури відбору учасників, в електронній системі закупівель розміщується та відображається нова редакція орієнтовного плану управління складними активами додатково до початкової редакції такого орієнтовного плану. Одночасно оприлюднюється перелік змін, що були внесені, окремим файлом. У такому випадку строк подання документів для участі у визначенні управителя складного активу продовжується АРМА в електронній системі закупівель у такий спосіб, щоб з дня внесення змін до орієнтовного плану управління складним активом до закінчення строку подання відповідних документів залишалося не менше семи календарних днів.
Зміни до орієнтовного плану управління складним активом після закінчення строку подання документів для участі у визначенні управителя складного активу не вносяться.